Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Minimum Download/Upload za VoIP?

[es] :: VoIP :: Minimum Download/Upload za VoIP?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14942 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dado49
home

Član broj: 53217
Poruke: 39
*.rev.stofanet.dk.



Profil

icon Minimum Download/Upload za VoIP?22.03.2006. u 13:02 - pre 220 meseci
Koja je minimalna internet konekcija na kojoj VoIP radi, mislim gdje je zvuk ok?
Recimo 256/64.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?22.03.2006. u 13:09 - pre 220 meseci
Kod mene je zvuk odlican i sa jednim ISDN kanalom (64k). Ostalo moze da bude samo do VoIP provajdera.

 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?27.03.2006. u 21:31 - pre 219 meseci
Pa nije idealno. Skype+Sezam 256/64 daje povremeno kašnjenje. Trik je da se priča kao preko toki-vokija.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

Vladimir Nikolic
Vladimir Nikolic
Generalni direktor
Limundo d.o.o.
Beograd

Član broj: 81991
Poruke: 148
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.Limundo.com


+4 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?29.03.2006. u 10:12 - pre 219 meseci

Preporučuje se da imate u oba pravca 80kbit/s.

Sa takvom brzinom telefoniranje je skoro identično sa običnim telefonom.

Sa poštovanjem

Nikolić Vladimir
Veruj u budućnost!

Limundo
Kupindo
 
Odgovor na temu

maxtira
Beograd

Član broj: 85722
Poruke: 7
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.maxtira.com


Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?30.03.2006. u 11:51 - pre 219 meseci
Zavisi koji se kodek koristi. Ukoliko se ne komprimuje, tj. koristi se G.711, potrebno je oko 85 kb (64kb + WAN heder).
Ukoliko je kompresija veca (i kvalitet glasa malo losiji), npr. sa GSM ili G.723 kodekom, moze se bez kasnjenja razgovarati i sa oko 25-30 kb.

Zgodnu alatku za proracun imas na http://www.erlang.com/calculator/lipb/ pa isprobaj razne varijante...
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?31.03.2006. u 05:58 - pre 219 meseci
Koliko sam primetio kada koristim Skype, prenos ide do oko 5KB/s U/D. Na pojedinim telefonskim centralama radi bez problema, dok na drugima (iako su digitalne) secka.
YU2MP
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Protok (koji sigurno radi): 241 kbps / 84 kbps (D / U)04.04.2006. u 20:12 - pre 219 meseci
ISP: KDS PTT kablovski internet
Paket: flat 256 kb/s
Fiksna cena mesecno: 2000 dinara
Download/Upload (realni, a ne deklarisani!): 241 kbps / 84 kbps
Speed Test sajt: http://www.speakeasy.net/speedtest/
Protok je konstantan uvek (provereno)

Skype audio-video konferencija mi savrseno funkcionise, BEZ ikakvog seckanja ili kasnjenja, a pri tome i sagovornik pusta video, i obostrano se odvija komunikacija sa sagovornikom audio+video sa obe strane , a nije ono da "drugi cuti dok prvi prica", tj. kako je "Vladimirt" spomenuo toki-voki stil). Inace, kad se (ima kredit) zove USA telefonski brojevi, sagovornik misli da ga zovete iz lokala (jer se tako dobro cuje)... Da budem iskren, losiji zvuk je kada se zove sa fiksnog (PTT) telefona na broj u USA, nego preko Skype da zovete telefon u USA... A cena, da i nespominjem... Jasno se moze uporediti kolko te kosta "Telekom", a kolko Skype...

Eto, proverena informacija iz prve ruke... Nesto sto sigurno radi...
 
Odgovor na temu

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

Član broj: 6236
Poruke: 298
195.252.89.*



+1 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?04.04.2006. u 23:13 - pre 219 meseci
Imam i ISDN i ADSL.Na net preko ISDN-a izlazim preko Verata a ADSL je uzet kod Beotela.
Kada pomocu Voipbustera zovem fiksni u Nemackoj,preko ISDN-a radi perfektno,bez trunke kasnjenja,dok sa cetiri puta brzim ADSL-om postoji kasnjenje i do 5-6 sekundi...Izgleda da nije sve do brzine...
Inace PC to PC komunikacija preko Skypa ili Voipbustera radi OK u oba slucaja
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?05.04.2006. u 20:29 - pre 219 meseci
Ne znam za taj Voipbuster, ali jel on sam odredjuje koji kodek koristi? Ako je tako, onda se zezne pa upotrebi g711 koji preko naših ADSL-a ne može da radi ako nemaš 192/768. Isto njesra se dešava i sa skypeom (bar meni).

Zato ja koristim neke sasvim druge metode i iLBC kodek koji radi perfektno.
 
Odgovor na temu

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

Član broj: 6236
Poruke: 298
195.252.89.*



+1 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?05.04.2006. u 22:18 - pre 219 meseci
Neznam za to,ali prijatelj koji ima ADSL kod Verata kaze da mu pozivi na fiksne preko Voipbustera idu perfektno(256 flat).Meni jedino pada na pamet to sto Verat ima svoj sopstveni link ka Nemackoj a svi ostali idu preko Telekoma...(mozda su oni nesto petljali... )
Inace DU metar mi pokazuje istu kolicinu protoka i na jedan i na drugi nacin,a i kvalitet je odlican...jedino to kasnjenje
 
Odgovor na temu

astery
n/a

Član broj: 1570
Poruke: 176
*.bxy.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?08.04.2006. u 23:08 - pre 219 meseci
koristim voipstunt + estara softphone koji koristi g723 codec i sve perfektno radi na dial up-u (max 40 kbs) nema kasnjenja zvuka ni malo.......na wireless-u 128 kbs koristim isti taj voipstunt na eyebeam-u sa codecom g 711 radi sve ok.....
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?09.04.2006. u 01:00 - pre 219 meseci
Pitanje - Minimum Download/Upload za VoIP
Odgovor - Google Talk - "troši" oko 2,5 KB/s U/D.

Nije mi jasno kako niko od vas nije ni pomenuo GT.
Sigurno najoptimizovaniji PC-to-PC VOIP software, za dialup-ere kao što sam ja.
Kašnjenje postoji, ali uslovljeno je kvalitetom uspostavljene konekcije,
što u praksi znači da ga ponekad (kada je veza izrazito dobra) i nema.
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Skype09.04.2006. u 12:43 - pre 219 meseci
Ljudi sta je vama, po ovome sto ste napisali ovde, treba protok od 768/192 (D/U) da bi Skype radio?? Pa kao pronalazite (rupu na saksiji) pa koristite neke druge programe, jer se kod Skype-a javlja kasnjenje i sta ti ja znam sta sve ne ako nemate gore pomenuti protok ??!!

To jednostavno NIJE TACNO!

Pogledajte moje max brzine za Upload i Download koje sam u prosloj poruci spomenuo (realnih 241 kbps / 84 kbps) sto je daleko od gore spomenute brzine, imajte u vidu da koristim audio-video konferenciju (znaci i kameru) i nemam kasnjenja ni malo ni za PC-PC, ni za PC-Phone, a koristim Skype !! Duzina razgovora mi se u proseku krece od 1h (za PC-Phone) i do 3-4h (PC-PC).

Sto se tice codec-a koji Skype koristi, stvarno nemam pojma koji je, niti me interesuje, meni je jedino merodavno da razgovor u svakom pogledu tece besprekorno bez seckanja, kasnjenja i bilo cega sto smeta...

Ako vam se javlja kasnjenje kod Skype-a, a imate istu ili vecu brzinu od 241 kbps / 84 kbps (realnih) onda se obratite Vasem ISP-u i jedino on moze da bude kriv za to sto vam se javlja kasnjenje ili ne znam i ja sta vec... Skype sigurno nije problem, vec vas internet provajder...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?09.04.2006. u 20:34 - pre 219 meseci
Ja sam napisao da mi se kod Skypea dešava isto, i to je apsolutno tačno. Skype ne koristi g711 već svoj adaptibilan kodek, pa verovatno kod mene uobrazi da mi je brža linija nego što jeste, i zauzme veći bandwidth.

Inače, moje lično mišljenje je da je Skype njesra, i da ima mnogo boljih programa, tako da me Skype uopšte ne zanima, pa nemam ni nameru da otkrivam zašto kod mene ima kašnjenje od 5 sekundi. Ja koristim softver na Linuxu, uz IP telefone i kodeke g723, g729, iLBC, GSM, i svi bolje rade od dotičnog Skypea. Pri tome lepo podignem slušalicu IP telefona, telefoniram i razgovaram ko čovek.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 09.04.2006. u 22:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igort82
Beograd

Član broj: 82663
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon 5 sekundi kasnjenja??10.04.2006. u 00:05 - pre 219 meseci
Citat:
pisac: tako da me Skype uopšte ne zanima, pa nemam ni nameru da otkrivam zašto kod mene ima kašnjenje od 5 sekundi.


Kasnjenje od 5 sekundi je stvarno mnogo, cak i da imas dial-up!! To meni lici da nesto sa tvojim internet provajderom nije u redu, ili nesto sa tvojim operativnim sistemom nije u redu, vidim spominjes Linux, ili drajver/podesavanja za audio kartu koju imas... Ja sam preko Skype-a pricao sa jednim likom iz Nisa (samo audio konferencija), koji ima dial up vezu (na digitalnoj centrali) i jedino sam zapazio manje prekide kada on prica, ali ne i kasnjenje (mozda eventualno 1 sekundu povremeno) i to je zbog dial up-a sto je i normalno. Cak i sa tim prekidima nije toliko strasno izgledalo. Dobro mu Skype i radi sobzirom da ima dial up.
Ovo sto spominjes kasnjenje od 5 sekundi stvarno deluje sumanuto... Da je to tako kao sto kazes, i da treba minimum protok od 768/192 (D/U) za normalnu komunikaciju bez prekida ili kasnjenja, kompanija Skype bi odavno propala jer taj pomenuti protok stvarno deluje jako zahtevno, pogotovu ako se gleda na konkurenciju VoIP software-a koji postoje na trzistu danas.
 
Odgovor na temu

vidim
Nis

Član broj: 29630
Poruke: 134
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?03.06.2006. u 01:22 - pre 217 meseci
Kako se u Skype menja Codec?
Izvinjavam se sto je pitanje malo van teme.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?03.06.2006. u 07:54 - pre 217 meseci
Toliko mnogo stvari utice na odgovor, da je konstatacija u smislu ... meni ovaj program super radi na mojoj mrezi ... dosta pausalno. Bez zelje da pomenem sve i bez ponavljanja vec recenog ...

- kvalitet tona i kasnjenje nije isto, kao sto nije isto propusnost (kb/s) i odziv ( ms ). To sto imate X kb/s ne govori nista o tome da imate nekih Y ms. Ako ste ikada pustali sandrine testove, videli ste da su u pitanju 2 testa. Za odziv su izabrali desetak referentnih sajtova i odziv nije ni blizu isti.

- kada radite sa nekim skajpom npr. on je samo frontend. Kome on poziv prosledjuje, sta se radi sa tonom, koliko je karika u lancu ... neznate. Postena firma ce pustiti da se krajnje tacke dogovore oko kodeka, one druge, prakticne, ce te ostaviti u ubedjenju da koristis dobar kodek a signal ce usput biti osisan! Ako Srbiju zoves za 2 centa/minut jasno ti je da je vrh kvaliteta GSM i nema ljutnje.

- prica se ponavlja na svim ruterima usput. Za kvalitet se ta prica svodi na jednu firmu i namenski softver, a to je mnoogo skupo!

- nasi ISP cesto izbegavaju telekom bezanjem dela komunikacije na satelit. Treba li reci da taj put u kosmos i nazad ima cenu u vremenu. Obicno je saobracaj van spiceva 100% preko satelita.

- ako van centralni procesor obradjuje zvuk, velika je lutrija koliko se moze posvetiti tom poslu. To zavisi od trenutka do trenutka i ma kako bila OK masina, to ne moze ni da prismrdi VoIP telefonu ili gejtu gde namenski pravljen procesor radi samo to.

...

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

MILOS GORDIC
BEOGRAD

Član broj: 104348
Poruke: 2
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?27.08.2006. u 10:23 - pre 214 meseci
Od pre neki dan imam ADSl (Sezam), paket 256/64, i prvi pokusaj da preko "Skype" uspostavim vezu sa Kanadom nije uspeo. Naime, veza se uspostavi, ja njega cujem i vidim odmah, on mene cuje tek posle 10-tak sekunidi i to sa prekidima, a nakon 10-15 sec, taman kada smo poceli koliko-toliko normalno da razgovaramo, puca kompletna veza sa internetom. Iz Sezama kazu da moj Upload (64) ne obezbedjuje rad Skypa i da treba da podesim - smanjim u Skypu kvalitet moje predaje. Napominjem da sam pre ADSL-a koristio ISDN, jednokanalno sa 64 Kbps i nije bilo nikakvih problema.
Moze li neko da mi objasni da li i kako u Skypu to mogu da podesim?.
 
Odgovor na temu

astery
n/a

Član broj: 1570
Poruke: 176
*.bxy.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?27.08.2006. u 13:17 - pre 214 meseci
nije skype problem vec tvoj provajder.....
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Minimum Download/Upload za VoIP?27.08.2006. u 16:54 - pre 214 meseci
Nije provajder već Skype. I ja sam imao slične probleme na Skype-u preko Beotela i preko Sezama, a to je zato što Skype ima neki svoj kodek koji nešto pobrljavi na ADSL-u (verovatno uobrazi da je tvoja upload brzina mnogo veća nego što jeste). Svi normalni kodeci standardnog VOIP-a (izuzev g711) funkcionišu savršeno, samo Skype zajebava.

Inače, preko ADSL-a nemaš 64 već oko 55Kb/s upload (neto brzina) i oko 220kb/s download.

Na ISDN-u ti je dobro radio verovatno zato što je veza simetrična u oba smera.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Minimum Download/Upload za VoIP?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14942 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.