Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tražilice/pretraživači i parked domene

[es] :: Pretraživači i SEO :: Tražilice/pretraživači i parked domene

[ Pregleda: 2427 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Tražilice/pretraživači i parked domene01.03.2006. u 01:36 - pre 220 meseci
Ima li ko iskustva s tražilicima, poglavito s Googlom, i parked/parkiranim domenama.

Mislim, kako to utječe na rezultate pretraživanja, ranking i te stvari.

Možda neko može komentirati vaj primjer, misli da se tu rai o parkiranim domenama. No u jednoj je google indeksirao 500, a drugoj 800 stranica.
http://www.google.com/search?h...ernational-org&btnG=Search

http://www.google.com/search?h...+shareintl-org&btnG=Search

[Ovu poruku je menjao goranbo dana 01.03.2006. u 02:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 00:28 - pre 220 meseci
Meni u stvari zanima, bi li mi uvodjenje parked domene smanjio neki "google ranking".
JEr, sad mi mnogo linkkova ide na stranice koje su na -net domeni. A ja bi sad uveo .hr domenu za taj isti sajt, pa bi mi neki linkovi va sajta isli sada na tu domenu, umjesto na ovu .net domene. Oa me zanima bi li doslo do pada ranga .net domene, a tako i cijelog sajta.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 09:00 - pre 220 meseci
Ovako, ja ne bih koristio parked domain, trebaš si odredit koja domena ti je važnija, nisam shvatio koji je razlog da se prebaciš na .hr domenu, ali moj savjet ti je ako zarađuješ ili imaš dobar rejting na .net domeni, nemoj ništa radit osim da .hr domenu sa 301 redirektom preusmjeriš na .net domenu što je jedini način ispravan u očima tražilica u tvom slučaju.

Druga opcija bi bila da opet ostaviš .net domenu kako je, a na .hr domeni podigneš novi sajt sa istom tematikom, samo pripazi da nisu previše slični po sadržaju.

Ako pak želiš stvarno preći samo na .hr domenu, onda postaviš 301 redirekt sa .net na .hr domenu i pričekaš reindex, tada će sav PR sa .net domene prijeći na .hr sa vremenom.

Uglavnom parked domain nije baš najsigurnija opcija iako možeš nać primjere gdje to ljudi koriste bez ikakvog problema, no postoji rizik da izlete uvijek.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 14:09 - pre 220 meseci
Mislim da je razlog zbog kojeg zelin uvesti i .hr domenu dosta bitan za citavu stvar:Zelim da google moj sajt (koji je trenutno na .net domeni) indexira kao sajt "iz Hrvatske", a sajtovi "iz hrvatske" su oni koji imaju ili IP iz hrv., ili .hr domenu, ili oboje. Meni je sajt na inozemnom IP-u, na hostingu koji ne bih zelio mijenjati, i na .net domeni, pa ga google.hr ne registrira kao sajt "iz hrvatske" (vidi http://www.google.hr/search?hl...etraga&meta=cr%3DcountryHR , nema mog sajta Share Hrvatska koji je glavni za trazeni pojam medju stranicama na hrvatskom jeziku).

Ja bih i zadrzao .net domenu jer mislim da mi je njoj dobar ranking ...zapravo google PR uopce ne razumijem (bas sam sad nesto gledao, pokazuje PR 0 za keyword maitreja, a nedanvo sam negdje gledao bio je 5), nije mi vazan PR nego samo to da su mi stranice pri vrhu rezultata, sto jesu, prema rezultatima.

Samo bih sada htio da mi udju u ovu trecu opciju pretrazivanja na google.hr, i ne znam sto da napraivm u tom smislu (a nece mi se uzimati novi hosting s hr IP-em, sto bi rijesilo problem). Dakle to mi je najbitnije, a i .hr nece biti dobra za promotivne svrhe na tiskanim materijalima, jer ce biti kraca.

:net bi ostala na neki nacin "glavna" domena, a .hr bi uveo kao sporednu, sao da mi google indeksira sajt, s tom domenom, kao sajt iz Hrvatske.

PS: Možda bi najbolje bilo da ništa ne diram? Ne znam je li taj moj cilj malo prenategnut, i je li njegovo ostvarivanje u stvari nepotrebno?


[Ovu poruku je menjao goranbo dana 03.03.2006. u 15:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 16:59 - pre 220 meseci
Moj savjet ti je iz ovog što si dosad rekao da ništa ne diraš sa .net domenom, jednostavno složi novu .hr domenu za hr tržište i gotovo.

Inače da bi poboljšao rejting na našem google pomogli bi ti linkovi sa stranica koje stoje dobro na ključne riječi na hr pretraživanju, sa .hr domena, sa domena hostanih kod nas i sl. probaj.

Osim toga imaš meta tag koji preporuča stavit kao oznaka jezika, navodno to utječe, iskreno testiram to nešto, ali nisam vidio pomak baš :).
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 17:17 - pre 220 meseci
Citat:
bsaric: Moj savjet ti je iz ovog što si dosad rekao da ništa ne diraš sa .net domenom, jednostavno složi novu .hr domenu za hr tržište i gotovo.


Hvala ti na odgovoru, ali ne znam točno što misliš pod tim. Ja ne mislim radit potpuno novi sajt koji bi bio na .hr domeni, ovaj mi ima 140 strana. Misliš da stavim isti taj sajt na tu ovu domenu, i da ne diram .net domenu, ili nešto drugo, oprosti ali ne razumijem.
Citat:
bsaric:
Inače da bi poboljšao rejting na našem google pomogli bi ti linkovi sa stranica koje stoje dobro na ključne riječi na hr pretraživanju, sa .hr domena, sa domena hostanih kod nas i sl. probaj.

Pa imam takvih linkova, imam svakakvih, sadrzaj je kvačlitetan pa se i citira i tako.
Ali kod mene ije u pitanju rejting na nasem googlu, nego to sto mi google ne prepoznaje stranicu kao da je iz hrvatske. Pa sam ja htio uzeti dodatnu domenu i rijesiti taj problem bez nekih nuzefekata (a ne zelim mijenjati hosting tj. IP). (i tako da mis ve stranice budu pretrazive kao iz hrvatske.

Citat:
bsaric:Osim toga imaš meta tag koji preporuča stavit kao oznaka jezika, navodno to utječe, iskreno testiram to nešto, ali nisam vidio pomak baš :).

Dakle nije to kod mene PRoblem, stranice imaju dobar rejting kada se odabere opcija "trazi hrvatske stranice", ali se ne pojavljuju među rezultatima kada se odabere treća opcija "stranice iz Hrvatske", a zbog već navedenih razloga.

AKo možda nisam dobro objasnio u čemu je stvar, tu su primjer
1) http://www.google.hr/search?hl...pretraga&meta=lr%3Dlang_hr DAJE REZULTATE
2) http://www.google.hr/search?hl...etraga&meta=cr%3DcountryHR NE DAJE REZULTATE

 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 19:27 - pre 220 meseci
Citat:
Ovako, ja ne bih koristio parked domain, trebaš si odredit koja domena ti je važnija, nisam shvatio koji je razlog da se prebaciš na .hr domenu, ali moj savjet ti je ako zarađuješ ili imaš dobar rejting na .net domeni, nemoj ništa radit osim da .hr domenu sa 301 redirektom preusmjeriš na .net domenu što je jedini način ispravan u očima tražilica u tvom slučaju.


Malo sam istrazivao pa sam zakljucio da bi najboolje bilo to srediti tim redirektom 301 (ako moj provider uopće koristi Apache)

Kao sam ja shvatio, u tom slucaju mi, sto se tice pretraživača nije ni vazno koja domena da mi bude glavna. Ja bih redio redirect na .hr domenu, a korisnicimo bi bilo svejedno da li pristupaju preko .net ili .hr domene.
I mislim da bi mi na tj nacin stranice upale uono sto google vidi kao hrvatski internet prostor (jer su na .hr domeni)., i sav PR bi mi se sa .net. prenio na .hr (ispravite me ako gdje grijesim)

Samo mi nije jasno, kad ja stavim tu novu .hr domenu, nije li to onda opet neka parked domena, i koja je razlika.
Citat:
bsaric: Ovako, ja ne bih koristio parked domain, trebaš si odredit koja domena ti je važnija, nisam shvatio koji je razlog da se prebaciš na .hr domenu, ali moj savjet ti je ako zarađuješ ili imaš dobar rejting na .net domeni, nemoj ništa radit osim da .hr domenu sa 301 redirektom preusmjeriš na .net domenu što je jedini način ispravan u očima tražilica u tvom slučaju.


Koliko se ja razumijem moglo bi i tako, u obrnutom smjeru, ali ne zna da li bi mi tada google indeksirao te stranice kao da dolaze iz hrvatske, jer bi cilj preusmjeravanja u tom slučaju bila .net domena.

Mislim da trebam nekkao stavi redirekt na .hr, i google bi ubiljezio stranicu kao hrvatsku, samo mi jos nije jasno sto i kako u tom slucaju s podacim ana serveru, sa samim sajtom.

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Tražilice/pretraživači i parked domene03.03.2006. u 21:31 - pre 220 meseci
Kompliciraš, složi na .hr novi sajt i nemoj koristit nikakav redirekt jer nemaš stvarne potrebe za tim, samo možeš izgubiti na rejtingu .net domene i posjetitelje dok se redirekcija ne prizna u potpunosti, zbog tih redirekcija ćeš izgubit mjesec dana na googleu, a na ostalim tražilicama i više.

Samo moje mišljenje :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Tražilice/pretraživači i parked domene

[ Pregleda: 2427 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.