Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?

[es] :: Nauka :: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10261 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mnemanja_

Član broj: 65815
Poruke: 35
213.137.102.*



Profil

icon Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 18:10 - pre 220 meseci
Nisam siguran da li postoji ova tema,ali...

Cuo sam da postoji takozvani "smedji sum",zvuk frekvencije 22,275 Hz jacine od 30 decibela koji te tera da....pa "ides u WC".Mislim da razumete sta hocu da kazem.
Zanima me da li je neko cuo nesto slicno i da li neko zna vise o tome?

Ja sam pomocu programa "NCH Tone Generator" proizveo ton frekvencije 22,28Hz.
Na engleskom ovaj ton je "Brown Note"...

[Ovu poruku je menjao mnemanja_ dana 25.02.2006. u 19:22 GMT+1]
keep smiling :)
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 18:27 - pre 220 meseci
Nije tacno, ne postoji takav ton.... bar po mythbustersima :)
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 18:35 - pre 220 meseci
to je fazon iz South Park-a...poznati "G-Tone" :D
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 19:13 - pre 220 meseci
Citat:
BeastMaster: Nije tacno, ne postoji takav ton.... bar po mythbustersima


i po brainiacu.

Izgleda da je to uspelo samo Ericu Cartmanu

 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 21:28 - pre 220 meseci
Citat:
mnemanja_: Cuo sam da postoji takozvani "smedji sum",zvuk frekvencije 22,275 Hz jacine od 30 decibela koji te tera da....pa "ides u WC".Mislim da razumete sta hocu da kazem.
Zanima me da li je neko cuo nesto slicno i da li neko zna vise o tome?


Jao super, sad znam sta da radim kad me uhvati opstipacija
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 21:51 - pre 220 meseci
E to je istina, ja stalno slucam tu frekfenciju i idem bar jednom u wc, mora da je od tih tonova :).

Evo mali test, snimi sustanje na televizoru, ubaci u neku frekfetnu analizu i ako dovoljnu dugo trazis nacices bilo koju frekfenciju :). Dakle ko slusa sustanje na tv-u ...

Mislim stvarnooooooo, oce to ali samo ako legnes na zvucnik od 10^6 W ali mislim da bi u tom slucaju i ti malo poskakivao, a ne samo tvoj zeludac ili sadrzaj tvog zeludca (hm, malo falilo da napisem zeluca (takozvano nepostojano d)).

Nego ajde da se lepo propise da svaki korisnik stavi i svoje godiste, pa da znam da poruke dece ne citam :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.02.2006. u 23:48 - pre 220 meseci
Nije ovo bas bez osnova sto mnemanja_ pita...

Znam da ovo ima veze sa nekim Teslinim eksperimentima....
( cilj ovog eksperimenta bilo je istrazivanje uticaja precizno moduliranih mikrotalasnih zracenja na funkcije mozga )
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?26.02.2006. u 11:58 - pre 220 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Brown_note

@chupcko
Pokretač teme je u svom profilu uneo datum rođenja.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?26.02.2006. u 21:09 - pre 220 meseci
Da da, ali ja bi zeleo filter da ne vidim uopste teme koje su postavila deca :)))).


Ajde jedno podpitanje, da vam neko kaze da postoji zuta boja koju kada vidite lepo se uneredite, da li bi ste poverovali ?

Pa ne bas jer ima raznih zutih naokolo, pa sigurno i te. E tako i ja kazem da naokolo ima raznih frekfencija :). uzmes recimo zicu i casu i, predjes casom po zici dok je okines, sigurno ces zakaciti gomilu frekfencija, zar ne :).

Uzgred skoro sam bas cuo kako neko prica da frekfencija od 40Hz ubija coveka :) Odmah sam se setio onih stari buseva koji se tresu bas ..., garant neki emituje frekfenciju od 40Hz :).

A sto se tice Tesle, sigurno je proucavao ono slaganje talasa, kao se bese zove :), stanes pored nekog saobracajnog znaka i malo ga dodirnes, i tako u nekom ritmu. Ako pogodis da sledeci put pogodis u trenutku kada je on na maksimumu amplitude u povratku a ti jos malo izvedes iz ravnoteze, brzo ce da se klima bas potpuno :). Bese je tesla napravio neki dinamo generator koji je tresao zgrade naokolo (bese cak i u seriji :)) ). E tako ko zna sta moze da se desi, ali to nije onda jedan ton nego bas jaka sila (cuo sam da ako bacis coveka sa 10 sprata moze da pogine :))) ).

Sve u svemu ajde Gojko, ozbiljno razmisli da se stavi neki filter na teme koje pokrecu deca :))).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?26.02.2006. u 21:39 - pre 220 meseci
e,chupcko,aj da se kladimo da ako imas dovoljno jake zvucnike i ako ih pojacas do kraja,i prislonis na stomak da ces da se u*eres
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?26.02.2006. u 22:16 - pre 220 meseci
@chupcko

Sta imas protiv mladih posetilaca ?
Kako bi bilo kada bi tebe postavili u filter ?

Da li uopste znas kolika je moc zvuka ?
 
Odgovor na temu

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 00:02 - pre 220 meseci

Cuo sam i ja za tu pricu o "smedjem zvuku"... cak sam cuo i da je tacna, ali to naravno ne mogu da tvrdim jer se ne secam gde sam to cuo niti da li je to proverena informacija... Licno, ne mislim da je nemoguce... e sad ako i jeste moguce, ne znam bas da li bi to bio zvuk toliko pristupacan nekoj relativno siroj populaciji ljudi koji se iole razumeju u ovu oblast...

Inace ne mogu da budem 100% siguran jer ne pratim tu emisiju pa da se tacno secam, ali cini mi se da su oni likovi u Brainiacu dokazali da je moguce, mada koliko je to zaista merodavno u to necu ni da ulazim (iako ima nekih ok fazona koje sam video u te 2-3 emisije koje sam odgledao :) )... ili je to jednostavno bila neka zaje8ancija na taj racun... ne znam, ali u svakom slucaju... prica se o tome, tako da ljudi ne bi trebali da iskljucuju mogucnost bilo cega CAK I U TEORIJI samo zato sto oni za to nisu culi... toliko...

Pozdrav...


Kovach
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.icentrala.net.



+67 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 02:48 - pre 220 meseci
gledao sam na myth busters o tom smedjem tonu

mit je busted , sto znaci da , bar po njima , to nije moguce
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 06:44 - pre 220 meseci
@kovach U Brainiacu su stavili garija na wc solju i pustili "brown noise", i gari nije obavio ono sto se ocekivalo , a inace su pustili taj zvuk i u etar uz upozorenje gledaocima da budu blizu wc-a kada pocnu da pustaju, sto otprilike govori koliko su oni to (ne)ozbiljno shvatili. Inace to je otprilike naucna emisija zabavnog karaktera i oni nisu metodicni kao npr. likovi u mythbustersima vec im je na prvom mestu zaje*ancija, sto ne znaci da se ne moze nesto i nauciti gledajuci ih .

@chupcko Tesla je bio napravio neku vrstu vibriratora na koji covek stane i onda ga celog protrese , navodno se Marku Twainu to toliko svidelo da nije hteo da sidje dok ga nije poteralo u wc, a naprava s kojom je izazvao potres je radila po istom principu..

 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 08:44 - pre 220 meseci
MOC zvukaaaaaaaa, jel to ono kazes 666 i odma si prodao dusu djavolu bre :).

A nemam ja bas puno nista protiv mladih posetilaca, ali mi glupo da trosim vreme na decija pitanja :). Gde ima da se kupi jetpack i ovo :).

Dakle lepo na pocetku kaze: 30db, ne pricamo o tome da pustim 10^6 W ili na 120db :).

Ja samo kazem da zdravo razumski se ton te frekfencije nalazi u raznim sumovima :). I da ako tako posmatras nije bas jednostavno. Isto tako kazem da obicnim tonom od 440Hz (kamer ton, pored ostalog to je frekfencija onog tu-tu na telefonu) mozes da ubijes coveka, doduse ako pustis na ne znam koliko W ili ko zna kojom frekfencijom :). A i garantujm da struja od 220 na samo 50Hz moze da ubije coveka :)))).

Sve u svemu, postoji mnogo razlicitih nacina da se covek usere, kod mene je jos jednostavnije :), posto sam alergican na mleko :), ili drugacije receno ne varim ga ...

Ajde jel neko cuo jos neku genijalnu ideju, tipa da od frekfencije 440Hz ispadaju zubi :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 09:57 - pre 220 meseci
Nije baš "brown tone", ali je za proterivanje:

Stanite ISPRED bubnjara, najdalje 3-4 metra i slušajte ga kada raspali. Od udara koje proizvodi kick ili noga ili bas-bubanj, posle 10 minuta će vam proraditi crevca, osim ako niste totalno beznadežan slučaj hroničnog zatvora...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 10:03 - pre 220 meseci
@ chupcko
Ajd` startuj klince da te nauce da se ne pise "frekfencija" :)

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 11:30 - pre 220 meseci
Dzabe i da me nauce, ja imam disleksiju :))). Meni to sve isto zvuci :).

Pa dobro, to sve sa jacinom zvuka ima smisla :), To je masa, slicno bi se desilo i kada bi te neko udario u stomak :). Ili jos bolje pored bass pojacala od recimo 200 W, dosta da te zaboli zeludac :).

Ali u startnoj poruci pise 30db :), to definitno nije jak zvuk :), cak mislim da je dosta tih :).


CHUPCKO
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 14:23 - pre 220 meseci
Ma dajte ljudi, sto se lozite... Kafa i cigara ujutro i garantovano ides na WC solju.

yooyo
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?27.02.2006. u 16:04 - pre 220 meseci
@yooyo

Nemoj da se trujes.... Suve sljive su mnogo zdravije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10261 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.