Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?

[es] :: Nauka :: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10363 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

korišničko
korišničko

Član broj: 99219
Poruke: 1
217.67.25.*

Sajt: korišničko


Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?23.06.2006. u 10:51 - pre 217 meseci
moj korišničko je lepši ako vaš koričnočko.cartman korišničko 22.275 Hz korišničko na vaše pozmanky.ta ne???
ja vaše korišničko
 
Odgovor na temu

caspedro
Casper Pedro
Kragujevac

Član broj: 72362
Poruke: 29
217.24.27.*



Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?23.06.2006. u 23:19 - pre 217 meseci
Kolk'o vidim, vi se ovde zajefrkavate na ozbiljne teme. Nema veze, al' ajd' malo ozbiljnosti i nema veze ko je koje godiste - i od juniora se moze dosta toga nauciti.

Molim vrsne poznavaoce zvukova i frekvencija za misljenja i iskustva u sledecem:
Koristim neki programcic Anti Mosquito - navodno emituje ton koji rasteruje komarce. Cini mi se da od tada imam primetno manje komaraca - ili mi se samo cini ??? Inace koristim AC97 i 2+1 zvucnike ako to ima neke veze.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?24.06.2006. u 00:00 - pre 217 meseci
@caspedro
Da li mozda imas psa ili macku?
Nisam siguran ali izlaganje konstantnom zvucnom izvoru frekvencija preko 18KHz i ultrazvuku nije bas preporucljivo.
U svakom slucaju ako ti se desi da te posle duzeg boravka u sobi sa ovim programcicem pocne boleti glava - znaces zasto te boli
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

caspedro
Casper Pedro
Kragujevac

Član broj: 72362
Poruke: 29
217.24.27.*



Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?24.06.2006. u 00:12 - pre 217 meseci
Jest da me macak Maki nesto izbegava u zadnje vreme a ja se pitam sto. Glava me jos ne boli, ali radije bih trpeo glavobolju nego da se non-stop cesem i mlataram rukama. A tek da mi vidis zidove - ko' u "teksaski masakr motornom testerom'. Jel ti to ozbiljno o uticaju na zdravlje (moje naravno, bas me briga za macka) - mislim jel to strucno misljenje ili si samo nesto nacuo? Hvala.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?24.06.2006. u 00:40 - pre 217 meseci
Jedan izvor

Citat:
Continuous exposure to noise no louder than people shouting, over a period of years for 8 hours a day, 5 days a week can cause some degree of hearing loss



drugi izvor

Citat:
Sounds louder than 80 decibels are considered potentially dangerous. Both the amount of noise and the length of time of exposure determine the amount of damage. Hair cells of the inner ear and the hearing nerve can be damaged by an intense brief impulse, like an explosion, or by continuous and/or repeated exposure to noise.


jos jedan

Citat:
HOW NOISE DAMAGES HEARING
Noise-induced hearing loss seldom involves total hearing loss or deafness. However, the damage cannot
be repaired and hearing aids can do little good. Constant exposure to noise affects the inner ear. The first
sign of hearing damage is an inability to hear higher pitched sounds; with continued exposure to noise, the
ability to tell musical tones apart becomes impossible. Eventually, with continual exposure to excess
noise, the ability to hear normal conversation is impaired.


opet sve ovo je povezano i sa jacinom zvuka, tako da ako zvucnike ne 'odvrces', mislim da nema cega da se plasis.
Ali sa obzirom da ovi tonovi spadaju u ultrazvuk, posto ih covek ne cuje lako se moze desiti da ne obrati paznju na jacinu tona koja lako moze preci dozvoljenu granicu.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?25.06.2006. u 23:24 - pre 217 meseci
pre je infrazvuk u pitanju.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?26.06.2006. u 17:25 - pre 217 meseci
@chupcko: samo da ti kazem da si ... sto odgovaras 10 puta na temu koju bi da filtriras aj malo samog sebe isfiltriraj...


ja kad slusam malo duze lo-fi preview mp3-eve (dzabe na .ru sajtovima) pocne da me kida glava i zuji mi u usima...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?28.06.2006. u 10:41 - pre 217 meseci
aha, visoki nivoi zvucnog pritiska vrlo lako trajno ostecuju sluh. osetljivost na manje nivoe opada, i najveca frekvencija koju mozes da cujes se smanjuje.

znate koliko dugo smete da ostanete u klubu sa punim PA sistemom?

...

4 min! a onda bar 4 min pauze, ako hocete da kompletno sacuvate sluh.
 
Odgovor na temu

EvilDwarf
Nemanja Slavkovic
Shabatz

Član broj: 102342
Poruke: 4
212.62.58.*

ICQ: 340878756
Sajt: www.monolit.co.sr


Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?22.07.2006. u 21:52 - pre 216 meseci
jesi siguran da je u pitanju brown tone, a ne brown noise?

meni su poznati termini White Noise, Pink Noise i Brown Noise iz programa coolEditPro (sadasnji AdobeAudition)... sve te vrste noise-a tj shuma inace mozes cuti na radiu i tv-u i teshko da mogu izazvati takav efekat...
~~~ MusiC CreateS TaughtS ~~~
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?23.07.2006. u 12:17 - pre 216 meseci
Abre, braon-ton znači da ćeš "obraoniti" gaće, aman!

Znači, zvuk takve frekvencija i jačine, da se USEREŠ! Izvinite...

Dosada sam prošao mnogo toga, al' sam samo "piškao firnajs", tj. radovao se zvuku, svirci, organizaciji! Nisam se ukenjao-upišao nikada... ('ajde da priznam: zamalo na Fil Kolinsu zimus u Areni!)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Ton da se "uneredis"!!! Da li je tacno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10363 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.