Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1263196 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.149.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.04.2008. u 08:19 - pre 194 meseci
I mene zanimaju situacije, ali sam čula da nisu iste za srednju i osnovnu školu.

U čemu je fora kod tih situacija...da deca nisu nikada kriva, već da je propust u nama samima...ništa mi nije jasno.

Jer ima nekog ko radi u stručnoj školi, a da je bio na času. Interesujeme jer oni određuju predmet ili je to onaj na koji ti je bila interna komisija u školi. Bezveze ako ti padne predmet koji nisi predavao, pa i ako je iz tvoje struke.
 
Odgovor na temu

spo
Miroslav Zivkovic
Leskovac

Član broj: 149675
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu02.04.2008. u 18:29 - pre 194 meseci
Polozio sam 25.3. nista strasno.

Cas klasicno odrzan u Trgovackoj u BGD (Hilandarska 1). Koleginica bila OK, pripremila decu. Timing casa bio fenoimenalan, iako nisam imao vreme da isti poverim zbog obaveza u kampanji (kandidat sam na koalicionoj listi DS za odbornika u LE). Primedba komisijie na moju 6-ostranu pripremu bila jedino sto sam iyostavio literaturu za nastavnika...

Popodne u ministarstvu sam prvo procesljan po zakonu o osnovi sistema obrayovanja (paralment, zalbe, skolski odbor...), odnosno i drugi kandidati, njih cetiri su me dopunjivali i ja njih, bili smo solidni. Posle smo pitani i yakon o srednjoj skoli i naravno pravilnik o ocenjivanju.

Sto se situacija tice dobijao sam slicna pitanja kao gore navedena, tj, iyabrao sam konkretno "Na casu novog gradiva, ucenik vas pita pitanje u veyi sa nastavnom jedinicom na koje neynate odgovor...". Ne vole filozoviju vec kjnjiski, jer kad sam rekao da mi se to nije nikada desilo, rekli su da ce to sigurno da mi se desi. Onda sam rekao ono sto sam znao da trebam da kazem: "da cu pogledati kuci i dati informaciju uceniku sledeceg casa". Pitanja su iy Prodanovicke, gore sam vec naveo tu knjigu...

I to je to, ocekivao sam tezi ispit, a u stvari u pitanju je snalazenje, informisanost i po meni praksa.

Iskren da budem polaganje mi je donelo VELIKO olaksanje, jer nigde u zakonu nisam sebe pronalazio, jer imam vise od dve godine staza...
 
Odgovor na temu

larra

Član broj: 159023
Poruke: 10
79.101.221.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu02.04.2008. u 19:28 - pre 194 meseci
E da, dobar zakljucak spo. Posto i ja imam isti problem. Prijavljena sam za ispit nakon godinu dana staza, sada imam dve i po godine i sta ako ne polozim jer zakon kaze da u roku dve godine pripravnik je duzan da polozi sta se desava onda. Prestaje radni odnos ili nesto drugo. Pravnica u mojoj skoli kaze da je to greska do ministarstva sto pozive nisu prosledili na vreme ... a prosvetni savetnik mi je rekao da zakon ne poznaje polaganje posle 2 godine .....
 
Odgovor na temu

spo
Miroslav Zivkovic
Leskovac

Član broj: 149675
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu02.04.2008. u 22:05 - pre 194 meseci
Ma polozis i to je to, mnogi rade i sa mnogo vecim stazom bez licence. Meni je direktor recimo rekao da je on cist i da nema nameru da me otpusta ako me PRIJAVI pre isteka druge godine staza, e sad kada te oni pozovu :)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu02.04.2008. u 22:40 - pre 194 meseci
U jednoj srednjoj skoli u Paracinu proslog leta otpusteno nekoliko profesora iz tog razloga, ali su posle zalbe (nisam siguran kome) u toku septembra vraceni na posao
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

slobos
Savic Slobodan

Član broj: 176619
Poruke: 7
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.04.2008. u 08:23 - pre 194 meseci
>
>
>
> --
> No virus found in this incoming message.
> Checked by AVG.
> Version: 7.5.519 / Virus Database: 269.22.4/1355 - Release Date: 4/1/2008
> 17:37
>
>
makarenko
 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.149.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.04.2008. u 08:47 - pre 194 meseci
Spo, kažeš da si polagao u Trgovačkoj školi u BG-u. Interesuje me jer je to bio predmet na kome si polagao u školi (sa kojim su te prijavili) ili bilo koji iz struke. I zanima me koliko ranije znaš koji će ti predmet biti. Za nastavnu jedinicu sam čula da šalju fax-om dan pre polaganja.

I molim te još jedno pitanje...da li ti je u komisiji na času bila Ljiljana Filipović iz ekonomske struke. Ako je ona daj neku inf, kakav čas voli. Please!!!!

[Ovu poruku je menjao Upps dana 04.04.2008. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Medeni77
Beograd

Član broj: 177832
Poruke: 1
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.04.2008. u 14:15 - pre 194 meseci
Da li postoje zvanicni rokovi kada se ispit polaze(mart,septembar...), ili nema pravila, mogu da me pozovu i svakog meseca?
 
Odgovor na temu

liongoga

Član broj: 177756
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.04.2008. u 15:43 - pre 194 meseci
Da li je neko od ucitelja drzao cas iz matematike na ispitu za licencu? Gde naci prava resenja na pedagoske situacije?
 
Odgovor na temu

spo
Miroslav Zivkovic
Leskovac

Član broj: 149675
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.04.2008. u 22:35 - pre 194 meseci
Citat:
Upps: Spo, kažeš da si polagao u Trgovačkoj školi u BG-u. Interesuje me jer je to bio predmet na kome si polagao u školi (sa kojim su te prijavili) ili bilo koji iz struke. I zanima me koliko ranije znaš koji će ti predmet biti. Za nastavnu jedinicu sam čula da šalju fax-om dan pre polaganja.

I molim te još jedno pitanje...da li ti je u komisiji na času bila Ljiljana Filipović iz ekonomske struke. Ako je ona daj neku inf, kakav čas voli. Please!!!!

[


Odgovor asni jer sam bio 4 dana na seminaru na Palicu.

Pa predajem istoriju i naravno da nije mogao da bude drugi predmet iz struke, vec naravno Istorija.

Nastavnu jedinicu sam na moju srecu dobio u petak pre utorka, tako da je bilo vremena. Meni je isto receno da ce stici dan pre polaganja faxom, ali eto verovatno zbog vikenda nije stigla. A i u ponedeljak da mi je stigla za utorak, ja sam naravno znao koja ce biti pre toga jer sam zvao koleginicu koja predaje tamo sto i vama preporucujem...

Ne nisam imao ekonomiste vec pedagoga, i dva istoricara (profesora sa fakulteta i iz skole u kojoj sam isao) u komisiji...


 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.149.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.04.2008. u 17:01 - pre 194 meseci
Hvala Spo, ja sam te shvatila da si stručne predmete iz trgovine imao...izvini...

Ma vama je lakše nego nama. Ja nemam pojma koji predmet može da mi se padne, baš je nezgodno.
 
Odgovor na temu

chokenzi78
Biljana Vukosavljevic
nastavnik engleskog, OS J. J. Zmaj
Obrenovac

Član broj: 173192
Poruke: 6
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2008. u 20:41 - pre 194 meseci
narode dragi,
radi li neko u O.S. Sveti Sava u Beogradu?
treba mi prezime nastavnice engleskog koja predaje 8. razredu. zove se jelena ali mi je potrebno i njeno prezime.
stvar je u sledecem: drugarica mi tamo polaze ispit za licencu i nikako ne moze da sazna prezime koleginice u cijem odeljenju drzi cas.
ako niko ne zna kako se preziva, bar mi recite po kom programu rade, pliz :)
fala vi
 
Odgovor na temu

cameraman
Todorovic Aleksandar
Snimatelj, RTS

Član broj: 161091
Poruke: 15
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.04.2008. u 12:55 - pre 194 meseci
I moja prijateljica polaze engleski 22. aprila. Danas sam je pitala kako da pomognemo tvojoj koleginici. Ona mi rece da slobodno ode u tu skolu i potrazi nastavnicu kako bi je savetovala kakvo je odeljenje i koje vezbe da napravi za cas. Znaci, bez stida, jer je moja prijateljica isto to uradila i dobila sve informacije (receno joj je da pripazi na odredjene ucenike - imenom i prezimenom jer znaju da budu bucni itd.), receno joj je koje vezbe najvise vole, cak joj je i knjigu dala ta zena da spremi cas.
Eto, nadam se da sam pomogla,
pozdrav
 
Odgovor na temu

dacamacapn
Danijela Radisavljevic
Vaspitacica
Paracin

Član broj: 178757
Poruke: 1
194.106.174.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.04.2008. u 20:36 - pre 194 meseci
Pozdrav drushtvo, da li je neko izlazio na polaganje licence za vaspitacha, kako je bilo? Trebaju mi pedagoshke situacije, ako ima neko neka salje na mail. Tnx
 
Odgovor na temu

chokenzi78
Biljana Vukosavljevic
nastavnik engleskog, OS J. J. Zmaj
Obrenovac

Član broj: 173192
Poruke: 6
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.04.2008. u 21:00 - pre 194 meseci
camerman,
jos jednom neizmerno hvala na informacijama. drugarica je u medjuvremenu saznala kako joj se zove koleginica iz te skole i ide sutra kod nje.
sto se strucnog tice, ja ga polozila. bilo je superiska. ako ti ikad nesto bude trebalo slobodno se javi na e-mail
[email protected]
bice mi vise nego drago da ti pomognem oko strucnog.
pozdr
 
Odgovor na temu

haegtess
Ivana Paunovic
prof.engl.jezika,OS"Nikola
Tesla",Vinca
Beograd

Član broj: 178855
Poruke: 3
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2008. u 10:17 - pre 194 meseci
Sutra polazem pedagogiju i o tom ispitu manje-vise sve znam,ali me interesuje da li je neko polagao drzavni ispit u osnovnoj skoli i kako je bilo. Koji je razred dobio i koja je bila nastavna jedinica? Da li je bilas obrada teksta,gramatika ili nesto trece...? Ocekujem da cu u maju polagati pa me zanimaju iskustva drugih ljudi. Thanks in advance!
 
Odgovor na temu

dushka

Član broj: 162581
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.04.2008. u 22:11 - pre 193 meseci
Ljudi, treba uskoro da polazem strucni. Inace predajem engleski u osnovnoj skoli. Molim, ako ima neko ko je polagao a predaje engleski, da iznese svoje iskustvo... Procitala sam ovde na forumu da se priprema pise na engleskom, da je odbrana casa takodje na engleskom. S druge strane, koleginica iz moje skole je polagala za francuski - sve na srpskom?
 
Odgovor na temu

profinf
Dančuk Slađana
profesor informatike,poljoprivredno
mašinska škola
kula

Član broj: 180280
Poruke: 1
91.150.84.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu03.05.2008. u 15:09 - pre 193 meseci
Dali je neko polagao stručni iz informatike i računarstva, držanje časa i ostalo? Ja treba uskoro da polažem. Dali neko ima neke informacije, za držanje časa u prvoj ekonomskoj u beogradu?
 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
77.46.182.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.05.2008. u 16:29 - pre 192 meseci
E i ja trebam da polažem u I Ekonomskoj školi. Ali ja polažem stručne predmete.

Da li ima nekog ekonomiste ko je polagao ispit? Kakva je komisija i kako je opremljena I ekonomska?
 
Odgovor na temu

marija mojovic
nastavnik
kosovo i metohija

Član broj: 182835
Poruke: 1
82.114.72.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.05.2008. u 22:33 - pre 192 meseci
Zdravo!Da li neko poseduje pedagoske situacije sa odgovorima za polaganje ispita za licencu?
marijamara
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1263196 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.