Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1266622 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eva-braun
Aleksandra Cevap
Beograd

Član broj: 86434
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.05.2008. u 22:03 - pre 193 meseci
Evo sada sam uletela u kucu i sedoh odmah da napisem svoj dozivljaj polaganja ispita iz psihologije i pedagogije.
Ispiti su trajali od 13-19:20h.

PRVO!!! Zelela bih da se zahvalim svima onima koji su ovde ostavili svoje komentare i svoje dozivljaje posle polaganja ispita za licencu. Meni su bas pomogli jer su me uputili sta da ucim i iz koje literarature.

DOLAZAK! Ulazak u onu zgradu i "ljubazno" obezbedjenje su prvo sto Vas doceka Ali posto ste SLUDJENI cak vam i taj #^$&^ od coveka deluje kao prijatelj!!!
Po dolasku na famozni XI sprat dele vas u dve grupe. Jedna polaze psihologiju,a druga pedagogiju.

SAVET!!! NIKADA NEMOJTE DA PITATE BILO STA LJUDE KOJI POLOZE JER CE TE POMISLITI DA STE VI CITALI NEKOG TOTALNO DRUGOG ROTA ILI KRNETU, POTKONJAKA... Ja sam flipnula i doslo mi je da se sjurim sa XI!!!!

PEDAGOGIJA! ODLICNA PROFESORKA MILKA OLJACA, KOJA SE SVIM SILAMA TRUDI DA VAS OPUSTI! Potom Vas lagano uvodi u pedagogiju. Ljudi kupite njenu knjigu SELF KONCEPT i zavrsili ste posao, jer Vas ona pita koja vam se oblast svidela. Ja sam izabrala VODJENJE BELEZAKA iz 8-me oblasti! Zadrzavanje 10 min.

PSIHOLOGIJA! TAKODJE ODLICNA PROFESORKA JELISAVETA. Za razliku od profesorke Oljace, malo je strozija. Zeli da vam pomogne, cak vam omogucava da napisete koncept, ali vas nece pustiti dok na barem 2 pitanja nedobije zadovoljavajuce odgovore. Zadrzavanje 15-20 min.

LJUDI PONESITE VODU, NESTO ZA POD ZUB I CIGARETE JER VAM NEMA MRDANJA I IZLASKA IZ ZGRADE.
TEK PO ZAVRSETKU ISPITA MOZETE DA IZADJETE I UDAHNETE PUNIM PLUCIMA!

I UZIVAJTE JER DO SEPTEMBRA SMO FREE!

VELIKI POZDRAV I SRECNO SVIMA!!!
 
Odgovor na temu

ivy15
Maja Djordjevic

Član broj: 183708
Poruke: 2
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.06.2008. u 20:09 - pre 193 meseci
Polozila pre 15 dana. Uciteljica. Koga zanima bilo sta slobodno pitajte
 
Odgovor na temu

dacacaus
PROF.RAZ.NASTAVE

Član broj: 158487
Poruke: 28
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.06.2008. u 16:05 - pre 193 meseci
Cestitam na polozenom ispitu!!!
Mene sve zanima i najmanji detalji. Kako je tekao ispit, sta su te pitali...
Da li si za cas dobila unapred koju ces nastavnu jedinicu da imas?
Ja sam zavrsila uciteljski pa me zanima da li posebno treba da polazem pedagogiju i psihologiju.
Uanpred hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

ivy15
Maja Djordjevic

Član broj: 183708
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.06.2008. u 20:14 - pre 193 meseci
E, pa ovako. Nastavnu jedinicu zvanicno dobijas dan pred polaganje, ali cesto ucitelji izadju u susret, pa kazu unapred, jer oni to znaju 2 nedelje unapred. Ja sam polagala matematiku u prvom razredu, imala utvrdjivanje, tako da nista nije bilo strasno. Uvodna motivacija nesto na hameru i posle nastavni listic. Posle casa te pitaju tvoj neki komentar casa, sta mislis da je bilo dobro a sta ne i to je to. Psihologiju i pedagogiju mi ne polazemo.
Posle toga polazes zakone. Prvo pitanje sama biras, pa pripremi neko onako bas dobro, a posle pitaju jos neka 2,3 pitanja. Mene su pitali prijem radnika u radni odnos na odredjeno vreme, strucno usavrsavanje zaposlenih, razredni ispit i mislim da je to to. traze ono osnovno, znaci ne moras terminologiju iz zakona, ali se potrudi da upamtis one rokove zalbe i odgovora na zalbu, rokove za donosenje svega, ali zaista nije strasno. Ja sam nekih 4, 5 dana iscitavala zakone, preslisala se i nahvalise me tamo, a nijedno pitanje nisam pricala duze od pola minuta.
Sto se tice pedagoskih situacija, to je skroz ok, to se bas tesko pada, jer kako su i objasnili na ispitu tu nema nekih tacnih i netacnih odgovora, samo zele da cuju sta bi radila u datoj situaciji. meni je npr. bilo pitnje da neki mali super pise ali lose cita i sta bih radila, ja pricala da bih prvo videla sa pp sluzbom da li ima neki problem, ako ne onda ga ostavljala na dopunskoj, zadavala mu da sa drugom iz klupe vezba, pa me pitali sta bih rekla roditeljima kako da rade sa njim, i ja rekla da vezbaju neki dramski tekst po ulogama i tako to i to je sve. Nadam se da sam pomogla. ako ima jos pitanja, slobodno.
 
Odgovor na temu

Yeyaa
nastavnik engleskog jezika
Beograd

Član broj: 191359
Poruke: 5
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.08.2008. u 07:55 - pre 190 meseci
Procitala sve savete - a i dalje mi nije najjasnije:)
Ako sam na faxu imala pedagosku psihologiju - sta sad uopste polazem (pedagogiju il psihologiju il nedajboze oba)?
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.08.2008. u 09:05 - pre 190 meseci
Racuna ti se psihologija kao polozeno, a polazes pedagogiju.
Samo tu Pedagosku psihologiju moras da imas dokumentovanu uverenjem sa faksa, to je trebalo da im se posalje kad su te iz skole prijavljivali na ispit, mada se moze i naknadno dostaviti.
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Yeyaa
nastavnik engleskog jezika
Beograd

Član broj: 191359
Poruke: 5
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.08.2008. u 09:32 - pre 190 meseci
Nisu ni oni mutavi + ko ce sad da ide do faksa??

U svakom slucaju,tenkjuverimach:)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.08.2008. u 21:18 - pre 190 meseci
Ne ko ce da ide do faksa, nego ko ce da plati taksu za izdavanje uverenja ?

Ja to na primer nisam polagao na fakultetu (PMF u KG) jer su mi to bila dva odvojena fakultativna predmeta. Medjutim pokupio sam potpise iako nisam bio na predavanjima i oni stoje u indeksu.
Kad su me iz skole prijavljivali ja sam zaokruzio da sam oba ispita polozio, ali naravno nisam dostavio uverenje. Isao sam na varijantu 'Da, ja sam to slusao' ali kao sto ti rece oni nisu mutavi pa su naknadno trazili uverenje kao dopunu dokumentacije te moja APP varijanta nije prosla (Ako Prodje - Prodje ;) )
Da sam na primer to imao polozeno, to uverenje bi me na PMF u KG tada (prosle godine) kostalo oko 3000 dinara...
L-opovi.
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Yeyaa
nastavnik engleskog jezika
Beograd

Član broj: 191359
Poruke: 5
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu22.08.2008. u 12:25 - pre 190 meseci
Barem je evro pao - mozzda se provuchem sa 2700:))
 
Odgovor na temu

Bimbi

Član broj: 155909
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.08.2008. u 17:44 - pre 190 meseci
Ja sam zvala Ministarstvo prosvete i pitala da li mogu da donesem fotokopiju indeksa kao dokaz da sam polagala pedagosku psihologiju, i oni su mi rekli da moze. To je jeftinija varijanta, mislim na overu u opstini, s tim sto mora da se fotokopira ceo indeks, tj sve str na kojima nesto pise.


 
Odgovor na temu

aop

Član broj: 57501
Poruke: 6
212.62.45.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.09.2008. u 19:18 - pre 189 meseci
POMOĆ!Da li neko možda ima listu pedagoških situacija za vaspitače!Polažem državni za dve nedelje i počela je frkaaaaaaaa!
 
Odgovor na temu

deniriz
daniela riznic
profesor srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola

Član broj: 195061
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.09.2008. u 20:48 - pre 189 meseci
veliki pozdrav svima! tragajući za odgovorima u vezi sa temom koja nas sve veoma zanima, našla sam se na ovom mestu! pronašla sam neke veoma značajne odgovore, a neke sam spremna da ponudim. naime, u subotu, 20.09.2008. polagala sam i, bogu hvala, položila ispit iz pedagogije. ispit sam, najpre, jer tako nam je rečeno, pripremala iz knjige "pedagogija" nikole potkonjaka i jovana đorđevića i knjige milke oljače "slef koncept i samorazvoj". nekoliko dana pre ispita moja koleginica i sapatnica je saznala da na ispitu neće biti profesorka milka oljača i profesor radomir grandić, već profesorka marina matejević. pozvala je gore pomenutu profesorku i od nje saznala da ispit treba pripremati iz knjige "pedagogija" nedeljka trnavca i jovana đorđevića! i to obe oblasti: i opštu pedagogiju i didaktiku! na jedvite jade (imam bebu!) to sam i učinila. već kod naplatne rampe (dolazim iz novog sada) me dohvatila histerija, a kada me je suprug dovezao ispred zgrade ministarstva bila sam u komi od straha! da nesreća bude veća, dočekali su sve nas, a bilo nas je mnogo!, momci u odelima, kojima se nije radilo u subotu popodne! postrojili su nas kao tatatatirce ispred stepeništa i rekli nam da se, kada se popnemo na za to nam određene spratove, ne šetamo, ne pušimo i tome slično! u protivnom će nas udaljiti iz zgrade ministarstva i onemogućiti povratak!!! elem, da dođemo do poente: profesorka marina matejević je dobar, tolerantan i korektan ispitivač; akcenat stavlja na prvi deo pomenute knjige (opšta pedagogija) što ne znači da treba zanemariti drugi deo iste (didaktika); gradivo ne treba prezentovati knjiški, već slobodno (opet, ne suviše!!!), ilustrovano situacijama iz prakse; u kancelariju ulazi šestoro kandidata, po spisku na vratima, piše se koncept; kandidate s kojima ste u kancelariji treba pažljivo slušati, jer vam njihovi odgovori mogu pomoći da koncipirate vaš odgovor! za dve nedelje do mesec dana polažem drugi deo ispita, pa molim sve one koji mi mogu pomoći da mi kažu tj. napišu gde se može nabaviti knjiga dr ljubice prodanović "proverite kako vaspitavate u školi"? moja potraga je do sada bila bezuspešna, pa nade polažem u vas! nadam se da svojim sam odgovorom ja nekome pomogla!
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
79.101.251.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.10.2008. u 14:17 - pre 188 meseci
Pošto si se tokom leta informisala o priznavanju psihologije i pedagogije, interesuje me da li si polagala ispit? Ako jesi, možeš li da mi kažeš kako si prošla? Ja uskoro polažem, tj nadam se da će me uskoro pozvati. U suprotnom poludeću od frke i čekanja.
Pošto sam na Tehničkom fakultetu imala i psihologiju i pedagogiju, znam da polažem zakon o osnovnoj školi, zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i pravilnik o ocenjivanju. Naravno i pedagoške situacije. Da li je potrebna konvencija o pravima deteta ili ustav?

Unapred HVALA!!!
 
Odgovor na temu

deniriz
daniela riznic
profesor srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola

Član broj: 195061
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.10.2008. u 17:46 - pre 188 meseci
Radim u jednoj srednjoj skoli. Za koju nedelju polagacu drugi deo ispita: cas, pedagoske situacije, zakoni. Pre nekoliko nedelja moje kolege su polagale isto. Kako su na svojim studijskim grupama imale i psihologiju i pedagogiju, nisu iste predmete polagali, vec su drzali cas i sve ostalo sto sledi posle toga. Nikome nisu postavili pitanja iz Ustava, konvencija... Ne verujem da cu biti toliko savesna da procitam ista vise od Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja, Zakona o srednjoj skoli i Pravilnika o ocenjivanju.
 
Odgovor na temu

vlnenad
Kragujevac

Član broj: 163908
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.11.2008. u 20:14 - pre 188 meseci
Pozdrav svima. U februaru prosle godine sam prijavljen za polaganje za licencu i konacno su me pozvali da 18. novembra polazem ispit (cas, zakon, pedagoske situacije). Koleginica je polagala pre dve nedelje i ona kaze da Ustav nisu nikoga pitali. Ako ima nekoga ko takodje polaze 18. neka se javi (osnovna skola, matematika).
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.55.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu11.11.2008. u 15:18 - pre 187 meseci
Da li prilikom obaveštavanja o datumu polaganja se zna i škola u kojoj će se držati čas, kao i vreme tj čas po redu? Koliko dana unapred obaveštavaju o datumu polaganja? da li je neko polagao ispit za licencu, a predaje tehničko obrazovanje??? Pozdrav
 
Odgovor na temu

um_caruje
Julija Dj.
Prof.prakticne nastave

Član broj: 201122
Poruke: 1
93.184.90.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu12.11.2008. u 19:46 - pre 187 meseci
Mene zanima da li profesori prakticne nastave u srednjim strucnim skolama polazu ispit za licencu nesto drugacije od profesora teorijske nastave? Verovatno je isto, jer ovde jos uvek nisam naisla na slicno pitanje ni na nesto sto mi moze pomoci da resim dilemu. Konkretno, mislim na drzanje casa i odbranu, jer dosta se razlikuje od teorijskog casa. Jos konkretnije, da li se odvija u skoli ili u nastavnoj bazi gde deca imaju prakticnu nastavu? U mojim nastavnim bazama tabla, kreda i klupa su retki, tj. "nepostojeci" predmeti.
Prvi deo (pedagogija i psihologija) je isti za sve.
Ako je neko od kolega i kolega prakticara informisan o ovome neka napise sta. Ispit mi je prijavljen jos decembra 2007.
 
Odgovor na temu

coka loka
fizicarka

Član broj: 202420
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.11.2008. u 13:49 - pre 187 meseci
Super ste svi i puno ste mi svojim iskustvima pomogli. Ovo je jedino mesto gde im konkretno sta treba za licencu ali vezano samo za onaj opsti deo ispita. Ali ja sam nastavnik fizike da li iko zna sta se dodatno plaze ukoliko nisi na faksu imao metodiku nastave fizikei nastavna sredstva za fiziku i gde da nadjem literaturu, ko i gde ispituje. Gde se drzi javni cas.

Hvala unapred svima.
 
Odgovor na temu

gaga16000
vrtic,Cvrcak

Član broj: 203024
Poruke: 3
79.101.204.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.11.2008. u 18:18 - pre 187 meseci
Za deset dana polazem licencu za vaspitace.Ako neko moze da mi pomogne oko pedagoskih situacija neka mi se javi.
 
Odgovor na temu

gaga16000
vrtic,Cvrcak

Član broj: 203024
Poruke: 3
79.101.204.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.11.2008. u 20:10 - pre 187 meseci
Molila bih da se AOP javi i da mi razjasni pedagoske situacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1266622 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.