Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

intel based macbook and imacs

[es] :: Mac hardware :: intel based macbook and imacs

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5044 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon intel based macbook and imacs12.01.2006. u 07:24 - pre 222 meseci
mislim da promena platforme zahteva temu :)
vidim da dosta ljudi postavlja pitanje a sta je sa softverom ali mislim da to nece biti problem.bilo bi glupo da programerske kuce izbacuju kod za nepostojece makine i sada kada su izasle mislim da ce se softver pojaviti.
app koje ja koristim apple ilife iwork itd. je vec kompatibilan a profi apps u martu kao sto su i drugi najavili.
sad s obzirom da makine kod nas se pre toga odprilike nece ni fizicki pojaviti osim mozda imac to nije neki problem.
znam za rosetta-u da ste svi u fazonu da je daleko sporija od real thing ali mislim da je vecina zaboravila koliko ce intel mekici leteli tako da usporenje nije toliko verovatno ce perfomanse biti iste kao na sadasnjim powerpc macovima.
naravno ne racunajuci tu zverine kao sto su quad damage (iz milja) i slicno.
mislim da appleide u dobrom pravcu i da se ne treba plasiti da ce sada apple powerpc i njegove korisnike zapostaviti ali da ako kupujete novui makinu treba ciljati na intel.
meni licno macbook pro odusevljava i da imam finansije sada uzeo bih ga bez razmisljanja.mislim da prica rev1 itd nepije vodu.ako je tako onda niko ne bi imao pismo zar ne?
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs12.01.2006. u 10:45 - pre 222 meseci
Citat:
ako je tako onda niko ne bi imao pismo zar ne?

Nije baš dobra analogija, Pismo je bio poslednji laptop među PowerBook modelima koji je imao G3 procesor, posle njega je došao Titanium sa G4 i potpuno redizajniran. Mada, bio je i prvi sa FireWire portom, ako me sećanje dobro služi.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs12.01.2006. u 11:37 - pre 222 meseci
ok nisam onda dobro razumeo pricu sa pismom.
ipak ne slazem se sa pricom o rev 1 koju svi imaju.evo sta se na kraju desilo sa poslednjom revizijom powerbook-a?
navodno imaju veliki problem sa displejem itd.
ako i dodje do nekog veceg defekta ok svi imaju garanciju i neka reklamiraju opremu.
jedino je bila nezgoda kao sa ibook g3 serijom gde je stepen otkaza logic board-a koliko iznosio?75%?ali i tada je produzen rok garancije na 3 godine ako se ne varam.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs12.01.2006. u 11:47 - pre 222 meseci
evo nesto za madamova bices sigurno zadovoljan:
4D commits support to Intel-based Macs
January 12 - 06:23 EST 4D today announced their commitment that the 4th Dimension product line will support the new Apple computers powered by Intel microprocessors. "We are excited by Apple's new hardware strategy," said Laurent Ribardiere, president of 4D SA. "4D has always been committed to developing software for the latest Macintosh platform. Like the transition to Mac OS X, 4D plans to support Universal Binaries covering Apple computers with both PowerPC and Intel processors." Further details will be announced in the future.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs12.01.2006. u 19:05 - pre 222 meseci
Citat:
evo nesto za madamova bices sigurno zadovoljan:

Dobio press relaese na mail direktno od izvora još juče. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs12.01.2006. u 19:47 - pre 222 meseci
> ~vidim da dosta ljudi postavlja pitanje a sta je sa softverom ali
> mislim da to nece biti problem.bilo bi glupo da programerske kuce
> izbacuju kod za nepostojece makine i sada kada su izasle mislim da
> ce se softver pojaviti.

Hm, cisto me zanima... Koliko programersku kucu opterecuje
izbacivanje programa u 'dve verzije'?
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs12.01.2006. u 19:48 - pre 222 meseci
> ~ok nisam onda dobro razumeo pricu sa pismom.

Lombard bi tu bio Rev1 dok je Pismo naprednija verzija i prva koja je
raskinula sa SCSI-em i novim FW-om.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs13.01.2006. u 06:18 - pre 222 meseci
pa ako kuca pise po universal binaries sistemu ne opterecuje je uopste ako vec ima app onda su malu promenu se moze prebaciti i za intela ako je pravljena u xcode-u ako nije ... tesko programeru :)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs13.01.2006. u 16:27 - pre 222 meseci
Danas pročitah na jednoj mejling listi da je za Carbon aplikacije nešto komplikovanije portovanje u Universal Binary.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.direct-adsl.nl.



+3 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs15.01.2006. u 00:57 - pre 222 meseci
Ja se uhvatio problema sa ekranom kod poslednje serije PB G4 kao pijan plota, ali evo šta Jobs našao za shodno da naglasi, kada je pominjao MacBook Pro "new amazing features..." Kvalitet je malo lošiji (skidano sa mikrofona dok je istovremeno išao Keynote, a i trebalo je ugurati u 200 KB), ali razumećete već...

[Ovu poruku je menjao milke dana 15.01.2006. u 13:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs15.01.2006. u 17:16 - pre 222 meseci
Use the ExpressCard slot to add FireWire 800 to Apple's new MacBook Pro

Sunday, January 15, 2006 - 10:45 AM EST



By SteveJack

Heard the complaints about Apple's new MacBook Pro's lack of a FireWire 800 port? Well, such complaints are largely moot.

Apple's new MacBook Pro features an ExpressCard/34 slot. This slot can be used for hot-pluggable I/O expansion cards that the Personal Computer Memory Card International Association (PCMCIA) plans as the replacement for CardBus as the preferred solution for personal computers. Uses for that ExpressCar/34 slot can (or will soon) include such solutons as: TV tuners, hot pluggable FireWire 800 adapters, extra FireWire 400 port(s), Bluetooth mobile phone connectivity products, CompactFlash adapters, Flash memory cards, Gigabit Ethernet networking cards, External SATA (eSATA), which claims peak interface speeds up to 3 times faster than FireWire 800, and more.

ExpressCard Bandwidth support:
• USB 2.0: 480 Mb/s
• PCI Express: 2.5Gb/s

There are two sizes of ExpressCards. The smaller one is 34mm wide (ExpressCard/34) and the other is 54mm (ExpressCard/54). Apple new MacBook Pro features an ExpressCard/34 slot. Both modules are 75mm long and 5mm high. Note that the ExpressCard/34 has the advantage because it will also work in the slot designed for the ExpressCard/54 slots, but not vice versa. Note also for the sake of total clarity and my desire to state the painfully obvious: ExpressCard/54 modules will not fit into MacBook Pro's ExpressCard/34 slot.

Various manufacturers have told MacDailyNews that they are currently working on ExpressCard/34 modules, including FireWire 800 solutions. Expect announcements soon.

So, if you want a FireWire 800 port on your MacBook Pro or a TV Tuner or an eSATA port or something else, Apple has given you the ExpressCard/34 slot, so that you can do exactly what you want. After all, it would be silly to expect everyone to pay the cost of a built-in FireWire 800 port, if they're not going to use it, or they want eSATA or something else instead, right? And, since the cards are hot-swappable, you could have multiple cards and switch them out to your heart's content.

The next time you hear someone complaining about the lack of a FireWire 800 port on Apple's new MacBook Pro, just explain that if they'll just wait a bit for new ExpressCard/34 modules to ship, they can have FireWire 800 or whatever else they might want soon enough.

SteveJack is a long-time Macintosh user, web designer, multimedia producer and a regular contributor to MacDailyNews.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.direct-adsl.nl.



+3 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs16.01.2006. u 23:16 - pre 222 meseci
A, znate li koja je vrednost magic broja u hederu Mac OS X fat (universal) binary fajla?

0xcafebabe :-) :-)
 
Odgovor na temu

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs22.01.2006. u 11:44 - pre 222 meseci
a sto se podrske za igre tice?Sta mislite?Slaba vajda? Mada e Intel je to ;)
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs22.01.2006. u 14:22 - pre 222 meseci
Portovanje igara nije preterano zavisno od tipa CPU-a (ionako ih niko ne kodira u asm-u), vec iskljuchivo od eventualnog broja prodatih kopija. Apple ima mali market-share, zato se uglavnom portuju samo najveci hitovi sa PC-a, i to se resursi ne stavljaju na raspolaganje u startu, vec se portovanje uglavnom outsource-uje nakon shto je igra vec polozhila test trzhishta.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs25.01.2006. u 17:53 - pre 222 meseci
macintosh do sada jednostavno nije bio igracka platforma.cak ni na najjacim modelima za igranje quake 3 nije bilo uslova (to su hardverski stvarno jake masine).
moguce je doduse da se ovaj trend prekine.mislim da os x tiger za intel procove moze napraviti ogroman pomak.naime na konferenciji jedan aspekt je potpuno prosao negde sa strane.od zilion pregleda desavanja jedan komentator je primetio vrlo interesatnu stvar.
WoW je bio pokrenut na novim imac-ovima ciji se spec znaju i framerate je bio zalepljen na 60fps!
to je za mac platformu ludilo.covek cak postavlja pitanje zasto takvi resultati nisu spomenuti u samom keynote-u.
interesatno.
sad real life testovi sto se tice same intel platforme su manji nego sto ih je apple objavio sto odprilike i ne cudi toliko.u realnosti do 25% u odnosu na powerpc imac-ove.
to mozda i ne zvuci puno ali ja mislim dok ne izadju universal app i dok se ne otkloni par stvari da je dobar pocetak.
najveci napredak ce se sigurno videti na laptop sceni.g4 powerbook vs laptop sa 2 core jedinice za koje steve kaze da svaka ima snagu g5 proca nema mnogo komentara.to ce biti daleko jace masine.
a da komentar veciti za gubitak firewire 800 je sledeci intel cipset jednostavno nema podrsku za isti.
zasto nije dual layer rezac?zbog extremnog smanjivanja debljine.
sto se mene tice ni jedna ni druga stvar me ne doticu.meni je iskreno bitno prisustvo firewire 400 zbog kamkodera a ionako sve ostalo je na usb 2.0
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs25.01.2006. u 23:35 - pre 222 meseci
Odličan frame rate je zasluga dobre grafičke kartice (većinom)... mislim da je to dobar početak za igrice.


Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs26.01.2006. u 03:24 - pre 222 meseci
Da, Apple je (napokon) reshio da ugradi pristojne kartice u svoje modele, a da to ne naplati suvim zlatom.
To je definitivno dobar znak, jer portovati igru sa PC-a koja zahteva jaku grafichku kartu, a pritom znati kako 90% korisnika Mac-a ima karticu u rangu Fx5200 (ili sporije) definitivno nije pomogla vecoj popularizaciji gejminga na Mac-u, jer i slab grafichki hardver je jedan od razloga zashto se odugovlachi sa portovanjem igara (koliko Mac-ovaca znata koji mogu da poteraju Doom3 bez problema? Ja ne smem ni da pokusham na mom ibook-u :)
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel based macbook and imacs26.01.2006. u 05:20 - pre 222 meseci
neminovno je sada da ce ljudi koji rade ili ne na macovima porediti specifikaciju sa pc makinama.prema tome nema vise zezanja druga platforma itd.
jedina razlika osim ocigledno superiornog dizajna i kvaliteta izrade i kontrole hardvera je u os x koji je takodje daleko bolji sistem.
ali obican end user,pc/jevac ili cak i mi cemo uvek nesvesno porediti specifikaciju.
sta to sada znaci za nas?veliki napredak.apple mora sto je neko vec napisao da isporucuje bolji (brzi hardver) da bi bio konkurentan.sada cemo moci da uporedimo hardverski identicne makine i da vidimo kako se ponasa sistem apps i slicno.
sigurno da ce trebati par meseci da se programeri osveste i da masovno izbacuju softver po universal standardu ocigledno da ih je steve docekao nespremne.
i da se stvari dovedu na svoje mesto novim sistemskim upgrade-om.
macbook pro je napokon odgovor na veliko kaskanje laptopova za pc svetom.
powerbook je u principu postao joke zbog visoke cene a perfomansi cak i u os x domenu koje su daleko iza tipa powerpc imac-a.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.fbx.proxad.net.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs27.01.2006. u 18:10 - pre 222 meseci
Citat:
macbook pro je napokon odgovor na veliko kaskanje laptopova za pc svetom.

Ovo si potpuno u pravu. Ja sam rešio da sačekam drugu generaciju, dotle će se već normalno znati kako da se instalira Windows na Intel Macove, pa da pazarim neki od MacBookova koji tada bude na raspolaganju.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: intel based macbook and imacs27.01.2006. u 23:50 - pre 222 meseci
Evo, Apple je postavio nekoliko novih stranica o Universal App:
http://www.apple.com/universal/applications/
i spisak istih:
http://guide.apple.com/universal/
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: intel based macbook and imacs

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5044 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.