Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forum... templates i avatari???

[es] :: Web aplikacije :: Forum... templates i avatari???

[ Pregleda: 3424 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

em!r
HDD

Član broj: 71506
Poruke: 14
*.pppoe686.bih.net.ba.

Sajt: www.nema-jos.com


Profil

icon Forum... templates i avatari???27.12.2005. u 22:02 - pre 223 meseci
Imam dva pitanja.

1. kako da na svome forumu instaliram templates, ali molim fino objasnjenje jer sam se vec jednom zezno pa sam morao ponovo da sve pravim.

2. Kako da namjestim da se mojim clanovima foruma prikazuju avatari?
Naime odobrio sam avatare, stavio max. size na 20Kb i 100x100 pixela, ali kada ja licno odem na profile i kliknem na Profile za avatar i izaberem avatar sa kompa koji zelim da mi se pojavljuje pojavi mi se neka greska pri vrhu pa nestane.
Kako da namjetim da mi se clanovima foruma pojavljuju avatari i kako da stavim galleriju avatara da jednostavno mogu da izaberu jedan od avatara iz gallerije?

Hvala!
 
Odgovor na temu

em!r
HDD

Član broj: 71506
Poruke: 14
*.pppoe1663.bih.net.ba.

Sajt: www.nema-jos.com


Profil

icon Re: Forum... templates i avatari???29.12.2005. u 12:48 - pre 223 meseci
Sta je ovo pa niko nezna :S

I samo jos nesto, kako da zabranim da Guesti pisu poruke na forumu, i kako da namjestim da se svakom clanu koji se registruje na mom forumu odmah automatski postavi jedan avatar na kojem pise kao naprimjer No Avatar, pa da kasnije ako korisnik zeli da sam sebi promjeni avatar.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
194.106.169.*



+6 Profil

icon Re: Forum... templates i avatari???30.12.2005. u 06:20 - pre 222 meseci
Gostima zabranjujes da pisu poruke tako sto odes u administracionom panelu na Forum-->Dozvole (ili Permission ako je na engleskom) odaberes forum, kliknes dole na prosireni mod. Tamo gde ti pise "public" promeni na "registered", odnosno ako je template srpski, umesto "svi" stavis "registrovani".

Avatare moras da stavljas u posebne direktorijume unutar direktorijuma gallery. Npr. images/avatars/gallery/neki_tamo_avatari

I podesis CHMOD (dozvole) za public na write i execute. Do toga dolazis tako sto kliknes desnim dugmetom na direktorijum avatars u FTP klijentu.

Toliko od mene.

P.S. Ovako je kod phpBB2 foruma.



[Ovu poruku je menjao Cracker dana 30.12.2005. u 07:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Forum... templates i avatari???

[ Pregleda: 3424 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.