Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup MySQL baze na phpBB forumu

[es] :: Web aplikacije :: Backup MySQL baze na phpBB forumu

[ Pregleda: 3929 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ramius
ZG

Član broj: 9970
Poruke: 5
*.net.hinet.hr



Profil

icon Backup MySQL baze na phpBB forumu12.01.2004. u 11:48 - pre 246 meseci
Preko admin panela phpBB foruma sam napravio backup baze. Sada bih htio maknuti taj forum i krenuti iz početka, jer je pun errora (radio sam dosta gluposti). Prije toga bih htio isprobati ovu bazu, jer nemam pojma što je sve unutra. Da li su mi ostali svi postovi, useri, PM, avatari... prvi put ovo radim.
Kako da to probvjerima? Preko c-panela (verzija 8.5.3)? MySQL verzija je 4.0.15.
Ili da napravim novi forum pa nekako tamo ubacim bazu?
Nadam se da je netko koristio ovo u phpBB-u, jer ne želim zeznut stvar, taman se forum pokrenuo. Hvala ljudi.
Burek 4ever!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Backup MySQL baze na phpBB forumu12.01.2004. u 12:05 - pre 246 meseci
Ako imaš taj backup foruma u lokalu kod sebe, instaliraj apache, mysql i php (to se odradi vrlo brzo sa phpdev paketom i pod windowsom na primer) i isprobaj bazu kako radi.

Posle ćemo o vraćanju te baze na net.. zavisi uglavnom od toga čemu imaš pristup (od alata), imaš li shell na serveru ili moraš preko ftpa sve da odradiš što malčice komplikuje stvari ali daleko od toga da je teško i nemoguće.
 
Odgovor na temu

ramius
ZG

Član broj: 9970
Poruke: 5
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Backup MySQL baze na phpBB forumu12.01.2004. u 12:29 - pre 246 meseci
Imam već instaliran phpdev, ali do sada sam sve zapisivao u file, nisam nikada koristi baze, pa ne znam ni importati bazu da ju provjerim. A da li imam kakv shell, nemam pojma.
Burek 4ever!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Backup MySQL baze na phpBB forumu12.01.2004. u 12:43 - pre 246 meseci
Ako si instalirao phpdev i mysql, onda imaš i "mysql.exe" negde na sistemu.. nađi uglavnom u kom je direktorijumu i u isti kopiraj sadržaj svog backup fajla (nezipovan naravno). Pokreni mysqld servis i onda bi trebalo da kreiraš bazu za taj forum tu u lokalu, ili ručno ako znaš kako, ili preko phpmyadmina koji isto dolazi uz phpdev.

Onda izvrši komandu

mysql -u root -p ime_baze < ime_backup_fajla.sql

Pitaće te za password, ako pass nije setovan onda treba bez "-p" parametra da pristupaš. Time si importovao svoje podatke u novu bazu, ostaje još da staviš negde sadržaj foruma (u apache www direktorijum na primer) i pokreneš ga iz browsera i vidiš kako radi. Naravno za ovo mora i apache prethodno da bude aktivan.

Malo je ovo široka priča ali ne znam koliko od ovoga već znaš uglavnom osnovne smernice su tu pa možeš dalje da se snađeš po uputstvima od ovih sistem sigurno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Backup MySQL baze na phpBB forumu

[ Pregleda: 3929 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.