Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko to sve pravi igrice u Srbiji!

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 32034 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RobertoNS
Roberto Koci
Novi Sad

Član broj: 119594
Poruke: 4
*.SMINpost.panline.net.



Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!16.11.2006. u 19:52 - pre 211 meseci
Hvala Filipe!
Drago mi je da ti se svidja!

Za sve one koji zele da vide jos screensotova:
http://www.esnips.com/web/krobertosBusinessFiles
Napomenuo bih da na sajtu postoji vise strana, na dnu nalazi next/previous page...

Na strani koju je Filip naveo sam pisao i o tehnologiji i nacinu rada engine-a, pa ko voli (svemirske beskraje), nek izvoli!

Roberto
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!20.11.2006. u 15:38 - pre 211 meseci
Izvini ako si se nasao uvredjen, ali...
Ne znam iz kog razloga je nastao intervju, samo komentarisem konacan proizvo. Procitaj iz neutralnog ugla i mozda ces i sam uvideti zasto sam rekao to sto sam rekao.
"neozenjen i single: sebi ne dozvoljavam emocionalne distrakcije dok ovaj projekat ne privedem kraju"
Sad ja zaista ne znam "Qzmanovicev saljivi stil", ali ako je bila sala - bila je jedina u tekstu, pa je lako prosla neprimecena. Jednostavno, lik je novinar koji pise o kreatoru igre, a zvuci kao da ste odrasli zajedno, a pritom da ocekuje 10% od prodate igre. Ne znam gde ce ti taj pristup naici na simpatije...

Ne zelim ovime ni najmanje da omalovazim tvoj projekat!!! Neka ovo bude jasno stavljeno do znanja. Ako sam delovao tako - imas moje najdublje izvinjenje. Pri "kiss-ass" komentaru ostajem...

Puno srece u radu i zelim ti da zaista zaradis za Bahame (Karibe), ali sa sopstvenom jahtom ;)
De si Deda...
 
Odgovor na temu

RobertoNS
Roberto Koci
Novi Sad

Član broj: 119594
Poruke: 4
*.SMINpost.panline.net.



Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 01:19 - pre 211 meseci
Ma nema veze Djole!
Nema potrebe da se izvinjavas, mada moram da ti priznam da sam se malo iznervirao vezano za komentar... :o)

Sam clanak sam procitao cim je izasao SK, i mogu da ti kazem da sam se i sam iznenadio (ne skroz pozitivno), posto je intervju isao po "pamcenju"... Par veoma bitnih stvari u clanku su nazalost netacne i ne moje izjave. Kuzma je napisao clanak po principu "trust me, I know what I'm doing", a zaboravio je diktafon...

Kuzmu, kao novinara veoma cenim, jer je svojim clancima poboljsao racunarsko novinarstvo na ovim prostorima, ali eto, pogresi covek... :o)

Priznajem, da clanak mozda zvuci malkice arogantno, sto mi uopste nije bio cilj. Nisam trebao da dozvolim da neko pise nesto o projektu, a da o istom ne zna preterano puno, i da tekst bude objavljen bez mog potpisa(provere), moja greska.

Pouka: provera, provera i opet provera, narocito ako je c++ kod ili PR clanak u pitanju! Hehehe!

Inace, projekat je zaustavljen, nemamo trenutno nacina da ga nastavimo(treba platiti kiriju), a ja licno trazim posao, zahvaljujuci (ne)razumevanju lokalnih finansijskih grupacija, kojima nije jasno da DVD sa igrom mozes prodati za +- milionche $ ...

Verovatno cemo na neki nacin nastaviti game-dev, naravno bez gresaka koje smo ranije radili. A nasa glavna greska je bila sto igra nije bila igriva (technology demo only). Kao sto je i receno "jos jedan sa unikatnom tehnologijom", ne pali kod izdavacha... mada smatram da su shotovi pristojni (sajt naveden ranije)...

All the best,
Roberto
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 04:30 - pre 211 meseci
Bilo bi interesantno da napišeš postmortem ove igre iako nije završena. Otvori novu temu, slobodno postuj i screenshotove, pa da sve ostane arhivirano za nove "naraštaje". ;) Verujem da bi koristilo drugima koji imaju slične projekte da čuju tvoja iskustva (i/ili pouke).

Shotovi su odlični. Mada to ne pali kod izdavača. Tech demo pristup izdavaču nikada nije ni funkcionisao, osim u slučajevima kada se neki iskusni/uspešan tim otcepi od firme pa napravi novu firmu, ali i u tom slučaju tech demo nije presudan, nego poznanstva, poverenje u taj tim, iskustvo, itd.

Što se tiče nerazumevanja "lokalnih finansijskih grupacija", to je vrlo jednostavno objasniti. Još niko im nije pokazao da je to moguće. Još ne postoji igra koja je napravljena u Srbiji a da je zaradila to "$ milionče". ;) Takođe je bolje rešenje smanjiti obim igre i završiti je bez investitora nego tražiti novac od investitora. Posebno ako tim nema nikakvih predhodnih referenci koje investitor može da vidi i odluči na osnovu predhodnih projekata. Ako i pozajmljuješ novac od nekoga to treba raditi tek kada je igra završena (mislim na novac za marketing, lokalizovanje za različite teritorije, portovanje na nove platforme, itd.). Sada će neko da pita kako da završim kada nemam novac, odgovor je jednostavan i logičan, smanji se obim igre do te mere da se igra završi. ;) Pravljenje igre velikog obima vs. pravljenje više igara manjeg obima, se može uporediti sa ruletom kada staviš sav novac na jedno polje vs. kada novac rasporediš po malo tokom vremena svuda. U oba slučaja možeš da izgubiš sve, ali možeš da ga igraš malo duže od jednog puta. :) Sada ovo ne pričam samo za ovaj tvoj projekat, nego uopšte za projekte u Srbiji, jer izgleda svi igraju na sve ili ništa, pa se eventualno razočaraju...

 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
213.253.84.*



+1 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 10:33 - pre 211 meseci
Citat:
RobertoNSInace, projekat je zaustavljen, nemamo trenutno nacina da ga nastavimo(treba platiti kiriju), a ja licno trazim posao, zahvaljujuci (ne)razumevanju lokalnih finansijskih grupacija, kojima nije jasno da DVD sa igrom mozes prodati za +- milionche $
...
Verovatno cemo na neki nacin nastaviti game-dev, naravno bez gresaka koje smo ranije radili. A nasa glavna greska je bila sto igra nije bila igriva (technology demo only).


Bas mi je zao da to cujem :( srce mi se cepa kada vidim da je toliki trud u nesto ulozen, i da onda to nesto bude 'odlozeno za bolja vremena', iako znam da skoro svaki samostalni projekat tog obima zavrsi ovako. Realno, bez rada na bar jednom slicnom projektu niko ne moze imati dovoljno iskustva da predvidi sta ga sve ceka. I to je fakat, i to uglavnom znaju oni koji imaju $ i normalno da nece dati ni dinara - naslusali su se oni slicnih get-rich-fast prica u raznim drugim oblastima. (Koliko vidim, jedini koji daju pare za takve projekte su bogati roditelji, ili ljudi koji svoj novac nisu sami zaradili. I skoro uvek ga izgube.)

Ne znam sta pametno da ti kazem... ja bih na tvom mestu, na osnovu iskustva na tom projektu, demoa i slicno, nasao dobar gamedev posao u nekoj firmi koja zavrsava projekte (van Srbije, jelte), skupljao iskustvo i pare i posle dooobro razmislio o samostalnom razvoju. :)

Ne znam koliko si pratio rad ovih, cini mi se da je rec o projektu koji je vrlo srodan tvome,
web: http://fl-tw.com/Infinity/
media: http://www.fl-tw.com/Infinity/infinity_media.php

Izgleda da su dogurali dosta daleko i projekat izgleda impresivno, mozda im se mozes/zelis prikljuciti?

Inace, sudeci po temi igre, pretpostavljam da si zaljubljenik u Elite2: Frontier-a? To je igra na kojoj sam proveo pola svog AtariST zivota... :)

Citat:
bkaradzicSada ovo ne pričam samo za ovaj tvoj projekat, nego uopšte za projekte u Srbiji, jer izgleda svi igraju na sve ili ništa, pa se eventualno razočaraju...

Da, mada to cesto vazi i za vece i iskusnije timove od onih u Srbiji ;) Mnogo si u pravu, ljudima ovde nedostaje da idu korak po korak. I takodje im nedostaje sposobnost da se udruze, sloze i organizuju u veci tim (veci od 1 coveka) :)
Tojest, da postave jednostavan cilj, odrze motivaciju i normalnu radnu atmosferu (bilo da se radi od kuce, ili ne) i isteraju ga ZAJEDNO do kraja.
 
Odgovor na temu

tupito
Vladan Milivojevic
Beograd

Član broj: 55195
Poruke: 54
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 11:09 - pre 211 meseci
U Nemackoj imas zanimanje pod imenom "Diplomirani chobanin", ona se stice posle 5 godina skolovanje i prakse kod Nemackog chobanskog udruzenja, to sve prica funkcioner tog chobanskog udruzenja u izjavi za RTS, ja gledam i vristim od smeha, i onda voditelj pita tog chobanina kakava je korist od te chobanske diplome, a nemac kaze da sa tom diplomom i lepim ochima moze da se ode u bilo koju Nemacku banku i da se uzme kredit do milion evra da bi se kupila farma i ovce, e tad sam prestao da se smejem. dakle imas sertifikat odnosno diplomu da posedujes chobansku tehnologiju i na osnovu toga dobijes kredit.

To sto ti BK navodis nazalost nije istina jer u nasim tj stranim bankama kod nas za jedini biznis za koji mozes da dobijes kredit jeste kladionica (nije sarkazam, ziva istina) ma koliko ti imao biznis koji sigurno donosi novac ti u Srbiji neces dobiti novac, dovoljno je reci da recimo malinari i ostali vochari kod na muku muche jer nemaju hladnjace pa moraju odmah posle berbe da prodaju za bud zasto ili ce im roba propasti, pa ako oni koji prave milione evra svake godine ne mogu da dobiju povoljan kredit onda koce da dobije ?? ja ti garantujem da ako Robert ako Bog da napravi igru koja ce da recimo zaradi milion evra, od cega ce odma da potrosi pola na sex,drogu i rokenrol, i da par meseci kasnije ode u neku banku sa namerom uzme kredit sa sledecu igru da bi dobio shipak. jedini put da se nekako stvori akumulacija kapitala, verovatno upravo tako sto ti navodis preko malih igara.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 12:39 - pre 211 meseci
Pitanje: sto ne napravi nesto tipa Planet Invaders (space invaders sa tom unikatnom tehnologijom) koji bi se igrao na poene i prodaje kao shareware.

Besplatna verzija moze da ima samo 1 planetu, kupljena verzija ima neogranicen broj planeta, i slicno.
ILI - klon igre "Terminal Velocity" ko se seca.

Nesto na tu foru, engine dovoljno dobar za shareware igrice imas, treba samo svoju ideju da skaliras na ono sto mozes da isfinansiras/zavrsis.

 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
213.253.84.*



+1 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 13:20 - pre 211 meseci
Citat:
srdjandakic: Pitanje: sto ne napravi nesto tipa Planet Invaders (space invaders sa tom unikatnom tehnologijom) koji bi se igrao na poene i prodaje kao shareware.


Bravo! Meni ovo zvuci kao super ideja - bilo da je rec o invadersima ili slicnoj igri - da iskoristis ono sto vec imas i napravis nesto konkretno!

Da dodam, ako predstavis neku takvu ideju ovde na forumu, mozda ce neko biti zainteresovan i da ti pomogne u poslu, pa makar samo zbog credits-a na igri?
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!21.11.2006. u 14:52 - pre 211 meseci
@bkaradzic - Cini se da jos nije vreme za postmortem, ako sam dobro shvatio ovo se shvata kao pauza?
Roberto, jel` ima nekakav scenario po kome ces ipak isterati pricu do kraja??? Zar ne mozes i pored posla da zavrsavas projekat (tipa, uvece, malo po malo). Sta ti jos fali od delova, valjda je predjeno 50% (uslovno) planiranog?
De si Deda...
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.san.res.rr.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!23.11.2006. u 19:34 - pre 211 meseci
Citat:
tupito: To sto ti BK navodis nazalost nije istina jer u nasim tj stranim bankama kod nas za jedini biznis za koji mozes da dobijes kredit jeste kladionica (nije sarkazam, ziva istina) ma koliko ti imao biznis koji sigurno donosi novac ti u Srbiji neces dobiti novac, dovoljno je reci da recimo malinari i ostali vochari kod na muku muche jer nemaju hladnjace pa moraju odmah posle berbe da prodaju za bud zasto ili ce im roba propasti, pa ako oni koji prave milione evra svake godine ne mogu da dobiju povoljan kredit onda koce da dobije ??

Nigde banke ne daju povoljne kredite. Banke uglavnom idu na sigurne i stabilne investicije. Tj. sve će ti rado dati kredit na polovinu onoga što staviš kao hipoteku, sa godišnjom kamatom od 20%. ;) Primer koji navodiš je verovatno netačan, jer nema nigde u svetu da ti neka banka da novac da počneš sopstveni biznis na osnovu diplome.

Inače ja i ne pričam o uzimanju bilo kakvog kredita od banke. Ja pričam o završavanju igre bez ičije finansijske pomoći. Pa kada završiš tu igru (ili bolje rečeno igre, množina ;), imaćeš izvor prihoda, pa možeš da napišeš biznis predlog za investitora (tj. izdavača) sa tačnim informacijama o trenutnoj prodaji, o potencijalnoj prodaji ako se uloži u dodatni marketing, ako se uloži u lokalizaciju igre za druge teritorije, ako se uloži na portovanje igre na druge platforme, ako se uloži na specijalna izdanja (tipa. Božićno izdanje) ako se igra upakuje i prodaje u prodavnicama (ako se radi o igri izdatoj kao shareware), ako se pravi nastavak igre koji će u obimu biti veći od originalne igre, ili pravljenju nove igre, itd.

 
Odgovor na temu

masetrt
Marko Djurovic
Programer, Omni-Explorer
Beograd

Član broj: 3129
Poruke: 228
195.252.119.*

Sajt: www.vast.com


+2 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!24.11.2006. u 09:57 - pre 211 meseci
Ajde sto se tice kredita da malo objasnim mozda nekome pomogne. Tupito je pogresio kada je rekao da se na osnovu diplome i "lepih ociju" moze dobiti kredit, kao i bkardzic kada je rekao da ne moze bez hipoteke. Postoji nesto sto se zove (bar mislim) namenski kredit i funkcionise na sledecem principu: Lice odlazi u banku sa odgovarajucim biznis planom. Strucnjaci banke procenjuju da li je taj plan moguce realizovati i ukoliko jeste lice dobija kredit na neki iznos (uz poprilicne kamate naravno manje od 20%, ali mislim da se ide na procenat vlasnistva nisam siguran). Ali u cemu je caka, lice koje je dobilo kredit ne raspolaze sa tim novcem tek tako nego ga moze koristiti samo za "stvari" koje doprinose ispunjenju gore navedenog biznis plana (tj. za svaku kolicinu novca koje lice zeli da potrosi mora da dobije odobrenje od svog bankara zaduzenog za njegov slucaj). Posle toga banka salje opet svog coveka da proveri da li je novac potrosen na pravu stvar i da li starno ucestvuje u ispunjenju biznis plana (da bi se na primer izbegla preprodaja sirovina). I tako ide za svaku stavku iz biznis plana. Naravno sve vreme se novac nalazi u banci i sve transakcije se obavljaju preko te banke. Ovaj tip kredita je u Srbiji bio izuzteno popularan kod ljudi koji su zidali stambeni prostor radi dalje prodaje (naravno i kod banaka) dok je bila velika potraznja za stambenim prostorom zbog velikih migracija ljudi (citaj posle rata na Kosovu i svih onih ratova pre). Jos uveknisamm cuo da je neko dobio takav kredit za razvoj softvera, ali ko zna mozda jednog dana, uz dobro razradjen biznis plan i kad se u Srbiji otovore prave banke sve je moguce ....
His majesty Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje
 
Odgovor na temu

NaGaI
Beograd

Član broj: 77295
Poruke: 70
80.93.225.*



Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!24.11.2006. u 10:37 - pre 211 meseci
Citat:
masetrt: Ajde sto se tice kredita da malo objasnim mozda nekome pomogne. Tupito je pogresio kada je rekao da se na osnovu diplome i "lepih ociju" moze dobiti kredit, kao i bkardzic kada je rekao da ne moze bez hipoteke. Postoji nesto sto se zove (bar mislim) namenski kredit i funkcionise na sledecem principu: Lice odlazi u banku sa odgovarajucim biznis planom. Strucnjaci banke procenjuju da li je taj plan moguce realizovati i ukoliko jeste lice dobija kredit na neki iznos (uz poprilicne kamate naravno manje od 20%, ali mislim da se ide na procenat vlasnistva nisam siguran). Ali u cemu je caka, lice koje je dobilo kredit ne raspolaze sa tim novcem tek tako nego ga moze koristiti samo za "stvari" koje doprinose ispunjenju gore navedenog biznis plana (tj. za svaku kolicinu novca koje lice zeli da potrosi mora da dobije odobrenje od svog bankara zaduzenog za njegov slucaj). Posle toga banka salje opet svog coveka da proveri da li je novac potrosen na pravu stvar i da li starno ucestvuje u ispunjenju biznis plana (da bi se na primer izbegla preprodaja sirovina). I tako ide za svaku stavku iz biznis plana. Naravno sve vreme se novac nalazi u banci i sve transakcije se obavljaju preko te banke. Ovaj tip kredita je u Srbiji bio izuzteno popularan kod ljudi koji su zidali stambeni prostor radi dalje prodaje (naravno i kod banaka) dok je bila velika potraznja za stambenim prostorom zbog velikih migracija ljudi (citaj posle rata na Kosovu i svih onih ratova pre). Jos uveknisamm cuo da je neko dobio takav kredit za razvoj softvera, ali ko zna mozda jednog dana, uz dobro razradjen biznis plan i kad se u Srbiji otovore prave banke sve je moguce ....

Ako deo (uglavnom pola) kinte imaš svoje, ili nađeš investitora, onda skoro da nema prepreke da dobiješ toliki krredit, naravno uz dobar biz plan, mada se najčešće traži hipoteka. A biz plan mora da ima jasnu projekciju ROI (Returns of Investment) tj povraćaja uloženih sredstava. Ono o čemu pričaš, metodologija finansiranja i jeste princip kupovine osnovnih srestava za rad i sirovina, što pak može da se reši lizingom. Ta sredstva u Game devu nisu većinski troškovi tako da opcija sa lizingom može da pomogne jer ti pruža tehničke resurse ali ne pokriva troškove rada. Svaki posao prethodno obavljen (akcentujem, jer pokušaji se ne računaju) će u velikoj meri uticati na kredibilitet pri podnošenju zahteva, ali nije presudan.

bkaradžić je u stvari već sve ovo isto rekao
You say that I have no power? Perhaps you speak truly... But you say that Dreams have no power here? Tell me... what power would hell have if those here imprisoned were not able to dream of heaven?
 
Odgovor na temu

RobertoNS
Roberto Koci
Novi Sad

Član broj: 119594
Poruke: 4
*.SMINpost.panline.net.



Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!25.11.2006. u 00:05 - pre 211 meseci
Ciao ljudi!

Hvala za savete.

Cini mi se da bi bilo bolje napraviti nesto manju igru, cisto da pocne da kaplje neka lovica, a da se to koristi za daljnji razvoj (a ne za sex, drogu i rokenrol, hehehehe, mada ni to nije lose ako pod drogama podrazumevamo pivo ili vino). Mislim da je ova opcija najrealnija (Space Invaders rulez!!!).

Dobijanje kredita meni licno zvuci kao bajka, tako da to ne bih ni pokusavao.

Udruzivanje na zajednickom projektu mozda nije ni tako losa ideja. Mislim da u tom slucaju opet treba da se ogranici projekat na nesto manje, posto za vece stvari (projekte) je ipak neophodno da ljudi intenzivno saradjuju, sto opet iziskuje barem prostor te samim tim i finansije.

Sto se tice postmortem-a, najbitnija stvar je vec pomenuta sa strane BKaradzic-a: technology demo ne moze da se proda, i svi koji rade igrice bi ovo trebalo veoma dobro da zapamte... Ovo je (najverovatnije) razlog zasto Alien Dominion nije prosao. Na zalost, trenutno nemam vremena za otvaranje posta za to, mozda u buducnosti...

Ne znam sta bi moglo da se smisli ne bi li se Republickoj Vladi dalo do znanja da se magla (softver) prilicno dobro prodaje u svetu, te ako bi oni podrzali to sa nekim povoljnostima i kreditima... Npr. Engleska i Skotska proizvode gomilu igrica, developeri su podrzani su sa strane drzave. Svima bi bilo bolje: mi radimo ono sto volimo, donosimo priliv inostranog kapitala, a oni to oporezuju, i svima je lepo. Mozda bi trebalo da se ode u Ministarstvo Kulture da se odradi jedna prezentacija o tome?
Ili sam pogresio, posto sam zaboravio kako stvari "funkcionisu" kod nas?

Roberto
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
213.253.84.*



+1 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!27.11.2006. u 14:38 - pre 211 meseci
Citat:
Cini mi se da bi bilo bolje napraviti nesto manju igru, cisto da pocne da kaplje neka lovica, a da se to koristi za daljnji razvoj (a ne za sex, drogu i rokenrol, hehehehe, mada ni to nije lose ako pod drogama podrazumevamo pivo ili vino). Mislim da je ova opcija najrealnija (Space Invaders rulez!!!).

da!

Citat:
Dobijanje kredita meni licno zvuci kao bajka, tako da to ne bih ni pokusavao.

DA! Cista bajka.

Citat:
Ne znam sta bi moglo da se smisli ne bi li se Republickoj Vladi dalo do znanja da se magla (softver) prilicno dobro prodaje u svetu, te ako bi oni podrzali to sa nekim povoljnostima i kreditima... Npr. Engleska i Skotska proizvode gomilu igrica, developeri su podrzani su sa strane drzave. Svima bi bilo bolje: mi radimo ono sto volimo, donosimo priliv inostranog kapitala, a oni to oporezuju, i svima je lepo. Mozda bi trebalo da se ode u Ministarstvo Kulture da se odradi jedna prezentacija o tome?

NE! Ovo nema nikakve logike, i cak i ako bi se tako nesto desilo pare bi po obicaju dobili prevaranti sa najboljom zvakom i vezama.
Zasto bi drzava ulagala u gamedev? Pa u Engleskoj i razne druge grane industrije proizvode jos vise novca, zasto ulagati bas u gamedev? To se kosi sa idejom slobodne ekonomije u kojoj bas na primer engleska prednjaci.
Na drzavi je da omoguci svim granama industrije da se razvijaju, a ne da pomaze pojedine (osim u izuzetnim slucajevima), pa da uspesni sami isplivaju, a neuspesni da propadnu..
Dakle, od toga nema nishta.

Nego lepo mali i izvodljivi projekati, i isterati ih do kraja.
 
Odgovor na temu

speedy

Član broj: 17987
Poruke: 32
*.eth-wifi.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!03.12.2006. u 14:19 - pre 210 meseci
Jel zna neko kontakt od Novosadjana koji rade outsourcing grafike za Microsoft i druge strane game developere?

Drugar iz Novog Sada, graficar, se raspituje... :)
 
Odgovor na temu

mirkot
Mirko Topalski
Novi Sad

Član broj: 94113
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.eipix.com


+3 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!12.01.2007. u 20:30 - pre 209 meseci
http://www.quotixsoftware.com Njihov naslov je http://www.pompolic.com/ Na sajtu ima shotova i trejleri. U pitanju je 3d RPG. Izgleda simpaticno.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!07.02.2007. u 07:59 - pre 208 meseci
http://www.sickbastardgames.com/index.html

+ (381) 63 xx32040

Zoki Games
Zoran Pavlovic ********@zoki.com)
+1.3107741500
Fax: -
848 7th street
Santa Monica, 90403
US

mobilni telefon namerno nije kompletno napisan
 
Odgovor na temu

aleksa2012
BG

Član broj: 295411
Poruke: 17
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.codergames.com


+7 Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!31.08.2012. u 16:05 - pre 140 meseci
Evo i ja pravim igrice u slobodno vreme: http://www.codergames.com
 
Odgovor na temu

MeLoF
student
student

Član broj: 317475
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!09.09.2013. u 17:14 - pre 128 meseci
Pozdrav gejmeri!

Postoji spisak Game Developer timova iz Srbije:

Game Developers Serbia

Ako ste i vi tim koji se bavi developmentom u Srbiji, mozete nas kontaktirati da objavimo nesto i o vama!

Takodje, ako vi znate neki tim koji se bavi time, slobodno nam ih predlozite, cilj je izreklamirati nase Game Developer-e.

U svakom slucaju, 'lajkujte' stranicu, svaki savet, svaki komentar, bilo kakva pomoc je dobro dosla!
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Ko to sve pravi igrice u Srbiji!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 32034 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.