Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...

[es] :: ISP :: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...

[ Pregleda: 19857 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...18.10.2004. u 12:14 - pre 237 meseci
Verovatno je do sada već dosta ljudi u Novom Sadu koristilo wireless internet pa me zanima koliko je pouzdan, kakav je protok, koje su mogućnosti a koja ograničenja itd.
Na poslu koristim SBB kablovski internet i ne mogu baš reći da sam zadovoljan uslugom, a treba d se odlučim kakav pristup da uzmem za kuću pa ne bih da eksperimentišem. Znači, postujte sva iskustva, predloge, savete, lokacije, podatke o brzini wireless interneta (i ne samo brzini, već i ceni, isplativosti, koji je isp dobar a koji ne...).

Unapred hvala!
sloba
 
Odgovor na temu

Alexandar Ciric
Alexandar Ciric
multimedia manager
Novi Sad

Član broj: 16169
Poruke: 75
*.cust.panline.net.

Sajt: www.jesenjin.tv


Profil

icon Re: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...15.11.2004. u 18:13 - pre 236 meseci
Najjaci je PAN LINE (www.panline.net)
a nije ni los neobee.net (www.metrohive.net)
al neobee je skuplji i preoptereceniji, a panline je jefnitniji ali nema neku tehnicku podrsku
LEPSI POGLED NA SVEt
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...15.11.2004. u 20:28 - pre 236 meseci
I ako se slucajno zakacis na BO-9 na panlineu neces imati nikakav protok,
A ako imas srece da si na njihovom ap-u na bulevaru m pupina ili mozda cak i na kej-u onda ce sve to lepo da radi
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

Paradigma

Član broj: 15005
Poruke: 21
212.62.38.*



+1 Profil

icon Re: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...24.12.2004. u 12:17 - pre 235 meseci
Radi sve lepo i na BO9 zar ne?
 
Odgovor na temu

maricc
Dusan Maric
penzioner
Rakovac

Član broj: 89909
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...24.12.2007. u 21:04 - pre 198 meseci
Postoji i "Freedom" koji je do sada ( a i sada jos malo) bio besplatan. Nekad radi k'o lud, a nekad ne (ali cinjenica da je besplatan te ne razljuti).... videcemo kakav ce biti kada pocne da se placa. Pristupne tacke su svuda po gradu, Kamenici, Rumenci, Zrenjaninu, Futogu.....
Probaj ga nista ne kosta, osim opreme.




 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...24.12.2007. u 21:34 - pre 198 meseci
Trenutno, najpouzdanjij pristup je putem ADSL-a, provajderi su brojni, EUnet se izdvaja po realizovanom protoku, ali ni ostali nisu loši. Ja sam kod Neobee na ADSL-u evo treću godinu, uz povremne male zamerke, sasvim je ok po relativno pristojoj ceni.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

nmrdjen
Novi Sad

Član broj: 65190
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...24.12.2007. u 23:03 - pre 198 meseci
Ako tražiš stabilnost, pouzdanost, odgovor na tvoje pitanje je kablovski.
Što se tiče wirelessa, od provajdera u NS pada mi na pamet beogrid, panline, neobee, od wireless communityja nswireless.org, nswireless.net i freedom.
U vezi providera, nedavno sam čuo pohvale za Beogrid od jednog drugara, dok je Neobee uglavnom kritikovan u vreme kad sam postao korisnik wirelessa (2005), možda su se sad popravili ;)
Od communityja, korisnik sam nswireless.org i za njih imam samo reči hvale. Početna ulaganja u wireless su velika, ali u vreme kad sam se odlučio za to nije bilo prave alternative - za krajnje simboličnu mesečnu sumu dobijaš u slučaju nsw.org lokalni hub sa brzinom od 4-5 megabita wifi, dva linka za net koje svi korisnici ravnopravno koriste bez ograničenja (pa koliko skineš ;) ), naravno game servere, chat, itd. Naravno, smisao communityja nije da maksimalno gaziš link za download, već vlada drugarska atmosfera, pa ako imaš drugačije viđenje možda je ipak bolje da se odlučiš za provajdere.
Mislim da je Freedom prisutan u NS,ZR, možda i BG? nsw.org je bio povezan linkom sa bgw.org i titelskom wireless mrežom, link je sad u kvaru, ali verujem da će se popraviti.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Novi Sad - Wireless ili kablovski internet? Predlozi, iskustva, koji isp...

[ Pregleda: 19857 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.