Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji program za obrađivanje filmova

[es] :: Video softver :: Najbolji program za obrađivanje filmova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11971 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cyclops

Član broj: 70755
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova13.12.2005. u 17:26 - pre 223 meseci
Citat:
-sfx-: Resenje je Avid FreeDV. Radi sve sto i premiere, i vise! A besplatan je.


to sam i odlucio! hvala, ima li kakva literatura ili tutorijal za Avid FreeDV.

kako stoji Avid FreeDV sa obradom zvuka?
preporucite mi neki alat za obradu zvuka isto besplatan.
 
Odgovor na temu

*.Dekii
Sys. Administrator (Junior)
Beograd

Član broj: 77209
Poruke: 13
62.108.101.*

Jabber: Hmm...M,da
Sajt: Hmm...M,da


Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova13.12.2005. u 19:25 - pre 223 meseci
Da i ja se slazem Adobe je sam po sebi veoma raznolik sto se tiche audio i video zapisa...
Adobe Premier je program "po meni" iskljuchivo dobar za montazu spotova ili ti pak filmova... Ipak njegova mana je u tome sto na masini na kojoj je instaliran zahteva dosta memorije, chak sto vise on guta memoriju... Mada mi se svidja jer radi u chistom "real time-u"... Takodje osnovne komande nisu toliko komplikovane dakle nemora se biti veliki struchnjak da bi neko koristio ovaj program ... Sto je "Adobe" bas i hteo da izvede...

Adobe je pustio u prodaju i paket softvera pod imenom "Adobe After efects"
Radi na principu slichnom Adobe Premiera mada je dosta raznolik i razlichit...
Na njemu "opet, po meni" rade se iskljuchivo efekti reklame mini single animacije...


Lice njegovo to je ko od drveta kore mlado a mnoge bore duhom prve zore i chudom on je gonjen da na put dalek ode bese suvise mlad za taj put dalek tad a opet za put ko da je stvoren i prvo je nejake misice hranio od ljubavi kisnice a zatim je za krhko telo osnovno jelo bilo svako delo smelo tad treniralo se dobro i dobro se jelo sve do doba zrelog kad osnovna hrana postadose vrhovna znanja!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.sbcglobal.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova14.12.2005. u 01:41 - pre 223 meseci
Citat:
-sfx-: Resenje je Avid FreeDV. Radi sve sto i premiere, i vise! A besplatan je.


a uz to je i odlican uvod u Avid sisteme, koji su manje-vise standard za editing u filmskoj industriji (99% holivudskih filmova zavrsi u Avid-u).
FBzP
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova14.12.2005. u 09:05 - pre 223 meseci
Windows: Sony Vegas 6
Mac: Shake 4

Evo ga Shake u akciji:


Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

cyclops

Član broj: 70755
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova15.12.2005. u 11:16 - pre 223 meseci
Citat:
Ni ten ichi ryu: a uz to je i odlican uvod u Avid sisteme, koji su manje-vise standard za editing u filmskoj industriji (99% holivudskih filmova zavrsi u Avid-u).


jel ima kakav tutorijal ili literatura za njega??
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova24.12.2005. u 10:35 - pre 223 meseci
Nisam dosad čuo za ovaj free Avid, pa se obradovah jer i meni treba baš nešto takvo...
Međutim, oduševljenje je brzo splaslo... Je li neko pogledao hardverski minimum za ovo čudo? Procesor - O.K, ali sistemska memorija?
Minimum je 1 GB, poželjno 1,5 GB!
Nisam upućen, je li isto i sa ostalim programima ovog tipa?
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova24.12.2005. u 20:40 - pre 223 meseci
Opet dilema; Sta se vise isplati hardverski minimum ili licenciran softver!? Za blagostanje uvek nesto nedostaje :(
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova25.12.2005. u 16:12 - pre 222 meseci
Što se tiče Video produkcije i hardverske zahtijevnosti, ipak nemam primjedbu. Ljudi, pa ipak je ovo profi program i normalno je da će se koristiti na izuzetno jakim mašinama. I, da lično imam potrebe za ovim programom, kupio bih i odgovarajući hardver za tako nešto... Avid čak i ima posebne tastature namjenjene bržem radu u ovom programu. Ali, mislim da smo zašli u duboke vode. Ne vjerujem da je iko od nas spreman platiti ovolike stotine i hiljade € samo zato da bi ponekad obradio neki DVd i ostatak.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova25.12.2005. u 16:14 - pre 222 meseci
A što se tiče legalnosti, apsolutni sam legalista kad su ove stvari u pitanju. Ako već neko hoće profesionalno (u firmi) da se bavi ovijem, treba to i da plati...
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova25.12.2005. u 18:20 - pre 222 meseci
Kad je u pitanju legalnost potpuno se slazem sa Mladenom. Takodje, smatram da je za normalan profesionalni rad neophodno platiti licencu za valjani softver i lepo raditi.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
212.200.25.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Najbolji program za obrađivanje filmova25.12.2005. u 18:35 - pre 222 meseci
Postovani korisnici molim Vas da diskusiju nastavite u skaldu sa temom...
Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Najbolji program za obrađivanje filmova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11971 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.