Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???

[es] :: Video kompresija :: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15910 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
62.192.147.*



+1 Profil

icon Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???23.11.2004. u 12:05 - pre 235 meseci
Kojim programom mogu kompresovati više DVD filmova da bi stali na jedan, ali da pri tome ne izgubim navigaciju MAIN menijima svakog od tih filmova, te da napravim ROOT meni u kojem ću birati te naslove?? Nero ima opciju stavljanja više DVD filmova na jedan, ali bez navigacije menijima.

???? UnApRiJeD HvALA!!!
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???23.11.2004. u 19:16 - pre 235 meseci
Hmmmm.......

Trbalo bi da ide sa Schrink+DVD_Lab final
Pitanje je samo dali ces biti zadovoljan kvalitetom ako ucinis jaku kompresiju.
Na DVD maximalno stane 4.3GB ili DL 9GB???

DVD_lab ima opcija (Attach Exsternal VTS)


Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
62.192.147.*



+1 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???27.11.2004. u 10:18 - pre 235 meseci
[quote]findi
Na DVD maximalno stane 4.3GB ili DL 9GB???

 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
62.192.147.*



+1 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???27.11.2004. u 10:20 - pre 235 meseci
E fazon u svemu ovome je što sam ja naletio na neke kolekcije (piratske naravno) filmova na kojima se zna nalaziti i do 7 filmova, naravno kompresijom je snimak ( za mene barem ) gotovo ne gledljiv, ipak ima onih kolekcija koje sadrže po 4-5 filmova, koji su zadržali originalne menije i neku uslovno rečeno kvalitetu snimka, ali su povezani sa root menijem. U njihovim Menijima možeš (u rijetkim slučajevima) odabrati titlove i još po neku sitnicu oko zvuka.
I da kada decriptiram takav DVD u propertisima u Windowsima pokazuje da je veličina svih VOB i ostalih fileova oko 7,70GB na jednostraničnom DVDu pa de mi to pojasni.... ako možeš.
A te programe ću pokušati nabaviti, pa provjeriti koliko to odgovara mojim planovima. Hvala na odgovoru.

Još jedan dodatak... što se tiče kapaciteta DVD diskova, kada dekriptiram neke originalne DVD filmove, regija 1 dobijam folder veličine 7,70GB ......?????
 
Odgovor na temu

drziv
Dragan Zivkovic
Prokuplje

Član broj: 9375
Poruke: 118
*.verat.net.

Sajt: www.unico.rs/index.php/en..


+6 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???27.11.2004. u 20:02 - pre 235 meseci
Tih sedam filmova su verovatno u DiVX formatu.

Folder velicine 7.70Gb je zbog toga sto su originali dvoslojni, tj. duplo veceg kapaciteta od standardnih DVD od 4.5Gb koji se zasad mahom rezu u kucnoj radinosti.
 
Odgovor na temu

vladamob
subotica

Član broj: 8805
Poruke: 224
*.suonline.net.

Sajt: www.suonline.net


Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???28.11.2004. u 15:57 - pre 235 meseci
Mislim da se ovde ipak radi o divxu na DVD
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???28.11.2004. u 18:58 - pre 235 meseci
@Igy81

Obican DVD 4.7 GB Stane 4.34GB Video daten
Dual Layer DVD 9GB Stane Oko 7.7 GB Video daten Potreban ali noviji model Przlice koji podrzava DVD-DL

Koji Format se nalazi je pitanje .Divx Xvid MVCD VCD SVCD ??????

Ako kucni DVD Player koji ne podrzava DivX odigra te filmove onda se radi o Mpeg to jest VCD MVCD SVCD DVD itd.

Formula 4.3-GB Podeljeno sa 800 MB =5 Filma +Menu Sto odgovara velicini MVCD
VCD ili neki drugi format kojim je velicina tu nngdje 750-850 MB obicno skinuto sa Interneta.
7.7 GB sigurno se radi o DL DVD Tu stane sigurno matematicki racunato vise.

Tako nesto moze da Autoruje DVD_lab sa vise VTS +Neki Menu filmvi mogu biti
NTSC ili PAL

Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
62.192.147.*



+1 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???29.11.2004. u 06:46 - pre 235 meseci
Ok. Hvala na mnogobrojnim odgovorima i dobrim objašnjenjima, jedino što mogu dodati jeste činjenica da u pitanju jeste DVD format, jer kao što rekoh to su VOB fileovi, a naravno svaki DVD player kada očita jedan od ovih medija u jednom od uglova napiše "DVD Video". Također jedna od potvrda jeste to da 98% ovih kolekcija uspjevam gledati na XBOX konzoli koja ne podržava ni jedan VCD format kao ni MiniDVD, a ova 2% koje ne mogu gledati je zato što nisu Region Free ili Region1.
Znači odgovor je :
Citat:
findi
Dual Layer DVD 9GB Stane Oko 7.7 GB Video daten Potreban ali noviji model Przlice koji podrzava DVD-DL
7.7 GB sigurno se radi o DL DVD Tu stane sigurno matematicki racunato vise.
Tako nesto moze da Autoruje DVD_lab sa vise VTS +Neki Menu filmovi mogu biti
NTSC ili PAL

 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???01.12.2004. u 21:21 - pre 234 meseci
Dvd Shrink moze film koji je na DL DVD da smanji na obican DVD,cak moze da se izabere i veci stepen kompresije,tako da je moguce da da su ti filmovi kompresovani nekim programom,ali ne divx ili xvid.Da li neko ima ideju kojim bi programom mogli da se vide informacije o vob file tj rezolucija i bitrate,kada bi to znao sve bi bilo jasno ? Nisam siguran da Gspot moze da otvara vob fajlove.Ja sam otvorio jedan dvd vob file sa tmpgenc 3.0 ispisuje mi rezoluciju 720x576 ali mi ne ispisuje bitrate,trebao bi biti oko 6000
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???02.12.2004. u 19:50 - pre 234 meseci

@predragi


Ubaci VOB u DVD_Lab_pro I vidjet ces rezoluciju bitrate i jos vise toga.

Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???06.12.2004. u 21:54 - pre 234 meseci
AAAAAALLLLLOOOOO...

Da vam bude jasno da je VCD rezolucija od 352x288 kompatibilna sa DVD tj .(1/4 DVD). Samo prekodirajte zvuk sa 44.1 na 48.0 KHz.

Taaaaako cete spakovati 7 VCDa a ne DVDa na 1 DVD medijum. Kvalitet snimka je jako dobar ako ste VCD pravili sa original DVDja.

Ja tako pakovao deci crtane filmove na DVD i pravio menije i slicno.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???07.12.2004. u 14:39 - pre 234 meseci
Citat:
ZockyBoy: AAAAAALLLLLOOOOO...

Da vam bude jasno da je VCD rezolucija od 352x288 kompatibilna sa DVD tj .(1/4 DVD). Samo prekodirajte zvuk sa 44.1 na 48.0 KHz.

Taaaaako cete spakovati 7 VCDa a ne DVDa na 1 DVD medijum. Kvalitet snimka je jako dobar ako ste VCD pravili sa original DVDja.

Ja tako pakovao deci crtane filmove na DVD i pravio menije i slicno.


+
Sada nam je sve najbolje objasnjeno !!!!! Hvala najveca
Samo nisam siguran dali ti trebaju naocale,ili si stavio 7 Filmova po 10 min.na DVD
Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
62.192.147.*



+1 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???08.12.2004. u 06:36 - pre 234 meseci
Citat:
ZockyBoy: AAAAAALLLLLOOOOO...

Da vam bude jasno da je VCD rezolucija od 352x288 kompatibilna sa DVD tj .(1/4 DVD). Samo prekodirajte zvuk sa 44.1 na 48.0 KHz.
Taaaaako cete spakovati 7 VCDa a ne DVDa na 1 DVD medijum. Kvalitet snimka je jako dobar ako ste VCD pravili sa original DVDja.
Ja tako pakovao deci crtane filmove na DVD i pravio menije i slicno.


E ovako čovječe Aloooooo i tebi, da bi ti pojasnio situaciju citirat ću sam sebe!

Citat:
Igy81: .....jedna od potvrda jeste to da 98% ovih kolekcija uspjevam gledati na XBOX konzoli koja ne podržava ni jedan VCD format kao ni MiniDVD, a ova 2% koje ne mogu gledati je zato što nisu Region Free ili Region1.
Znači odgovor je :

......znači odgovor je .... pa čovječe @ZockyBoy sam skontaj.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???10.12.2004. u 21:00 - pre 234 meseci
AAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOO drugi put...

Prvo nesto probajte da sami uradite pa tek onda prosipajte bisere na ovom forumu.

DVDje radim preko dve godine i ne prepricavam tudja iskustva, nego licna.

@findi... Stavio sam vise DUGOMETRAZNIH crtaca na 1 DVD

@Igy81... Kada izautorujes DVD od VCD fajlova a za ovaj posao je fenomenalan TMPGenc DVD author (jer on sam prekodira zvuk sa 44.1 u 48.0 KHz), dobijes VOB fajlove koje ne razlikuje nijedan DVD plejer od ~pravih~ VOB fajlova tj. original DVDja

Tako sam po narudzbi radio i igrane i crtane filmove za one koji u pocetku nisu imali DVD plejere koji su podrzavali VCD format (npr. samsung ili daewoo...).

Naposletku, ovo radi na PS2 koji je referentan za pipave stvari...

Da zakljucimo... Ovo nije ni VCD, ni SVCD, ni MiniDVD vec pravi DVD samo mu je rezolucija smanjena (kao sto sam rekao, mnogo ljudi mi nije moglo reci razliku u kvalitetu izmedju DVDja i VCDa napravljenog od original DVDja).

Proooooobajteeeee...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???12.12.2004. u 13:48 - pre 234 meseci
Alllllllllloooo ZockyBoy

citat
Da zakljucimo... Ovo nije ni VCD, ni SVCD, ni MiniDVD vec pravi DVD samo mu je rezolucija smanjena (kao sto sam rekao, mnogo ljudi mi nije moglo reci razliku u kvalitetu izmedju DVDja i VCDa napravljenog od original DVDja).



Ajde daj napisi Tutorijal kako ti to radis ,evo ja bi 4 filma od 5,5 / 6.3/ 7,2 i6.8 Gb
da stavim na jedan DVD da nebude razlike od originala u kvaliteti.

Kod mene u zanzibaru to niko ne moze!!!!!!!!!




Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???12.12.2004. u 18:16 - pre 234 meseci
Evo resio sam da vam posvetim malo svog dragocenog vremena.

Masine u ruke...

Skinite sa neta program DVD2SVCD i svoje original DVDje prebacite u VCD (obavezno VCD nista drugo). To vam je `one click solution` kako dobiti pravi vcd.
Naravno, cekirajte u subtitles sekciji opciju `permanent subs` da bi dobili titlove na VCDu. Iskljucite opciju VCD image jer vam to ne treba.

Nisam siguran da u audio opcijama ima da se ukljuci opcija da zvuk bude kodiran u 48.0 KHz umesto u 44.1 KHz (imajte razumevanja, odavno ne koristim vise ovaj program), ali to na kraju nije ni bitno jer ce to odraditi TMPGENC DVD AUTHOR.

E, sad treba imati u vidu da na jedan CD disk (700 MB) u VCD formatu stane 80 minuta, a to znaci da za danasnje filmove od oko 110 min. treba planirati oko 1GB.

Tu velicinu cete ukucati na mestu gde vas DVD2SVCD pita koje medijume imate i na koliko diska da smesti odredjenu duzinu filma. Jednostavno sve promenite u 1 disc, size 999MB.

Za kodiranje vam treba TMPGENC, to da ne objasnjavam... Ne podesavajte nista drugo u ovom podeljku osim ako niste iskusni sa opcijama TMPGENC-a.

Kliknite na start... rip and convert... posle nekih 2-3 sata dobijete VCD.

U folderu koji ste kao `default output folder` izabrali nacicete neki fajl nazvan `multiplexed`.mpg a to vam je u stvari VCD fajl. Naravno, iskusni ce videti da se tu nalazi sve sto je u toku rada ovaj program napravio (npr. odvojeni audio i video i sl.)

Sad otvorite TMPGENC DVD AUTHOR, ubacite te VCD.MPG fajlove u njega, napravite menije i slicno tj. izautorujte VAS DVD OD VCD FAJLOVA. On ce vas upozoriti da audio nije u pravom formatu ali vi nastavite jer ce ga on prekodirati za vas. Posle nekih 1-2 sata ubacite DVD medijum i narezite ga (nepoverljivi neka ubace RW).

U zavisnosti od vaseg umeca u autorovanju DVDja, mozete imati glavni meni kao i meni filmova zasebno.

Prijatno.


Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???12.12.2004. u 21:01 - pre 234 meseci
Hallo ZockyBoy

Koji encoder koristis u DVD2SVCD__ CCE__TMPGE__CANOPUS???? Jer ovaj prvi
je jos bolji ili NAJBOLJI pa bi kvaliteteta trebala biti bolja od samog DVD.




Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???12.12.2004. u 21:39 - pre 234 meseci
Imam sva tri...

TMPGENC je najlakse naci...

CCE mi se redovno blokirao...

Canopus procoder je NAJBOLJI encoder koji postoji na svetu (adekvatno tome se najteze nalazi na NETu) ali mu treba po 5-6 sati da iskodira film (obavezno mu dati da radi u 2 pass variable bitrate i NIKAKO ne postavljati kavalitet na BEST jer onda radi 24 casa).
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???13.12.2004. u 16:29 - pre 234 meseci
Hii

Evo link sa pravim Turtorialom ali na Nemackom .

http://german.doom9.org/extern...DVD2SVCD_spezifish/config.html

Mozda nadjete nekoga da vam prevede ,ili ZockyBoy ako nadje vremena??

Da stavim malo mog Senfa.. nemojte ocekivati nemoguce DVD je DVD sve ostalo nije i ne moze biti po kvaliteti.
DVD2SVCD se sastoji od vise programa i kvaliteta SVCD ili VCD je vrlo jako zadovoljavajuca. Ja sam moje PVA ili Mpg filmove snimljene sa SS1 Encodirao u SVCD prije 4 god. dok nisam imao DVD rezac .
Koristite CCE 2.5__CANOPUS Procoder sa njima postizete najbolje rezultate.Naravno ako vam novcanik dozvoli.
Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???14.12.2004. u 21:27 - pre 234 meseci
I sta smo na kraju zakljucili???

Jel` ovo pije vodu???

Jel su stvarno VOB fajlovi???

Hvala lepo... molim i drugi put.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Snimiti više DVD filmova na jedan DVD>>>>>> koji program koristiti???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15910 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.