Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212868 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar84
Student
Beograd

Član broj: 32972
Poruke: 4
*.telekom.yu



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)31.08.2004. u 01:09 - pre 238 meseci
Pozdrav Za Sve!

Potrebna mi jedna php scripta (za index page) koja ce imati block "Anketu" i proizvoljnu anketu uzetu sa foruma... a ipod dole, ostalih
(npr. 5) anketa poredjane po datumu postovanja(linkovi).

Jel ima mozda neko ovakvu scriptu??? Ili, posto ima ovde ljudi koji vole izazove da naprave neku ovakvu


Hvala.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

djdejan

Član broj: 28622
Poruke: 138
*.mobtel.com



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)05.09.2004. u 10:01 - pre 237 meseci
Narode, imam sledeci problem:

Imam potrebu da koristim PHP kod unutar header-a. Znaci zelim tu recimo da ispisujem banner-r...

Editovao sam overall_header.tpl, medjutim php kod koji sam upisao tretira se jednostavno kao HTML. Znaci nakon renderovanja stranice kada pogledam source vidim da je taj php kod jednostavno ispisan u source formatu.

U cemu gresim?
Unapred hvala svima na pomoci!
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)05.09.2004. u 19:13 - pre 237 meseci
Secam se da sam na njihovom sajtu video dodatak koji omogucava izvrsavanje PHP komandi iz .tpl fajlova. Pogledaj ovaj link.
Ako neces da instaliras taj dodatak onda sam PHP kod treba da stavis u neki od fajlova koji se izvrsava na svakoj strani (valjda postoji nesto kao header.php, a output da stavis da ide u .tpl fajl)
Owl
 
Odgovor na temu

djdejan

Član broj: 28622
Poruke: 138
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)05.09.2004. u 20:49 - pre 237 meseci
Citat:
_owl_: Secam se da sam na njihovom sajtu video dodatak koji omogucava izvrsavanje PHP komandi iz .tpl fajlova. Pogledaj ovaj link.
Ako neces da instaliras taj dodatak onda sam PHP kod treba da stavis u neki od fajlova koji se izvrsava na svakoj strani (valjda postoji nesto kao header.php, a output da stavis da ide u .tpl fajl)


Bravo majstore, iskoristio sam ovu drugu ideju. Postoji fajl page_header.php i u njemu sam sve obavio!

Hvala!
Ako jos neko ima drugu ideju, neka slobodno kaze, necu se ljutiti
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
212.200.108.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)11.09.2004. u 10:22 - pre 237 meseci
Na phpBB forumu se lozike zapisuju u bazu i izgledaju kao ovo
npr"2ffdg55b1v5bcv"

Mogu li nekako promeniti da se lozinke zapisuju onakve kakve su.

Ako je lozinka npr. lozinka "ivan" i da u bazi pise "ivan"???

Jel to moze nekako?
 
Odgovor na temu

wedo
Ballian Vedran
Sa

Član broj: 33939
Poruke: 3
*.as5.sa-ma.bih.net.ba



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)11.09.2004. u 10:41 - pre 237 meseci
JEDNO PITANJE:
Kako da na početnu stranicu (url.com/forum pa da na url.com/index.php) "izbacim" naslove zadnjih poruka (i/ili tema) sa phpBB foruma...


--------
thx
 
Odgovor na temu

wedo
Ballian Vedran
Sa

Član broj: 33939
Poruke: 3
*.as5.sa-ma.bih.net.ba



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)11.09.2004. u 10:42 - pre 237 meseci
ustvari forum.url.com je na drugom serveru a treba da se stave naslovi na url.com/index.php
--------
thx
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
195.178.35.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)11.09.2004. u 18:36 - pre 237 meseci
Citat:
Cao Gorane, ti si mi vec jednom pomogao oko phpBB, nadam se i ovaj put :-)

Problem je u tome sto sam isprobao PhpNuke i mnogo mi se dopada, a ujedno imam i phpBB, dali je moguce da taj PhpBB pretvorim u PhpNUke i sve te korisnike koje imam registrovane prebacim nekako u PhpNuke putem MySQL ili putem nekog Konvertora, ako postoji uopste? ili cak mozda ti znas neko resenje?


i mene ovo zanima, zna li neko?
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)11.09.2004. u 20:45 - pre 237 meseci
phpBB u PHPNuke?
Cuo sam za skriptove koji omogucavaju da PHPNuke koristi phpBB kao
forum sa zajednickom tabelom korisnika. E sad, posto je to bilo jako
davno kada sam se ja bavio nuke-om, ne mogu ti konkretno pomoci, ali
znam da postoji nekom od PHPNuke modul sajtova i modul za phpBB.
Uglavnom, ja mislim da bi ti to bilo najbolje resenje, da ako vec
zelis da koristis PHPNuke da integrises phpBB u njega, posto su se
korisnici vec navikli na njega. (Btw. da li si pogledao i konkurente
od PHPNuke, ili je to prvi pa ti se odmah svideo? Pogledaj
http://www.cmswatch.com/ i http://www.cmsmatrix.org/)
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
195.178.35.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)11.09.2004. u 23:42 - pre 237 meseci
E pa nemam ja razrađen forum, već sam nov u ovome pa sam se zalepio za phpBB hvala na savetu isprovaću ih.
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

RAGE
Vedran Borjan
Našice

Član broj: 8467
Poruke: 119
*.net.htnet.hr

Jabber: rage@elitesecurity.org
ICQ: 161122642
Sajt: vedran-borjan.iz.hr


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)12.09.2004. u 00:51 - pre 237 meseci
Zna li itko? Kako da stavim na phpBB forumu da mi ispod nadimka pise koji OS i Browser netko koristi. Jel' za to ima neki mod ili?
♪♫ Već me Dunav pretiče,već me senka spotiče ništa me ne tiče, ništa me ne dotiče. ♪♫
Rejđovo blogže
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
212.200.108.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)12.09.2004. u 05:55 - pre 237 meseci
Ima mnogo kodova. Pretrazi ovaj forum.
 
Odgovor na temu

RAGE
Vedran Borjan
Našice

Član broj: 8467
Poruke: 119
*.net.htnet.hr

Jabber: rage@elitesecurity.org
ICQ: 161122642
Sajt: vedran-borjan.iz.hr


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)13.09.2004. u 21:13 - pre 237 meseci
istina je da ima mnogo kodova ali ja ne znam gdje trebam ubacit taj kod ;)

jel u view topic.php ili?
♪♫ Već me Dunav pretiče,već me senka spotiče ništa me ne tiče, ništa me ne dotiče. ♪♫
Rejđovo blogže
 
Odgovor na temu

RAGE
Vedran Borjan
Našice

Član broj: 8467
Poruke: 119
*.net.htnet.hr

Jabber: rage@elitesecurity.org
ICQ: 161122642
Sajt: vedran-borjan.iz.hr


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)15.09.2004. u 20:49 - pre 237 meseci
Zar nitko nezna ili?
♪♫ Već me Dunav pretiče,već me senka spotiče ništa me ne tiče, ništa me ne dotiče. ♪♫
Rejđovo blogže
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
*.teleportgroup.net.

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)22.09.2004. u 08:52 - pre 237 meseci

Da li moze neko da pomogne ili postavi neki link za instalaciju phpbb foruma,
posto sam pocetnik i ne znam php, a opis instalacije koji ide sa phpbb-om mi
je nerazumljiv.
hvala
 
Odgovor na temu

ealeksa
Beograd

Član broj: 14094
Poruke: 27
*.mobtel.com



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)23.09.2004. u 22:02 - pre 237 meseci
Otidji na http://demodemo.com/tutorials_phpbb.html - tamo imas flash tutorijale o instalaciji i koriscenju phpbb foruma.
Odlicno su uradjeni, tako da sigurno neces imati problema nauciti kako da radis sa PHPBB
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net



+26 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)28.09.2004. u 20:54 - pre 237 meseci
instalacija :

1 prekopiras fajlove i podesis config fajl
2 startujes install.php
3 koristis forum
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

locastic
marko maljkovic
freelancer
Split / Zenta

Član broj: 17882
Poruke: 103
*.adsl.net.htnet.hr.

ICQ: 332959332
Sajt: www.locastic.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)12.10.2004. u 15:19 - pre 236 meseci
e skinia san onaj topics anywhere i sve radi savršeno sam me nervira ša neznan nikako prominit font...odakle vuć css iliti .tpl..neznan koji...aj molin vas pomozite ... ako je prekomplicirano bar malo detaljnije :lol: :wink:

pozdrav&unaprid fafala
keko :cry: 8)
propali dizajner :P
 
Odgovor na temu

Ambience
Branko Veinovic
Beograd

Član broj: 15507
Poruke: 116
..alog.smin.dialup.neobee.net.

Sajt: www.foto-oprema.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)20.10.2004. u 18:13 - pre 236 meseci

Kako instalirati forum?

Procitao sam sve postove... neki su mi rekli da moze sa cpanelom ali ja sam na Verat hostingu gde nema CP. Takodje mi nereaguje na /install.php

Ima li neko iskustva sa Verat hostingom i phpbb instalacijom na njemu.

Pocetnik sam u ovome, pa ako bi neko bio raspolozen neka odgovori. Hvala

Pozdrav
Digitalni fotoaparati i oprema
http://www.foto-oprema.com
 
Odgovor na temu

Ambience
Branko Veinovic
Beograd

Član broj: 15507
Poruke: 116
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.foto-oprema.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)20.10.2004. u 19:52 - pre 236 meseci
Resio problem! Hvala u svakom slucaju
Digitalni fotoaparati i oprema
http://www.foto-oprema.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212868 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.