Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212862 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)21.02.2003. u 02:53 - pre 256 meseci
Ovo je prva poruka
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)21.02.2003. u 03:00 - pre 256 meseci
Evo ga prevod svih fajlova sem lang_admin.php,ja lično ne mogu da se snađem kad je admin deo na srpskom...

Ovaj prevod sam samo konvertovao iz windows-XXX u UTF-8 pa izvolite...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pusher
Vladimir
BG

Član broj: 13319
Poruke: 37
195.252.85.*

ICQ: 246437478
Sajt: www.counterstrike.co.yu


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)30.10.2003. u 08:32 - pre 248 meseci
Ovako imam forum na http://www.counterstrike.co.yu/modules.php?name=Forums
i on je iz nekog razloga prestao da radi.Ja sam neshto cackao u vezi boje samog sajta /pozadine/boje slova itd. i forum je jednostavno prestao da radi na taj nacin da ne moze da se postuje u opshte.Probao sam sve sa moje strane do uploadovanja celog sajta.
Verovatno je do baze ali ako bi neko mozda mogao da mi kaze kako da popravim ovo a da ne uploadujem forum bazu na sajt bilo bi lepo.

Postavio sam tako da gosti mogu da postuju tj. na public ajde ako neko moze da mi pomogne hvala

p0z
 
Odgovor na temu

Doc

Član broj: 8543
Poruke: 180
*.teol.net

Sajt: meteodub.blogspot.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)30.10.2003. u 19:56 - pre 248 meseci
Ako se radi o phpBB, a mora da se radi, čim ovdje postuješ, moraš imati na umu sljedeće:
Ako želiš ručno mijenjati boje, i neke parametre u kodu, moraš biti pravi profesionalac, inače, postoje gotovi stilovi foruma u raznim bojama itd.

Ne znam kako ti neko može pomoći, ako ni sam ne znaš šta si radio na skripti!
Yesterday's future is today.
 
Odgovor na temu

Pusher
Vladimir
BG

Član broj: 13319
Poruke: 37
195.252.85.*

ICQ: 246437478
Sajt: www.counterstrike.co.yu


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)30.10.2003. u 20:10 - pre 248 meseci
Kao shto rekoh menjao sam neshto u vezi samog sajta shto sam naravno vratio - ceo sajt uploadovao od vremena kada je sve radilo kako treba - ali nishta se ne menja - imam isti problem kao i bg-etf community forum da jednostavno kad kliknesh post new topic on ti izbaci ono
Forum FAQ Search Usergroups Profile You have no new messages Logout
a ispod [mesto gde bi trebao da pishesh topic] je prazno.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)31.10.2003. u 13:31 - pre 248 meseci
po logici stvari bih rekao da šabloni nisu OK. Proveri to. E sada ne znam da li phpbb čuva šablone u bazi ili u fajlovima.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Doc

Član broj: 8543
Poruke: 180
*.teol.net

Sajt: meteodub.blogspot.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)02.11.2003. u 10:23 - pre 248 meseci
Prvo da kažem da sam uspio riješiti svoj problem oko grešaka prilikom registracije. Da napomenem, nije bilo do nikakvih smtp servera, i sličnih gluposti, već je samaverzija 2.0.6 sa greškama, i primjetio sam na njihovom zvaničnom sajtu i forumu ( http://www.phpBB.com/phpBB ) da se još hiljade žali na problem, koji sam ja ovdje pokazao.
Ja sam pronašao rješenje, tako što sam stavio sljedeću zakrpu (ova je samo za Lycos)
http://www.phpbbhacks.com/viewhack.php?id=1298

Još me živcira, što je postavljeno kao kilometarsko objašnjenje kako instalirati phpBB forum, a nisu ispoštovane 2 osnovne stvari:
1. Forum se uopšte tako ne instalira, tj. možda da, ali to je komplikovaniji način, koji zbunjuje početnike. Zar se nije moglo staviti jednostavnije uputstvo.
2. Uopšte nije predložen nijedan host (pa čak ni onaj koji se plaća), sa PHP podrškom i Bazom, kjoji bi mogao poslužiti za držanje phpBB-a
Ali neka, već vidim da su neke poruke modifikovane, pa će ispasti da ja pretjerujem.

Dakle, ako neko traži host, preporučujem
http://www.tripod.lycos.co.uk
ali onda nemojte instalirati noviju verziju od 2.0.4!!

----------------

A sad pitanje, za one koji već koriste phpBB:
Kako instalirati nove smajlije?? Postoji uputstvo na samom kontrol-panelu, ali je ono oskudno, ili meni nije dovoljno jasno. Na zvanično sajtu piše under construction
Kako na najjednostavniji način dodati nove smajlije?
Yesterday's future is today.
 
Odgovor na temu

hal83
Bgd

Član broj: 15042
Poruke: 15
*.vdial.verat.net

Sajt: www.defektologija.net


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)05.11.2003. u 15:22 - pre 247 meseci
Aj sad jedno pitanje.
Forum mi je hostovan na lycos-u. Pre par dana platio sam hosting i top domen sada je pitanje kako prebaciti forum sa lycosa na taj neki hosting. Naravno treba da mi baza clanova i poruka ostane citava. Probao sam da instaliram novi forum na novi hosting pa da restorujem bazu ali naravno bazu nisam uspeo da ubacim. Ima li neko neku ideju ili link gde bih mogao da nadjem informacije vezano za ovo.

Hvala unapred na odgovorima

phpBB2 je u pitanju
~~~HAL~~~
 
Odgovor na temu

Doc

Član broj: 8543
Poruke: 180
*.teol.net

Sajt: meteodub.blogspot.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)06.11.2003. u 05:28 - pre 247 meseci
Pa zašto bi morao mijenjati phpBB? To je inače dobar forum (a sad bi ga mijenjao, i uz gubitak poruka). Mislim , ukoliko bi napravio backup, i restore na drugi host, ali istu verziju phpBB da bi forum radio.
Postoje skripte za konverziju poruka iz drugih foruma u phpBB, i to možeš naći na www.phpBB.com,
međutim ti tražiš suprotan efekat, pa onda pokušaj naći na zvaničnom sajtu tog foruma (nisi napomenuo kojeg) skriptu za konverziju iz phpBB2->taj forum

U krajnjem slučaju, ako ništa ovo ne pomogne, otvori novu temu u ovom forumu (PHP), i izloži ponovo svoj problem (jer to već nije vezano samo uz phpBB).

ps.
Kako da instaliram nove smajlije?
Yesterday's future is today.
 
Odgovor na temu

hal83
Bgd

Član broj: 15042
Poruke: 15
*.vdial.verat.net

Sajt: www.defektologija.net


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)06.11.2003. u 10:32 - pre 247 meseci
Nisi me razumeo.Dakle do sada PhpBB mi je bio na lyicosu sad hocu da bude na drugom hostingu. Posto nije ime domena isto i baze pokusao sam da beckupujem bazu sa starog foruma. Na novi hosting sam podigao istu verziju phpBB-a kao i na starom. Nisam kopirao vec ponovo instalirao. Zatim sam restorovao bazu u novom i sve je puklo.
Onda sam konsultovao phpbbhacks.Ljudi kazu da je bolje direktno iz myAdmina exportovati bazu pa inportovati na novi myAdmin. To sam i uradio. Sve je proslo ok
e sad dodje na red editovanje config-a u bazi. PhpBBhacks kaze :

Your database is now imported successfully. But, we're not done with phpMyAdmin after that. We still have to edit some things. Normally, after the import, you will come back to the same window (SQL). There, put the following SQL queries in the textarea:
Quote:
UPDATE phpbb_config SET config_value = 'domain_name_here' WHERE config_name = 'cookie_domain';
UPDATE phpbb_config SET config_value = 'domain_name_here' WHERE config_name = 'server_name';
UPDATE phpbb_config SET config_value = 'path_to_phpBB' WHERE config_name = 'cookie_path';
UPDATE phpbb_config SET config_value = 'domain_name_here' WHERE config_name = 'script_path';

Posto ovako nesto prvi put radim. Problem mi je jer ne znam gde ovo da upisem. Da li sve da upisem ? Ime domena da li treba sa http ili samo ww.mojdomen.net.
E onda kao 'path_to_phpBB' da li da upisujem samo ww.mojdomen.net/phpBB ili tacno na odredjenom fajlu da se zavrsava putanja.

Posle ove faze trebao bi da se downloaduje phpBB sa starog hostinga, pa da se edituje fajl config.php. Onda ljudi sa popBBhacks kazu:

Open the file in a plain text editor and change the values $dbhost, $dbname, $dbuser, $dbpasswd to the appropriate ones.

Posto ne znam PHP nemam ideju kako i u sta bih zamenio ovo.
Zatim tako editovan forum ide na novi hosting.

Posle ovih par faza forum bi trebao da radi na novom hostingu.



~~~HAL~~~
 
Odgovor na temu

Doc

Član broj: 8543
Poruke: 180
*.teol.net

Sajt: meteodub.blogspot.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)15.11.2003. u 05:09 - pre 247 meseci
Evo samo jedno pitanje, pa recite vaše mišljenje:

Šta mislite, da li je bolje praviti backup preko skripte (komande, tj. admin. panela)foruma, ili direktno pomoću MySQl manager-a hosta?

Gledao sam skoro da se backup-i ni ne razlikuju, ali nije mi jedanput uspio restore backup-a, kog sam pravio preko admin panela phpBB2.
Yesterday's future is today.
 
Odgovor na temu

marko023
Marko St
Zrenjanin

Član broj: 578
Poruke: 133
*.verat.net



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)19.11.2003. u 19:59 - pre 247 meseci
postavio sam jedan skin na phpbb forum i on u dnu ima "skin made by ... bla bla bla"
kako da to skinem?
 
Odgovor na temu

Doc

Član broj: 8543
Poruke: 180
217.23.195.*

Sajt: meteodub.blogspot.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)20.11.2003. u 06:20 - pre 247 meseci
Citat:
marko023:
postavio sam jedan skin na phpbb forum i on u dnu ima "skin made by ... bla bla bla"
kako da to skinem?


To ne možeš skinuti, osim ako imaš približno znanja koliko i oni koji su skin napravili.
Yesterday's future is today.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.27.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)20.11.2003. u 14:04 - pre 247 meseci
Uglavnom se nalazi u overall_footer.php pa lako možeš skinuti, ali zašto skidati?
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Doc

Član broj: 8543
Poruke: 180
*.teol.net

Sajt: meteodub.blogspot.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)21.11.2003. u 05:01 - pre 247 meseci
Citat:
Trunks:
Uglavnom se nalazi u overall_footer.php pa lako možeš skinuti, ali zašto skidati?


Da, ljudi se trude da naprave skin, i treba im odati zahvalnost.
Yesterday's future is today.
 
Odgovor na temu

marko023
Marko St
Zrenjanin

Član broj: 578
Poruke: 133
*.verat.net



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)22.11.2003. u 12:08 - pre 247 meseci
to sve stoji, ali ja sam malo izmenio skin i link koji se tu nalazi, vodi na nepostojecu stranu.
btw ne mogu da nadjem overall_footer.php?
 
Odgovor na temu

marko023
Marko St
Zrenjanin

Član broj: 578
Poruke: 133
212.62.48.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)26.11.2003. u 16:28 - pre 247 meseci
takodje me interesuje kako da izvucem link ka nekom topiku na indeks stranu foruma. posto postoje neka obavestenja koja bi svi trebalo da procitaju a koja bi se nalazila u posebnoj kategoriji foruma a najvaznija bi izvlacio na gl. stranu
 
Odgovor na temu

Alex_SD
Aleksandar Jakovljevic
student
Smederevo

Član broj: 16973
Poruke: 37
*.beotel.net



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)27.11.2003. u 23:23 - pre 247 meseci
Sa sajta www.phpbbhacks.com skini ezPortal i instaliraj ga po uputstvu.

Tu imas, izmedju ostalog i mogucnost da definises iz koje kategorije ce ti se postovi nalaziti na glavnoj strani i koliko poslednjih postova. Resenje za to sto ti zelis bi recimo bilo da napravis novu kategoriju u koju ce moci da pise samo administrator i da u tu kategoriju upisujes ta obavestenja. Imaces verovatno problem (koji sam i ja imao) da odredis iz koje kategorije da ti se postovi prikazuju. To ces resiti tako sto ces editovati fajl portal.php


//
// Set configuration for ezPortal
//

// Welcome Text: note that we are in PHP file, so use \' instead of ' and use \\ instead of \ (HTML enabled)
$CFG['welcome_text'] = 'Dobrodosli u <b>SD Cafe</b><br /><br />';

// Number of news on portal
$CFG['number_of_news'] = '5';

// Length of news
$CFG['news_length'] = '200';

// News Forum ID: separate by comma for multi-forums, eg. '1,2,5'
$CFG['news_forum'] = '24';

// Poll Forum ID: separate by comma for multi-forums, eg. '3,8,14'
$CFG['poll_forum'] = '25';


Upisaces ID kategorije kao vrednost promenljive $CFG['news_forum]
Na mom sajtu to je 24, ali ako si neke kategorije brisao ne mora da znaci da je to redni broj kategorije - moraces da isprobas koji je to broj.
Na isti nacin namestas i anketu tako sto opet otvoris novu kategoriju i u nju samo postavljas ankete (Poll)

 
Odgovor na temu

Alex_SD
Aleksandar Jakovljevic
student
Smederevo

Član broj: 16973
Poruke: 37
*.beotel.net



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)27.11.2003. u 23:25 - pre 247 meseci
A za ono drugo ...
Ne mozes da ga nadjes zato sto nije overall_footer.php nego
Templates\subSilver\overall_footer.tpl
 
Odgovor na temu

meldy
Zageb

Član broj: 16963
Poruke: 43
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)28.11.2003. u 02:13 - pre 247 meseci
Kao prvo, želim se ispričati zbog neobzira koji sam imala prilikom postavljanja istih pitanja u podforumu
Internet-->Anonimnost i sigurnost. Nisam vidila da postoji posebna tema samo za phpBB2. Nadam se da mi administrator to neće uzeti za zlo.

Dakle da ponovim pitanja....

1. Kako mogu saznati tko je prilikom glasovanja (poll) na tome forumo glasovao za koju opciju. Možda bi bolje bilo pitati može li se to uopće.

2. Kako da saznam da je netko zaista npr. iz Njemačke, ako ne vidim IP adresu?


Hvala na pomoći.

Još jednom se ispričavam zbog one teme na Internet podforumu
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212862 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.