Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 65952 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?05.11.2006. u 23:49 - pre 212 meseci
Video si poruku pre nego sto sam je obrisao?
Bas si brz
Nego, mislis da nisam u pravu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 00:06 - pre 212 meseci
inace moto firme u kojoj radim je "brzina je nasa vrlina" pa nemoj da se cudis.
a sto se tice tvog misljenja...
nemislim da nisi u pravu ali isto tako nemislim i da si u pravu.
sve zavisi od osobe do osobe i ko sta ocekuje od tv-a.
ja naprimer tv gledam u proseku 1-2 sata na dan i apslolutno mi nije bitno da li je 100hz,da li ima "sliku u slici",i ostale zezalice...
bitno mi je da vidim normalno ono sto gledam.
a jedan drugar radi u prodavnici aparata za domacinstvo i nagledao sam se svakakvih "aparata"...
kada sam video za sta lik daje oko 2000 eura mislio sam da nije normalan (doduse jedan lokalni gazda),tu plazmu sam gledao do su je oni "isprobavali" i mozda bih je kupio kada bi kostala oko 100 eura (cisto da se hvalim komsliluku).
mislim slika je ocajna,boje nekako mrljave,svi likovi "mali i debeli",i sve to kada se stoji ispred uredjaja,kada se gleda sa strane nevidi se nista!
i jos da napomenem da nije neka divlja nego da li LG ili mozda SAMSUNG ...

konkretno ja imam (mozda sam spominjao u prethodnim postovima) neki stari sony trinitron ,mislim da je ekran 69 i radi perfektno vec preko 4 godine a platio sam ga 60 ili 70 eura,nesecam se tacno.
da napomenem da ima teletekst (po meni jedina funkcija koja koristi) i stereo zvucnike koji ubijaju.
za moj ukus dosta.

nadam se da shvatas na sta sam mislio kada sam rekao da nisi u pravu.
sve je stvar ukusa a dosta ljudi se slaze sa mnom pretpostavljam.

ps:jedina mana ovog mog sonija je sto ima oko 40-ak kila i sto ne bi mogao da ga okacim na zid ni pomoci krana za razliku od plazme recimo!

pozdrav
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 01:09 - pre 212 meseci
@bakara
Ok, ok, trazio sam pomoc i misljenje, ali izgleda je nekima lakse pametovati, (nesto nevideh kontraargumente), nekog napljuvati, nego mu pomoci!
Konkretno, rekao sam da zelim polovan TV i naveo i razlog. Sigurno ne ocekujem od polovnog da bude deset puta bolje od novog, nego me interesuje sta moze da se ocekuje za 150€

Kod mog zapazanja da su 28" bolji od 29" stoji TRI zanaka pitanja. Tako da to nije zakljucak, nego pitanje, na koje bi me zadovoljilo odgovor i konkretno objasnjenje, ili makar jednostavno da, ili ne!

Ja nisam nigde nasao 100Hz, ravan E72, ispod 24.000din. Ako vi jeste, lepo bi bilo da i nama kazete gde to (i sta ) ima!?

Ostala moja misljenja i zapazanja sam pokupio od par servisera, kao i sa teme o televizorima na ovom forumu i samo sam zeleo jos neko misljenje i objasnjenje!

Naravno odgovor na pitanje kako prepoznati dobar - polovan TV takodje nisam primetio kod tvog posta!

Sto se tice ponude da kupim tvoj TV, ima jedna stvar koja mi se ne svidja kod njega - PRODAVAC

@"ostali"

I dalje ocekujem savet kako da sutra prepoznam dobar TV kod prodavca!!
Hvala

"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 13:36 - pre 212 meseci
Citat:
tox master:
kada sam video za sta lik daje oko 2000 eura mislio sam da nije normalan (doduse jedan lokalni gazda),tu plazmu sam gledao do su je oni "isprobavali" i mozda bih je kupio kada bi kostala oko 100 eura (cisto da se hvalim komsliluku).
mislim slika je ocajna,boje nekako mrljave,svi likovi "mali i debeli",i sve to kada se stoji ispred uredjaja,kada se gleda sa strane nevidi se nista!
i jos da napomenem da nije neka divlja nego da li LG ili mozda SAMSUNG ...

Da li si uporedjivao CRT i TFT (TN panel) monitor? Ista stvar. Ako hoces da iole dostignes kvalitet slike sa CRT-a moras da puknes 5 puta skuplje za pva ili xpva panel koji opet sa druge strane jos uvek nije razvijen po brzini, tj. odzivu. A opet ljudi prodaju svoje CRT-ove i prelaze na krsh tn panele jer je to tehnologija, medju njima i ja spadam. Bitno mi je da zastitim oci od zracenja, a boje ce doci vremenom, ili ce se oci privici na novu sliku jer su adaptibilne.
Ista stvar i sa LCD i Plasma televizorima.
Sto se tice teme, nabolje je kupiti sto jeftiniji nov klasicni televizor sa najduzom garancijom, ako se pokvari, pokriven si. Kad istekne, prodaj, kupi sledeci, najmanje gubis. Samsung je po meni najbolji izbor novog kod nas, nema konkurenta u cenovnom rangu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 13:43 - pre 212 meseci
@Pex
Eh...nisam ja hteo pametovati, vec sam ti hteo pokazati na jedan sarkastican nacin koliko je sve to sto si nabrojao smesno, kad za te novce bukvalno mozes kupiti nov TV bez da ti trebaju uputstva kako prepoznati dobar TV, ili kako prepoznati dal` ce da ode ekran.. .
Znaci bilo je skroz dobronamerno.

Citat:
Ja nisam nigde nasao 100Hz, ravan E72, ispod 24.000din. Ako vi jeste, lepo bi bilo da i nama kazete gde to (i sta ) ima!?

Ima ga, samo obidji prodavnice koje se bave time, znaci tehnomarket, metro itd. Trazi samsung slim flat od 29”, u tehnomarketu ima i daewoo od 29” na 100hz za 20000 ili nesto malo vise (mada se to verovatno rasprodalo...) Za oko 400e mozes kupiti i plazmu brandova ko sto su vivax ili neo..

Citat:
Naravno odgovor na pitanje kako prepoznati dobar - polovan TV takodje nisam primetio kod tvog posta!


Od mene ovakav odgovor neces ni diobiti, niti ti tako nesto mogu savetovati. Moj savet ti je da kupis nov TV!
Prvi razlog za kupovinu novog bi bilo to sto preprodavci traze neverovatno mnogo novca za te TV, i po pravilu su to matori televizori za koje tvrde da imaju 2-3godine, cesto su i ofarbani u silver boju, jer vec svi znaju da se crni televizori odavno ne proizvode, cesto se prodaju sa univerzalnim daljinskim upravljacima. Tu garanciju od 6 meseci koju pominju, najcesce nista ne znaci. I jos, nemoj uzimati TV koji je ukljucen, pre nego sto si ti dosao...Ako se vec odlucis na kupovinu polovnog seti se ovoga.
Ma batali ovo, sto zamaras mozak...

Citat:
Sto se tice ponude da kupim tvoj TV, ima jedna stvar koja mi se ne svidja kod njega - PRODAVAC

To je OK, ne svidja ti se sto sam iskren, (neiskrene prodavce ces tek da upoznas) ali kad se budes upustio u kupovinu videces da li je @bakara bio u pravu...
Nemoj da se ljutis, sve je ovo dobronamerno, i ponovo cu, mani se tih polovnih, idi kupi NOV.

Srecno
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 20:19 - pre 212 meseci
@ton_majstor

daj prika leba ti sklanjaj ove gluposti odavde!!
ovoliko budalastina nisam u zivotu cuo !!!


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
212.200.145.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 21:37 - pre 212 meseci
Bakara praviš frku na forumu
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 21:43 - pre 212 meseci
Samo polovnjaci dolaze u obzir.Do sada sam prodao preko 250 komada samo su mi se DVA komada vratila na reklamaciju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 21:50 - pre 212 meseci
Citat:
zoran: Bakara praviš frku na forumu


hahaha...
pa kad mi je @ton majstor uvalio kosku, i bacio temu medju lavove (servisere)

Al` dobro, dao sam ja i par saveta za polovnjake, sad je vas...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 22:08 - pre 212 meseci
Citat:
Chellawy: @ton_majstor

daj prika leba ti sklanjaj ove gluposti odavde!!
ovoliko budalastina nisam u zivotu cuo !!!
pa hajde onda ako si vec tako strucan kazi koju pametnu a ne da se iznose misljenja koja su u vecini nagadjanja i samo licno iskustvo i svako misli da je u pravu.
po mom misljenju ovaj forum je postao arhiva postova tipa "ma nemas ti pojma,to nije tako ...", bez ikakvih protiv argumenata a sve je manje postova u kojima covek moze da nadje neku stvarno korisnu informaciju sto bi trebao da bude cilj svakog foruma.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 22:40 - pre 212 meseci
Mene ipak nisu pokolebali.

Uzeo sam (prvo na probu, ali verujem da cu ga zadrzati 99.99%) jedan "Grundig BOSTON ST270IDTV/LOG" za 150€
100Hz
E68
stereo
2 scart-a
A/V in (3 bnc-a na prednjoj strani)
pip
9slika
zamrzavanje.....
...........
ne znam sta sve jos..

Slika mu je super, boja, kontrast, kao i ocuvanost kutije, mocni zvucnici, daljinac.....
Za sada sam zadovoljan!
Za razliku do novog vivaxa ili nea uzeo sam i novi DVD (83€ -Skyvision)
Ako ima neko iskustvo sa ovim TV-om neka kaze!
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 23:10 - pre 212 meseci
Samsung je samsung Lg je Lg a staro je staro i tacka !!!
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.dialup.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 23:25 - pre 212 meseci
Znaci, po tebi je bolji novi Jugo, nego ...Ford star 3-4 godine????
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?06.11.2006. u 23:31 - pre 212 meseci
Citat:
Znaci, po tebi je bolji novi Jugo, nego ...Ford star 3-4 godine????

dobro poredjenje!
a i ja ne bi upotrebio izraz staro...
starost je relativan pojam.
adekvatnije je reci koristeno...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?07.11.2006. u 07:27 - pre 212 meseci
Samo sto oni najcesce nisu stari ”tri” godine kao sto prodavci to kazu.
U ostalom ko jos veruje prodavcu?
A tu su i serviseri, pa nek kazu kako takvi TV dolaze u srbiju.
Dolaze u kamionima nabacani na gomilu, bez daljinskih upravljaca, i cesto u neispravnom stanju, prvo idu u servis na pregled i na osposobljavanje.
naravno nije za ocekivati da su serviseri protiv kupovine polovnih TV...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?07.11.2006. u 09:02 - pre 212 meseci
evo da odvojim malo vremena za vas:

licno moj primer, a naveo sam vec vise puta !!!
naravno posto niste ovde stalno a i ne koristite pretragu imate opravdanje josh samo ovaj put:

gledam polovni tv schneider cinema 70 16/9 ekran , firme videokolor (chitaj; najbolji u svetu a i shire)
tv je star sad vec 8 godina i radice bar jos 2 X toliko, naravno uz zamenu elektrolita tamo posle 12,13 te godine i onako radi reda preletovanja svih loshijih kontakata.


u prevodu : tachno je da ima xxx ljudi koji dovlache polovnjake i uvaljuju svakakve krsheve ljudima. ,, ali isto tako ima i poshtenih servisera (i trgovaca(a to je lale :))) kojima kao ni meni nije cilj da uvalja tv po svaku cenu. ( chitaj :takve stare preko 15 godina koristim iskljucivo za delove) a ne mali broj istih sam i poklonio !!!!


E sad kad vec hocete da kupite polovan tv , malo ko ce vam dozvoliti da ga otvorite i da buljite unutra koja je godina proizvodnje i kakav ima ekran a da ne kazem da vam josh i majstor meri emisiju ekrana pred vama... no way ....to vam nece niko uraditi i to ne zato sto je tv dobar ili losh , vec samo iz razloga sto to pametovanje mushterija IZUZETNO nervira majstore.
Inache je pojam POVERENJA u nashoj lopovskoj drzavi , samo misaona imenica, ali svi mi koji smo ostali da radimo ovaj posao nakon svih ovih teskih godina koje su prosle sigurno radimo svoj posao kako treba (poshteno)

oni neposhteni koje su intersovale samo pare su promenili zanat (chitaj : kao sto politicari menjaju DRES)

E a o novim tv aparatima mogu da kazem samo sve najgore (cast izuzetcima , ali su retki)

ko zeli josh detaljnije informacije o opjedinim modelima zastupljenim na nasem trzistu , ponavljam morace da koristi pretragu ....

@ton_majstor
Zadovoljan ???

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?07.11.2006. u 10:16 - pre 212 meseci
Citat:
Pex: Znaci, po tebi je bolji novi Jugo, nego ...Ford star 3-4 godine????

Da apsolutno jer novo je novo to znaju i ptice na grani ti si bas napravio haos poredenje ali bolje bi bilo da si to rekao ovako
Dali bi ste uzeli novog juga ili forda starog 15 godina !!! (Na fordu starom 15 godina rda je iznutra vec izela pola auta)

@Shelewey@
Sto se tice tebei ostalih ne znam kako uspevas da i dalje servisiras svaka ti cast ali ja sam prestao nisam mogao mesecno od tv i komjutera zajedno da zaradim ni 500 evra pa je usledilo zatvaranje radnje normalno na crnjaka
Nisam vise mogao da izdrzim ipak iza mene je 15 godina serviserstva pa cu to pamtiti u lepoj uspomeni iako moram da priznam da prosto sanjam nekadasnje godine kad je posteno moglo da se zaradi ali danas ljudi se odlucuju da kupuju nove sto i da ne kvalitet i nije toliko bitan kad je cena tv 100-200 evra jeb* ga i ja da sam na njihovom mestu isto bi razmisljao
Sada sam se zaposlio u Tigru radim ono sto nema dve blage predstave sa mojim nekadasnjim zanatom ali moze se nekako plata mi je oko 400 evra najvise ali imam slobodnog vremena na pretek !!!
Pozdrav vama koji se i dalje borite sa servisima i opstajete u ovoj ludoj zemlji !!!

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?07.11.2006. u 11:22 - pre 212 meseci
@Chellawy
Apsolutno se slazem s tobom, ali i sam tvrdis da u zemlji srbiji ima previse prevaranata, a i bivsih servisera koji se sad bave samo preprodajom polovnih TV.
Znaci nista ja pogresno nisam savetovao, jednostavno sam rekao da ne kupuje macku u dzaku ako bas ne mora.

Na kraju vi serviseri i mi korisnici nemamo isti pogled na stvari, vi te stvari vidite iznutra, a mi akcenat stavljamo na funkcionalnost.
I sam kazes da se posle 10tak godina moraju zameniti elektroliti, ti ces to sebi uraditi dzabe, a @Pex ce to morati da plati...

A i sta ce mi TV star 8 godina, ja gledam da se resim ovog starog samo 4...
Jbga bilo onda skupo flat i 100hz pa cu da iskoristim priliku sad prodam ovaj i dodam 100€...i ko je bolje prosao, ja ili @Pex?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?07.11.2006. u 13:28 - pre 212 meseci
Da li neko možda zna koliko košta polovan tevevizor iz Nemačke, znači da je rađen za zapadno tržište, marke Panasonic, Sony Wega ili Toshiba, a da ima 72 cm i da radi na 100 Hz? Star do dve, max 3 godine.

Koliko bi takav TV mogao da košta, otprilike, znajući koliko polovnoj robi na zapadu brzo pada cena u odnosu na našu ubogu Srbiju?

Naravno, mislim na CRT televizor, LCD me uopšte ne interesuje.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?07.11.2006. u 15:50 - pre 212 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Da li neko možda zna koliko košta polovan tevevizor iz Nemačke, znači da je rađen za zapadno tržište, marke Panasonic, Sony Wega ili Toshiba, a da ima 72 cm i da radi na 100 Hz? Star do dve, max 3 godine.

Koliko bi takav TV mogao da košta, otprilike, znajući koliko polovnoj robi na zapadu brzo pada cena u odnosu na našu ubogu Srbiju?

Naravno, mislim na CRT televizor, LCD me uopšte ne interesuje.
Ja znam.Polovni televizori tih dimenzija se krecu od 120-180 eura,u zavisnosti sa PIPom ili bez.E sad da je od 2 do 3 godine,tesko ces to naci.Svi ili vecina tih televizora je starosti od 5 pa do 8 godina
A sad bas da pada cena na zapadu,hm ne bi bas rekao.Pada nekvalitetnim televizorima,koje imas da kupis i ovde kod nas.Uvek sam pre za dobar polovan Tv nego za ovdasnje nove.
Citat:
vaske71: Da apsolutno jer novo je novo to znaju i ptice na grani ti si bas napravio haos poredenje ali bolje bi bilo da si to rekao ovako
Dali bi ste uzeli novog juga ili forda starog 15 godina !!! (Na fordu starom 15 godina rda je iznutra vec izela pola auta)

@Shelewey@
Sto se tice tebei ostalih ne znam kako uspevas da i dalje servisiras svaka ti cast ali ja sam prestao nisam mogao mesecno od tv i komjutera zajedno da zaradim ni 500 evra pa je usledilo zatvaranje radnje normalno na crnjaka
Nisam vise mogao da izdrzim ipak iza mene je 15 godina serviserstva pa cu to pamtiti u lepoj uspomeni iako moram da priznam da prosto sanjam nekadasnje godine kad je posteno moglo da se zaradi ali danas ljudi se odlucuju da kupuju nove sto i da ne kvalitet i nije toliko bitan kad je cena tv 100-200 evra jeb* ga i ja da sam na njihovom mestu isto bi razmisljao
Sada sam se zaposlio u Tigru radim ono sto nema dve blage predstave sa mojim nekadasnjim zanatom ali moze se nekako plata mi je oko 400 evra najvise ali imam slobodnog vremena na pretek !!!
Pozdrav vama koji se i dalje borite sa servisima i opstajete u ovoj ludoj zemlji !!!
E Vaske da si bio dobar serviser nebi sad razvlacio gumu u Tigru,nego bi i dalje radio serviserski posao.Bar 95% pravih servisera ce se sloziti sa mojom konstatacijom da su bolji polovni nego ovi sada novi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Polovni televizori iz Nemacke, da ili ne ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 65952 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.