Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Literatura iz obicnih diff jedn!

[es] :: Matematika :: Literatura iz obicnih diff jedn!

[ Pregleda: 2427 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klupko
josip marin
Zagreb

Član broj: 19662
Poruke: 41
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Literatura iz obicnih diff jedn! 14.09.2005. u 22:55 - pre 227 meseci
Zamolio bih vas da navedete naslove knjiga iz kojih ste spremali ispite iz teorije obicnih diferencijalnih jednadzbi - na srpsko-hrv ili engl jeziku, posebno ako ima neka koja je dostupna online.

Naime uzasno sam iznerviran sto na mom faksu se vecina ispita sprema prema biljeskama, tj ne postoji neka glavna literatura koje bi se covjek mogao prihvatiti kao okosnice za studiranje onog sto stoji u biljeskama..

Stvar je posebno losa s kolegijem obicne diff jedn, (pogotovo na mom faksu je bila specificna situacija s tim kolegijem) jer u hrvatskoj postoji samo jedna jedina knjiga (M.Alic:Obicne diff jedn) ali se u malo stvari preklapa s nasim predavanjima, a pored toga je i prekonfuzno napisana za prosjecnog studenta.

I jos pitanje - kako ocjenjujete knjigu T. Pejovica: Obicne diff jedn, naime sutra bi trebao izgubiti pola dana da je nabavim, pa me zanima da li se isplati izgubiti vrijeme.

hvala
 
Odgovor na temu

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.eunet.yu.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: Literatura iz obicnih diff jedn! 15.09.2005. u 13:02 - pre 227 meseci
Pa, postoji nekoliko knjiga na srpskom:

DIFERENCIJALNE JEDNAČINE, Radoje Šćepanović, Julka Knežević, Ljubomir Protić u izdanju beogradskog Matematičkog fakulteta.

OBIČNE DIFERENCIJALNE JEDNAČINE, Radoje Šćepanović, Nikšić

e-knjige možeš naći na http://www.geocities.com/alex_stef/mylist.html
Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
Odgovor na temu

klupko
josip marin
Zagreb

Član broj: 19662
Poruke: 41
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Literatura iz obicnih diff jedn! 15.09.2005. u 19:27 - pre 227 meseci
Citat:
uranium: DIFERENCIJALNE JEDNAČINE, Radoje Šćepanović, Julka Knežević, Ljubomir Protić u izdanju beogradskog Matematičkog fakulteta.

OBIČNE DIFERENCIJALNE JEDNAČINE, Radoje Šćepanović, Nikšić


Na netu sam pronasao samo o ovoj prvoj. Po sadrzaju mi se cini da ta knjiga gotovo potpuno odgovara mojim temama s predavanja, tj vjerojatno se u njoj nalaze teoreme a pogotovo dokazi koji mi trebaju, a koje ja trenutno imam u jako oskudnoj verziji.
Pretrazio sam knjiznice u hrv, i nema te knjige nigdje. Pretrazio sam i online knjiznice u srbiji i nijedna nema te knjige u prodaji.
Usudit cu se zato, jer mi je zaista potrebna, zamoliti nekoga od vas, ako je ikako u mogucnosti da mi na bilo koji nacin pomogne - ili online da posalje neku skeniranu verziju, ili knjigu postom (Split, Hrvatska) - u oba slucaja saljem duplo vise novaca nego sto iznosi trosak (na zahtjev i vise od toga).
Napomena: u slucaju skeniranja, treba mi samo od str 44. do 155. (ili barem do 122.)

Ako je netko voljan da mi pomogne, neka se javi na pp.

Ispricavam se ako previse trazim.
hvala
 
Odgovor na temu

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.absolutok.net.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: Literatura iz obicnih diff jedn! 15.09.2005. u 23:05 - pre 227 meseci
Što se prve knjige tiče, lako ju je nabaviti u Beogradu, ali nažalost nemam lepe reči za samu knjigu, jer je puna grešaka i nekih atipičnih konvencija, koje čak nisu ni eksplicitno naznačene (imam izdanje iz 2000. i ne znam da li je bilo novijih).

Drugu knjigu je, koliko je meni poznato, moguće naći samo u bibliotekama...
Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Literatura iz obicnih diff jedn!

[ Pregleda: 2427 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.