Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video obrada i montaza

[es] :: Video produkcija :: Video obrada i montaza

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23277 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.86.EUnet.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Video obrada i montaza 01.09.2005. u 21:34 - pre 227 meseci
Imam asusovu tv fm karticu, i posto cesto snimam razne emisije sa tv-a, i znam dosta toga o kompresiji, isecanju odredjenih delova filma i sl., interesuje me kako da ubacim spicu, svoj logo, kako da skinem znak u gornjem desnom ili levom uglu(rts, bk, pink...) i ubacim svoj logo, i kako da napravim autorun funkciju za divx video???

 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Video obrada i montaza 01.09.2005. u 21:50 - pre 227 meseci
Sto se tice "skidanja" znak to nije izvodljivo... mozes znak prekriti svojim znakom ili efektovati povrsinu gde se znak nalazi tako da se ne vidi o cemu je rec. sto se tice postavljanja logoa ne znam da li postoji neki poseban program za to ali pomocu premere to ti je najlakse uraditi... sada ostaje pitanje koji kodek koristi tvoja kartica i da li materijal moze da se uveze u premiere...

Ako imsa premier instaliraj proveri moze li materijal da se ubaci u njega i javi se da ti pomognem oko prekrivsnja znaka....

pozdrav ;o)
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.110.eunet.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 01.09.2005. u 22:05 - pre 227 meseci
Nemam primere, a i ne znam gde da ga nadjem! Inace nisam ni mislio da skidam taj znak vec samo da ubacim i moj!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 01.09.2005. u 23:03 - pre 227 meseci
Pozdrav,

pa lafcino, ne mozes raditi video obradu i montazu programima za isecanje i kompresovanje, to su mahom programi koji sluze za upropascavanje videomaterijala a ne za njegovu proizvodnju (naravno, u nekom prenesenom znacenju ali sa stanovista profi pogleda na videoprodukciju, potpuno tacno).

Dakle, pronadji Premiere, malko oglasi itd.....
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 02.09.2005. u 22:40 - pre 227 meseci
Kao sto su ti i rekli bez premiera nista od montaze. Ubacivanje spice mozes odraditi sa programima tipa Ulead Video Studio, Movie Factory, i slicnim. Naravno u njima mozes napraviti jednostavne - sablonske spice a za kvalitetetnije spice treba ti talenat, znanje i skustvo. Prekrivanje logo-a mozes sa premierom ali postoji i par specijalizovanih programa za tu namjenu. I sto se tice autoruna za divx... on se konfigurise preko .ini fajla. A moze se pronaci na netu vise gotovih autorun sablona. Primjer Compact Disc Autorun v1.4 fixed adresa: http://www.geocities.com/TimesSquare/Maze/1125/
Poz.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.125.eunet.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 03.09.2005. u 20:51 - pre 227 meseci
Preko virtualdaba moze da se ubaci logo u film, amo se prethodno kreira neka slicica (ili animacija) i preko filtera logo u dab-u ubaci se i podesi gde da se nalazi, znaci neje potreban premiere, a ni neki drugi program, jedino neki za izradu spice i dobijam gotov film sa svojim logom!

Pozzz
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.73.eunet.yu.



Profil

icon Re: Video obrada i montaza 04.09.2005. u 00:19 - pre 227 meseci
Zdravo svima.
Poruka za Manix-a.
Imam Premijer, radim u njemu i preko title i loga ubacim već pripremljenu sliku da prekrijem znak TV stanice, ali prilikom exportovanja u dv avi slika mi se 'iskocka'. Kako da to uklonim i dobije jasan svoj logo?
Unapred hvala.
div-X files
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Video obrada i montaza 05.09.2005. u 02:59 - pre 226 meseci
Pozdrav

Prvo me interesuje da li ti je ceo snima u "kockicama" ili samo logo, drugo da li taj snimak gledas na tv ili na kompu u full screen i trece kako si to odradi koja slika kog formata...

Ako ti je ceo snimak u "koskicama" onda imas problem sa kodekom ili pak ako gledas na comp a imas vecu rezoluciju, a gledas u full screen, moraju da se pojave kockice... rezolucina pal dv je 720x576 a monitor ima dosta vecu rezoluciju pa tih 720 trba rasporediti recimo na 1024 koliko ima monitor...

A moze da bude i drugi problem...

Naravno koji je format logo i kojih je dimenzija?

Zasada ti daj pojasnjenje pa idemo dalje ;o)

[Ovu poruku je menjao manix dana 05.09.2005. u 04:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.041net.co.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 08.09.2005. u 18:55 - pre 226 meseci
Kako da povecam velicinu snimlnenog materijala sa sadasnjih 3,9 Gb (ili vremenski receno 1:13':50'' sata) na nesto vise, recimo na 8 gb. Inace koristim asus tv fm karticu i Home video teathar za snimanje sa iste!
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Video obrada i montaza 09.09.2005. u 14:20 - pre 226 meseci
Prvi put u zivotu vidim da neko hoce da poveca "velicinu" materijala... Zbunjen sam!
Cemu to???
U svakom slucaju mozes da prerendas materijal i da pri tome smanjis kompresiju ili da je totalno iskljucis... Ali mi i dalje nije jasno zasto bi to radio!!!???

Ako ti je bas potrebno moze i detaljnije uputstvo!
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 09.09.2005. u 15:40 - pre 226 meseci
Pa ja bih da dobijem to detaljno uputstvo, molim te, a razlog je sledeci: ja cesto snimam sa tv kartice emisije i filmove koji traju sa reklamama vise od 2 sata, a meni je dozvoljeno samo 1 sat i nepunih 14 minuta (odnosno 4gb, a ja bih bar 8gb), e sad ide problem, kad ja nasnimam tih sat i 15 minuta, on pocinje sledecih sat i 15 minuta, i tako, e sad kad ja to kompresujem u divx moram da radim sve po 2 puta (znaci kompresiju prvo 1-og dela, pa 2-og, pa onda spajanje 1-og i 2-og dela u virtualdub-u, da bih spojio ceo film (emisiju) i obrisao reklame, u jedan deo!
 
Odgovor na temu

korisnicko_ime

Član broj: 38909
Poruke: 113
*.absolutok.com.



+3 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 10.09.2005. u 20:39 - pre 226 meseci
Evo detaljno upustvo

http://vukx.ns.users.sbb.co.yu/

Uvod u Adobe Premiere 6.5



Korisno stivo

 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 10.09.2005. u 22:37 - pre 226 meseci
Ma korisno nema sta da se prica, samo ja na zalost nemam taj program Adobe Premiere 6.5! A kad ga budem nasao, sigurno ce da mi koristi, u svakom slucaju hvala!

 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Video obrada i montaza 11.09.2005. u 03:32 - pre 226 meseci
Cini mi se da se nismo bas najbolje razumeli...??? Ti zapravo neces da jedan meterijal pretvoris s 4 na 8 GB vec da spojis dva od 4 u jedan od 8???

Sto se tice konvertovanja u DivX ,dva matrijala, to nije problem... Nabavi Dr.Divix 1.06 i jednostavno ubaci oba materijala i konvertuj u jedan divix... Ja to nisam radio ali koleg to cesto radi... iz slicnih razloga kao i ti...

A premier ti nece "povuci" fajl ako je u jednom komadu veci od 2 sata, a cini mi se da na timeline u premieru ne moze stati vise od 3 sata...

[Ovu poruku je menjao manix dana 11.09.2005. u 04:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 11.09.2005. u 09:32 - pre 226 meseci
Ne ne ne brate nismo se razumeli, ovaj program koji ja imam dobio sam uz tv karticu i nasnimao s njom sigurno 50-ak sati raznog materijala (znaci extra snima, u mpeg2 format), a problem je sledeci, kad on snima npr. veci materijal od 1 sata i 14 minuta (to ti je 4 gb-a, i pise nesto na snimljenom fajlu 022162301655, a kad pocne drugi deo isto taj broj 022162301655 pa onda vol - 2, i tada pocinje snimanje sledeceg dela filma, e sad meni treba da skinem negde to ogranicenje od 4 gd-a, i proizvoljno da ga povecam na osam, a moze i vise, da bih ceo film snimio iz jednog dela, jer posle toga moram prvo da prebacujem 1 deo, pa 2 deo preko dr divx-a, pa onda da brisem reklame i spajam ih u virtualdub-u, a to mi izadje negde 6-8 sati za jedan divx, sto je mnogo mnogo je!
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Video obrada i montaza 11.09.2005. u 18:54 - pre 226 meseci
Sto se tice povecanja velicine fajla to ne verujem da je izvodljivo... prvo jer taj programcic koji snima verovato moze i da emituje a sigurno nije u stanju da odjednom otvori faj vecio od tog default vremena kao sto je slucaj i sa premierom(nece faj duzi od 2 sata u komadu)... Tvoj problem definitivno resava premier 6, 6.5, pro 1,pro 1.5 nije bitno koji ali pokusaj da nabavis, mislim da pro verzije dosta brze rade sa DivX-om(mpeg4) i Mpeg2.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 11.09.2005. u 19:49 - pre 226 meseci
Mislim nije mi jasno kako to ne moze nigde, meni se sve cini da je to negde u windowsu ograniceno, jer po mom nekom misljenju on bi trebao da moze da snima dok god ima mesta na hardu, ovaj moj program Home Theater ima ekstremno dobar kodek, ali je za sve ostalo sr...e! Znaci fenomenalan, jel postoji neka komanda u win-u da ja vidim koliko je maximalan fajl, jer koliko znam u NTFS sistemu nema ogranicenja za fajlove!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 16.09.2005. u 10:15 - pre 226 meseci
Mozda u okviru tog kodeka imas i mogucnost da podesis kvalitet kompresije. Tacnije sa smanjis bitrate, i to bi se odrazilo na konacnu velicinu fajla. Inace nista te ne kosta da instaliras i neki drugi program za capturing.
Poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Splinter

Član broj: 65321
Poruke: 20
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Video obrada i montaza 16.09.2005. u 11:08 - pre 226 meseci
A jel' u tom programu za snimanje postoji opcija Limit file size at... ? Mozda ti je ona podesena na 4gb.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Video obrada i montaza 16.09.2005. u 17:18 - pre 226 meseci
Ne postoji nikakvo podesavanje vec samo da li snimak oces da ti bude good, better, ili best! Ali stavrno odlicno snima, ali nikakva podesavanja ne postoje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Video obrada i montaza

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23277 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.