Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezanje DVD Filmova

[es] :: Video kompresija :: Rezanje DVD Filmova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21275 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ogi1987
UL

Član broj: 64625
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Rezanje DVD Filmova31.07.2005. u 00:05 - pre 227 meseci
Posto planiram da kupim dvd rezač htio bih da pitam da li filmove koji su na dvd mogu jednostavno preko commandera da prekopiram na kompjuter i narezem na dvd kao data disc ili moram film da ripujem nekim programom
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova31.07.2005. u 00:48 - pre 227 meseci
Moze Nerom Copy DVD ili pomocu DVD Decryptera-a da napravis .iso pa da ga narezes na disk.

Napomena: neki diskovi ne mogu da stanu na standardne 4.7 GB DVD-ove.
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova31.07.2005. u 17:40 - pre 227 meseci
imas programcic imena DVD Shrink s pomocu kojeg originalne DVD filmove snimis tj shrinkas ili ti smanjis na HDD u .IFO image-u kojeg snimis na DVD sa nerom
vrlo jednostavan proces, ima i dosta tutorijala za pocetnike na netu
program takodjer ima mogucnost mjenjanja regija, tako da ako imas neki film iz amerike koji ne mozes gledati na standalone DVD playeru, dvd shrink ga lagano promijeni u regiju 2 :) i sve radi OK
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova14.08.2005. u 11:09 - pre 226 meseci
Bez uvrede speedman, ali ovo je drugi post u kome gresis sa ekstenzijom .IFO.
.IFO (verovatno od 'information object') je jedan od fajlova na DVD-u gde postoje i .VOB (video object), i .BUP(backup) fajlovi, ali nemaju veze sa 'image' fajlom koji kreiraju NERO i ostali programi za snimanje. 'Image' fajlovi imaju ekstenziju .iso, kao sto je Miroslav napisao. Naravno postoje i druge ekstenzije za image fajlove, zavisi od programa koji ih je napravio (.vcd, .nrg, .bin....), ali sumnjam da ijedan program tim fajlovima daje eksenziju .ifo (NERO sigurno ne). Izvinjavam sa ako ipak postoji takav program.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova14.08.2005. u 12:42 - pre 226 meseci
Tacno je da speedman grijesi. Ali sigurno je imao najbolju namjeru. Shrink je smjesno jednostavan program i idealan je za kopriranje dvd filmova pogotovo originala. Ako covjek hoce da iskopira film sa shrinkom sve se svede na 3 klika. Open disc, Backup, Ok. Uostalom nije mi jasno zasto hoces da pravis .iso fajlove. Pogotovo ako su ti particije fat32. DvD Disk je najcesce oko 4gb-a (pirat) a fat32 ne podrzava tolike fajlove. Ali sa shrinkom mozes da narezes taj disk bezbolno i ako koristis ovaj tip particije
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova14.08.2005. u 12:58 - pre 226 meseci
joj sry
zamjenio sam .IFO sa .ISO (vrlo je slicno ime a i nisam puno razmisljao kad sam to napisao)
.IFO najcesce bude u strukturi cijeloga DVDa sa .VOB-ovima i sluzi za pokretanje dvda

sry svima kojima sam oduzeo vremena sa krivim informacijama
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

epicurus001
Beograd

Član broj: 45309
Poruke: 112
80.80.173.*



+1 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova23.02.2006. u 01:04 - pre 220 meseci
Citat:
Napomena: neki diskovi ne mogu da stanu na standardne 4.7 GB DVD-ove.


Ma moze sa CloneDVD :)
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova15.03.2006. u 12:11 - pre 219 meseci
CloneDVD gadno pogorša kvalitet. Čas je slika jasna, čas preterano mutna, mnogo nervira i kvari oči.
Video DVD se ne može jednostavno prekopirati - ako sa DVD-a svučeš fajlove (sa očuvanom strukturom foldera), kako bi sve to bilo dobro narezano, moraš da u neru navedeš da režeš Video DVD, a ne neki običan data disk. Ako narežeš kao data disk, Windows Media Player će ga čitati, možda i još pokoji program, ali ne i dvd-playeri (oni što se štekaju za TV).
Sa image fajlovima, naravno, nema nikakvih problema, doklegod dvd pekač (program) podržava dekripciju. Ovo se, naravno, odnosi samo na kreiranje image fajlova.

Jazavac...


 
Odgovor na temu

AcaNDr
Dragan Acan
Backa Topola

Član broj: 44600
Poruke: 209
*.tippnet.co.yu.

Sajt: www.divx-titlovi.com


Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova15.03.2006. u 22:48 - pre 219 meseci
Ja svaki film koje prebacujem na HDD to radim sa DVD DECRYPTER-om
"I`m so fast,that last night i turnd off the light switch in my bedroom and was in bed before the room was dark "
M.Ali
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
*.ptt.yu.

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova20.03.2006. u 23:40 - pre 219 meseci
Imam jedan problem : sa Shrinkom sam kopirao jedan koncert -na originalu stoje dva foldera Audio_ts i Video_ts ali u folderu gde je kopiran samo VOB-ovi bez da su u ovim folderima ??? Kada ga srezem hoce li mi Home The. citati one menije i sve to jer mi se desilo da sam kopirao klinki neke crtace sa vise serija , i ovako srezao na DVD pa od menija ni traga vec ocitava samo listu fajlova za play ??? Kako da se ovo ne ponovi sa ovim koncertom opsto ima mnogo chaptera tj .celina lepo organizovanih za biranje kroz meny ?????

POZ.
IGGY
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
*.198.EUnet.yu.

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 09:20 - pre 219 meseci
Jos nista,cekam odgovor pa da rezem
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 10:54 - pre 219 meseci
Da li je na originalu bilo tako ili je tamo bilo normalno? Možda si nešto prevideo u Shrinku pa je tako ispalo. DVD Video ima dva pomenuta foldera, sav video materijal ide u VIDEO_TS dok je drugi prazan (tj tamo idu fajlovi kada je u pitanju DVD Audio). Pripremi takvu kombinaciju i trebalo bi da radi. Jel' u pitanju bio DL DVD ako si koristio Shrink? Jedan od razloga što za rezanje koristim Nero (iako ga ne volem previše) je i to što na početku snimanja DVD Video on proveri da li se slažu informacije u .ifo fajlovima i stvarni sadržaj koji se reže pa ako nije tako, on upozori na moguću nekompatibilnost. Ja sam na početku rezanja DVD koristio DVD RW što se pokazalo kao pametno jer sam imao neke pogrešne probe pa sam kasnije to ponovio. Uzmi neki RW DVD pa experimentiši.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 11:01 - pre 219 meseci
A kad si to radio, jesi li ga rezao kao DVD-ROM, ili kao DVD-Video? Treba ovo drugo. I iz kog programa si narezivao? Iz programa kao što je recimo Nero, možeš birati između ova dva (i još nekoliko) formata DVD-a, pa je moguće da si izabrao pogrešan format. A ako narezuješ direktno iz DVD-Shrinka, onda ne možeš promašiti što se formata tiče, jer on automatski narezuje u DVD-Video format.
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 16:02 - pre 219 meseci
Ne beri brigu. Samo pokreni Nero Express> DVD Video Files i snimi to. Bez problema će raditi. Jedino što me brine je to što je u pitanju koncert.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
*.ptt.yu.

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 18:14 - pre 219 meseci
OK , sada odoh da isprobam pa se kasnije kacim da javim !!
Hvala ekipo !!

POZ.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 20:07 - pre 219 meseci
Citat:
Mladen_Perisic: Jedino što me brine je to što je u pitanju koncert.
Zašto bi koncert pravio probleme?
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
*.ptt.yu.

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova21.03.2006. u 22:41 - pre 219 meseci
OK ovako stoji stvar : Prevideo sam SAMO jednu stvar - beckup sam srezao kao DataDVD i to je napravilo problem (rezao pre ovoga obicne diskove i j. ) Znaci da potvrdimo : sve radi OK kada se sreze kao DVD Video file !! Hvala ekipi !!!!!

I da , da li je koncert ili ne sasvim je svejedno ,ljudski faktor brale ,to je u pitanju !!

Jos jednom POZ.
Iggy
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova23.03.2006. u 17:23 - pre 219 meseci
Huuh... ;) A ti opet pitaj bude li problema. Koncert MOŽE praviti probleme, ako ima više uglova kamera i više tipova zvuka (WAV, DTS, AC3 - što baš i nijesu tipovi, ali ima tu nečeg). U tom slučaju Nero neće nasnimiti disk ispravno. A još ako ima i DVD-Audio staze... Huuuh... Ne znam koji bih program onda koristio, da budem iskren.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova23.03.2006. u 19:57 - pre 219 meseci
Šta briga Nera iz koliko uglova i sa kakvim zvucima je sniman koncert? On vidi neke vobove i neke ifo fajlove i to reže. Što se DVD-Audio diskova tiče, do sada sam imao u rukama jedan koji me nije previše interesovao a pošto tada nije bilo moguće rezati takve diskove, nisam se mnogo interesovao. Kasnije je to kao rešeno ali nisam stigao da potražim info o tome.
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
*.ptt.yu.

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Rezanje DVD Filmova23.03.2006. u 21:17 - pre 219 meseci
OK sve je u redu samo srezano i radi EXTRA , a inace ima i AC3 zvuk i sve to i ne pravi ama bas nikakav problem !!
POZ.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Rezanje DVD Filmova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21275 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.