Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Medicina] Srebrna voda...vasa iskustva?

[es] :: Nauka :: [Medicina] Srebrna voda...vasa iskustva?
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 125121 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-89-216-181-219.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: [Medicina] Srebrna voda...vasa iskustva?30.05.2010. u 08:45 - pre 169 meseci
E, pa da ti ovaj nazovi newtesla kaže nešto:

Postoje ljudi koji imaju potencijal da slepo veruju svakom hype-u koji osoba bolje obučena i više nasmejana od njih dođe pa im saopšti - narod ih popularno zove lakoverni.

Takođe, postoje ljudi koji spadaju u drugu grupu, koji ništa ne uzimaju kao de facto istinu, već se dobro raspitaju, i korišćenjem naučnog metoda dođu do zaključka da li je dotični hype obično pro-njesra-vanje, ili ima istine u tome, i u kojoj meri je istina, a u kojoj njesra.

Ove druge narod popularno zove skeptici.

Vidiš, ja sam barem prestao da verujem da prodavci homeopatskih lekova samo i isključivo imaju za cilj da mi pomognu, i da je njihova zarada marginalan razlog - ustvari, potpuno mi je jasno da je njihov jedini i primarni cilj moj/tvoj novac, a da će do njega lakše doći ako na mene prenesu energiju hype-a, gde ću ja, potencijalni kupac koloidnog rastvora, uvideti da iz mora depresije i problema (svako ima probleme - ne foliraj) mogu izaći vrlo lako i sa osmehom, a sve što je potrebno je da im dam 1,2krsd za destilovanu vodu, koju inače sipam u peglu. Ah da, njihova voda je promešana sa srebrnim štapićima....
...............................
Sad ti recimo iznosiš zaključak da ti, ustvari, ne daješ nikakve pare za tu srebrnu vodu, pa shodno tome oni na tebi ne zarađuju - istina je ta da ti služiš samo kao još jedan lakoverni, koji će raširiti hype oko sebe (upravo to radiš ovde i sada) i tim trgovcima doneti nove mušterije iz grupe ljudi koji ne bi da se bakću strujom, ne žele da prave sami, ne mogu i nemaju vremena da se cimaju oko traženja pločica srebra čistoće 999, ne žele da pogreše a ni da preteraju - a takođe su lakoverni, ali odlučuju da se prepuste "stručnjacima" da za njih naprave "eliksir života" - e, takve ljude čekaju takvi trgovci, pa na njima generišu profit.

A ti si poslužio kao besplatna reklama.
....................................................

Glede onoga dela da srebro treba konzumirati, jer je sredstvo koje ubija mikroorganizme (bakterije, viruse i gljivice) - garantujem ti da NaOH ubija sve ove navedene za manje od tih famoznih 6 minuta - glavni je sastojak Domestosa, preporučujem jednu rakijsku čašicu dnevno ...... :)
.....................................................

Glede zlata - namerno sam ga spomenuo - pošto ni srebro ni zlato ne prave nikakvu korist organizmu (psihu ovde ne uzimam u obzir), zlato je još za nijansu manje štetno, a baš mislim da bi mogao mnogo bolji hype da se stvori oko zlata..... Sam proceni šta bolje zvuči - SREBRNA VODA, ili ZLATNA VODA :)

Još bi sa zlatnom vodom mogao i da se tuširaš - čoveče, zamisli već taj hype - tuširanje zlatnom vodom.... GOLDEN SHOWER .... gde li sam to samo već čuo.........

:0
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: [Medicina] Srebrna voda...vasa iskustva?30.05.2010. u 13:01 - pre 169 meseci
Nešto mi se čini da gospodin ni ove PDF fajlove koje je postavio nije sam pročitao...
Citat iz jednog PDF-a:
Citat:
Prije 30 godina dobio sam hemorode. Liječio sam se, ali se nisam izliječio. Ostao je trag veličine oraha koji mi je povremeno pravio probleme. Zahvaljujući Koloidnoj srebrnoj vodi hemoroidi su potpuno nestali u roku od 5 dana.

U tom istom tekstu se navodi da srebrna voda LEČI RAK - što je notorna glupost i laž! Sad kao famozna srebrna voda (obično sredstvo za desinfekciju) može da prepozna devijantne ćelije raka i da ih uništava?! Samo nastavite da živite u laži i (ovo često ne govorim) dabogda se susreli sa jednim finim karcinomom ili leukemijom pa da vidim koliko će vam ta vodica pomoći u životu i koliko ćete je tada preporučivati drugima kojima je PRAVA pomoć zaista potrebna! Lako je kenjkati o lekovitim svojstvima i pozitivnim delovanjima nekog bućkuriša kada si potpuno zdrav, ajde junaci da vas vidim kada na vas zapravo udari bolest - ima da trčite do doktora dok si rekao keks!

U ovom prvom PDF fajlu sam čitao kako srebro može da pomogne u dezinfekciji vode, što je tačno, ali onda kakve veze ima sad ovaj drugi PDF fajl koji lečenje svake boljke atributuje srebru? Ta dva rada su u potpunom konfliktu.
A man is smart. People are stupid.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: [Medicina] Srebrna voda...vasa iskustva?30.05.2010. u 13:38 - pre 169 meseci
Citat:
burex:...Samo nastavite da živite u laži i (ovo često ne govorim) dabogda se susreli sa jednim finim karcinomom ili leukemijom pa da vidim koliko će vam ta vodica pomoći u životu i koliko ćete je tada preporučivati drugima kojima je PRAVA pomoć zaista potrebna! Lako je kenjkati o lekovitim svojstvima i pozitivnim delovanjima nekog bućkuriša kada si potpuno zdrav, ajde junaci da vas vidim kada na vas zapravo udari bolest - ima da trčite do doktora dok si rekao keks!


Daleko bilo. Tvoj je problem kako tumačiš te stvari. "Kako poseješ, tako ćeš žnjeti".

I nemam nimalo nameru s tobom da se kačim i tačka.

 
0

[es] :: Nauka :: [Medicina] Srebrna voda...vasa iskustva?
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 125121 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.