Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)

[es] :: Linux :: Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)02.07.2005. u 00:26 - pre 228 meseci
Cao svima,

Zahvaljujuci odgovorima ovde i citanjem dokumentacije i tutoriala instalirao sam nekoliko programa (thunderbird, gaim, ...) uz prethodno instaliranje kojekakvih 'repova' koji su bili neohodni.

Interesuju me dve stvari:

1. Posto sam sa CD-a instalirao sve sto me je zanimalo - porasli apetiti pa sam hteo da promenim source instalacije na neki FTP server. Podesio sam sve OK i prihvacen je server: ftp://fr.rpmfind.net/ sa pathom /linux/SuSE-Linux/i386/9.1 jer je odavde bas brz. Ali je problem sto kako god odaberem nesto sa tog servera da se instalira (apache npr) pri pokretanju update-a on me pita da odaberem CD1 jer ne moze da ga nadje ... server radi OK i otvaram ga i iz browsera normalno a i daje mi u ponudi sve OK ... probao sam da preusmerim da mu je taj 'CD1' CD uredjaj ali ni to ne prihvata. Osnovni sistem sam instalirao sa CD-a (Suse 9.1 Personal) - Da li je to on negde zapisao da je 'CD1' CD uredjaj pa je sad konflikt ili sta je!? I naravno - kako resiti ovaj problem - po mogucnosti da skroz izbacim CD kao source za instaliranje programa?

2. Kada sam instalirao GAIM posto mi Kopete nije hteo da se kachi nigde osim ICQ - ni Yahoo ni MSN - dobijam poruke o greski da mi GAIM zahteva SSL (verovatno zbog autorizacije). Tako da ni on nece osim na ICQ nigde drugo. Prosli put kad sam instalirao Suse - skinuo sam i Webmin rpm i instalirao sam ga - ali nije se moglo koristiti nista jer se bunio i on za SSL jer mu se moralo pristupati preko https a ne preko http. Koja je procedura za instaliranje SSL? Kao neki RPM ili kako?

Hvala unapred
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
212.200.116.*



Profil

icon Re: Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)02.07.2005. u 19:49 - pre 228 meseci
Imas u yastu modul za source instalacije. Kada si dodao novi source, onaj stari nije izbrisan, vec je onaj drugi samo pridodat. Treba da obrises cd iz te liste i problem resen, ako je to bio problem. A za sajt, trebalo bi da je najbrzi http://mirror.etf.bg.ac.yu .
 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)02.07.2005. u 23:53 - pre 228 meseci
1.Sto se tice instalacije paketa zajebi yast i sva graficka sranja i lepo kucas
#rpm -ivh fajl.rpm

Mada ti je najbolje da kompajliras sourceve.

2.A mozda ti je firewall ukljucen (blokirani su portovi).

[Ovu poruku je menjao Comrade dana 03.07.2005. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)03.07.2005. u 02:16 - pre 228 meseci
Kako to mislis Kopete fura samo ICQ? Ja sam svojevremeno koristio i MSN, i ICQ i Yahoo preko Kopetea bez problema.

A za GAIM, instaliraj OpenSSL sa CDa distribucije... Ako ga vec nemas.
 
Odgovor na temu

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)03.07.2005. u 10:53 - pre 228 meseci
Verujem ja da moze i Kopete i Gaim da se konektuju na sve te servise, ali meni uspeva da se zakachi samo na ICQ - mislio sam da je do njega. Ali posto nece ni Gaim da se kachi - znaci da je to SSL problem (autorizacija) a ne do Kopete-a ili Gaim-a.
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Suse 9.1 i instaliranje programa (drugi deo)

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.