Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Study Shows Windows Beats Linux on Security

[es] :: Advocacy :: Study Shows Windows Beats Linux on Security

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7419 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 15:11 - pre 229 meseci
http://www.linuxlookup.com/mod...thread&order=0&thold=0

I to na pingvinskom sajtu glavna vijest...

Mislim da se nema više o čemu diskutirati. Jednom zauvijek da konkludiramo:

LINUX JE ZNATNO NESIGURNIJA PLATFORMA NEGO WINDOWSI.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 17:06 - pre 229 meseci
Source: MicroSoft Press Pass :P

Mozda sam se zbunio nesto, ali:

Windows servers cost 13 percent less to patch than Linux servers.
Sta su to Linux serveri??? *Besplatni* Apache ili Linux Web Server? Dakako postoji MS IIS, ali ja ne znam za Linux "web-server-what-so-ever"?

Windows database servers cost 33 percent less to patch than Linux database servers.
Isto kao i za prethodno: MS ima MSSQL, a na Linuxu obicno vrte *besplatni* MySQL...? Ili postoji Linux "database-server-what-so-ever"?

Samim ovim, ceo tekst pada u vodu, pogotovo sto je naglaseno da je firma koja je sprovela istrazivanje indipendant! A razumeju se i u materiju - svaka im cast :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 17:10 - pre 229 meseci
Razumiješ li ti uopće na što se odnosi termin "cijena patchovanja" ?

Što se tiče kvalitete koda koji se patchuje, možemo ovdje ili na odvojenoj temi, nije problem
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 17:14 - pre 229 meseci
razumem to, ali nije naveo sta se patchuje na linuxu?

dakle, da prvo to razjasnimo, pa onda mozemo dalje ;)

na windowsu, to je jasno: web server je IIS, database server je MSSQL.

a sta je to na linuxu? Ako su uzeli za primer najjeftiniju varijantu MSSQL-a i NAJskuplju varijantu Oracle ili cega vec za Linux... :S

Sto se kvaliteta tice - to nigde nije spominjano i dakako je za drugu temu, ali zadrzimo se sada na ovoj ;)

Poz,
Sale

[Ovu poruku je menjao SmilieBG dana 28.06.2005. u 18:15 GMT+1]
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 17:30 - pre 229 meseci
Ovo je više statistička studija:

http://www.microsoft.com/press...res/2005/jun05/06-23WiPro.mspx

Citat:
Wipro surveyed 90 companies in the U.S. and Western Europe with 2,500 to 113,000 employees where both the Windows and open source operating systems were simultaneously being run. When the costs of updating are distributed across the size of the environment and evaluated on a per-asset basis, the study shows Microsoft software to be less expensive to patch than open source equivalents. These findings confirm what many customers are experiencing in their deployment scenarios.


Sa linuxom je u pitanju jednostavno bezbroj mogućih scenarija da bi se obuhvatio neki reprezentativni uzorak.

Također je IMHO baš taj nedostatak integracije glavni uzrok ovakvih rezultata. Pogledaj recimo ovaj filmić (oko sat vremena), da sad ne trošim riječi :D

http://www.uwtv.org/programs/displayevent.asp?rid=2514

Također je li istina što onaj lik govori ako recimo kupiš support, da on vrijedi samo za onu kombinaciju sw-a koju si dobio sa distribucijom, i ti recimo odjebeš mysql i staviš postgre i nemaš više support???
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 17:55 - pre 229 meseci
mislim da bi onda ovo trebalo malo blaze reci:

Citat:

LINUX JE ZNATNO NESIGURNIJA PLATFORMA NEGO WINDOWSI.


... jer ...

Citat:

Sa linuxom je u pitanju jednostavno bezbroj mogućih scenarija da bi se obuhvatio neki reprezentativni uzorak.


=========

Citat:

Također je li istina što onaj lik govori ako recimo kupiš support, da on vrijedi samo za onu kombinaciju sw-a koju si dobio sa distribucijom, i ti recimo odjebeš mysql i staviš postgre i nemaš više support???


Za ovo ne znam :(

Film ce pogledam malkice kasnije, posle vecere.

Poz,
Sale

[Ovu poruku je menjao SmilieBG dana 28.06.2005. u 18:55 GMT+1]
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 18:10 - pre 229 meseci
Pa ne znam baš....danas je više nego ikad važnija infrastruktura za distribuiranje sigurnosnih patcheva. Prije 20 godina si AV update trebao raditi 4 puta godišnje...prije 10 godina jednom mjesečno....prije 5 godina bar jednom tjedno, a danas se preporuća da je imaš non-stop uključenu, "intravenozno" :)))

Jednostavno rečeno, "Nakon Slammera ništa više nije isto".
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:03 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Pa ne znam baš....danas je više nego ikad važnija infrastruktura za distribuiranje sigurnosnih patcheva. Prije 20 godina si AV update trebao raditi 4 puta godišnje...prije 10 godina jednom mjesečno....prije 5 godina bar jednom tjedno, a danas se preporuća da je imaš non-stop uključenu, "intravenozno" :)))

Jednostavno rečeno, "Nakon Slammera ništa više nije isto".



AV...ovaj..sta je to AV...:)
Jel to onaj softver koji je potreban korisnicima onog retardiranog OS-a punog slikica koji dolazi iz nekog tamo Redmonda da bi ljudi mogli iole normalno da rade bez da im neko s***** razjebe ceo komp 30 sekundi posle ukljucivanja...:):):):):)
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beoland.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:16 - pre 229 meseci
Hehe, da, da, evo mog spiska na Njinjdowsu:

Kaspersky + The Cleaner + SpyBot + AdAware + ZoneAlarm

I na sve to, kad tad mi izleti neki smrdljivi dialog sa nekom reklamom ...

A da ne govorimo da SP2 ne vredi stavljati jer pravi takve svinjarije da to nije normalno.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:22 - pre 229 meseci
axez, trolu glupi retardirani, neću se ni truditi odgovarati na tvoje gluposti.

Citat:
Vanja Petreski: Hehe, da, da, evo mog spiska na Njinjdowsu:

Kaspersky + The Cleaner + SpyBot + AdAware + ZoneAlarm



A evo moga:

<nemam AV> + <nemam anti-trojan> + <nemam AS> + <windows interni fw koji se ne osjeti, iako je i on 90% vremena isključen zbog x razloga>

Citat:
I na sve to, kad tad mi izleti neki smrdljivi dialog sa nekom reklamom ...


I nisam nikad imao problema sa malware-om, iako sam ih napisao, vidio, i testirao više nego što si ih ti čuo u životu.

Citat:
A da ne govorimo da SP2 ne vredi stavljati jer pravi takve svinjarije da to nije normalno.


Daj ne pričaj o stvarima koje ne razumiješ. SP2 je super stvar.

A da ne spominjemo činjenicu da ste opet odveli temu u offtopic...

Jebemu, krajnje je vrijeme da se ovakve trollove cenzurira!!!!
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beoland.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:25 - pre 229 meseci
Daj bre kaširajte više ovog morona sa foruma.

Sundance, nemoj da se nerviraš, nisi jedini, imali smo mi takve debile kao ti s vremena na vreme, pojave se, nisi nas puno iznenadio. :P
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:28 - pre 229 meseci
Ne znam ja tko je morončić da mora posezati za napadima na ličnost, pošto je to jedina adekvatna "argumentacija", za našupljiviji i najnesigurniji OS na svijetu na linux mislim, ofcoz :>.

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.06.2005. u 20:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beoland.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:35 - pre 229 meseci
Ali ovo je nesto najpametnije sto ti je neko rekao:

Citat:

StRiPy:
Sundance ako se iko treba banovati, onda si to ti. Daj covjece nadji sebi curu neku, idi bavi se sportom malkice ili nadji neku drugu korisnu zanimaciju da potrosis tu suvisnu negativnu energiju, a ne da ovdje siris negativne vibracije ...


Mmm, da ..
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:38 - pre 229 meseci
U sretnoj vezi, godinu i pol dana...

S tim da dotična zna o linuxu vjerojatno više od svih vas tu skupa :D

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.06.2005. u 20:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:51 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: U sretnoj vezi, godinu i pol dana...

S tim da dotična zna o linuxu vjerojatno više od svih vas tu skupa :D

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.06.2005. u 20:39 GMT+1]


Wow Sunchicina riba pici Linux...mora da je ruzna ko grob ko svi female geekovi...:)

Ooops...sorry Lilit...kao SKORO svi female geekovi...:)

[Ovu poruku je menjao axez dana 28.06.2005. u 20:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beoland.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 19:54 - pre 229 meseci
Ma jok bre axez!

Citat:

S tim da dotična zna o linuxu vjerojatno više od svih vas tu skupa :D


Suncica je htela da kaze:

Citat:

S tim da dotični zna o linuxu vjerojatno više od svih vas tu skupa :D


[Ovu poruku je menjao Vanja Petreski dana 28.06.2005. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 20:01 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Pa ne znam baš....danas je više nego ikad važnija infrastruktura za distribuiranje sigurnosnih patcheva. Prije 20 godina si AV update trebao raditi 4 puta godišnje...prije 10 godina jednom mjesečno....prije 5 godina bar jednom tjedno, a danas se preporuća da je imaš non-stop uključenu, "intravenozno" :)))

Jednostavno rečeno, "Nakon Slammera ništa više nije isto".


potpuno se slazem, ali moras priznati da linux generalno ima manje problema sa napadima (upravo zbog manje zastupljenosti na trzistu), prema tome, jedini veci update, jeste update samog OS-a (koji, ruku na srce se ipak ne radi tako cesto).

Drugo, ozbiljne firme, koje zasnivaju dobar deo poslovanja na nekoj vrsti servera, ima system admina, ciji je zadatak da sve to odrzava. Kao takav, on bi trebalo da zna kad, sta i kako da updatuje (i odakle). Opet, mislim da ces se sloziti samnom - sistem je siguran i pouzdan, samo onokoliko koliko i sam korisnik / admin sistema ;)

Trece, mislim da ima vise posla na updatovanju i patchovanju prateceg software nego samog OS-a (pogotovo ako se vrti dosta servisa).

Cetvrto, vecina exploita (barem sto se amatera-hakera tice) proizilazi iz lose napisanog coda. Tu admin / OS malo sta mogu da urade, ako je kod (web) los.

Peto i poslednje. Kod nas u firmi rade otprilike 1 x godisnje update Linux sistema (to jesu onda major updates, koji se izvode 3-4 nedelje, na nekih 70-tak *nix OS-ova). Sa druge strane, MS izbaci (za desktop, ne za server) 2 x mesecno po neki patch...

Poz,
Sale

ps. jos nisam odgledao film :( ne stizem... :(
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 20:07 - pre 229 meseci
Iskreno nisam ni očekivao inteligentnije odgovore....

Okie zealoti, ako vas to veseli, mislite što hoćete. Samo svi pokazujete koliko ste jadni i glupi.

a ti bi axez mogao paziti na jezik jer bi ti se ta glavica se mogla odšarafiti s tih kokošjih ramena.

@SmilieBG: Ajd pogledaj filmić....puno stvari postaju zanimljivije ako je to što sam naveo točno :>

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.06.2005. u 21:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 20:13 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance:
a ti bi axez mogao paziti na jezik jer bi ti se ta glavica se mogla odšarafiti s tih kokošjih ramena.

@SmilieBG: Ajd pogledaj filmić....puno stvari postaju zanimljivije ako je to što sam naveo točno



Wow..a pretnja....prava pretnja fizickom silom.....***ote..pa ja se tresem od straha...:)
Heh ovo je najbolje....lik sa najpoganijim jezikom na advocacyju nekoga upozorava na njegov jezik...sta da kazem...ROTFL...:)
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Study Shows Windows Beats Linux on Security28.06.2005. u 20:18 - pre 229 meseci
Tresao bi se kretenu, kad sve što znaš jest lajat preko interneta. Nemaš pojma koliko imaš sreće što živiš u pripizdini. Takvi bijednici poput tebe su samo navikli srat drugima preko foruma, a u stvarnom životu su zakržljali morončići koji se čuvaju da im nešto ne izleti kako ne bi ostali bez reproduktivnih organa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Study Shows Windows Beats Linux on Security

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7419 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.