Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!

[ Pregleda: 4706 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gstepa
Goran Stepanovic
Beograd

Član broj: 31750
Poruke: 77
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!20.06.2005. u 17:55 - pre 229 meseci
Stavio sam stari hdd od 5gb QUANDUM u eksternu kutiju ST LAB.pokusao sam preko USB-a da povezem sa kompom ali xp ga ne prijavljuje kao NEW HARDWARE niti ga vidi kao novu particiju.Ne razumem zasto.Da li je to zbog toga sto je ovaj hdd star ili nesto drugo.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

maki69

Član broj: 29959
Poruke: 42
*.j.pppool.de.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!20.06.2005. u 21:03 - pre 229 meseci
Provjeri jesi li ga dobro spojio vecina tih kutija zahtjeva da HDD bude master, pogledaj kako je kod tebe izvati HDD pa ponovo sve postavi. Testiraj kuciste i sa nekim drugim HDD mozda je i do kucista i to se zna cesto desiti.
 
Odgovor na temu

gstepa
Goran Stepanovic
Beograd

Član broj: 31750
Poruke: 77
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!20.06.2005. u 23:08 - pre 229 meseci
stavio sam na master,znam za to.a sve sam spajao iz pocetka nekoliko puta.i probao na svaki usb sto imam na kucistu(8) i ni jedan nece.nemam pojma sta mu je.ne konstatuje ga uopste kao da ga nisam prikljucio.
 
Odgovor na temu

maki69

Član broj: 29959
Poruke: 42
*.j.pppool.de.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!20.06.2005. u 23:30 - pre 229 meseci
Provjeri to kuciste sa tim HDD na nekom drugom racunalu ako ga tamo ne prepoznaje onda isprobaj sa drugim HDD tako dodjes do kraja ili je HDD ili kuciste druge izgleda nema.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 09:58 - pre 229 meseci
E neces majci, takvi stari promerci ne mogu da se kace na "zivo", mora bas
bas da se ugasi komp, oni nakace (na kablove) pa ce da radi. Nisam siguran
da ce ti upaliti preko usba ako ga budes kacio, mozda i hoce, ali proveri da
li ima neka opcija u biosu za detekciju eksternih hardova, probaj da mu
kazez, ako postoji ta opcija, da napravi vermenski interval cekanja za
detekciju harda. Na Gigabajtu sa ctrl+f1 opcijom to moze da se odradi.

pozdrav
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

maki69

Član broj: 29959
Poruke: 42
*.j.pppool.de.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 11:46 - pre 229 meseci
Ne znam Vill da li bih se slozio s tobom bas 100% decko pokusava iz windowsa da vidi taj novi USB HDD a ne zeli da boot-a s njih pa da mora aktivirati neke opcije u BIOS-u, HDD je prilicno star (5gb) ali ipak mislim da bi se trebao vidjeti preko ovog eksternog kucista ja sam upravo sada isporobao neki stari Fujitsu od 10 GB (star 5 g.) i winxp ga prepozna kao USB2 storage i nema nikakvih problema sve radi normalno i jos da napomenem da je kuciste najjeftinije koje sam mogao naci i kosta 29 €
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 11:56 - pre 229 meseci
Ja sam Quantum od 3 GB koristio nazivo bez problema...
"Koristio" ne znaci da je crko nego da 120-ka bolje zadovoljava moje potrebe.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

gstepa
Goran Stepanovic
Beograd

Član broj: 31750
Poruke: 77
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 12:56 - pre 229 meseci
u xp-u mora da ga prijavi kao new hardware,bez obzira sto se kaci na "zivo".probao sam i sa ugasenim kompom ali ista prica.nosicu ga da proverim da slucajno nije otisao sam hard.mislim da je to najverovatnije.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 15:07 - pre 229 meseci
Moze biti, kod mene je tako iskustvo sa kvanumom 6.4ex, nikako nisam na "zivo" mogao da ga prepoznam(mislim na komp), ali zato ako ugaim pa upalim(i stavim u kuciste)radi fino,

Moze biti fijoke npr...
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 16:21 - pre 229 meseci
Radi se o USB racku, kome restart nije potreban, nasuprot klasičnoj ATA varijanti, gde hot-swap (odnosno hot-plug) može biti i opasan, što po kontroler, što po disk.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

gstepa
Goran Stepanovic
Beograd

Član broj: 31750
Poruke: 77
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!21.06.2005. u 21:01 - pre 229 meseci
uspeo sam najzad da provalim sta mu je,moj xp nije imao instaliran usb 2.0 imao je 1.1,pukim slucajem sam radio update tog controller-a za usb i pocelo je da radi.inace ova eksterna kutija se povezuje preko firewire i usb 2.0.mala glupost veliki problem.hvala svima sto ste mi izasli u susret i pomagali svako na svoj nacin.POZDRAV!
 
Odgovor na temu

takotije

Član broj: 210793
Poruke: 1
85.158.33.*



Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!31.01.2009. u 15:24 - pre 185 meseci
ej pozz ljudi!
evo da ne otvaram novu temu imam bas ovaj isti problem. Kompjuter mi ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko usba. Kao da trazi neki driver.
Mislio sam da i ja trebam updatovati usb sa 1.1 ali meni vec pise u device manegeru usb2 enhanced host controller. Tako da ne znam sta je problem.
Hard disk radi jer sam eksternu kutiju prikljucio na drugi komp i tamo radi ok.
uglavnom imam servis pack 2, windows xp pa eto ako ko moze pomoci thx
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
91.148.78.*



+1 Profil

icon Re: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!01.02.2009. u 20:32 - pre 185 meseci
meni recimo ne radi kad je podesen kao master nego samo kao cable select ili sa iscupanim jumperom...
chieftec inace......
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje hdd u eksternoj kutiji preko USB-a!

[ Pregleda: 4706 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.