Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno pitanje u vezi bar kodova

elitemadzone.org :: TechZone :: Jedno pitanje u vezi bar kodova

[ Pregleda: 4019 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Jedno pitanje u vezi bar kodova09.06.2005. u 23:11 - pre 229 meseci
Pozdrav. Treba mi bar kod za jedan artikal pa me zanima jel znate gde se to sve radi, jer sam zvao EAN (www.ean.org.yu) i oni mi traze 15 000 za to zadovoljstvo, sto mislim da je malo previse. Jel postoji jos neka institucija koja se time bavi? Ajde neko ko ima iskustva sa ovim. Da napomenem da je to nov artikal (proizvod) i da sada prvi put uzimam bar kod za njega.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova09.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Ne postoji, moraces preko njih. Koliko sam skontao EAN YU je drzavni organ, pa pretpostavljam da su ovo realni administrativni troskovi + foreign membership fees. 15k ipak nije neki trosak (ili investicija) kada je u pitanju ozbiljna proizvodnja, ali kapiram da ga nisi planirao pa je dosao kao hladan tus :(
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:04 - pre 229 meseci
Bas to! Kada bi tih 15 000 bili jedini bilo bi super, a to je samo jedna stavka koju kao sto kazes nisam bas planirao.
A i ja sam mislio bas to sto ti kazes, ali sam se nadao ipak necemu. :-(
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:14 - pre 229 meseci
I na kraju se sve svodi na cinjenicu da je Srbija odlicna za biznis pod uslovom da uspes da ukalkulises sve faktore...

A da se malo raspitas kod konkurencije i opstinskih vlasti, mozda je moguce da se to umanji, odlozi i sl. Region KS-KV-KG bas i ne moze da se pohvali razvijenom privredom (pogotovu proizvodnjom) tako da bi tu mogao da se postigne neki dogovor na obostrano zadovoljstvo ;)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:24 - pre 229 meseci
Pa pazi, nije obavezno da imam taj bar kod...znam mnogo ljudi koji ga na svojoj robi nemaju...ali sam mislio i to da uradim kada vec radim.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:30 - pre 229 meseci
Pa pazi, niko tebe ne tera ni da registrujes firmu, ni da placas porez, ni da nabavis bar kod - ali je preporucljivo :) I kako mislis da ta tvoja kafa prodje kroz fiskalnu ako nema bar kod?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:33 - pre 229 meseci
Kao i sve ostale koje nemaju bar kod. Kada odem nesto da kupim oni imaju na nekom papiru sve bar kodove za proizvode koji nemaju svoje bar kodove. Pa valjda si video tako nesto?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:48 - pre 229 meseci
Poenta moje price je da treba da "izvagas" da li ce ti se tih 15.000 sutradan vratiti kroz povecanje prodaje, jer proizvodi sa bar kodom su prakticniji, narocito u vecim trgovinskim lancima jer ubrzavaju proces naplate. Takodje, ako razmisljas o izvozu, i tu mogu da nastanu problemi ako proizvodi ne poseduju bar kod.

Opet napominjem da zaista nisam nesto upucen u tu pricu, vec se trudim da razmisljam sa aspekta trzisnog poslovanja i nekih svakodnevnih situacija. Imaj na umu i to da (ne)posedovanje bar koda moze mnogo da kaze o firmi i njenoj ozbiljnosti. Sta reci kad ga poseduju i kineske igracke od $0.49...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jedno pitanje u vezi bar kodova10.06.2005. u 00:53 - pre 229 meseci
Razumem te u potpunosti i svega sam toga svestan...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Jedno pitanje u vezi bar kodova

[ Pregleda: 4019 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.