Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?

[es] :: Storage :: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6143 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.gromnet.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?30.05.2005. u 11:17 - pre 230 meseci
@KOLE89
Pa to i jeste najcudnije :?
Dok je bio na svom mestu, iz cista mira se pokvario ( menjana elektronika ). Nosim kod druga on mi dok vozim ispada ( bio je kartonskom "paketicu" i ubacen u kesu koja je pukla i HD je pao na asfalt i ostao iza mene ). Dosao sam kod druga, prikacio HD i nista mu nije bilo ( sto ne znaci da sad treba HD bacati sa sprata i nemaro se ophoditi premanjemu )
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?30.05.2005. u 15:24 - pre 230 meseci
Mda... Ja svoj(e) spakujem u anti-static sundjer na kom je ležala matična ploča u svome cenjenom pakovanju, zatim ga ubacim u anti-static kesu koja je opet ostala od nekog hardvera i koja je taman te veličine da kad ubacim disk u nju nema mrdanja i sve to ubacim u džep (malo veći, jasno) torbe koji je opet približno te veličine. I onda ga razvlačim po prevozu, žurkama, u kolima.... :) Jednom mi je ispala torba sa, recimo, metar i nešto, ali lagano i naravno sve je bilo OK ali mi nije bilo svejedno dok ga nisam uključila i definitivno se uverila da radi.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

daklu
bgd

Član broj: 49672
Poruke: 48
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 71617001


Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?31.05.2005. u 22:06 - pre 230 meseci
Nosi Hdd slobodno koristi antistatic kesicu i osecaj se sigurno samo obrati paznju da ti preko istog ne prodje autobus iz licnog iskustva posle te akcije spasa mu nema iako sam se potrudio da ga ispravim cekicem
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?01.06.2005. u 07:48 - pre 230 meseci
Ne mogu da shvatim da je nekima lakse da umesto usb fijoke ( moze se prikljuciti na vecinu racunara ) od 15-tak eura da rasklapaju 2 kucista , pa gledati ( ponekad i nema dovoljno svetla ) master/slave, pa napajanje... Pored toga antistaticke kese, sundjeri, kutije...

P.S: Ne zelim da povredim nikog sa ovim postom, samo sam izneo svoje skromno misljenje.
Pozdrav.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?01.06.2005. u 14:50 - pre 230 meseci
USB fioka zvuči kao elegantnije rešenje, ali ja ipak više volim klasičan rek. Izdržljiviji je (USB fioka ume da rikne tek onako, bezveze. Pogotovo te od 15 evra. Nažalost), a i transfer je veći. Osim toga, ne zahteva dodatno napajanje. Problem je što nemaju svi rek, a svi IMAJU USB.

A inače, sunđeri i kesice (itd) služe kao dodatno obezbeđenje, a nikako kao ubijanje dosade. Sunđer amortizuje potrese i eventualne udare (zato se i stavlja), tako da ne bi smetao ni USB ili klasičnom reku.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 07:20 - pre 230 meseci
Da li mi može neko objasniti kako izgleda taj rek i kako se koristi?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 07:44 - pre 230 meseci



veci deo se montira u leziste za 5.25" uredjaje i sa zadnje strane mu se prikljucuje IDE kabl i napajanje. u manji deo reka se stavlja obican 3.5" hard disk, i u njemu postoje takodje IDE konektor i napajanje. ovaj veliki beli konektor vezuje sistemski IDE i napajanje sa ovim u manjem delu reka. jednostavno se izvlaci i uvlaci iz veceg dela.
samo jedna stvar - na comp na koji nosis ovaj rack uglavnom ne mozes da stavis rack nekog drugog proizvodjaca (neces moci da ubacis samu fijoku), vec mora da bude isti model.
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 07:56 - pre 230 meseci
Znači i onaj kod koga nosim mora imati rek. Onda je bolje uzeti USB rek (neki bolji).
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.datapro.co.za.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 08:01 - pre 230 meseci
Isao sam jednom prilikom kod gsimona da nesto bunarimo, u dzepu imam musterijin disk od 120Gb sa podacima , i neku C-market kesu sa jedno 10 diskova od 40-120 gb.Idem caletovim Trabantom 650 kubika 87-godiste cirka 350e u slobodnoj prodaji ako dam jos neki komp uz njega.
E sad kako sam krenuo da se vracam kuci ovalazi se komutator kod tocka velika kisa i auto stane.Ja nemam pojma guraj gore levo desno oko autokomande kisa pljusti i nista gurnem ja sraxxxe sa strane i uzmem kesu sa zadnjeg sedista, ona pukne i svi diskovi padnu na zemlju.
I svi do jednog crknu osim onog musteriskog.Kad sam izracunao vise nego sto trabant vredi 'em ti diskove i kisu i kola.....
A jednom sam selio servis i sa Citroena sa GS sa krova mi padne wd 800 na asfalt i nista evo ga i dan danas radi (napominjem da je u kesi bilo i wd-a)

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 02.06.2005. u 09:49 GMT+1]
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 08:08 - pre 230 meseci
iz ove ^^^ anegdote smo naucili:

1) da nije inteligentno nositi 10 hard diskova u jednoj C-market kesi, koja provereno puca od hleba, 2 kinder buena i 2l coca cole.

2) da ne treba voziti trabante i sl. automobile kada se prevozi oprema skuplja od USB produznog kabla.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 08:52 - pre 230 meseci
Pozdrav,

pogresno: iz ove anegdote koju sam ja najavio ali nisam hteo da je napisem vec da to uradi bas Nikola, smo zakljucili da je objektivno dovoljna verovatnoca da se moze nepredvidjeno nesto desiti i da disk nastrada da bismo smeli tek tako olako savetovati da se slobodno diskovi vade i nose itd. Ma nece njima nista biti..da,da, nece...samo sta ako im bude nesto? Mi savetujemo a covek placa novcem slusanje tih saveta.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.datapro.co.za.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 11:27 - pre 230 meseci
pa kako ko oce al verovatnoca da ispadne je veca ako se nosi ako se ne nosi nece.
E sad ja bih rekao 50% posto ili oce ili nece hehehe

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?02.06.2005. u 12:40 - pre 230 meseci
Ne znam za vas, ali meni je naj sigurnije u onoj tesnoj pregradi na vratima od auta, tamo mu je "udobno" i ne oseti potrese, nikada mi se nije pozalio
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Koliko je ospasno često nošenje HDD-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6143 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.