Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208528 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 05:46 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: xexe Ti stvarno u to verujes? :| Doduse ako malo poprckas po registriju moze biti i red screen of death Onda ga stvarno nema.

Mislim... Sto se tice BSODova, dobijao sam ih na svakom Winu koji sam koristio (3.x;95;98;Me;cak i xpu)... BSOD je taboo tema za Microsoft. Osecam da ne bi smeli da ga izbace zbog toliko brojne armije obozavalaca.


Opet pričaš nebuloze. Zadnji put kad sam ja gledao, win9x nema KeBugCheckEx() fju iz koje je gornji snippet kopiran

http://www.elitesecurity.org/tema/10670

http://www.windowsitpro.com/Articles/Print.cfm?ArticleID=301

Dummy!

MS-ova analiza crash dumpova koje su winXP korisnici podastrijeli Microsoft Online Crash Analysis (OCA) Web sajtu pokazuje najčešće uzroke BSOD-ova (ovaj chart je generiran u Aprilu prošle godine):



Što pokazuje da je najveći problem u 3rd party loše napisanim driverima.

LH će imati jednu executive komponentu koja će se zvati the Reflector (koje ime ), a koja će reflektirati zahtijeve u user-mode, za sav nekritičan hardveraj (tastaturu, miša, vjerojatno sve spojeno na USB bus i sl.). Imate ovdje demonstraciju kako će to otprilike izgledati:

http://channel9.msdn.com/ShowPost.aspx?PostID=62083
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 06:00 - pre 229 meseci
Citat:
xexe Ti stvarno u to verujes?


Ma daj beži. Nauči šta je BSOD pa ćemo da pričamo dalje o istom.

Ima negde tema na ES od pre jedno 2-3 godine.. pa traži i gledaj kako su se kolege Linuxovci isprosipali u vezi sa istim, slično kao i ti i sada..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 08:54 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic
Inace, i onaj ko je pitao kako da instalira Linux na masinu na kojoj radi MS Win 95 je isto tako mogao da se malo cima, pa bi dobio pomoc i podrsku od nas "kupusara" i "komunista" a ne da na osnovu tog "argumenta" proglasava Linux losim.


Dobro ja pricam gluposti. Evo da vam onda ispricam sta se juce desilo, kada sam zainteresovan ovom diskusijom seo za Linshit i probao da izigravam desktop korisnika. Mali test: USB Flash Memory stick, USB MSI Bluetooth.

WinXP:
- Ubodem USB Flash, dva klika i vidim sve sto me interesuje. Presnimim sa njega, na njega... super...
- USB MSI Bluetooth, ubacim > New Hardware Found > Ubacim CD koji sam dobio uz uredjaj > klik, klik > kopiram na telefon, sa njega... super...

Linux Suse 9.1:
- Ubodem USB Flash.... nista... neki pisak,... nista...
- Ubodem USB Bluetooth... pisak ... nista... odjednom se na desktopu pojavljuje USB Flash ikonica (?!?!?!?)(cca 5 minuta kasnije)

par sati kasnije:
- Ubodem USB Flash.... nista... neki pisak... nista... isto kao i prvi put
- Poucen iskustvom od ranije, ubodem USB Bluetooth... pisak... a ovoga puta stvarno nista...

cekam... nista se ne desava... na cdu koju sam dobio uz proizvod nema nikakvog softvera za linux. Ja sam lepo platio i ne zelim dalje da trosim novac na skidanje dodatnih drajvera... da ga makar prepozna kao bilo kakava uredjaj, ali nista...

Dignem ruke od USB Bluetootha, zato sto necu da se patim, jer ne zelim da postujem pitanja i cekam odgovore... Nemam vremena za to... Ja sam vec platio da ne bih gubio vreme. Ajde da vidim makar taj USB Flash da otvorim... jok... mozda neki mount moze da resi problem... da, verovatno, ali ja sam prosecni desktop korisnik, ja ne zelim da mountujem bilo sta... I tako iskljucim to s***** i pitam sebe zasto sam ceo HDD svojevremeno bacio na to g****... cim se vratim s posla brisem linux....

@tdjokic: Evo ti jedna malo starija prica... od pre neku godinu. Moj ortak koji je pravi desktop korisnik jer ga nista o racunarima ne interesuje, samo hoce da to cudo ukljuci i da radi, jer na taj nacin zaradjuje za zivot. Elem, covek je dizajner, ima studio i tako to. Krece legalizacija, on mora da legalizuje sve sto ima i trazi neku alternativu. Pita me za savet. Ja tad hvalim Linux na sva usta na sta me on pita:
"Dobro sve to, nego ima li legalni Photoshop za to?"
"Ne da nema legalni, nego nema nikakav. Ima neki GIMP." - kazem ja
"A moze li taj GIMP sledece stvari: ..."
"Brate, naravno da ne moze... Ipak je to besplatna stvar"

Ista pitanja za Illustrator, Corel, 3D Studio... I onda je covek lepo resio da plati i zavrsi posao...

Sreca te me nije poslusao inace bih mu prilicno "ustedeo" da sam pokusavao da mu podesim ploter da radi kako treba...

...

Mozda je taj linux stvarno do jaja, ja ne znam. Samo pricam da meni ne radi kako ja ocekujem da radi, a to je da stvar ukljucim da ona radi... Nista vise.
Meni se za sada pokazao jako stabilnim, nisam uspeo nista da uradim u njemu pa da to proverim, ali kad se podigne (posle par minuta) i ja se ulogujem, jako je stabilan...

P.S. Posto vidim da ima ljudi koji ne razumeju, poslednji pasus ovog teksta je ocigledna ironija...


[Ovu poruku je menjao cubicle dana 23.06.2005. u 12:26 GMT+1]
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 09:35 - pre 229 meseci
Za ove gore sto su instalirali Linux pre dve godine i citiram "nista nisu dirali" pa im i sad posle dve godine radi stabilno,evo i meni radi xp stabilno nista nisam patchovao ima sigurno 2 god ,samo fw ubacen,i eto i meni radi stabilno ;)
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 11:40 - pre 229 meseci
Pa dobro, nekome radi stabilno, a nekome ni u 2005. godini ne radi dial up na windows-u . 2005. godina je, a ni dial up iz 1997-e ne radi kako treba...
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 11:43 - pre 229 meseci
Bas to. To sto vam je linux instaliran pre 2 godine i sto nista dodatno niste budzili po sistemu instalirali/uninstalirali i sistem vam radi 2 godine. Pa sta ? i treba da radi s tim nema sta da se hvalite.

Meni je poslednji stavljen XP radio godinu dana. A svako malo sam nesto instalirao i uninstalirao.

Ortaku je izdrzao 2 godine winxp. (kad procita prepoznace se) A pun mu desktop ikonica i ima u start meniju toooliko stvari da mu u rezoluciji 1024 zauzme ceo ekran start meni kad s eotvori pa se neke stvari ne vide. Morao je covek da otvara foldere u start meniju sa imenima 1 i 2 i da u njih trpa stvari koje se ne bi inace videle....

I win kad ga stavis i ne dodajes nista od softvera niti ista budzis ima da sljaka kolko oces al to nije poenta.

Na linuxu ces jedan dan posle 2 godine da resis da stavis novu ver toga-i-toga a ona ce da trazi da tamo nesto sto ti je vec instalirano bude takodje up-to-date. I kada mu udovoljis i updatujes to sto trazi onda ce da te zezaju neke starije stvari i tako zacarani krug.... kad bolje razmislim, nije ni cudo sto jednom podesite i ne pipate vise....

I ja sam stavio linux pre cirka 5 godina. I primio se bilo mi novo interesantno, svideo mi se koncept. Upijao nove stvari kao sundjer. Ali onda sam ostao bez hardverskog modema, i odjednom je svaki razlog da udjem u linux postao realno nepostojeci...
Vremenom sam i zaboravio na njega, sada sam ga skoro stavio opet i kontam da bih jednostavno previse trebao da se menjam da bih presao na sistem koji kako god okrenes desktop usera jednostavno vise ogranicava u odnosu na win.

A kako ogranicava - pa prosto. Gomila sitnica, koje se "lako" (relativan pojam) resavaju. ali kad nagomilas te sitnice na gomilu prosto se zapitas cemu ti treba da se sa njima igras....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 11:51 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Pa dobro, nekome radi stabilno, a nekome ni u 2005. godini ne radi dial up na windows-u


Bolje i to nego da mora kompajlirati kernel module kako bi instalirao 3D podršku za grafičku kartu

Ili recimo ovaj koji je prešao tu fazu, ali su mu se, citiram, "sjebali fontovi u konzoli"

Također ne zaboravimo njega :>

(NB: Svi su ovi sa prve strane linux foruma, katastrofalni problemi sa instalacijom drivera koji se na win svedu: ubaci cd, klik-klik, reboot...)

Ili recimo ovaj jadničak koji nikako da skuži da nema gcc instaliran, a čuo je od kernel gurua na forumu da je ./configure && make && make install najkul instalacijska metoda na svijetu, pa mu zato opet na kraju davaju tople savjete tipa:

Citat:

hmmm a da ti batalis taj mandrake?

ako zelis dobru pocetnicku distribuciju.... probaj Atomix....


Dakle ako ne želiš bootup od 5 min i katastrofalni sound soubsystem - batali Fedoru, ako želiš kompajlirati -> batali Mandrake...ala ste puni konstruktivnih savjeta vi linuxovci

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 23.06.2005. u 12:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 11:51 - pre 229 meseci
Uh... Dodje mi da zaplachem kad chitam kako je sve komplikovano i teshko, i kako oduzima vreme/novac/shtagod...

Nego da vas pitam: jeste li vi prvi put seli za windows i sve znali? Niste uchili nishta, Bog vam usadio pamet? Pa koliko vremena ste potroshili da bi znali to shto znate sad? (ovo vas pitam kao desktop korisnike, nishta vishe...). Pa ista situacija je i sa linuxom, drugachiji koncept, drugachiji OS, logichno...

Pustite priche kako je u windows-u sve lako a u linuxu sve teshko, meni su neke stvari u windowsu tezhe bile nego u linuxu, a opet - mozhda sam ja imao vremena na bacanje, pa sam seo i nauchio... I sad mi nishta nije komplikovano, hack here, compile there, voila. To dolazi sa OS-om, kome smeta - neka ga ne koristi. Easy as that.

Btw, korisniku koji nikad nije radio na rachunaru je podjednako teshko raditi i na windows-u i na linuxu. Znam po svojoj devojci, koja je josh ishla na neki kurs za obuku za rad na windows-u. Sad ne silazi sa mog linuxa... Dobro, silazi... ponekad
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 11:55 - pre 229 meseci
@ Sundance,

dobro, ti prichash o problemima koji se javljaju neznanjem korisnika, a ne greshkom operativnog sistema. Ja sam naveo primer gde dial up ikonica u task bar-u jednostavno nestane (a samo se secam koliko puta mi se to deshavalo...), a ne da li nekome fali gcc kompajler itd.

Evo, odgovor supermoderatora na toj temi:

Citat:
Cicika: I kad ode tamo verovatno će ispasti da je ta opcija već čekirana.
Onda je lepo odčekiraš pa čekiraš ponovo i ikonica će se pojaviti. Ovo isto se meni s vremena na vreme desi sa Volume Control ikonicom u sys tray-u.

Što se tiče diskonektovanja ako te ikonice nema - ako imaš shortcut na desktop-u za konekciju, desni klik na nju - Disconnect, ili odeš u Network Connections pa odatle desni klik na aktivnu konekciju i - Disconnect... Nema potrebe za resetom.


Pazi kad i Volume Control ikonica nestaje . Maybe it's taking a day off
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 11:57 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Nego da vas pitam: jeste li vi prvi put seli za windows i sve znali? Niste uchili nishta, Bog vam usadio pamet? Pa koliko vremena ste potroshili da bi znali to shto znate sad? (ovo vas pitam kao desktop korisnike, nishta vishe...). Pa ista situacija je i sa linuxom, drugachiji koncept, drugachiji OS, logichno...


Ovaj mkdsl, poanta je da win ima 10 puta kraći learning curve, i da je linux prekompliciran za većinu ljudi što se tiče elementarnih oblika korištenja PC-a.

Citat:
Pustite priche kako je u windows-u sve lako a u linuxu sve teshko, meni su neke stvari u windowsu tezhe bile nego u linuxu, a opet - mozhda sam ja imao vremena na bacanjepa sam seo i nauchio...


O jesi jesi Svako malo netko kaže: E to se na win ne može. Nema šanse. Nikako. I onda 30 sec google does all the magic

Citat:
To dolazi sa OS-om, kome smeta - neka ga ne koristi. Easy as that.


Pa šta onda širite laži i FUD da je linux as user-friendly as win?

Citat:
Btw, korisniku koji nikad nije radio na rachunaru je podjednako teshko raditi i na windows-u i na linuxu. Znam po svojoj devojci, koja je josh ishla na neki kurs za obuku za rad na windows-u. Sad ne silazi sa mog linuxa... Dobro, silazi... ponekad


Ma pametna cura, nema šta
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:04 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: dobro, ti prichash o problemima koji se javljaju neznanjem
korisnika, a ne greshkom operativnog sistema.


Jao koji eufemizam

To su problemi defektne implementacije user-friendly sučelja za omogućavanje bazičnih operacija korištenja računala, a koji su ponajviše konsekvenca interne šugave strukture cijelog OS-a, kako userlanda, tako i kernela.

Citat:
Ja sam naveo primer gde dial up ikonica u task bar-u jednostavno nestane (a samo se secam koliko puta mi se to deshavalo...), a ne da li nekome fali gcc kompajler itd.


Nestane? A boo. Mora da se negdje sakrila

Ja nisam na dial-upu bio ima 100 godina, ne sjećam se da mi se to događalo...

IIRC Explorer čak i ostavi ikonicu u trayu čak i kad program koji ju je kreirao krepa i prestane obrađivati notify poruke, pa kad pređeš kursorom tek onda je ubije... Jedan brzi restart explorera bi trebao to popraviti

Uglavnom bezbolnije od onih debilnih poruka koje ja primam u KDE konstantno kad god ubacim CD i bogapitaj kako se isključuju (da, odchekirao sam sve vezano za preview datoteka i te gluposti!).

Citat:
Pazi kad i Volume Control ikonica nestaje . Maybe it's taking a day off


Hvataš se za gluposti....

Mislim ako ti je važnija Volume Control ikonica od instalacije drivera za grafičku, onda stvarno nemamo što pričat.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:05 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Ovaj mkdsl, poanta je da win ima 10 puta kraći learning curve, i da je linux prekompliciran za većinu ljudi što se tiče elementarnih oblika korištenja PC-a.


Slazhem se, neke stvari jesu obichnom korisniku prekomplikovane, ali do pre 2-3 godine nije ni bilo automatic installera za linux, sad ih ima mozhda chak i previshe (za moj ukus), tako da instalacija nije nishta komplikovanija od windowsove.

Citat:
O jesi jesi Svako malo netko kaže: E to se na win ne može. Nema šanse. Nikako. I onda 30 sec google does all the magic


Od mene je posao zahtevao da nauchim, a ne vishak vremena. Drugo je to shto sam ja u tom uchenju uzhivao, za razliku od mnogih kojima je enable-ovanje automatic update-a i firewall-a pod windowsom i dalje strano...

Citat:
Pa šta onda širite laži i FUD da je linux as user-friendly as win?


Ja to nisam rekao. User-friendly kao windows nije, ali nije ni bash toliki trash kao shto ga vi ovde popljuvaste.

Citat:
Ma pametna cura, nema šta


Cuti, kukala je u pochetku... Imala naviku da gasi XP na dugme na kucishtu, zbog nje sam morao da stavim da mi ctrl+alt+del bude shut down (da, znam... nedostatak linuxa... jbg...)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:14 - pre 229 meseci
kad vec toliki problemi sa instalacijom bilocega, u 99% sourca, u folderu su INSTALL, README, ... ili folder 'doc' i to unutra.
procitas prvo readme, posle install i znas sta treba da radis

ili kad se malo naviknes.. prvo ./configure ; make; make install.. i ako tu nesto neradi, ili ako nema configure u folderu (ili autogen.sh) onda citaj README i INSTALL


evo i primer pocetka README:
Code:


what is it?
===========

Ida is a small and fast image viewer, motif-based.  For people who
don't want the KDE/GNOME overhead.  Some basic editing functions are
available too.


build
=====

Check the INSTALL file for detailed build instructions.
..... ... .. 

bla bla ima jos dole toga


primer INSTALL:

Code:


howto compile and install this package
======================================


really short install instructions
---------------------------------

        $ make
        $ su -c "make install"



the more detailed version
-------------------------

Make sure you use GNU make.  The file name "GNUmakefile" isn't a joke,
this package really requires GNU make.

.... .... ....

bla bla i dug tekst o kompajliranju
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:15 - pre 229 meseci
Prvi win95 koji sam dobio sam umeo da koristim (ne DOBRO ali DOVOLJNO) posle 1 popodneva.

O xp-u da i ne govorim. Kad ga instaliras imas onaj welcome tour- koji ce cak i nekom ko prvi put vidi komp da objasni sta se tu radi. Naucis dupli klik, naucis desni klik, naucis da su ti SVA podesavanja u kontrol panelu i na konju si.

I sutra dobijes usb flash disk i jednostavno ga ubodes i koristis kao nekada diskete. Bez potrebe da ga nesto mountujes dodajes kernel module sa podrskom za njega itd...Sad mi reci da li novopeceni vlasnik kompjutera ima predstavu da mora da se drnda sa mountom i kernel modulima. Ma kolko to jednostavno bilo, to je prosto receno korak viska.

Ili ubacis cd on se mountuje automatski (WOW) al onda ne mozes da ga izbacis tek tako
Pritisnes dugme - a on nece! To je logicno, naravno.

I sta vam to znaci linux mi radi do jaja 2 godine kad ga jendom dobro podesim ?
Pa poenta je da si ti tipican desktop user i da ne treba da previse lomis glavu oko podesavanja i uskladjivanja ovog-sa-onim i onog-sa-ovim ....

Ili onaj kde - kliknem 2x na titlebar prozora a on mesto da se maximizuje on se srola u tu liniju... i u gnome ista stvar do skoro... ne vidim kome je koriso da mu tako stoji prozor spakovan u jednu liniju na desktopu. U gnome je sada default akcija maximize... u kde nije.. nesto malo vremena sam proveo trazeci kako da to namestim i u kde ali nisam pronasao tu opciju.... mozda je ima al treba sad da izgubim pola sata jureci po opcijama da to pronadjem..........

 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:21 - pre 229 meseci
To sa instaliranjem zahteva prethodno da otvoris konzolu pa cd ovaj folder pa cd onaj folder itd... to je sve user friendly... nije previse tesko al nije ni user friendly...

i zasto moram da citam readme fajl ? ocu bre samo da kliknem i da me on pita tokom instalacije za stvari koje se mene ticu, ja mu odgovorim i imam ga instaliranog, sa sve shortcutom u start meniju i na desktopu ako tako zelim. A ne d acitam readme install i slicne stvari na kojima se gubi vreme
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:31 - pre 229 meseci
Citat:
mulaz: kad vec toliki problemi sa instalacijom bilocega, u 99% sourca, u folderu su INSTALL, README, ... ili folder 'doc' i to unutra.
procitas prvo readme, posle install i znas sta treba da radis

Dobro, imam 2 minuta vremena, prvi put drzim USB Flash u ruci i MORAM da prebacim neke podatke u tom roku i da disk vratim, jer, otici ce covek... I ubodem USB i Linux ga ne prepozna... sta sad??? Da idem u "INSTALL, README, ... ili folder 'doc'" i da jurim sta treba da uradim??? Hmm... I don't think so...
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:33 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Slazhem se, neke stvari jesu obichnom korisniku prekomplikovane, ali do pre 2-3 godine nije ni bilo automatic installera za linux, sad ih ima mozhda chak i previshe (za moj ukus), tako da instalacija nije nishta komplikovanija od windowsove.


A zašto onda svaki drugi topic na linux forumu compile-ovo, compile-ono?

Ima li linux wizard za instaliranje drivera, sa autodetekcijom ID-a uređaja i integracijom u WM?

(ne mulaz, insmod i modprobe bazirane skripte nisu ono na što sam mislio.).

Citat:
Od mene je posao zahtevao da nauchim, a ne vishak vremena.


Kod nas je obrnuto, posao ne zahtijeva da naučimo linux već win. Pitanje je sad zašto bi netko gubio vrijeme, a još nijesmo došli do konačnog odgovora

Je li cijena - kad je piratluk, onda nije problem, kad su profi aplikacije u pitanju, također nije (pošto ne postoji linux alternativa).

Je li usability - nije

Je li podrška za hardveraj - nije

Je li support - nije

Jesu li GUI programi napredniji, ljepši i bolji - nisu

Ima li nativne MM codece - nema već klonirane sa windoza

Je li na win ikad trebaš kompajlirat nešto - ne

Ima li konkuretno dobru integraciju patcheva - diskutabilno zasad. Velika je prednost što su na win patchevi 100 puta manji.

Citat:
Drugo je to shto sam ja u tom uchenju uzhivao, za razliku od mnogih kojima je enable-ovanje automatic update-a i firewall-a pod windowsom i dalje strano...


Auto-updates i FW su omogućeni po defaultu, u zadnjoj službeno podržanoj, besplatno proširenoj nadogradnji jedine podržane desktop varijante windoza poznate pod imenom XP SP2.

Citat:
Ja to nisam rekao. User-friendly kao windows nije, ali nije ni bash toliki trash kao shto ga vi ovde popljuvaste.


Da nije toliki trash, ne bi na prvoj strani linux foruma 3-4 čovjeka imalo problema sa oh so complited postupkom kao što je instalacija podrške za 3D akcleraciju

Poor guys, stvarno mi ih je žao :/


 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:36 - pre 229 meseci
Face it momci... ako niste spremni da Linux server platite vise od dobrog Windows servera, da bi radio stvarno sigurno i pouzdano, dobicete poluupotrebljiv desktop OS koji je sam sebi postao svrha.

Mada, moram da priznam da je to u mentalitetu naseg naroda: svi vise vole da beskonacno dugo prckaju oko automobila (koji opet nece raditi) umesto da ga jednostavno odvezu kod automehanicara ili da kupe novi (ako imaju para, naravno).
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 12:36 - pre 229 meseci
Citat:
mulaz:kad vec toliki problemi sa instalacijom bilocega, u 99% sourca, u folderu su INSTALL, README, ...


Ali mulaz, to neće riješiti dependency probleme, koji su living hell sa manualnom instalacijom paketa preko source-a

Evo već vidim ljude kako kompajliraju mozillu 3-6 sati


 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)23.06.2005. u 13:06 - pre 229 meseci
Citat:
Nikola_BGD: ocu bre samo da kliknem i da me on pita tokom instalacije za stvari koje se mene ticu, ja mu odgovorim i imam ga instaliranog, sa sve shortcutom u start meniju i na desktopu ako tako zelim.


Da, a toga nema u linuxu? Automatic installer, binary, rpm... Ili nisi dovoljno upucen u linux da bi to znao...

Citat:
Ili ubacis cd on se mountuje automatski (WOW) al onda ne mozes da ga izbacis tek tako
Pritisnes dugme - a on nece! To je logicno, naravno.


Shto je i logichno, uredjaj je u upotrebi, ne zhelish da ti neko u sred rezanja cd-a stisne dugme, zar ne?

Citat:
Ili onaj kde - kliknem 2x na titlebar prozora a on mesto da se maximizuje on se srola u tu liniju...


To je default akcija u KDE-u, imash minimize dugme za minimizovanje, imash po defaultu 4 aktivna desktopa (koja nemash u windowsu) pa eto ti minimize, imash alt+levi klik na sred prozora da ga pomerish (u windowsu morash da ga drag-ujesh na title bar)... Vidish, sve to ima... Samo treba znati... Kao shto rekoh, ima razlika, ali nije da nechega nema u linuxu...

Citat:
To sa instaliranjem zahteva prethodno da otvoris konzolu pa cd ovaj folder pa cd onaj folder itd... to je sve user friendly... nije previse tesko al nije ni user friendly...


Ili u KDE-u desni klik, chekirash opciju execute (on otvori terminal i pokrene instalaciju...).
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208528 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.