Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem

[es] :: Anonimnost i privatnost :: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 39511 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr.xXx
Stefan Andric
pronadji me na karti

Član broj: 31365
Poruke: 170
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem28.05.2005. u 19:21 - pre 228 meseci
interesuje me postoji li neki program sa kojim mogu da vidim tudju ip adresu
ahaa
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem28.05.2005. u 22:01 - pre 228 meseci
Mozes ako imas admin pristup sajtu, onda lijepo nadgledas "promet"!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem28.05.2005. u 22:39 - pre 228 meseci
koji chat softver?

sta ce ti necija ip adresa?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem29.05.2005. u 01:35 - pre 228 meseci
Mr.xXx, ukoliko koristis XChat postoji opcija da ti prikaze IP adresu osobe sa kojom chatujes. Inace, to i nije nesto specijalno upotrebljivo ...
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.041net.co.yu.



+10 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem29.05.2005. u 12:19 - pre 228 meseci
pa mozesh ti uvek da vidish neciju IP adresu... dodushe kriptovanu :)))

Pa ima raznih nachina... Ti dok chatujesh ne ostvarujesh direktan kontakt sa tom osobom vetj sve ide preko irc servera... ali nije uvek sve tako posredno... npr. dok shaljesh dcc mozesh da vidish njegovu ip adresu jer se ostvaruje direktna veza...

za vreme dcc sending otvori command prompt i kucaj netstat -a i videtjesh njegovu IP adresu... ili pak snimaj output u text file...

to je jedna od fora, a ima ih milion...
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Mr.xXx
Stefan Andric
pronadji me na karti

Član broj: 31365
Poruke: 170
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem29.05.2005. u 15:47 - pre 228 meseci
piteli ste me koji software koristim e pa koristim obican mirc

ahaa
 
Odgovor na temu

Vargas
Luka Varagic
Pirot,Srbija

Član broj: 121027
Poruke: 1
*.internet.krstarica.net.

Sajt: www.dedica.org


Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem17.08.2007. u 22:34 - pre 201 meseci
E stvarmo kako mogu nekome videti ip adresu recimo kad chatujemo na MSN ???
† † †
 
Odgovor na temu

Svabo
Sarajevo, BiH

Član broj: 29478
Poruke: 128
85.158.35.*



+3 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem18.08.2007. u 11:35 - pre 201 meseci
na mIRC-u ili ti IRC serveru svakom mozes vidjeti neciji IP kucajuci /whois nickname moze vam izbaciti tipa 195.195.195.20 ili hostname bih.net.ba. U slucaju da vam izbaci ovo drugo kucate /dns bih.net.ba i izbaci vam IP adresu.

Na MSN NE MOZETE vidjeti neciju IP adresu sto je i poenta MSNa i po tome je tako rasprostranjen po cijelom svijetu-jedna od karakteristika
 
Odgovor na temu

RobertNestaMarley
Beograd

Član broj: 56051
Poruke: 100
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem18.08.2007. u 12:51 - pre 201 meseci
Citat:
Na MSN NE MOZETE vidjeti neciju IP adresu sto je i poenta MSNa i po tome je tako rasprostranjen po cijelom svijetu-jedna od karakteristika


Apsolutno netacno! Ako imate msn live, preko njega instaliran msn plus. Postoji skripta koja omogucava da preko msn-a vidite tudj ip bez problema. A skripta se nalazi na istom sajtu gde i msn plus. Tako da just f***** google it ;)
Jah Live!
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem18.08.2007. u 13:08 - pre 201 meseci
daj nam ti linkove za te skripte da se ne mucimo sa google?
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

RobertNestaMarley
Beograd

Član broj: 56051
Poruke: 100
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem18.08.2007. u 13:26 - pre 201 meseci
http://www.msgpluslive.net/download/

http://www.msgpluslive.net/scripts/

izvoli :)

A script-a o kojoj sam pricao je IPGet 1.50 "IPGet allows you to find out the ip addresses of your Windows Live Messenger contacts." i moze se preuzeti sa http://www.msgpluslive.net/scripts/view/108-IPGet/

[Ovu poruku je menjao RobertNestaMarley dana 18.08.2007. u 14:38 GMT+1]
Jah Live!
 
Odgovor na temu

nicr

Član broj: 47862
Poruke: 577
*.teol.net.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem22.08.2007. u 12:46 - pre 201 meseci
bwaa...daj koji ce ti skripta, X-NetStat Pro i resis pitanje msn-a, skype-a, icq-a...itd mada i netstat u cmd zna da koristi, ali "nije to to"
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
77.46.251.*



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem23.08.2007. u 12:24 - pre 201 meseci
Ajde onda to lepo objasni, ako znas. . .

I sta konkretno planirate da radite sa ip adresom? zloupotrebe, a?
 
Odgovor na temu

nicr

Član broj: 47862
Poruke: 577
*.teol.net.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem23.08.2007. u 17:29 - pre 201 meseci
mislis na mene? Sta da ti objasnim... nevidim nista nejasno, momak pre mene ti je dao link za script, cije je koristenje jednostavno do bola, a ja sam ukazao na malo ozbiljniji program..Tebe i ako nekim slucajem uistinu zanima koristenje x-NetStata, treba ti ono osnovno, sto bode u oci cim ga upalis, tako da kada ga download-ujes, javi se pa pitaj konkretno sta ti nije jasno. Sto se tice tvog drugog
Citat:
mishkom:
I sta konkretno planirate da radite sa ip adresom? zloupotrebe, a?

hmm, ti zelis nekakvo objasnjenje, a ustvari sumnjas u iskrene namere ostalih kojih zanima ip osoba sa kojim razgovaraju? Nekako ti to nije na mestu.
Sto se tice mene, znaci uvek sam na racunaru imao sniffer i imacu, ali on je tu prvenstveno iz sigurnosnih razloga. Evo ja npr. dosta slobodnog vremena provedem na msn-u, a svi dobro znamo da je laznog predstavljanja po netu stvarno mnogo. Pa otkrivanjem ip adrese otkriva se i lokacija osobe sa kom se razgovara, ali ako tu nije dovoljno, tu nema softverske pomoci vec je to do inteligencije. Drugi razlog je sto taj isti sniffer u kombinaciji sa dobro podesenim ZA je najsavrsenija odbrana za nas smrtnike sam obicnim PC-om i windows-om (bar sa meni tako cini)..ali to je neka druga prica koja nije za ovaj forum
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.120.*



+3 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem23.08.2007. u 17:48 - pre 201 meseci
Evo kako pre pokretanja programa za chat prvo ides Run pa ukucas cmd pa onda u njemu ukucas netstat. Onda ce ti izlistati IP adrese s kojim imas dodirnih tacaka i otvoreni portovi. Onda pokrenes mirc izaberes osobu sa kojom chatujes i ponovo pokrense netstat pa cu ti tu biti izbacena IP adresa osobe sa kojom chatujes. Ovo isto vazi i za MSN i za ICQ i mnoge druge programe da ih ne nabrajam sad. Dobra je stvar i ovo sto ti je vec receno WHOIS
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

nicr

Član broj: 47862
Poruke: 577
*.teol.net.



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem23.08.2007. u 18:11 - pre 201 meseci
obratite paznju malo na post od [Ded4] mozda nekima i bude nesto bude jasnije. whois u 99% slucajeva prikaze kriptovanu adresu, a sto se tice netstat iz cmd..jedino radi ukoliko je u pitanju dcc send/recieve
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
77.46.249.*



Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem23.08.2007. u 21:57 - pre 201 meseci
Pa ako se zna IP adresa moze svasta da se uradi. . .Samo ako je prava, a ne kriptovana, zato i pitam... Probacemo, pa da vidimo, kako funkcionise pronalazenje lokacije i ostale blagodeti programa. .
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem25.08.2007. u 13:35 - pre 201 meseci
Citat:
mishkom: Pa ako se zna IP adresa moze svasta da se uradi. . .Samo ako je prava, a ne kriptovana, zato i pitam... Probacemo, pa da vidimo, kako funkcionise pronalazenje lokacije i ostale blagodeti programa. .

Ja sam mislio da znam kako rade mreze.... ali ovde nesto ne razumem. Sta je "kriptovana IP adresa" ? :) Zasto bi neko kriptovao IP i cemu bi takva adresa sluzila? Ili to treba da znaci da lik koristi proxy/socks/nesto_slicno ?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
77.46.203.*



+3 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem25.08.2007. u 19:35 - pre 201 meseci
Kriptovana ip adresa je drugim recima lazirana ip adresa, nadam se da razumes u koje bi svrhe mogla da se koristi. Da sad ne objasnjavam mnogo jer to je inace tema u vezi hakovanja a to kolko ja znam nije dozvoljeno na ovom forumu da se prica o tome. IP adrese se ne kriptuje uz pomoc proxy nego postoje drugi programi za takvu namenu.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem25.08.2007. u 20:25 - pre 201 meseci
Citat:
hajduk7: Kriptovana ip adresa je drugim recima lazirana ip adresa, nadam se da razumes u koje bi svrhe mogla da se koristi. Da sad ne objasnjavam mnogo jer to je inace tema u vezi hakovanja a to kolko ja znam nije dozvoljeno na ovom forumu da se prica o tome. IP adrese se ne kriptuje uz pomoc proxy nego postoje drugi programi za takvu namenu.

Samo delimicno... :) Lazirani IP mi je vec jasnije, naravno, samo me je jako zbunio izraz krpitovano - jednostavno je pogresno.

Ne vidim zasto bi bilo ko od moderatora imao nesto protiv da se prica o tome, sta to toliko strasno imas pa da kazes? :) Pricamo o tome kako radi TCP/IP, ne? Mislim, OK, proxy je specificno resenje, ima univerzalnijih (SOCKS, neki VPN, obicno tulerianje preko linux kernel tun/tap interfejsa....) ili drugih specijalizovanih (Sta ga znam... irc bounceri... ). Ako mislis da je u pitanju nesto mracnije, neka tamna strana IP-a ( :-D ), ajde na PP ?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: kako mogu da vidim neciju ip adresu sa kim na primer chatujem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 39511 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.