Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da saznam neciju IP adresu preko maila

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila

[ Pregleda: 28142 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Genius_

Član broj: 70584
Poruke: 10
213.137.99.*



Profil

icon Kako da saznam neciju IP adresu preko maila10.10.2005. u 14:44 - pre 224 meseci
Kako da saznam neciju IP adresu ako znam email adresu!!!

[Ovu poruku je menjao BobMarley dana 14.01.2006. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila14.01.2006. u 13:25 - pre 221 meseci
Svaki poslani mail sadrži i IP adresu pošiljaoca.(najcesce)
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Infekted
Zagreb

Član broj: 81069
Poruke: 1
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila15.01.2006. u 20:19 - pre 221 meseci
...u headeru maila...
 
Odgovor na temu

azriel_bl

Član broj: 172971
Poruke: 15
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila15.02.2008. u 20:49 - pre 196 meseci
Kako u headeru??? Evo ja sam otvorio mail od frenda i nigdje da nadjem nikakav header, a kamoli IP adresu?
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
80.254.86.*



+4 Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila04.03.2008. u 11:13 - pre 195 meseci
Zavisi odakle je poslao email! Ako je sa yahooa ili hotmaila mozes saznati ip adresu posaljioca ali ako je poslao sa gmaila nema sanse!

Trebaju ti sledeci programi: Mozilla Thunderbird (ovo ti je kao neka vrsta outlook express ali je bolje) i FreePOPs.

Zatim sledece sto trebas da uradis je da instaliras Mozillu Thunderbird i FreePOPs. Dok radi Mozilla Thunderbird mora svo vreme da bude ukljucen i Freepops!

Sledece je da podesis svoju account na Mozilli Thunderbird. To nije tesko mada ne znam sada koliko se razumes u racunare!

Ovako je barem za hotmail! http://email.about.com/od/mozi...irdtips/qt/et_free_hotmail.htm

Kad sve podesis klikni na 'get mail' dobices sve poruke koje su u inboxu! Double click na doticnu poruku od osobe koja te zanima i otvorice ti se novi prozor sa emailom. U tom prozoru ides u View pa Header i onda All. Videces pisace IP originating from i broj...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa666
Novi Sad

Član broj: 146566
Poruke: 37
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila05.04.2008. u 19:31 - pre 194 meseci
Cekaj... bas sam sa drugarom pricao o ovome...
Znaci ako je javni servis (yahoo, google, email.co.yu) onda nema sanse da vide??


 
Odgovor na temu

negative7
Ivan Raic

Član broj: 186110
Poruke: 151
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila26.06.2008. u 14:21 - pre 191 meseci
kad idem to get email pise mi failed to connect to server name,a u server name trebam ukucat local host od hotmaila jeli,jer ja sam dobio email od yahooa na moj hotmail.koji je local host od hotmail-a
 
Odgovor na temu

Starshine
Beograd

Član broj: 123562
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila01.08.2008. u 01:33 - pre 190 meseci
Evo, 'vako:

Gmail:

1. Ulogujes se
2. Otvoris pismo od doticne osobe ciji IP te zanima
3. Klik na obrnuti trouglic koji se nalazi pored 'Reply' (desno od samog zaglavlja) - 'Show Original'
4. Tu (pri vrhu je) 'Received': from bla, bla... IP je u pravougaonoj zagradi []
Npr. Received: from ge3.i-nonymous.com (ge3.i-nonymous.com [82.96.97.51])

Yahoo:

Pre je bilo ovako:

1. Ulogujes se, to valjda ne moram ni da ponavljam ;)
2. 'Options' u gornjem desnom uglu
3. 'Mail Options' - 'General Preferences'
4. Skrolom dole do 'Headers option'
5. 'Show all headers on incoming messages' stikliras
6. 'Save' pri dnu strane
7. Otvoris pisamce iz Inboxa (i slogiras se od gomile podataka u zaglavlju, hehe), opet trazis 'Received': from bla, bla... i IP u pravougaonoj zagradi

Sad koliko vidim su skratili to setanje i pri samom otvaranju pisamceta, skroz dole pri dnu sa desne strane ima plavi linkic 'Full Headers', posle je 'Compact Headers' kad hoces da se vratis na kracu varijantu zaglavlja. I vise nije u pravougaonoj zagradi, odmah posle Recieved je i IP.


Hotmail:

Pre je bilo ovako:

'Options' u gornjem desnom uglu - 'Mail Options' - 'Mail Display Settings' - 'Message Headers' - 'Advanced option' stikliras, OK i u zaglavlju pisma pod 'Received': from bla, bla... IP je u pravougaonoj zagradi

Sad moras da preuzmes full verziju hotmaila, koja ti se nudi na pocetku cim kliknes na 'Options'.
Desni klik na pismo bez otvaranja - 'View source' - 'Received': from bla, bla... IP je u pravougaonoj zagradi.
Lako mozes posle da se vratis na 'Classic hotmail', linkom u donjem levom uglu.

Napomena:
Ako ima vise 'Recieved', gledas onaj poslednji.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila04.08.2008. u 03:18 - pre 190 meseci
Citat:
Starshine: Evo, 'vako:

Gmail:

1. Ulogujes se
2. Otvoris pismo od doticne osobe ciji IP te zanima
3. Klik na obrnuti trouglic koji se nalazi pored 'Reply' (desno od samog zaglavlja) - 'Show Original'
4. Tu (pri vrhu je) 'Received': from bla, bla... IP je u pravougaonoj zagradi []
Npr. Received: from ge3.i-nonymous.com (ge3.i-nonymous.com [82.96.97.51])


Da, ali sta ako je taj neko poslao sa svog gmail-a iliti google apps for your domain (mojdomen.com) :) Pokazace se samo googletov proxy, nigde ne postoji IP adresa sendera.
 
Odgovor na temu

Starshine
Beograd

Član broj: 123562
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila04.08.2008. u 23:03 - pre 190 meseci
E, u tom slucaju Mister Big Time, moze samo da se slika

Posto sam videla da su odgovori sturi, tipa: "u headeru", htedoh da razjasnim varijantu prosirenog zaglavlja (uglavnom ljudi koriste standardnu varijantu), odnosno gde se inace sadrzi informacija vezana za IP a niko i nije naveo da ga zanima bas gmailov sender
By the way, moze da se slika i ako je IP dinamicki, ali eto ljude zanima...

Evo sta zvanicni Gmailovci kazu na tu temu:

"User IP addresses

Protecting our users' privacy is something we take very seriously. Personal information, including someone's exact location, can be gathered from someone's IP address, so Gmail doesn't reveal this information in outgoing mail headers. This prevents recipients from being able to track our users, or uncover what may be potentially sensitive personal information.

Don't worry -- we aren't enabling spammers to abuse the system by not revealing IP addresses. Gmail uses many innovative spam filtering mechanisms to ensure that spammers have a difficult time sending bulk emails that arrive in users inboxes."

Lepo sa njihove strane, hehe.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ilijar10

Član broj: 191445
Poruke: 4
77.46.167.*



Profil

icon Re: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila16.10.2008. u 22:44 - pre 188 meseci
Pa koliko znam,ako neko posalje sa Gmail-a tesko ces mu otkriti ip :D gamil nalozi nemogu da se prate :D koliko ja znam ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Kako da saznam neciju IP adresu preko maila

[ Pregleda: 28142 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.