Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jao! Sta upisati??

[es] :: Vodič za učenje :: Jao! Sta upisati??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8859 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tranceaddict
Darko Marusic
Stara Pazova

Član broj: 59460
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.geocities.com/marusic..


Profil

icon Jao! Sta upisati??26.05.2005. u 18:13 - pre 229 meseci
Ljudi bio bih vam mnogo zahvalan na pomoci.

Citao sam na forumu odgovore na skoro istu temu.
Dali da upisem elektrotehnicku smer racunari ili nesto drugo?

Oduvek sam zeleo da budem programer moj plan je bio da zavrsim Pupina u Indjiji
pa da odem na neki fax koji ima veze sa programiranjem.

Nebi ni bio toliki problem za odprilike 20 dana radim kvalifikacioni a ja sam tek sada u nevidjenoj dilemi.
Veliki problem mi predstavlja matematika imam 3. :(
Da sam nesto bolji iz matematike isao bi sigurno matematicku gimnaziju.
Ja nemam pojma nista u vezi elektronike najbolje mi lezi softwer.
Ima skola masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje sta mislite o tome.

Ja sam oduvek mislio da je gimnazija za odlicne ucenike ja sam "nazalost"
vrlo dobar.

Sta mislite da upisem elektro tehnicku za kompjutere ili nesto sasvim drugo?
Manji problem matematika.


Hvala!
Hare, Hare Mahadev um Namah Shivaya.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??26.05.2005. u 18:28 - pre 229 meseci
Sa takvim prosekom, mislim da bi najbolje bilo da upišeš Elektrotehničar računara (samo pazi - imaš dosta elektronike). Mada, možeš probati i u gimnaziju kao drugi izbor - Prirodno-matematički smer, naravno.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??26.05.2005. u 19:50 - pre 229 meseci
Ali samo da ti napomenem, ako budes vec hteo elektrotehnicku, npr koncar ima samo 2 odeljenja za racunare od 11 a tesla ima 3 ( nisam siguran da li od 15), takoda ce ti trebati dosta dobar broj bodova da bi se upisao na taj smer. Ostali smerovi nemaju programiranje.
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

IronTIRANIN
Milos Manojlovic
Nis

Član broj: 12974
Poruke: 59
*.dial.InfoSky.Net.



+1 Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??26.05.2005. u 21:19 - pre 229 meseci
Imao sam vise postova na slicnu temu i ja i dalje ostajem pri tome da je bolje poceti sa gimnazijom :) E sad sto si u osnovnoj (koliko sam shvatio) imao losiji prosek, ima i tu leka. Prijemni vam je za skoro mesec dana, tako da imas dovoljno vremena da zagrejes stolicu i da ucis matis ko lud. Jer kad postoji red rad i disciplina, uspeh retko izostaje.

A kad se upises u gimnaziju, veruj nikad te nece pitati kakav si bio u osnovnoj. Bitno je kakav ces utisak tamo da stvoris.

Poz!
 
Odgovor na temu

tranceaddict
Darko Marusic
Stara Pazova

Član broj: 59460
Poruke: 4
*.neobee.net.

Sajt: www.geocities.com/marusic..


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??18.06.2005. u 16:50 - pre 228 meseci
Hvala u svakom slucaju.


Hare, Hare Mahadev um Namah Shivaya.
 
Odgovor na temu

~stojko~
asistent
zagreb

Član broj: 58362
Poruke: 100
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: nastava.tvz.hr/~zstojanov..


+1 Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??19.06.2005. u 01:02 - pre 228 meseci
Gle, sve ovisi o tebi. Budes li ucio nema stvari koju ne mozes savladati. Ako u srednjoj upadnes u drustvo koje bas i ne uci ili jednostavno dopustis da te previse ponese neradna okolina tada si smanjujes sanse za uspjeh u karijeri.
Pitanje je samo je li karijera bas sve u zivotu. Nije. No da ne filozofiramo oko toga dodat cu jos da ces u gimnaziji vjerovatno steci puno sire znanje sto je njena velika prednost, a mana je da poslije nje nemas nikakvu struku. Strukovna skola kao elektrotehnicka je igranje na sigurno i u slucaju da ne zavrsis faks ostaje ti bar neko strucno zanimanje.
Jednog dana kada budes imao npr. 30 godina shvatit ces da bi ti dobro doslo ono znanje iz gimnazije, no pred tobom je zivot i sve se to da ispraviti.
Ja sam zavrsio srednju elektrotehnicku, potom visu elektrotehnicku i na kraju ETF.
Jos si jako mlad i tesko ti je vec sada znati sto ce te zanimati kasnije. Mnogi ljudi traze se i sa 20, 30 godina...
Da me ne napadnu "tehnicari" dodat cu i to da mi je srednja elektrotehnicka (i jos visa potom) omogucila da u elektrotehnici (na fakultetu) budem superioran nad kolegama koji su isli u gimnazije. A oni meni u matematici (i nekim podrucjima opceg znanja).
Je li bolje vec u srednjoj postati fah idiot ili tek kasnije tko to zna :)
Puno srece u izboru i ako si jos uvijek neodlucan vodi se bar onom da je bolje da slusas samog sebe, jer drugi nece snosit posljedice ako te lose nagovore :)

nastava.tvz.hr/~zstojanovic
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??19.06.2005. u 01:37 - pre 228 meseci
Mali off topic, ali moram da se nadovežem.

Citat:
Da me ne napadnu "tehnicari" dodat cu i to da mi je srednja elektrotehnicka (i jos visa potom) omogucila da u elektrotehnici (na fakultetu) budem superioran nad kolegama koji su isli u gimnazije. A oni meni u matematici (i nekim podrucjima opceg znanja).


Samo ako izuzmemo ovu višu elektrotehničku, jer se tu već stiče mnogo veće znanje nego u srednjoj školi. Tako i kod mene, kad sam se upisala - ovi iz Tesle konataju OET, sve super, učili su OET pola srednje škole, ako nisu i duže... ovi iz matematičke rasturaju matematiku, znaju mnooogo više (tu je baš opasna razlika u znanju, opasno korisna razlika)... a mi gimnazijalci (sa prirodno-matematičkog smera, naravno) - ispostavilo se da najbolje umemo ... da filozofiramo! :)

Nego, tranceaddict, šta si upisao na kraju? Prijemni bi trebalo da je gotov.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Grrr
Ivan Vulović
Studio-b
Beograd

Član broj: 58165
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu.

ICQ: 66634227
Sajt: www.myspace.com/grrramziv..


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??19.06.2005. u 13:17 - pre 228 meseci
Najbolji smer za kompjutere je: ELEKTROTEHNIČAR RAČUNARA

A skola koju bi ti preporucio je: ETŠ Zemun, naučićeš dosta, od skoro je renovirana, ima dosta opreme itd...
Naravno matematiku ćeš ipak morati da znaš.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Bojkovic
Nis

Član broj: 57934
Poruke: 95
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??21.06.2005. u 20:56 - pre 228 meseci
Ja sam zavrsio I godinu ETS Nikola Tesla smer Elektrotehnicar Racunara.

Moram ti priznati da u I godinu ucimo sve osim Informatiku.Imamo Bio. Geo. Ist. Muz. i slicne opste predmete.

Ozbiljnije ucenje pocinje tek u II godini kada se uvodi programiranje, a u III praksa.
Sve u svemu nije lose.Najveca mana ETSkola je: NEMA ZENSKI
 
Odgovor na temu

Pomaze_Bog
Ivan Nedić
Prevodilac (ruski, engleski)
Mladenovac

Član broj: 30699
Poruke: 55
*.39.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??21.06.2005. u 21:43 - pre 228 meseci
A sto ne staviš kao prvo PMGim, a kao drugo TŠ-ETRač?
 
Odgovor na temu

Grrr
Ivan Vulović
Studio-b
Beograd

Član broj: 58165
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu.

ICQ: 66634227
Sajt: www.myspace.com/grrramziv..


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??22.06.2005. u 02:38 - pre 228 meseci
Citat:
Pomaze_Bog: A sto ne staviš kao prvo PMGim, a kao drugo TŠ-ETRač?


Hmmm.... kod mene na fakultetu (RAF) se pokazalo da najbolju osnovu za strucne ispite imaju upravo iz ETŠ, a za matematiku ovi iz Matematičkih gimnazija.

Običnim gimnazijalcima samo lakše padne suvoparno učenje ...
 
Odgovor na temu

tranceaddict
Darko Marusic
Stara Pazova

Član broj: 59460
Poruke: 4
*.neobee.net.

Sajt: www.geocities.com/marusic..


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??29.06.2005. u 17:13 - pre 228 meseci
E ljudi imao sam 27 bododva na prijemnom : (..

Iz toga 8.5 iz matisa a 18.5 iz maternjeg a posto sam imao 55.76 bodova ovako
znaci da imam 82.76 bodova ukupno.

Bas sam danas bio da navedem skole u koje cu ici.

Naveo sam:
1.Pupina ..Elektro tehnicar za racunare u Indiji

2.Novi sad isto Pupin

3. Beograd Tesla (tu nista neocekujem)

4.N.S. Pupin: Telekomunikacije

itd

dole sam stavio Gimnaziju opsti tip

Poslovni Administrator....





Geodet : )

Vase misljenje?
Hare, Hare Mahadev um Namah Shivaya.
 
Odgovor na temu

~stojko~
asistent
zagreb

Član broj: 58362
Poruke: 100
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: nastava.tvz.hr/~zstojanov..


+1 Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??29.06.2005. u 23:41 - pre 228 meseci
Ti i gotovo svatko od nas tu se nalazi u jednoj utrci. Vecina nas ne zna gdje je tocno cilj. Ti znas da imas prolazno vrijeme losije nego sto si ocekivao.
Ja znam da imas jos jako puno do kraja utrke tako da stignes jos popraviti plasman.
Uz to ja ne znam kako se tamo kod tebe dobivaju bodovi na prijemnom, no nije vazno.
Uz sve ovo jos mislim da ti je ... cek malo ... Indiji ili Inđiji?! Nisam ni skuzio da moze biti Inđija pa sam pomislio kako imas dobar smisao za humor :)
I znam da sam negdje nekome preoprucio sto tezu skolu sto naravno za ljenije i manje zainteresirane i ne mora biti dobra odluka...
nastava.tvz.hr/~zstojanovic
 
Odgovor na temu

Highl1
Petar Marinkovic
Beograd

Član broj: 51687
Poruke: 23
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 106178634
Sajt: www.edesi.co.yu


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 00:56 - pre 228 meseci
Citat:

Hmmm.... kod mene na fakultetu (RAF) se pokazalo da najbolju osnovu za strucne ispite imaju upravo iz ETŠ, a za matematiku ovi iz Matematičkih gimnazija.

Običnim gimnazijalcima samo lakše padne suvoparno učenje

zato si ti kolega sa ETS-om dao samo jednu matematiku od tri, a ja glupi gimnazijalac sve tri u prvim rokovima na tom istom RAF-u a ? :D

shalim se, malo bockam kolegu, inache nemoj slushati ove koji ti kazu da cesh vishe matematiku da nauchish u Tesli, ili toj zemunskoj ETS, ja sam se zgrozio kad sam saznao da se u Tesli u cetvrtoj ne rade integrali i izvodi, a u trecoj se samo pipne analitichka, dok se to u nekoj jachoj gimnaziji (prva, peta npr) to delje ozbiljno. Proshao sam kroz gimnaziju, namuchio sam se podosta, ali ti onda matematike na faxu deluju prelako. Takodje, da sam sad opet zavrshio osmi osnovne, i da gledam gde da se upishem, moj izbor bi opet bio gimnazija ili matematichka.



[Ovu poruku je menjao Highl1 dana 30.06.2005. u 01:58 GMT+1]
What nature divides, the spirit unites
 
Odgovor na temu

Grrr
Ivan Vulović
Studio-b
Beograd

Član broj: 58165
Poruke: 41
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 66634227
Sajt: www.myspace.com/grrramziv..


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 02:41 - pre 228 meseci
Citat:
Highl1: zato si ti kolega sa ETS-om dao samo jednu matematiku od tri, a ja glupi gimnazijalac sve tri u prvim rokovima na tom istom RAF-u a ? :D

shalim se, malo bockam kolegu, inache nemoj slushati ove koji ti kazu da cesh vishe matematiku da nauchish u Tesli, ili toj zemunskoj ETS, ja sam se zgrozio kad sam saznao da se u Tesli u cetvrtoj ne rade integrali i izvodi, a u trecoj se samo pipne analitichka, dok se to u nekoj jachoj gimnaziji (prva, peta npr) to delje ozbiljno. Proshao sam kroz gimnaziju, namuchio sam se podosta, ali ti onda matematike na faxu deluju prelako. Takodje, da sam sad opet zavrshio osmi osnovne, i da gledam gde da se upishem, moj izbor bi opet bio gimnazija ili matematichka.

[Ovu poruku je menjao Highl1 dana 30.06.2005. u 01:58 GMT+1]


Da ali iz te jedne matematike imam vecu ocenu nego ti ! E moj highli...
Usput zato sam ja glupi elektrotehnicar dao proceduralno programiranje a ti nisi ! ;)

Inace gresis za matematiku. ETS i GIMNAZIJE imaju ISTI program iz matematike, a to ne mozes da me razuveris jer sam doktorirao, nas zakon o obrazovanju.
 
Odgovor na temu

unicorn
Bgd

Član broj: 62138
Poruke: 56
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 12:17 - pre 228 meseci
Neka se niko ne ljuti, ali mislim da bez odlichnog znanja matematike (ne mislim da treba da rasturash kao MGovci) ne mozesh nishta uraditi u programiranju ili bilo shta ozbilnije u vezi kompjutera... Zato brze-bolje kreni da uchish matu...

Citat:
Proshao sam kroz gimnaziju, namuchio sam se podosta, ali ti onda matematike na faxu deluju prelako.

Matematika na ETFu kod Radosavljevica nije laka chak ni MGovcima, a kamoli ostalima...

Citat:
prva, peta npr

Kada se sve uqpno pogleda, chini mi se da je trinaesta trenutno najjacha od "normalnih" gimnazija...

[Ovu poruku je menjao unicorn dana 30.06.2005. u 13:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao unicorn dana 30.06.2005. u 13:18 GMT+1]
Chuck Norris’ tears cure cancer. Too bad he has never cried...
The chief export of Chuck Norris is pain...
If you can see Chuck Norris, he can see you. If you can’t see Chuck Norris you may be only seconds away from death...
There is no theory of evolution, just a list of creatures Chuck Norris allows to live...
Chuck Norris has two speeds: walk and kill...
 
Odgovor na temu

Highl1
Petar Marinkovic
Beograd

Član broj: 51687
Poruke: 23
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 106178634
Sajt: www.edesi.co.yu


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 12:28 - pre 228 meseci
Citat:
Grrr: Da ali iz te jedne matematike imam vecu ocenu nego ti ! E moj highli...
Usput zato sam ja glupi elektrotehnicar dao proceduralno programiranje a ti nisi ! ;)

Inace gresis za matematiku. ETS i GIMNAZIJE imaju ISTI program iz matematike, a to ne mozes da me razuveris jer sam doktorirao, nas zakon o obrazovanju.

ne znam samo kako je to jedna 8 bolja od 9,8, i 6, mozda ukupno, jeste da je neshto veca prosechna ocena, ali je i dalje 1:3 u odnosu ocena :) (da ne govorimo o tome da si tu matu pao prvi put, na zadatku na kome sam ja polozio, iracionalna integracija beshe :), a i to proceduralno si dao iz drugog ( i josh ste vi na tom ets-u uchili taj c, kao i u tesli shto se uchi, pa si opet morao iz drugog :)

btw, ne verujem da je 13-a toliko dobra,imam ortaka koji je sad zavrshio, i kumu, i oboje se nisu neshto naradili iz prirodnih nauka, chak sam kumi pomagao proshle nedelje matu za prijemni za ekonomiju.

@unicorn:
moja dva ortaka iz prve koji su ko ja bili uvek izmedju 4-5 dali su obe te matematike u prvoj godini, a chini mi se da im je bash pomenuti profesor predavao, ako nije moja greshka,al opet polozili su na keca, bez ikakvih problema i to sa velikim ocenama (od 8-10) Nije stvar u profesoru, kod matematike je najbitnije tvoj lichni rad, i kolko se tome posvetish, jer se ona ne mozhe nabubati kao ostali predmeti.




[Ovu poruku je menjao Highl1 dana 30.06.2005. u 13:36 GMT+1]
What nature divides, the spirit unites
 
Odgovor na temu

unicorn
Bgd

Član broj: 62138
Poruke: 56
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 13:38 - pre 228 meseci
@Highl1
Slazem se da je 1.a jaka, to ne sporim: kada sam bio 3.i na republichkom iz mate, Ana Cholic iz 1.e je bila 2.a... Ali shto se tiche mate moram se NE sloziti sa tobom. I ja sam matu1 polozio iz 1.e (matu2 tek treba da polazem) kod Radosavljevica (dobio sam 7) a iz svih ostalih struchnih ispita imam 10ke i 1u 9q iz OET1... Razlog zbog kojeg sam dobio 7icu je teorija koju morash da nashtrebash od A do SH da bi dobio dovoljan broj bodova na ispitu... Zadatke sam imao skoro max broj bodova... (I ne mozesh reci da sam losh matematichar, svake godine sam se plasirao na republichko u B kategoriji)
Chuck Norris’ tears cure cancer. Too bad he has never cried...
The chief export of Chuck Norris is pain...
If you can see Chuck Norris, he can see you. If you can’t see Chuck Norris you may be only seconds away from death...
There is no theory of evolution, just a list of creatures Chuck Norris allows to live...
Chuck Norris has two speeds: walk and kill...
 
Odgovor na temu

Highl1
Petar Marinkovic
Beograd

Član broj: 51687
Poruke: 23
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 106178634
Sajt: www.edesi.co.yu


Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 14:30 - pre 228 meseci
Citat:
unicorn: @Highl1
Slazem se da je 1.a jaka, to ne sporim: kada sam bio 3.i na republichkom iz mate, Ana Cholic iz 1.e je bila 2.a... Ali shto se tiche mate moram se NE sloziti sa tobom. I ja sam matu1 polozio iz 1.e (matu2 tek treba da polazem) kod Radosavljevica (dobio sam 7) a iz svih ostalih struchnih ispita imam 10ke i 1u 9q iz OET1... Razlog zbog kojeg sam dobio 7icu je teorija koju morash da nashtrebash od A do SH da bi dobio dovoljan broj bodova na ispitu... Zadatke sam imao skoro max broj bodova... (I ne mozesh reci da sam losh matematichar, svake godine sam se plasirao na republichko u B kategoriji)

ne kazhem ja to druzhe, ali mi smo u prvoj bubali i teoriju, shto je najgore, ono jednom u toku godine uzme i ispita te teoriju, te sam se ja navikao na to, a i ovi moji drugari. Naravno da je praktichno znanje vazhnije, nisam ja rekao uopshte da si ti losh matematichar, a i ocena nije nikakvo merilo znanja, narochito na faxu ili u srednjoj gde nijanse ili raspolozhenost odluchi o oceni kod usmenog odgovoaranja. A Cholicku necu da komentarishem, ona je uchila kad je stigla bukvalno, svaka joj chast :D
What nature divides, the spirit unites
 
Odgovor na temu

unicorn
Bgd

Član broj: 62138
Poruke: 56
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jao! Sta upisati??30.06.2005. u 15:54 - pre 228 meseci
Ma, opushteno... :) Nisam te napao, nego preduhitrio svaki napad... ;)
*I nije Cholicka nego Choliceva... ;)
Chuck Norris’ tears cure cancer. Too bad he has never cried...
The chief export of Chuck Norris is pain...
If you can see Chuck Norris, he can see you. If you can’t see Chuck Norris you may be only seconds away from death...
There is no theory of evolution, just a list of creatures Chuck Norris allows to live...
Chuck Norris has two speeds: walk and kill...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Jao! Sta upisati??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8859 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.