Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BK vs EU ??? Sta upisati???

[es] :: Vodič za učenje :: BK vs EU ??? Sta upisati???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16790 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.116.EUnet.yu

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon BK vs EU ??? Sta upisati???23.05.2004. u 14:19 - pre 242 meseci
Šta nudi jedan a šta drugi? Šta je bolje upisati i zašto?
Mišljenja studenata?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???23.05.2004. u 20:39 - pre 242 meseci
A šta je EU?
Ja znam samo za Evropsku Uniju. To se ne upisuje pojedinačno već na nivou države. :)
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.193.eunet.yu

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???23.05.2004. u 23:10 - pre 242 meseci
Izvinjavam se na nepreciznosti.
Mislio sam na BK Univerzitet za menadžment i Evropski Univerzitet za Internacionalni menadžment.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.vdial.verat.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???25.05.2004. u 09:52 - pre 242 meseci
Ja bih upisao BK, da mogu da biram između ta 2.
Nikad čuo za taj evro šta.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???25.05.2004. u 13:08 - pre 242 meseci
BK je daleko stariji a verovatno i bolji.

Cena studiranja je:
na univ bk: fakultet za menadzment 3,000 evra
fakultet za trgovinu i bankarstvo 2,800-3,200 evra
fakultet za preduzetni menazment (u novom sadu) 2,500 evra
akademija umetnosti 2,500-5,800 evra

na evropskom univrzitetu: na svim fakultetima je 3,000 evra, stim da je sedmi semestar moguc (skoro obavezan) boravak u new yorku ili londonu, i ovaj univ ima razvijenu saradnju (citaj moguc nastavak skolovanja na nekom od francuskih univerziteta) sa stranim univ.

E sada, ja sam zakljucio da je bk bolji jer sam razgovarao sa nekoliko ljudi koji su tamo ili su diplomirali i sa ljudima koji su na evr univ. Koliko sam mogao da shvatim na oba univ se polaze dosta paznje stranim jezicima tako da student kad zavrsi ukoliko je hteo da uci mogao je sigurno da odlicno savlada dva do tri strana jezika (engleski, francuski ili italijanski, nemacki, ruski i sl.). Ovo je fantasticno ali to "ne donosi hleba". Verujem da se iz oblasti ekonomije na oba univ uci zaista puno i to uglavnom kroz case study, tj. na konkretnim primerima iz privrede i zivota. Ipak i dalje ogroman broj ljudi koji "sttudiraju" na nekom od privatnih univ je salabajzer, tacnije studira jer ima novca. Tako da sve dok priv univ ne budu davali ful stipendije ili makar half nece dobijati najbolje moguce studente, vec bogatase.

Kako na univ bk kazu njima je cilj da postanu ivy u srbiji pa i na balkanu. Samo, dugacak je put dotle.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.85.EUnet.yu

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???25.05.2004. u 18:44 - pre 242 meseci
OK. Hvala na odgovorima. Još uvek očekujem još mišljenja ljudi koji pohađaju ove univerzitete.

Pozdrav!

PS: Što se tiče toga da oni sa parama upisuju privatne fakultete, to je tačno, ali samo onaj koji radi može da završi taj fax.
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???28.05.2004. u 19:01 - pre 242 meseci
Citat:
God_Of_HellFire: ali samo onaj koji radi može da završi taj fax.


Ne bih se kladio u to...
 
Odgovor na temu

ovcica
Maja Djordjevic
Beograd

Član broj: 18983
Poruke: 9
*.sbb.co.yu

ICQ: 39846076


Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???29.05.2004. u 16:34 - pre 242 meseci
Moj brat je zavrsio menadzment na BK sa uzasno velikim prosekom (preko 9.8!), imao je stipendiju vec od druge godine jer je bio medju najboljima, ali je njegov stav o tom faxu (citiram): dzaba sve to meni kad ja nemam pojma. bez magistarskih ja sam nula.

kaze da ne zna ni 50% koliko znaju ljudi na ekonomskom....
skoro ceo fax je zavrsio preko maila...
 
Odgovor na temu

Milux
Milan Jovanovic
Zrenjanin

Član broj: 27522
Poruke: 11
*.skydsl.de.



Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???30.05.2004. u 00:07 - pre 242 meseci
Ne bih upisao nijedan od ponudjenih! Posle razgovora sa mnogim ljudima, po meni je jos uvek najbolje ovde upisati drzavni fax. Ako imas mogucnosti i volje za studije, studiraj preko, tamo ces konstantno raditi praksu u toku studija i cim zavrsis dobijas da radis ono sta si naucio (fakulteti po americi, bokoni...). Dok, ovde, ako budes medju najboljim studentima na BK bice ti ponudjen posao u BK grupi, ako to mozes i mislis da je to ok - onda to. Studenti ovde uce puno stvari koje im nikada u toku posla nece biti potrebne, a isuvise malo su specijalizovani za odredjenu oblast; od svega po malo znaju, ali nista zaista dobro. (Ovo pisem kao student menadzmenta). Bez dodatne literature, malo ces na BK nauciti. Cak i na drzavnom faxu, ja bez dodatne literature imao bih malo pojma o menadzmentu. Meni je bi9lo mnogo tesko da odlucim! Srecno :)
kraljevi vole onoga ko pravo govori Psalm XVI, 13
 
Odgovor na temu

Milux
Milan Jovanovic
Zrenjanin

Član broj: 27522
Poruke: 11
*.skydsl.de.



Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???30.05.2004. u 02:42 - pre 242 meseci
taj evropski univerzitet za internacionalni menadzment, to je ono kod Zecevica? i kod njegove cerke :)?
kraljevi vole onoga ko pravo govori Psalm XVI, 13
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.vdial.verat.net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???30.05.2004. u 15:19 - pre 242 meseci
Da.
 
Odgovor na temu

derivativ
Srećko Jovančević
Direktor računarskog centra
Univerziteta "Braća Karić"
Nova Pazova

Član broj: 985
Poruke: 69
*.pclab.uni-bk.ac.yu



Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???30.05.2004. u 16:13 - pre 242 meseci
Ako bi rekao bilo sta bila bi reklama, shodno da sam zavrsio Fakultet za menadzment "Braca Karic" i da radim tamo.

Gospodjicinog brata stvarno ne znam, a to koliko ko zna odnoso koliko znanja nosi sa fakulteta je stvar pojedinca.
Da dam primer kolege sa moje godine koji je po zavrsetku studija upisao magistarske na istom fakultetu a specijalisticke studije
zavrsava trenutno na Kembridzu uz stipendiju koju je dobio od Kembridza

Ime mog Kolege je Mladen Miliksic ,slobodno to mozete i da proverite.

Iskreno preporucujem Fakultet za menadzment "Braca Karic"

Hvala
Derive From Anything
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???30.05.2004. u 23:20 - pre 242 meseci
Tvoj kolega je gimnaziju završio za 5 godina, a BK fakultet za 4. Tolko o težini i renomeu fakulteta. Inače on nikad nije imao veze sa životom. Po meni je to fakultet za glupe neradnike koji imaju para, a ko nema osuđen je da se pati na državnim fakultetima koji su po meri mediokriteta štrebera i lenština koji prepisuju na ispitima i kupuju iste.

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 06.06.2004. u 15:51 GMT]
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???30.05.2004. u 23:33 - pre 242 meseci
Derivativ, inače se "NEZNAM" piše odvojeno, a to se kod nas uči još u osnovnim školama. Državnim.
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.vdial.verat.net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???31.05.2004. u 00:27 - pre 242 meseci
Dajte ljudi u šta se pretvorila ova diskusija!?

Ja iskreno mislim da su privatni fakulteti mnogo bolji. Oni koji tvrde da su državni teži - U PRAVU SU! A sada malo statistike:
- 1.75%-8%(u zavisnosti od faxa) studenata na državnim fakultetima u Srbiji završi studije u roku.
- 70%-80% studenata u svetu završi studije u roku.

Zašto je to tako!? Prosti razlozi:
- Na predavanjima ima obično preko 100 ljudi (čini mi se da negde ovaj broj ide i mnogo više), malte ne treba svaki dan da se upoznajete sa novim likom.
- Stoga (uglavnom) profesor nema vremena da pojedincu objasni neku stvar
- Profesori su nezainteresovani
- Gradivo je staro(zaboga na FON-u se do ove godine učio Pascal (slažem se da je on odličan za početnike programiranja, ali to treba da se uči u srednjoj)
- Stoga nakon zavšenog državnog faxa niste osposobljeni NI ZA ŠTA.

Ko će da zaposli programera koji kaže da zna Pascal??? Doduše on može lako da nauči Delphi, ali to se ne uči na državnom faxu.

Što se tiče privatnih fakulteta.
- Na njima je gradivo novo
- Radi se u malim grupama
- Nakon završenog faxa imate skoro zagarantovan posao

Ajmo sada malo da se stavimo na mesto poslodavca. Treba vam programer na konkurs su vam se prijavila dva čoveka, tek završila fax. Prvi je završio FON (recimo za 5 godina) i zna da radi u Pascalu. Drugi je završio RAF i poznaje MSSQL, C, Oracle, projektovanje i razvoj WIN aplikacija... Budite realni. Koga će te zaposliti?

Opet za upis na privatni fax ne mora da se uči skoro ništa, ali ako ga završite vi ste sposobni da radite nešto ODMAH.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???31.05.2004. u 01:00 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Derivativ, inače se "NEZNAM" piše odvojeno, a to se kod nas uči još u osnovnim školama. Državnim.


sve sve, al ti da braniš državne fakultete? ;)

Citat:
God_Of_HellFire:
- Gradivo je staro(zaboga na FON-u se do ove godine učio Pascal (slažem se da je on odličan za početnike programiranja, ali to treba da se uči u srednjoj)


paskal nema veze sa ovim. to je odličan jezik za učenje, a ti možeš predmet kao što je Programming 101, iliti Osnove Programiranja da učiš i u nekom pseudojeziku (negde se tako i uči, recimo MIT).

takođe, na takvim predmetima se paskal koristio kao "pokazni jezi" i na londonskom univerzitetu do pre 2 godine (sada zamenila java), i na još nekim fakultetima po evropi i americi (tamo gde nije bio zamenjeno recimo modulom, koja ima još manje veze sa stvarnim svetom i praktičnim programiranjem posle faxa).

i da ne dužim, nije greška u paskalu kao jeziku, već u tome što se na našim fakultetima mahom uče neki programski jezici, a na zapadnim fakultetima se uči programiranje, a jezik se koristi samo kao primer.. kada ti naučiš logiku programiranja, drugi jezik ti dođe samo druga sintaxa..


no, celu raspravu ste malo pogrešno započeli.. nije bitno da li je fakultet privatni ili državni. bitno je kakav je koji fakultet. i među državnim postoje oni koji se mogu završiti ili na lepe oči, ili za par stotina (hiljada) jedinica domaće valute, ali isto tako i među privatnim ima nekih na kojima se stvarno uči (recimo RAF, koji nije baš sjajan, forsiraju se neka praktična (MS) rešenja, ali ima i dosta odgovarajuće teorije)..

i zato je recimo poređenje God_Of_HellFire-a totalno pogrešno. da, možda ću pre uzeti programera koji je završio RAF (to ipak tek treba da se proveri. RAF još niko nije završio ;), ali sa druge strane sumnjam da ću pre uzeti programera sa nekog BK fakulteta.. (a i obojicu, tj svu trojicu ću prvo proveriti šta stvarno znaju ;)

tako da...


// edit: sitne greške sa ugnježdavanjem [quote] taga.. eh taj odgovor sa citatom.. ;)

[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 31.05.2004. u 05:38 GMT]
 
Odgovor na temu

Milux
Milan Jovanovic
Zrenjanin

Član broj: 27522
Poruke: 11
*.skydsl.de.



Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???31.05.2004. u 01:37 - pre 242 meseci
Da ispisem i ja svoje iskustvo sa Zecevicem (tacnije, njegovom cerkom), a verujem da takvih iskustava ima mnogo i da sam ja zaista imao srece, dok drugi koje su oni uspeli da prevare, to nisu.
Dakle, odem ja pre tri godine kod Zecevica i tamo zateknem vrlo ljubaznu tetu koja mi je dala sve precizne informacije i cene, odprilike tada, sa svim troskovima (eskurzije u Njujork i sl.), bi me kostalo oko 40000 tada DM. To mi nije bio problem. U toku tog razgovora stize prvoklasna plavusa, slusa nas razgovor i moja naivna pitanja. I kaze mi da njihovi menazderi rade u "Tojoti", "Motoroli" i sl. Ja pitam za posao ovde. I kaze mi ona da, posto sam iz Zrenjanina, i sam mogu da zakljucim da je zrenjaninski "Dijamant" takav kakav je zahvaljujuci studentima koji su zavrsili kod njih i sada rade u uljari. Dobro. Slucajno, ujak mi je direktor za kadrove u uljari, nije bio problem proveriti - nijedan jedini radnik "Dijamanta" nije zavrsio njihov fakultet. A, ona je navodno doktorirala na Harvadu, u kontaktu je sa, bar, polovinom sveta i sl. Zatim sam razgovarao sa tadasnjom zamenicom ministra prosvete i pitao je za "slucaj Zecevic", odgovorila mi je, citiram, da ce i njih i slicne trziste unistiti (kad se studenti sami uvere da ih, jednostavno, nije vredno upisati).
Mislim da bismo "lovacke price" trebali da ostavimo za potencijalne devojke i mladice, a ne da ih koristimo u poslu, obrazovanju i sl.:)
Da sam na tvom mestu, ne bih se zaj****ao. Kad bih im dao 10 dinara za skolarinu, osecao bih se mnogo prevarenim!
kraljevi vole onoga ko pravo govori Psalm XVI, 13
 
Odgovor na temu

Milux
Milan Jovanovic
Zrenjanin

Član broj: 27522
Poruke: 11
*.skydsl.de.



Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???31.05.2004. u 01:57 - pre 242 meseci
Statistika je kao bikini, otkriva mnogo, sakriva najvaznije :).
Mislim da moje znanje iz menadzmenta 30% zavisi od institucije, ostalih 70% zavisi iskljucivo od mene. Npr, zanima me menadzment - imam internet, gradsku biblioteku, knjizare, po koji udzbenik, i od Drucker-a do Adizesa sve mogu da saznam sto me zanima i naucim i, mozda, primenim bolje nego sto bi me bilo koji teoreticar ovog sveta naucio. Praksa, komunikoloski treninzi, rad u grupi, razvojne faze grupe, donosenje odluka i slicno, nesto je sasvim drugo. A, prakse je OVDE malo.

kraljevi vole onoga ko pravo govori Psalm XVI, 13
 
Odgovor na temu

zivuljka

Član broj: 317
Poruke: 62
*.cchbc.com

ICQ: 36890907


Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???31.05.2004. u 08:40 - pre 242 meseci
da li je Vama jasno da je budzet za Univerzitet u Beogradu,
duplo (ako ne i vise) manji nego prosle godine

Garantujem vam da za 3 godine, primat preuzimaju privatni fakulteti
kao i svuda u svetu....

Pa tako je bilo i u Vojsci, drndali vojnike,izivljavali se a sad nemaju regruta
svi otisli i civilnu sluzbu


pa kad je u ovoj zemlju nesto drzavno bilo dobro????
NIKAD
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: BK vs EU ??? Sta upisati???31.05.2004. u 18:43 - pre 242 meseci
Nemam ništa protiv privatnih fakulteta, ali ako imaju neki rejting. Zar da mi bude autoritet onaj što je obrij'o brkove pa 'oće da se proglasi za imperatora? Ne bi kod njega uzo ni časove gitare. Sama činjenica da jedan od najgorih đaka i ponavljača rumske gimnazije bude na tom fakultetu student generacije i čak dobije od njih stipendiju, pa ga zaposle kao asistenta. Ma daj. Moj asistent iz statistike pričao je da je godinu dana tamo predavao i da su samo 2 studenta položili te godine ispit. Onda se vratio na FON, jer su ga terali da ih pusti bez znanja da polože a on nije hteo. Nisu kod nas svi državni fakulteti teški, ali ne može ni da ih završi svaka budala koja ima pare. Inače, da bi završio informacione sisteme na FON-u, treba da (samostalno) naučiš i C, C++, javu, a ja sam imao tu sreću da učim i Cobol, što nije loša stvar. Inače ovde u Srbiji 99 % privatnih fakulteta prodaje neki menadžment, pa se posle snalazi s njihovom diplomom kako znaš. Eto, cet je napravio informatički fakultet, to podržavam, videćemo šta će od toga ispasti. Ali ovo ostalo je smešno. Za neupućene, Harvard je državni fakultet (u SAD se i privatni i državni fakulteti plaćaju bez razlike).
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: BK vs EU ??? Sta upisati???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16790 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.