Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs Linux - programiranje

[es] :: Advocacy :: Windows vs Linux - programiranje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35223 | Odgovora: 246 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje28.05.2005. u 01:29 - pre 231 meseci
Ja bih rekao da bi mozda ovo bilo resenje na linuxu za onaj vb skripting sa gui-om
http://gtk.php.net/
A? Sta kazete?Jel moze?Jeste da je u razvoju ali ko zna.

P.S. Btw samo vas posmatram i mislim da je ova diskusija odlicna samo steta sto nema argumentovanijih poruka od linuxovaca,a i sto ih nema vise.

P.P.S E da umalo da zaboravim link ka jednom interesantom projektu pazi sad ovo mini VS samo nije dot net

http://parinyasoft.com/
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje28.05.2005. u 09:05 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: To je meni, donekle, kao da si pitao kako firma koja proizvodi lošiji auto može da pravi i bolji u isto vreme.. A to što je Win 9x ponudio skoro bezbolnu tranziciju sa MS DOS-a na NT? Nikom ništa?

Znači nije s*****! Pomešao si neke stvari. Nisam ja tvrdio da je s*****, nego Palma. Ista firma može da pravi dva auomobila različitog kvaliteta, a samim tim i cene. Ali ne može TOYOTA da napravi s*****, nego skuplji i jači ili jeftiniji i skromniji model.
Citat:
Sundance: Ako se može Nedeljko, reci nam, koji bi ekvivalentni skup alata pod linuxom, po komforu, intuitivnosti i integraciji, zamijenio opisani skup alata koji je ID naveo za windoze.

Ajd baš me zanima.

Ako većina superkompova radi na Linuxu, a takav hardver se nabavlja zajedno sa softverom, onda kupi od IBM-a superkomp, pa vidi šta su ti upakovali. Hoću da kažem, alatke sigurno postoje. Uostalom, Šta fali Borlandovim rešenjima? Takođe, intel izbacuje svoje alate i za Linux. Sumnjam da je komercijalna verzija commandline. Sigurno ne daju ljudi tolike pare da bi radili sa GCC-om iz komandne linije, niti ih daju da ne bi mogli efikasno da koriste to što su kupili.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje28.05.2005. u 14:43 - pre 231 meseci
Citat:
kupi od IBM-a superkomp, pa vidi šta su ti upakovali.


Koja provala !!!

Hahahaha, pa stvarno..svaka čast


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje28.05.2005. u 15:56 - pre 231 meseci
Citat:
Nedeljko: @Palma

Prema tvom pisanju je Windows 9x s*****. E pa, ako je on s*****, kakva je onda firma koja ga je izbacila? Ako ne umeju da naprave OS, kako onda NT može da valja? Ako su linuksovci utripovali da im Windows ne valja zbog noname ploča (koje li su to, ja znam samo za ploče velikih proizvođača) i RAM-ova (koji li je to noname RAM?), kako to da im je isti taj hadver radio na Linuxu? Ja iskreno ne mislim da je Linux superioran OS za desktop namene PC računara, ali ću svakako reagovati na ovakve gluposti.

Linux je sistem koji može adekvatno da odgovori mnogim zahtevima, ali ne i svim. Kome je to dovoljno dovoljno je, kome nije neka kupi Windows. Kome se sviđa sviđa, kome se ne sviđa ne mora da ga stavlja i to je sve.



Jeste, vala, s*****... i to OVOLIKO, ali u poređenju sa NT linijom operativnih sistema. Znam ja zašto sam rekao da je 9x skrndelj, ali je on kao takav imao izuzetan zadatak - da održi kompatibilnost koja je veoma važna. Kada je procenjeno da je stvar oko kompatibilnosti (skoro) završena, 2001. godine je izbačen XP. Toliko o tome, da ne govorim da je na 9x platformi bio dostupan i Office, Visual Studio (do verzije 6), mali milion igara, brdo aplikacija itd itd. Dovoljan podatak je da i danas lavovski deo korisnika računara koristi 9x, a Linux večito na +- 2% - a vi i dalje tvrdite da je Linux bolji. Ja sam Windows 9x poredio sa NT sistemima, nikako sa Linux-om, koji je i dalje tropa.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 11:11 - pre 231 meseci
Onda nemamo iste definicije sranja. Za mene je s***** nešto što nema svoje opravdanje. Imam drugara koji tvrdi da su lap topovi s*****, jer su mnogo slabiji od desktop mašina iste cene. Kaže on meni: "Za lap top treba da dam 2000 evra. Znaš li ti kakvu desktop konfiguraciju ja mogu da slopim za tee pare?". Ja mu rekoh da ima i jeftinijih lap topova, a da za 2000 evra može da kupi lap top otprilike one snage kao desktop od 1000 evra. Međutim, neka on sklopi taj destop i ponese ga negde. On reče: "Neću to, šta će mi?". Rekoh mu onda da to samo znači da njemu lap top ne treba, a ne da je s*****. U tome je razlika.

Tako i Windows 9x, ako je imao svoju ulogu i opravdanje, znači da nije s*****. Zašto neko nije igrao igrice na Windowsu NT? Zašto su mnogi ljudi mnoge druge stvari radili na Windowsu 9X? Zašto je Microsoft proizvodio oba sistema kada je jedan bolji? Isto tako i Linux.
Citat:
Ivan Dimkovic:  A mobilna multimedija... a, da, to ce na Linuxu stici za jedno 10 godina :-)

Evo, NOKIA planira da zameni Symbian Linuxom. Ako na taj način spuste cenu svojih telefona i time budu konkurentniji na tržištu, šta ih briga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 16:35 - pre 231 meseci
Citat:
Nedeljko:
Evo, NOKIA planira da zameni Symbian Linuxom. Ako na taj način spuste cenu svojih telefona i time budu konkurentniji na tržištu, šta ih briga.


i to si zakljucio po tome sto su izbacili onaj intenet tablet, whatever? :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16692
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 17:05 - pre 231 meseci
Citat:

Evo, NOKIA planira da zameni Symbian Linuxom. Ako na taj način spuste cenu svojih telefona i time budu konkurentniji na tržištu, šta ih briga.


Kakve veze ima internet tablet, sa mobilnom ponudom Nokia sistema?

O Symbianu kakav je danas nemam neke preterane reci hvale, bar kada je development za istu platforumu u pitanju (da ne gusim... hell - ogranicenja koja taj sistem namece su veoma gadna, a da ne pricam o kvalitetu nabudzenog GCC 2.8 kao zvanicnog Symbian kompajlera) - ali donositi prognoze da Nokia menja svoju proizvodnu strategiju i baca novac (Nokia je, ako nisi znao, jedan od kljucnih shareholdera u firmi Symbian LTD) na osnovu jednog jedinog gadgeta (koji pritom nije ni mobilni telefon) koji Nokia nudi je...

... upravo ono zasto smatram Linux PR potpuno neozbiljnim - jednom recju, neozbiljni ste ljudi - bar kada je trzisna analiza u pitanju.

PS: ako si vec hteo da pitch-ujes Linux u mobilnom svetu, moj savet ti je da proveris NTT DoCoMo koji je flertovao sa MontaVista-om... pominjana su neka visemilionska ulaganja ;-)

Doduse MontaVista Linux je RTOS koji nema puno veze sa Linusovim GPL projektom, al' whatever...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 17:56 - pre 231 meseci
Citat:
Nedeljko: Tako i Windows 9x, ako je imao svoju ulogu i opravdanje, znači da nije s*****.


Konačno si shvatio :)

Čestitamo, prešli ste na drugi level Certified Linux Zealot natjecanja :)



Šala :)

Citat:
Zašto neko nije igrao igrice na Windowsu NT? Zašto su mnogi ljudi mnoge druge stvari radili na Windowsu 9X?


Zato što je NT od početka zamišljen kao serverski sustav, tek kasnije su 100% integrirali win32 environment subsystem u njega, kad se win 3.x pokazao jako uspješan, a MS-DOS kompatibilnost stavili u obliku emulatora, i kreirali novu consumer OS zvan winXP.

Citat:
Zašto je Microsoft proizvodio oba sistema kada je jedan bolji? Isto tako i Linux.


Ne baš, linux ovako više dođe kao nešto jeftina ad hoc alternativa, a ne kao planirani evolutivni nastavak neke serije produkata.

Citat:
Walker: Ja bih rekao da bi mozda ovo bilo resenje na linuxu za onaj vb skripting sa gui-om
http://gtk.php.net/
A? Sta kazete?Jel moze?Jeste da je u razvoju ali ko zna.


Citat:
PHP-GTK is an extension for the PHP programming language that implements language bindings for GTK+.


Ne zna se što je veći đumbus, GTK ili PHP.

IMHO oba dvoje suxaju do yaya.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 19:49 - pre 231 meseci
Znaci suxa veliki broj web servera i aplikacija na Internetu ako suxa php?
IMHO je da od linux zealota veci zealot win zealot:)
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 20:29 - pre 231 meseci
pa generalno da :) iskreno receno php jeste kanta, ali cesto moze da odradi posao za manje aplikacije. za vece aplikacije postaje skuplji za razvoj i odrzavanje od nekih drugih resenja (java/j2ee, c#/.net). najveci balast kod php-a, pored same arhitekture, su cesto relativno lose napisane ekstenzije.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 20:52 - pre 231 meseci
Pazi ja znam da php nece nikada da se meri sa j2ee i .net-om,ali ipak radi ono za sta je namenjen jel da?Ipak nije ista klasa sa ova dva.Mislim da je neko vec na es-u rekao :"koristi pravi alat za pravi posao".A moje licno misljenje u vezi linux vs. win je da linuxu ce trebati dosta godina da dodje na desktop,sto neko rece - 'kupusara'.Brate pa to mora malo da se sredi da dobije neku formu,ovako ne lici ni na sta.Btw u win je ulozen novac
nemoguce je da je nesto toliko lose, pogotovo nt familija OS-ova(ne racunajuci 9x a.k.a. wintendo).
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 21:03 - pre 231 meseci
Citat:
Walker: Znaci suxa veliki broj web servera i aplikacija na Internetu ako suxa php?


Pa.......ukratko DA :)

Možeš li mi objasniti zašto se 99% PHP foruma/web aplikacija ne Internetu može DoS-ati sa skriptom od 20 linija koda i 2-3 ISDN linije?????

Ako zanemarimo katastrofalno loš dizajn i performanse, činjenicu da je PHP nositelj 99% security problema u web aplikacijama danas, činjenicu da je nositelj nove generacije weboidnih crva (koji prije nisu ni postojali), o "ozbiljnosti" te amaterske extenzije HTML-a koja je prve naznake objektno-orijentiranog dizajna dobila tek u 5. inačici (i koja se još uvijek ne upotrebljava ni približno kao v4), najbolje govori činjenica je tim od 4-5 ljudi koji nisu imali ama baš nikakvog prijašnjeg iskustva u pisanju kompajlera, portao većinu PHP-a pod .NET runtime:

http://channel9.msdn.com/ShowPost.aspx?PostID=48906

http://www.php-compiler.net/

Pazi ovo samo:

http://www.php-compiler.net/Benchmarks.htm#phpBB

Citat:
16 May 2005: Phalanger 1.0 Beta 3 makes phpBB 2.5-times faster than PHP and 1.7-times faster than PHP + Zend Optimizer!


Već su bez problema portani PhpMyAdmin, phpBB, PHP-Nuke, PHP-GTK... i ostali amaterski open-source projekti.

Još samo da iz PHP-a dodaju pozivanje CLR objekata, pa da revolucija može započeti :)

Na kraju samo da dodam da je ovo MS-ov amaterski research projekt, onako samo konceptualno...da junior developers oštre skillove..zamisli samo što bi bilo da rade VS gurui...da ubace PHP dizajner u VS GUI :o)

Citat:
IMHO je da od linux zealota veci zealot win zealot:)


Sva sreća da smo u demokratskom kapitalizmu, a ne u commie jednoumlju pa da imam pravo na svoje mišljenje :)
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 21:47 - pre 231 meseci
Eto tako lepo obrazlozen post sa argumentima.Bravo.Tek sad vidim sta se krije iz php zavese.
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 21:56 - pre 231 meseci
Ako te što konkretno zanima, pitaj...

Imam dosta linkova o tome kako PHP sux u Favoritesima :)

A tek PHP "programeri".... to je posebna kategorija koju riječi ne mogu opisati, dok ih ne upoznaš :p)
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 22:08 - pre 231 meseci
Pa nesto sam imao zelju da ucim php,ali sad je vise nemam.
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 22:59 - pre 231 meseci
Citat:
Sundance:
Citat:
Nedeljko: Tako i Windows 9x, ako je imao svoju ulogu i opravdanje, znači da nije s*****.


Konačno si shvatio :)

Jel ti umeš da čitaš? Pa nisam ja tvrdio da je Windows 9x s*****, nego Palma.
Citat:
Sundance: Zato što je NT od početka zamišljen kao serverski sustav, tek kasnije su 100% integrirali win32 environment subsystem u njega, kad se win 3.x pokazao jako uspješan, a MS-DOS kompatibilnost stavili u obliku emulatora, i kreirali novu consumer OS zvan winXP.

Ja sve vreme pišem o tome da su i Windows 9x i Windows NT imali svoje opravdanje jer su bili namenjeni različitim stvarima. Nijedan nije mogao da zameni drugi u svemu.
Citat:
Sundance: Ne zna se što je veći đumbus, GTK ili PHP.

IMHO oba dvoje suxaju do yaya.

http://www.mcse-serbia.com/htm...ys&op=results&pollID=3
Ko to koristi PHP? Pročitajte malo punu adresu ove stranice zvaničnog sajta Majkrosoftove akademije za Srbiju. Oni predaju i ispituju ASP.NET, izdaju sertifikate za njega, ali njihov zvanični sajt radi na... Ima još zanimljivih stvari na ovoj stranici. Rezultati ove ankete stoje tu mesecima.
Citat:
Sundance: Ne baš, linux ovako više dođe kao nešto jeftina ad hoc alternativa, a ne kao planirani evolutivni nastavak neke serije produkata.

Zamisli sledeću situaciju: Treba ti operativni sistem (ili bilo kakav drugi softver) za tačno određenu namenu i određeni besplatan softver je za ono što tebi treba funkcionalan koliko i neki komercijalan. Šta ćeš da uzmeš? Ako lindža može da "ćera" internet tablet sa podrškom za multimediju, zašto ne bi mogao i mobilni telefon? Nokia je verovatno zamenila Symbian Linuxom zbog cene, jer se time spušta cena finalnog proizvoda. Zašto da ne.
Citat:
Ivan Dimkovic: Doduse MontaVista Linux je RTOS koji nema puno veze sa Linusovim GPL projektom, al' whatever...

Linux je zaštićena robna marka Linusa Torvaldsa koja se koristi za kernel koji on razvija. Taj naziv se kao zaštićena robna marka ne može koristiti za nešto levo. Ili MontaVista koristi Linux kernel ili ne. U drugom slučaju povređuju zaštićenu robnu marku.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 23:01 - pre 231 meseci
Citat:
Sundance: Imam dosta linkova o tome kako PHP sux u Favoritesima :)

A tek PHP "programeri".... to je posebna kategorija koju riječi ne mogu opisati, dok ih ne upoznaš :p)

Takvi "programeri" rade u Majkrosoftovoj akademiji za Srbiju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 23:02 - pre 231 meseci
Nedeljko sto si na XP-u:))
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 23:04 - pre 231 meseci
Jeli zabranjeno? Ja nemam predrasuda prema MS-u.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje29.05.2005. u 23:07 - pre 231 meseci
Nije zabranjeno,nego vidim pricas o Majkrosoftu na Phpu, a ovamo si kao linuxovac na xp-u.Pa rekoh..
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs Linux - programiranje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35223 | Odgovora: 246 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.