Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pirati nemaju pravo!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Pirati nemaju pravo!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18220 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 12:41 - pre 232 meseci
Svasta...bioskop je 200 dinara i svako moze da ode bar jednom, dvaput mesecno pa i da vodi i devojku ili sta ti ja znam.

Neverovatno kako su se ljudi navikli da imaju sve za dzabe......a hocete u Evropu...e pa nema vise.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 12:42 - pre 232 meseci
@Ivan Dimkovic
"I, da, novopazarska piraterija je isti problem, samo sto ljudi definitivno nemaju para da plate original (za razliku od originalnog filma koga mogu da rentiraju / odu u bioskop) pa je mnogo teze sprovoditi zakon."

To stoji i u pravu si. Medjutim dubljom analizom bi se moglo i okarakterisati kao po narodnoj "ne diraj lava ili ne cackaj mecku"?!? Ocuvanje socijalnog mira i jos jednog drugog "mira" u toj zajednici "sprecava" intervenciju vlade, jer inace....?!?

Citat:
mrkidivx: Ivane nemoj da si bukvalista, kada bi se u državni budžet vratilo ono što je pokradeno na razne načine sasvim bi se lepo živelo.


Da, da, samo bi onda i svi prodavci piraterije trebalo da "vrate", svi "trgovci" devizama, svi prodavci popularnog benzina u flasama od dva+- litra,.....
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.nl.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 12:48 - pre 232 meseci
Citat:
Pa sacekaj 6 meseci...


Ne mogu, težak sam filmomanijak ;)

Citat:
A sto ne odes u bioskop?


Yeah right!
Samo dok dotični filmovi stignu u bioskope meni će sva kosa da opadne.
A i karte su stvarno jeftine.



Citat:
Svasta...bioskop je 200 dinara i svako moze da ode bar jednom, dvaput mesecno


Jedanput dvaput mesečno auuuuu.....
I biskop postade luksuz.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 12:53 - pre 232 meseci
Citat:

To stoji i u pravu si. Medjutim dubljom analizom bi se moglo i okarakterisati kao po narodnoj "ne diraj lava ili ne cackaj mecku"?!? Ocuvanje socijalnog mira i jos jednog drugog "mira" u toj zajednici "sprecava" intervenciju vlade, jer inace....?!?


Pa pazi, tacno je to i to je golem problem, jer osim kupovine dosta ljudi i zivi od toga - znas sta bi se desilo da se odjednom u Srbiji postuju svi zakoni o trgovini i sl...

- Vecina ljudi bi vozila ili jugice ili polovne golfove, zato sto vecina skupljih kola dolaze "sa osiguranja", "legalni" Audi A4 ili BMW 3xx kosta preko 20K evra. O legalnom mercedesu Sxxx ili Audi A6/A8 da ne pricam.

- Svi bi bili obuceni isto - od domacih tekstilaca, posto jbg, jedan H&M ili D&G dzemper kosta 150 evra, jedna DG kosulja kosta 120 evra i sl...

- Malo ko bi imao novije mobilne telefone, posto oni koji nisu "dekodirani" kostaju i do 50% vise nego domaci "skinuti sa mreze"

- Realno, standard bi opao za bar 30% - 50% zbog obaveze prodavaca da se pridrzavaju svih propisa - sto neminovno nosi sa sobom i povecanje cene proizvoda.

Odjednom bi Srbija postala mnogo siromasnija nego sto jeste - standard bi bio objektivan i realan - ali mnogo gori od ovog sada.

E posto ovo ne bi bilo odrzivo, onaj deo benzinaca, svercera, pirata i sl - bi krenuli da se bave kriminalnim biznisom jer i oni imaju porodice i decu...

Ajd ti budi junak i probaj da zavedes ovaj red :-) Vec bi se otvorio contest za snajperiste :) Zato se stvari rade postepeno (zato se i zove tranzicija), kako ljudi ne bi ustali kao kuka i motika da im sutra oduzmes pravo da kupe "Armani" kod kineza, i sl..

Ocekuje se da raste dohodak ljudi - pa paralelno sa tim se "steze kais" sto se zakona tice.

Citat:

Jedanput dvaput mesečno auuuuu.....
I biskop postade luksuz.


Pa eto ti idi i 8x mesecno - to je 1600 din, kao da si kupio 10 CD-ova.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.nl.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 13:09 - pre 232 meseci
Citat:
Ocekuje se da raste dohodak ljudi - pa paralelno sa tim se "steze kais" sto se zakona tice.


E ovo je transparentno objašnjeno-kad god nam se digne (standard) oni nam ga opet spuste


Citat:
Pa eto ti idi i 8x mesecno - to je 1600 din, kao da si kupio 10 CD-ova


Ispade 160 dindži po disku-pa nije baš toliko mnogo je manje (izgleda da je jug jeftiniji)
Plus taj film ti ostaje pa možeš opet da ga gledaš u (ženskom ) društvu.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 13:19 - pre 232 meseci
Ovo ce mozda biti cinicno i ironicno ali isti recept o ocuvanju socijalnog mira, bratstva i jedinstva se primenjivao na Kosovu i Metohiji. Uzmimo primer prodaje poljoprivrednih masina i malverzacija koje su usledile uplatama koje su ljudi iz Srbije vrsili preko "pirata" jeli sa Kosova radi nabavke istih?
Nadam se da se neko seca (uzimajuci primer recimo traktora) i razlika u prodajnoj ceni na Kosovu i u Srbiji. Verovali ili ne cena je kod nas u Srbiji bila i do 70% visa u odnosu na onu koja je vazila na Kosovu?!? Uzimaju zdravu logiku hejjj pa mi smo jedna drzava, isti zakoni ekonomije i td... Ma volimo mi nase poljoprivrednike!!!!

Sta bi sad?!?

Zavesti red u ovako konfuznoj bespravnoj drzavi gde se krade sa "najvisih" polozaja je ravno utopiji. Samim tim bezim ja odavde uskoro.

Samo mi je po starom srpskom obicaju zao ovoliko jeftinog i gotovo besplatnog softvera. "Tamo negde" ga je malo teze nabaviti za 100din.
Uzimajuci u vidu izjavu mog prijatelja koji ne skrivajuci bes sto nije iskamcio od mene Office 2003 dzabaka tvrdeci da vec "ima" kompjuter, pa bi po toj logici softver verovatno trebao tamo da se nalazi po "default-u", ne shvatajuci da taj paket kosta duplo vise od njegovog racunara sta onda reci?

 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 14:37 - pre 232 meseci
Citat:
axez: Svasta...bioskop je 200 dinara i svako moze da ode bar jednom, dvaput mesecno pa i da vodi i devojku ili sta ti ja znam.

Neverovatno kako su se ljudi navikli da imaju sve za dzabe......a hocete u Evropu...e pa nema vise.


Zasto bi isao u bioskop sa ribom?Mogu lepo i kuci sa njom uz PIRAT naravno ;) bolja atmosfera,sami..i to sve za DZ! :D A za tih 200 din kupim sokove i grickalice ;) Mislite da u nasoj zemlji ljudi imaju 1000 din da bace na originalnu igricu?Jednom sam se zaebo i nikad vise..Jer vi mislite na one koji nemaju para za zivot?Na roditelje se odnosi..i sta sad deca zeljna neke igrice i odakle njima 1000 dinara da plate za jednu igricu da bi udovoljili svojoj deci?E zato lepo odu kod pirata i uzmu igricu za 100 din.. i svi srecni..Takvih ima dosta kod nas.Nemojte da govorite samo u svoje ime..vi ste ono "ima se moze se" :D a ni ja nisam daleko od vas ;) ali ipak pirat je pirat..i u zivotu vise NIKAD necu original uzeti :) zato sto imam dobar net :) i skidam sa neta :))))
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 17:34 - pre 232 meseci
Citat:
Force: Zasto bi isao u bioskop sa ribom?Mogu lepo i kuci sa njom uz PIRAT naravno ;) bolja atmosfera,sami..i to sve za DZ! :D



Recimo zato sto je mnogo bolji ugodjaj u bioskopu naprimer.
A atmosfera se moze sasvim lepo i bez pirata stvoriti...tj...onaj ko zna da napravi ugodjaj.


Citat:
Mislite da u nasoj zemlji ljudi imaju 1000 din da bace na originalnu igricu?



A Imali su da bace 500 EUR-a pre toga za kompjuter..........cudna li cuda




Citat:
Jednom sam se zaebo i nikad vise..Jer vi mislite na one koji nemaju para za zivot?




Ti koji nemaju para za zivot sigurno imaju pametnija posla nego da kupuju tamo neke "kompjuktore" ili DVD plejere za svoju decicu.........mozda da im obezbede prvo normalne uslove za zivot a posle tek da im obezbede luxury goods.


Citat:
Na roditelje se odnosi..i sta sad deca zeljna neke igrice i odakle njima 1000 dinara da plate za jednu igricu da bi udovoljili svojoj deci?


Nek stede....neka ne kupuju sladoled svaki dan, nek izadju svaki drugi vikend umesto svakog ili nesto slicno.....em je zdravije, em se uce od malih nogu da pametno raspolazu svojim resursima.

Citat:
E zato lepo odu kod pirata i uzmu igricu za 100 din.. i svi srecni..Takvih ima dosta kod nas.Nemojte da govorite samo u svoje ime..vi ste ono "ima se moze se" :D a ni ja nisam daleko od vas ;) ali ipak pirat je pirat..i u zivotu vise NIKAD necu original uzeti :) zato sto imam dobar net :) i skidam sa neta :))))



Good for you.....ali znas...nemoj od mene traziti da ti platim ako mi naprimer uradis nesto sto je meni potrebno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 17:44 - pre 232 meseci
Pa da, prosecan Mile ima pare da detetu kupi (dekodiranu) najnoviju Njokiju 10000 (nije red da se seta telefon od prosle godine), kompjutor od 500 evrica sa TurboDizel GeForce 10 grafickom, cisto da se pohvali kod komsije a i dobije jos koji FPS u igricama - i, naravno da mu da pare da skokne do kafica na velikom odmoru i posle skole svaki dan i malo izbleji...

Ima i pare za paklu cigara dnevno, nije da nema... i za njega, i za "malog" :-)

Al zato da plati tudju intelektualnu svojinu, makar i malo... nema sanse - mislim mora da je to od one stare dobre "radnici i postena inteligencija" gde se sve intelektualno smatra losim :)

Mislim sve sve, ali da je najam DVD-a ili bionja od 200 din luksuz... lol.. mislim, nije vise ni smesno :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:14 - pre 232 meseci
Citat:
Pa da, prosecan Mile ima pare da detetu kupi (dekodiranu) najnoviju Njokiju 10000 (nije red da se seta telefon od prosle godine), kompjutor od 500 evrica sa TurboDizel GeForce 10 grafickom, cisto da se pohvali kod komsije a i dobije jos koji FPS u igricama - i, naravno da mu da pare da skokne do kafica na velikom odmoru i posle skole svaki dan i malo izbleji...

Ima i pare za paklu cigara dnevno, nije da nema... i za njega, i za "malog" :-)



Pa sad da ne karikiramo; ima roditelja koji su zaista budže i za njih nema opravdanja, ali takođe ima i onih koji iscede bukvalno svaku paru da bi svom sinčiću ili ćerkici obezbedili recimo komp.Pa majku mu jedino se kod nas i možda u Africi komp smatra za luksuz-ajde da se svi vratimo u kameno doba.



Citat:
Mislim sve sve, ali da je najam DVD-a ili bionja od 200 din luksuz... lol.. mislim, nije vise ni smesno :)



Znaš li ti kolika je prosečna plata u Srbiji?
Pa kad od te bedare od plate odbiješ za hranu, komunalije, struju, raznorazne dažbine i harače biskopska karta ti dođe ko avionska.

I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:26 - pre 232 meseci
Cek, stani - znaci podatak da smo prva zemlja u svetu u pusenju cigareta ne govori nista?!

Neverovatno je da sa tom prosecnom platom ipak moze da se priusti nekoliko pakli cigareta nedeljno, ali nikako da se iznajmi film ili kupi karta za bioskop.

Dakle, ljudi pristaju da se truju (i, da stvar bude jos gora, da truju i druge oko sebe) naustrb svog zivotnog standarda, ali zato da plate nesto sto je neko drugi napravio - to ne dolazi u obzir.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:27 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: kompjutor od 500 evrica sa TurboDizel GeForce 10 grafickom, cisto da se pohvali kod komsije a i dobije jos koji FPS u igricama


Ako cemo pravo samo gore imenovana graficka kosta 500 evrica tako da takav kompjutor mora da kosta minimum 1000 evrica.


 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:41 - pre 232 meseci
kljucna stvar u ovome je cashflow... prosto, kao posledicu svih ovih godina, imamo situaciju da je prosecni "Mile" jednostavno uslovljen na razne oblike finansijskih malverzacija kako bi uopste opstao. problem koji nastaje je da bi Mile zeleo evropski/zapadni standard, evropske/zapadne zakone, evropske/zapadne uslove zivota bez pocetnog odricanja od blagodeti sive ekonomije i piraterije (ili mozda ne zeli? to je vec pitanje nacionalne patologije...). pre svega ne treba biti iskljuciv, piraterija postoji i ovde i jednostavno ni jedna osoba koju poznajem ovde (usa) nema potpuno legalnu kolekciju cd-ova i dvd-ova, ali je odnos legalnog i piratskog materjala daleko, daleko veci nego u srbiji. jednostavno, da bi bilo sta pocelo normalno da funkcionise, da bi primali legalne plate, imali koliko-toliko normalne uslove zivota - neophodna je kontrola piraterije i poreza. ne govorim ovde o moralnim aspektima, govorim o osnovnim postavkama ekonomskog postojanja/opstajanja jedne drzave, osim naravno - ako nam i dalje odgovara da zivimo na margini evrope.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:46 - pre 232 meseci
Za pušenje si apsolutno u pravu.Prosečan pušač je u stanju da se odrekne svega pa čak i hrane zarad te proklete pakle cigareta.Zašto je to tako ni sam ne znam (nisam pušač).

Zato za sve ostalo stoji.Zamisli iscediš nekako za komp pa sad moraš još i da plaćaš i za sve ostalo koje višestruko prevazilazi cenu samog hardvera.

Ali opet šta je alternativa-ako bi sve bilo legalno zanemarljivi broj ljudi bi koristio savremena elektronska dostignuća i samim tim bi bio računarski totalno nepismen.

Da se razumemo naravno da svačiji trud treba da se plati normalno da trebamo da koristimo samo legalne stvari, ali da li je to moguće u našim uslovima?

I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:53 - pre 232 meseci
Citat:
imamo situaciju da je prosecni "Mile" jednostavno uslovljen na razne oblike finansijskih malverzacija kako bi uopste opstao. problem koji nastaje je da bi Mile zeleo evropski/zapadni standard, evropske/zapadne zakone, evropske/zapadne uslove zivota bez pocetnog odricanja od blagodeti sive ekonomije i piraterije (ili mozda ne zeli? to je vec pitanje nacionalne patologije


To je taj začarani krug.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 18:55 - pre 232 meseci
Citat:
axez:A Imali su da bace 500 EUR-a pre toga za kompjuter..........cudna li cuda

Ne brate,bacanje para je na originalnu igricu a ne na komp.Bukvalista si ;) Mislim da retko ko od vas kupuje legalne igrice i filmove..Mi smo takva zemlja i gotovo.Za nekih 20 godina mozda i budemo nesto,a pirateriju nikad unistiti nece :)
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 19:39 - pre 232 meseci
Citat:

Zato za sve ostalo stoji.Zamisli iscediš nekako za komp pa sad moraš još i da plaćaš i za sve ostalo koje višestruko prevazilazi cenu samog hardvera.


Pa zamisli kupis kola, i onda moras da placas za benzin, registraciju i servis - i na kraju to izadje vise nego sama kola. Ajd da krademo benzin, moze?

Mislim, sasvim je u redu umeren nivo piraterije jer je on svuda pristuan - ali i u tom slucaju o tome ne treba nesto preterano pricati.

Ali u Srbiji, ne... ne samo da se o tome ne cuti i drzi se mera, vec se to istice kao neki vid "borbe" protiv zapada pa cak oni koji to zele da smanje postaju krivi i osudjuju se.

Kamo lepe srece da se ovo radi samo za pirateriju, ima jos mnogo gadnijih primera gde se menja uloga krivca i zrtve.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 19:47 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx:
Zato za sve ostalo stoji.Zamisli iscediš nekako za komp pa sad moraš još i da plaćaš i za sve ostalo koje višestruko prevazilazi cenu samog hardvera.


Da zamisli.....kao sto sam mislio da kazem ali me Ivan pretece...zamislis da kupis kola a posle jos moras i benzin da placas......cudo jedno.
Ajmo mi da krademo benzin jebemmu.......nema se para za oboje...skupo.


Citat:

Ali opet šta je alternativa-ako bi sve bilo legalno zanemarljivi broj ljudi bi koristio savremena elektronska dostignuća i samim tim bi bio računarski totalno nepismen.



Eh...vecina ljudi koji i imaju komp su totalno racunarski nepismeni...;)


Citat:

Da se razumemo naravno da svačiji trud treba da se plati normalno da trebamo da koristimo samo legalne stvari, ali da li je to moguće u našim uslovima?



Pa moguce je...sto da ne....eno legalnih DVD-ova za 200 din.....eno bioskop.....evo sad vidim da ce i Svet Kompjutera da prodaje legalne igre za 200 i kusur din.

 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 20:02 - pre 232 meseci
Citat:
weB_KiLeR: Kad budemo imali standard da sebi mozemo priustiti originale kupovacemo originale, do tada nista...

Šta ti misliš u razvijenim zemljama su čekali da im skoči standard pre nego što su počeli da kupuju legalno? Ili je taj standard skočio jer su od početka kupovali legalno pa se vremenom poboljšao.

Zabrana piraterije i strogo kažnjavanje omogućuje domaćim proizvođačima softvera (ili igara, filmova, itd.) da se pojave na tržištu sa jeftinijom alternativom. Ako se njihova alternativa skupljem softveru sa Zapada bude prodavala dobro, oni će otvarati nova radna mesta (više zaposlenih, sa boljim platama, više novca u budžet od poreza, itd.), širiti ponudu softvera, proširivati tržište tog softvera i možda tokom godina postati konkurencija softveru sa Zapada na njihovom tržištu. Ovo nije proces koji može da se desi preko noći, potrebno je sigurno vreme od 10 godina da se vidi značajna razlika...

Ako sa ovakva piraterija kakva postoji u Srbiji ne smanji, onda nema nikakve priče o većim platama, jer da bi zarađivao veću platu moraš da se baviš zanimanjem koje je dobro plaćeno. Ne možeš očekivati da se baviš zanimanjem kojim se može baviti 90% radno sposobnog stanovništva, a da zarađuješ više od minimalca. A oni koji su sposobni da zarađuju više od tog minimalca na nekom drugom mestu oni će otići tamo...
Citat:
Force: Mislite da u nasoj zemlji ljudi imaju 1000 din da bace na originalnu igricu?Jednom sam se zaebo i nikad vise..Jer vi mislite na one koji nemaju para za zivot?

A ti što nemaju šta da jedu njima piratske igre rešavaju problem?
Pre će biti jeftina zabava im kreira problem koji imaju u životu, pa umesto da se skoncentrišu na obrazovanje, i osposobe sebe da zarađuju više para, oni idu linijom manjeg otpora pa uz piratske igre i filmove prekraćuju dokolicu... I veruju da će jednog dana imati veću platu od minimalca. ;)
Citat:
Force: i u zivotu vise NIKAD necu original uzeti :) zato sto imam dobar net :) i skidam sa neta :))))

Nikada ne reci nikad... ;)
Kada reše problem pirata uličara, doći će i net na red... :)
Citat:
Force: Za nekih 20 godina mozda i budemo nesto,a pirateriju nikad unistiti nece :)

Da bi taj sat počeo da otkucava tih 20 godina, prvo treba da se piraterija svede u normalne granice, a ne obrnuto...

Piraterija u Srbiji kako to vidi IIPA:
http://www.iipa.com/rbc/2005/2005SPEC301SERBIA_MONTENEGRO.pdf

Branimir

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 20:48 - pre 232 meseci
Citat:

Pre će biti jeftina zabava im kreira problem koji imaju u životu, pa umesto da se skoncentrišu na obrazovanje, i osposobe sebe da zarađuju više para, oni idu linijom manjeg otpora pa uz piratske igre i filmove prekraćuju dokolicu... I veruju da će jednog dana imati veću platu od minimalca. ;)



ovima sto cekaju da se stvari same od sebe srede, zelim udobnih narednih 15-20 godina :) ako ne i duze :()
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Pirati nemaju pravo!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18220 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.