Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?

[es] :: ISP :: ADSL :: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13566 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?23.03.2005. u 10:33 - pre 232 meseci
Ja pretpostavljam da je tvoj cenovnik komercijalni - znaci taj prodavac prodaje uredjaj + filter. Na "mom" linku je tehnicka specifikacija - sam uredjaj ima filter ako je za Svajcarsku i ima dodatnu oznaku CH. Tebe zanima cenovnik firme u kojoj nameravas da kupis i to ti je merodavno.

Sto se tice "izvlacenja" iz kutije, ja sam tu imao apsolutno cistu situaciju. Kupio sam skromniji uredjaj, samo modem, 1 Ethernet izlaz, DSL-300T i on je dosao u originalnoj kutiji, fabricki zavijenoj u plasticnu foliju. Nema sanse da je tu neko nesto izlvacio. Osim toga, uvek negde ima - na kutiji, na knjizici / uputstvu, specifikacija sta dolazi u toj kutiji redovno i eventualno "optional". Ako je "optional" onda to "mi odavde" redovno ne dobijamo.



[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 23.03.2005. u 19:51 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?23.03.2005. u 10:47 - pre 232 meseci
pa u tome i jeste caka.. sto tu ne pise uredjaj + spliter
napisao sam ti kako pise u tom pdf fajlu..

DSL-564T D-Link ADSL Router incl. 4-Port Switch - ISDN / with Splitter / NAT - Retail

Posto je NAT bas ono sto nudi taj ruter kao sto je i namenjen za ISDN onda mi je po nekoj logici i "with spliter" znaci da ima spliter u sebi ali.. ono with me malo zbreca da je to nista drugo nmo do Ruter sa Spliterom koji dobijamo uz uredjaj.. hmm ne znam. kazem .. videcu popodne kad pozovem osobe za mrezu iz pakoma.. ili kad mi se javi JOGI koji je kupio isti ruter.

ps: kako postizete da vam slika bude u poruci ? :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?23.03.2005. u 15:47 - pre 232 meseci
ima jedno mesto, sa vrlo neljubaznim tetama koje tamo rade, gde moze da se kupi annex b splitter. telefon servis u kralja milutina 30.

marjane, mozes da dobijes ukupno 1 javnu adresu, ali i ona je dinamicka, tako da bi morao da koristis dynamic dns servise ako hoces da vozis neki javni server.. mada ti ne proporucujem da to radis od kuce. 768/192 je suvise malo za bilo sta osim za neke standardne kucne potrebe.
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?23.03.2005. u 15:55 - pre 232 meseci
kao prvo ime mi je Marijan :) .. sto li svi voel da progutaju to slovo "i" :) kao drugo telefonservis je u mom komsiluku :) i kao trce Nemaju oni spliter za anex b linije :)..
a kad ce da dobiju to ni oni sami ne znaju ... plus nemaju ni modem ni ruter za anex b liniju. samo za anex a .. isto vazi i za spliter..

Sta mislis zasto ovako "panicarim" i svigde pitam za spliter. ceo grad sam prevrnuo i mali milion telefona okrenuo ali ADSL splitera za ISDN liniju nema :) svi kzau bice za 7 dana. evo pakuju ga u avion :) hehe pakuju u avion :)... Ili na granici je..
Ma te su meni price o bice mnogo dobro poznate jos od pre tako da mi izgleda ostaje jedino da narucim direktno od prijatelja iz inostranstva da mi posalju postom. ako se nesto ne promeni u medjuvremenu na nasem trzistu...

Pazi molim te de je tu logika..
Uvoze ADSL opremu za anex B linije a nemaju splitere za njih.. Pa kako misle da ih iko koristi? tako sto ce ISDN liniju iskljucivo za adsl da koriste?? tjah...
To me podseca na onu pricu o carinicima. a sta uvozite aaa opremu e lepo meni 10 komada ovih malih kuitija (splitera) :) nek se nadje..

e da
ako ruter ima port forwarding onda mozes da furas i servere na natu :). ali samo po jedan za svaki port...
tako da mi je i to interesantno :).. port 80 da ide na mashinu koju ja zelim :) ima da sttavim da svi portovi idu na moju mashinu :)

A cini mi se da uporavo je to moguce preko d-linkovog adsl rutera 564t
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?23.03.2005. u 17:33 - pre 232 meseci
jeste. svi oni mogu da rade port fwd, ali i dalje ti je javna ip adresa dinamicka, tj, rotira se svakih 24h, tako da moras da koristis neki dinamicki dns.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?23.03.2005. u 21:47 - pre 232 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...gradnja-postojece-fiksne-mreze
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?24.03.2005. u 08:11 - pre 232 meseci
Citat:
vindic8or: jeste. svi oni mogu da rade port fwd, ali i dalje ti je javna ip adresa dinamicka, tj, rotira se svakih 24h, tako da moras da koristis neki dinamicki dns.


pa postoji resenje recimo uzmes webspace negde i u nekom config fajlu drzis IP broj servera :) koji updateujes svaki puit kad se ip boj promeni.
ma u svakom slucaju uvek ima resenjza to..
samo je pitanje koliko je jednostavno i elegantno ili ti se zivot nepotrebno komplikuje

sve u svemu kada provajderi pocnu da daju fixnu ip adresu za adsl korisnike to ce biti mmmm :)

E da..
Da li je na ruteru moguce podesiti da ako zahtevi dalaze sa IP adresa odredjene grupe da ih sve forwardujem na moj kompjuter ali bas sve.. znavci ne da bude forwarding na osnovu porta nego na osnovu IP adrese ?
recimo da svi koji su na eunet-u i salju tcp/ip zahteve da se forwarduju na moj komp unutar lan-a
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?24.03.2005. u 13:17 - pre 232 meseci
Da li ovde neko ima iskustva u podesavanju ADSL rutera konkretno d-link dsl-564t
ali u ruter modu ...
U bridge modu radi bez problema za sada.. ali na zalost tada samo ejdan kompjuter moze preko njega an net..
Ocu u ruter modu da mogu 4 kompjutera paralelno da idu na net..
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?24.03.2005. u 18:16 - pre 232 meseci
sta ti nije jasno?

prilicno je jednostavan za setovanje preko weba, na cd-u ti je detaljno uputstvo.
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?24.03.2005. u 18:56 - pre 232 meseci
ma polako jos nisam probao jedino da ukucamj svoj username i sifru .. probao sam sa test nalogom i nije mi radilo
mozda da napisem ovde kako mi je setovan ruter pa da vidimo da li neko primecuje sta tu ne valja..
ne nzam jednostavno mi do sada nije hteo da radi.. :(.. ali cim probam nova setovanja koja sam dobio iz verat-a cu da vidim
sad mi prosto zao da ugasim internet konekciju :) onako maloo je testiram i samo sam preneo 500 megabajta za 2 i po sata pih. samo
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?24.03.2005. u 19:32 - pre 232 meseci
e pa pao je i poslendji bastion :)
Konacno mi ADSL radi kao ruter :) i sve je to podeseno da radi bez splitera :)

Pinging www.l.google.com [66.249.85.99] with 32 bytes of data:

Reply from 66.249.85.99: bytes=32 time=59ms TTL=249
Reply from 66.249.85.99: bytes=32 time=63ms TTL=249
Reply from 66.249.85.99: bytes=32 time=59ms TTL=249
Reply from 66.249.85.99: bytes=32 time=58ms TTL=249

radi sunce mu zarko :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Gde kupiti ADSL spliter za ISDN liniju ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13566 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.