Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 58106 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 00:35 - pre 233 meseci
hehe....ma nije fora u tome...jednostavno ne volim da vodim diskusiju sa ljudima koji hoce po svaku cenu da budu u pravu. Ja mu nadjem link gde pise ono sto sam gore izvukao, ali njemu to ne vredi i hvata se za neke zackoljice samo da bi sto duze ostao u pravu, a sve vreme je u krivu....i onda sam mu rekao "ti si u pravu", jer me takva diskusija ni malo ne zanima.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Ivand
Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 09:58 - pre 233 meseci
O pušenju

Živoslav Miloradović

U Italiji je odnedavno zabranjena konzumacija duvana na javnim (zatvorenim) mestima. Bez izuzetka: u kafanama, barovima, prodavnicama, pa čak i u holovima i pasarelama tržnih centara, železničkih i autobuskih stanica, aerodroma... I ne samo da je zabranjeno, nego na već pomenutim mestima niko ni ne troši duvan. Izađu napolje, pred vrata, pa ga zapale. Oni koji pijuckaju štogod za šankom, iznesu i piće sa sobom. Stoje napolju sa cigarom u jednoj i čašom u drugoj ruci. Čudo? Možda, ali ima još.

Pre neko veče, odocnim malo u prostorijama firme u kojoj ostvarujem svoj italijanski lični dohodak. Svi otišli, ostali samo kolega Mikele i ja da sredimo neke svoje papire. Odjednom, ustade on, ode do automata za kafu, natoči jednu grkušu, uhvati se sa za kutiju sa cigaretama, pa za vrata. Gde ćeš, pitam, a on kaže, odoh napolje da zapalim. Ma šta ćeš napolju, pali ovde, kažem, meni ne smeta. Ne, ne, na to će on, idem napolje. I ode. A okolo nikoga, niti šefa, niti policije, nema vatrogasaca, a ni vojske. Sami. A pri tome treba reći da kolega Mikele nije neki ekologista, niti neka posebno intelektualna pojava. Čita pomalo, obično izveštaje o stanju tekućeg računa i pokatkad svoj strujomer, zanima se za fudbal, a svo svoje slobodno vreme provodi pred televizorom. Sastavio malo osnovne školice i odmah se zaposlio, živi u selu, radi u gradu, dakle ništa posebno. Naravno, ne kažem ja da u Italiji nakon zabrane baš niko nije zapalio cegaretu, daleko bilo. Ali ja takve nisam video, a idem okolo i gledam. I to mi je u opisu radnog mesta, što bi se reklo.

E, sad da se primaknemo malo bliže našim prostorima i našim prilikama. Neko će odmah reći: evo ga, hoće da popuje, hoće da pita šta bi bilo kada bi koliko sutra neko u Srbiji zabranio konzumaciju duvana. Ne, nikako, pa odgovor na to pitanje se zna: u Srbiji se na zabranu ove vrste niko ne bi niti obazirao, tako da bi zapitkivanje na ovu temu bilo krajnje suvišno i samim tim neumesno. Međutim, ima nešto drugo. Nešto kao mera za vreme ili mera za distancu od nekoga ili nečega. Elem, naše toliko pominjano primicanje Evropi se meri upravo ovim aršinom. U kojoj meri i kada ćemo u proseku postati svesni našeg sopstvenog interesa, ma kako se on zvao. U slučaju mog kolege Mikelea koji, kao što rekoh, ne spada baš u filozofe, stvar je bila jasna: svoju strast prema duvanu on je podredio opštem interesu neugrožavanja drugih i to bez ikakve prisile, bez šmirglanja ušiju, sankcija, međunarodnih pritisaka. I šta tu ima više da se priča? Nema ništa. Kanda je sve jasno, a možda i nije.

Jer, svi ovi što se brinu o našim životima tako što našu zajedničku zemlju sve više odvlače na stranputicu međunarodne izolacije i potpune marginalizacije, izgiboše od straha šta će im, koliko sutra, reći birači ukoliko Haškom tribunalu budu odmah i bez mnogo zapitkivanja isporučili sve tražene optuženike. Kao, znaju oni šta im je činiti, ali se boje da to narod neće razumeti, da će ih kazniti na izborima, da neće glasati za njih nego za Tomicine radikale. Iz istog razloga traseri naših puteva u budućnost zaziru i od priznavanja ratnih zločina koje je činila „naša strana” tokom ratnih sukoba na prostorima bivše Jugoslvaije, kao od kuge se beži od spominjanja zločina na Kosovu, zazire od istrage nad zločincima koje su u južnoj porajini počinili pripadnici naših regularnih i manje regularnih vojnih snaga. Polazi se, navodno, od pretpostavke da građanin Srbije, onaj koji još pati za za velikim Miloševićevim obećanjima i još, navodno, živi u magluštinama nacionalnih mitova, neće shavtiti o čemu je reč te da će obaveštenje o tome kako smo u minulim ratovim izgubili mnogo, da ne kažem sve, od stare slave, primiti kao nacionalni poraz, da će se razočarati u mudro rukovodstvo i oktrenuti obećavajućim Nikolićima, preduzimljivm Karićima i ostaloj družini lovaca u mutnim vodama.

Račun je, naravno, nešto drugačiji, da ne kažem, izmešteniji. U propaloj Srbiji politika je postala jedna od unosnijih privrednih grana. U propaloj Srbiji politika je mesto za grabež i laku zaradu, a ne briga o državnom, nacionalnom, odnosno opštem interesu. Zato se kod nas svesno sve okreće na glavu, komplikuje, zavlači i oteže. Samo da se što duže ostane za državnim jaslama, da se što više zagrabi, navuče, jer kada prilika prođe, moraće nešto konkretno da se radi, a to u Srbiji nije moguće. Ćorsokak je zato potpun. Napred se ne može jer puta nema, a ni ideje gde bi on mogao proći, a za povratak unazad nema se snage. A ni volje. Ne daju gospoda. Gospoda za koju je svo ovo stanje nit življenja niti umiranja obećana zemlja, raj, mogućnost da se živi na tuđ račun, da se isisava i ispumpava sve dok ima i najmanje kapi, dok ne presuši sasvim.
Šta preostaje građaninu? Šta da radi neki naš tamo Mikele, onaj što čita samo strujomer i gleda u TV ekran, što živi na selu, a radi u gradu (ako uopšte igde radi, mada je ponekad nejasno da li uopšte i živi ?) Ako mu je dosta svega, ako ne zna kuda bi i šta bi i sa kime bi, može samo jedno: Da odluči, da smogne snage i kaže: Neću više da pušim!!

Da poviče iz sveg glasa: neću više da pušim!!

Ništa!

I nikome!

Ako vam se puši, pušite sami, sa radikalima ili bez njih, sa đavolom ili sotonom, ali bez mene.

Ja prestajem!

Ovo nije samo igra reči i jeftinih aluzija.. Zemlja u kojoj većina stanovništva ume da kontroliše svoje prizemne i nadzemne nagone, svoje strasti, kivnje i pizme, svoje slabosti i komplekse, kadra je da odoli i mnogo većim izazovima, da izbegne kolektivna posrtanja i stradanja. Zemlja u kojoj većina stanovnika može prestane da puši zarad zajedničkog interesa ima sve šanse da postane nešto drugo od onoga što jeste.

Bolje, naravno. Jer korist onih koji puše je uvek prividna. Profitiraju oni drugi.

preuzeto sa
http://kolubara.mdlf.org/look/...rSection=10&NrArticle=1160
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 10:23 - pre 233 meseci
Ovo je pre svega politicki tekst,i kao takav,dok se ne izmeni pravilnik elitesecurity foruma,nije mu mesto ovde. Sto se mene tice,ne bi mi smetalo da se ukljuce i politicke rasprave na elite,ali dok je situacija kakva jeste, ovakve postove treba brisati.

Citat:
Marenović Slaviša
Zatvori se u neku pusnicu i dimi se. Ili jednostavno prosetaj do Norveske, Kalifornije, Svedske od 1 juna ili bese jula pa tamo zapali...


Ili bese augusta?
Verovatno cu ici do Norveske uskoro poslovno. Ali cu se naravno brzo vratiti u dragu otadzbinu. Mozda da ti pokusas da palis tamo negde u septembru. Sa iseljenickom vizom npr. Jer ipak vec od oktobra zabranjuju pusenje na ulici. A novembar je blizu....
anti-heroin spree
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 10:40 - pre 233 meseci
Pa limburg...
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 10:52 - pre 233 meseci
I za ovu stvar (postovanje zakona o pusenju i prava nepusaca) ce verovatno trebati "stap i sargarepa" i prinuda pretnjom sankcijama od strane EU jednog dana - kao i za vecinu stvari u Srbiji, koje zapravo idu u korist njenim gradjanima.

Neverovatno skroz.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 11:06 - pre 233 meseci
Ka bi Evropa imala jedinstven stav po tom pitanju,tvoj bi post imao smisla...
anti-heroin spree
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 11:13 - pre 233 meseci
Pa lepo je napisano u postu IvanaD..
Sebicni interes pojedinca iznad interesa drustva ...
A posto je pojedinac deo tog drustva onda radi protiv sebe i svojih potomaka..
Parados ili sta li vec..

A sto se tice priznavanje krivice za prosli gradjanski rat i situacija u juznoj pokrajini tu se trebaju goniti pojedinci a ne cela nacija da se stavlja na tapet i ceka lincovanje..

Tako je i kod cigareta... Pojedinci bez imalo mere su krivi za situaciju po pitnaju cigareta u nasoj zemlji.. jedan ot takvih pojedinaca je i ovde na forumU.. Toliko ocigledno .. Fuzz mozes slobodno da se osetis prozvanim Umesto da se suocis sa cinjenicom da si stetocina ti pokusavas da kazes da postoje vec estetocine i da njih ne treba tolerisati a tebe se mora tolerisati drugim recima.

Ima tu jos pojedinaca ali od svih je fuzz bio najgrlatiji pobornik cigarete u svim prilikama.
A i moram da primetim da si Fuzz toliko ogranicen intelerktualno kada tebi postovi Ivana Dimkovica nisu jasni..Za razliku od vecine on kjoncizno i jasno iznosi cinjenice i nacin pisanja je lak za razumevanje.

Citat:
U kojoj meri i kada ćemo u proseku postati svesni našeg sopstvenog interesa, ma kako se on zvao


Najteze je biti samokritican i samosvestan. A i sto bi. Kad smo mi uvek u pravu. E pa nije tako... Postoje i ljudi oko nas i nasa je obaveza i odgovornost da vodimo racuna o tim istim ljudima da im ne zagorcavamo zivot svojim nacinom zivota..

A pusaci ocigledno odbijaju i pomisao da oni zagorcavaju zivot nepusacima...
E pa nek vam je svima na casti koji razmisljate da je vas licni interes jedini bitan na celoj kugli zemaljskoj.. a i sire.

[Ovu poruku je menjao MarijanKo dana 16.03.2005. u 12:17 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 11:17 - pre 233 meseci
Citat:

Ka bi Evropa imala jedinstven stav po tom pitanju,tvoj bi post imao smisla...


Evropa se polako konsoliduje po tom pitanju i sve veci broj zemalja uvodi vrlo stroge zakone o duvanu (Irska i Italija prosle godine, UK verovatno vrlo skoro).

Mislim da je najveci problem Nemacka koja ima najveci broj pusaca / glavi stanovnika u EU (odmah je iza Srbije na globalnoj mapi) - recimo, moj drugar koji zivi u Londonu se zaprepastio kad je video reklame za cigarete u DE svuda unaokolo, kao i one male "cigaretomate" gde mozes da kupis cigarete sa lovom u metalu :-)

Mada kad se i oni dovedu u red (a ne sumnjam da hoce, jer i oni imaju problem sa radnom snagom koja sa 50 godina postaje neupotrebljiva) onda ce se verovatno doneti neki EU-wide zakon o duvanu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 11:40 - pre 233 meseci
Citat:
MarijanKo: Fuzz mozes slobodno da se osetis prozvanim Umesto da se suocis sa cinjenicom da si stetocina ti pokusavas da kazes da postoje vec estetocine i da njih ne treba tolerisati a tebe se mora tolerisati drugim recima.

Ima tu jos pojedinaca ali od svih je fuzz bio najgrlatiji pobornik cigarete u svim prilikama.
A i moram da primetim da si Fuzz toliko ogranicen intelerktualno kada tebi postovi Ivana Dimkovica nisu jasni..Za razliku od vecine on kjoncizno i jasno iznosi cinjenice i nacin pisanja je lak za razumevanje.
[Ovu poruku je menjao MarijanKo dana 16.03.2005. u 12:17 GMT+1]

To sto ces ti mene vredjati u svakom postu koji napises sumnjam da ce doprineti pravima nepusaca. Naravno, siguran sam da ne bi bio toliko kurcevit da me vredjas kad se sretnemo na ulici,ali iza monitora delujes bas zastrasujuce. Slazem se sa tobom da nismo na istom intelerktualnom nivou kako ti kazes. Svakodnevno zahvaljujem Bogu sto je tako. Na komentar vezan za moje razumevanje kjonciznih postova Ivana Dimkovica,ne mogu da odgovorim,posto si me potpuno priterao uz zid mastovitom argumentacijom. To je verovatno posledica te razlike u intelektualnim nivoima. Da ne kazem nivojima....
anti-heroin spree
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 12:10 - pre 233 meseci
Fuzz svojim vokabularom i nacinom reakcije si samo potvrdio moje navode..
Tvoj nivo argumentacije se svodi na primecivanje da sam pritisnuo K i J slovo (koji su inace jedan pored drugog na tastaturi) u isto vreme mesto samo K. Nema sta. Pobedio si fuzz.... Pored takve dubine argumenata ja nema sta da trazim
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 12:35 - pre 233 meseci
Ja se ne takmicim Marijane. A i nemam potrebe. Ti pobedjujes sam sebe.
anti-heroin spree
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 12:36 - pre 233 meseci
hahahahahahhaha nisam znao da si toliko sujetan :) i jos veci egoman .. :)
Ok pobedio si :)
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 12:42 - pre 233 meseci
Mir deco, evo resenja...
Ne znam kako mi ranije nije palo na pamet, ali moj poznanik je dosao iz Norveske pre 3 meseca. Pa normalno, on zna. Njega sam pitao.
Da u Norveskoj je zabranjeno pusenje na ulici. Ako hocete postovacu ovde i kolike su kazne. Vise hiljada kruna, ali sam zaboravio koliko.
I u Finskoj je kaze zabranjeno pusenje na javnim mestima, ukljucujuci ulice samo to tamo ne jure toliko tako da tamo mozes slobodno da zapalis.

Fuzz ako ides u avgustu, molim te zapali jednu cigaru nasred nekog trga i pomisli na mene. I kazi, o kako je onaj Marenovic glup.
A kad budes placao kaznu reci sta god hoces.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 12:48 - pre 233 meseci
Citat:
Under the new legislation, people in Norway would only be allowed to smoke in their/ homes or outside.



Izvinte ali ja nikad nisam sporio da mozete da zapalite na svom posedu.
Tvoj posed, tvoja livada, tvoje dvoriste, radi sta hoces, zaista mozes da zapalis cigaretu tamo.
Ako je to najbolje sto si nasao onda nisi nasao bog zna sta Nabuko....
Komsija, pise li negde da mozes zapaliti na ulici.
Lepo pise dozvoljeno je pusenje u svojim domovima i svojim "outside" prostorima...

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 12:52 - pre 233 meseci

Citat:
MarijanKo: hahahahahahhaha nisam znao da si toliko sujetan :) i jos veci egoman .. :)
Ok pobedio si :)

Citat:
Fuzz: Ja se ne takmicim Marijane. A i nemam potrebe. Ti pobedjujes sam sebe.

???
anti-heroin spree
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 13:12 - pre 233 meseci
Citat:
Citat:

Marenović Slaviša:
Zatvori se u neku pusnicu i dimi se. Ili jednostavno prosetaj do Norveske, Kalifornije, Svedske od 1 juna ili bese jula pa tamo zapali...



Ili bese augusta?
Verovatno cu ici do Norveske uskoro poslovno. Ali cu se naravno brzo vratiti u dragu otadzbinu. Mozda da ti pokusas da palis tamo negde u septembru. Sa iseljenickom vizom npr. Jer ipak vec od oktobra zabranjuju pusenje na ulici. A novembar je blizu....



Ne verujes? U avgustu zapali na nekom trgu punom ljudi i pandura pa se seti mog posta.

Evo ti link jos jednom:

http://ash.org/smokefreecountries.html

Pa st**i se kaze jednom ti ne verujes posle 10 ponavljanja. Sta da ti radim. Najbolje da to osetis na svojoj kozi. Zelim ti ugodan put, lepo putuj, kad tamo stignes zapali na nekom javnom mestu a onda se vadi kako nisi znao (mada sam ti ja govorio vec).
Mozda se i izvadis (kao moj frend koji je bio tamo i skoro dosao)...Kaze covek pajkanu, izvinite mi nismo znali, tek smo stigli...
Ali ako ti se potrefi neki koji mrzi duvan kao ja....srecno.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 13:15 - pre 233 meseci
Pušenje na otvorenom prostoru je nemoguće potpuno zaustaviti, jer je nemoguće motriti na svaku ulicu svakog dela svakog grada, ali je zaista moguće očistiti uži centar većih gradova od duvanskog dima, i podići svest o neprljanju ulica, za početak bar nekog užeg gradskog jezgra.

Kako rešiti problem? Najpre definisati pojam javnog mesta uz definisanje zona. Kao za parkiranje. "Udariti" na one koji žele da puše u "čistoj" ulici višestruko:
1. uvođenjem propisa koji reguliše u kojim ulicama je zabranjeno zapaliti cigaretu uz drastične kazne za nepoštovanje takve zabrane
2. uvođenjem globalne zabrane bacanja smeća (opušci uključeni u kategoriju) van za to predviđenih kanti, uz naravno paprene kazne
3. dvostruko veće kazne za pušenje na stanicama javnog gradskog prevoza uz dodatnu kaznu za bacanje opušaka na ulicu ili trotoar
4. poslastica :) - od 20h do 6h ujutru 2 do 3 puta veće kazne

Ovlašćenje za izricanje ovih kazni bi imala policija u uniformi, i/ili posebna vrsta inspektora koja bi mogla da bude u civilu i ne bi nosila nikakve oznake, ali bi obavezno morala da se legitimiše kada prekršiocu piše kaznu kako bi se sprečile manipulacije. Nešto poput kontrolora GSP-a... "švercuj se ti slobodno, ali ako te uhvatimo, zna ti se".... Naravno, nikakva fizička sila ne bi smela biti primenjena prema prekršiocima zabrane, a ukoliko odbiju da se legitimišu, inspekcija bi imala pravo da pozove organe reda na čiji zahtev bi morao da se pokaže lični dokument. U parkovima i zelenim površinama bi za sve važila samo zabrana bacanja smeća, tako da bi se napravio kompromis za pušače. Zbog čega se ne zalažem za potpuno ukidanje? Pa zato što lično mislim da je neizvodljivo, ali bi sa merama koje sam predložio došlo do nekakvog izjednačavanja prava pušača i nepušača na otvorenom prostoru.

Što se tiče zatvorenih prostorija:
1. radno mesto - radnicima mora biti obezbeđena prostorija gde će na pauzi moći da zapale cigaretu, ili im dozvoliti da ukoliko ne postoje takvi uslovi na sat vremena mogu napustiti radno mesto (nešto kao pauza za ručak)
2. klubovi, kafići, diskoteke - odvojene prostorije ili ventilacija koja može da obezbedi da pušači i nepušači borave u istoj prostoriji, vlasnici bi imali pravo da potpuno zabrane cigarete u svojim ugostiteljsko-zabavnim objektima, bili bi omogućeni povoljniji krediti za nabavljanje klimatizacije i dat određeni rok u kojem bi se morali nabaviti takvi klima uređaji - u suprotnom KATANAC

Za kraj, kao poslednja mera... podizanje poreza na cigarete, ali to tek za par godina, ako rezultati ovih mera ne daju nikakve rezultate.

E tako ljudi, toliko od mene za sada.
Predlažite ali bez vređanja i prepucavanja, vratimo se na temu više.







 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 15:07 - pre 233 meseci
Citat:
techtris: Što se tiče zatvorenih prostorija:
1. radno mesto - radnicima mora biti obezbeđena prostorija gde će na pauzi moći da zapale cigaretu, ili im dozvoliti da ukoliko ne postoje takvi uslovi na sat vremena mogu napustiti radno mesto (nešto kao pauza za ručak)


Mali dodatak :)

Pusac ima pravo na 1 sat pauze kao i nepusac.. I kako ce to vreme da iskoristi njegovo je pravo izbora..
Ali da im se odobri sat vremena od vremena predvidjenog za rad da bi zapalili cigaretu ne dolazi u obzir osim ako se isto nepusacima ne da sat vremena za njihove hirove i uzitke :)... dakle ako svi radnici imaju pravo na 1 sat pauze tokom radnog vremena (pauza za rucak) pod istim uslovima onda je to ok.. nikakvo extra dodatno vreme da bi pusaci zadovoljili svoje potrebe za cigaretom...

Recimo ono sto je nefer je sto u nasim firmama gde se recimo ne pusi.. Pusac izadje na push pauzu .. kojih ima nekoliko u toku dana. i niko mu ne zamera za to.. ali ako nepusac ne radi isto to vreme odma postaje neradnik.

Ali opet s druge strane zasto da ne.. neka pusac iam push pauze na recimo svakih sat vremena plus pauza za rucak ali to automatski znaci umanjenje plate manje beneficija zbog manje produktivnosti i slicno. Ne moze isto da se meri rad pusca i nepusaca pod istim radnim okolnostima.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 15:23 - pre 233 meseci
Marenovicu, zasto ne nadjes neki tekst koji je naruskom ili na nekom jeziku koji lepo razumes, jer engleski ne znas, i zato mi vec danima nije jasno zasto trazis tekstove na engleskom, kada taj jezik nikada nisi znao. Ono sto si ti stavio u quote:

Citat:
Under the new legislation, people in Norway would only be allowed to smoke in their/ homes or outside.


znaci da ce ljudi u Norveskoj, po novim zakonskim propisima, moci da puse samo u svojim domovima i napolju, tj. na otvorenom prostoru. U sta spadaju i ulice. Ali posto sa tobom mogu da diskutujem na samo jedan nacin, tako cu i sada: "U pravu si Marenovicu, tako je Marenovicu". Mnogo je lakse. Sam sebe pokopavas, ali neces da priznas da nisi u pravu.

Citat:
Lepo pise dozvoljeno je pusenje u svojim domovima i svojim "outside" prostorima...

E, odavno se nisam ovako ismejao!! Vec 10 minuta pisem ovu poruku...ne mogu da pisem, idu mi suze na oci od smeha!!! Koliko se covek ponizava samo da bi ispalo da je u pravu! Neverovatno.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 15:23 - pre 233 meseci
Sto se tice norveske stvarno mi nije jasno zasto se prepucavate toliko kada sam ja jos u mojim prvim postovima JASNO stavio do znanja da moja sestra zivi u Oslu i ona je pusac i zna valjda najbolje kakvi zakoni protiv pusenja na javnom mestu tamo postoje..
I jedino gde je dozvoljeno pusenje je na vlastitom posedu i na prostorima koji se ne deklarisu kao javno mesto ili nacionalni park ili specijalni prostori gde izvor plamena moze da ugrozi taj prostor i naravno drugi javni posedi de vam vlasnik to ne dozvoljava :).. Valjda sam pokrio sve :) a i ko daje bitno ako nisam

izgleda da neko ovde povrsno cita prethodne poruke ili uopste ne cita :)

@Nabukodonosor
Jel mislis da ti znas bolje kako se primenjuje u Norveskoj zakon protiv pusenja na javnom mestu od moje sestre koja tamo zivi i koja je pusac? Mislis da ona prva ne bi pronasla sva mesta gde je dozvoljeno da se zapali cigareta. Na ulici NE moze...
OUTSIDE koji se spominje u prethodnim postovima je vezan za privatni posed..
Posto privatni posed ne znaci samo KUCA ili VILA ili ZGRADA.. nego i imovina koja okruzuje te objekte.. Plus u outside se podrazumeva i prostor koji se ne deklarise kao Javno mesto kao sto je prostor mimo urbanih sredina.. da ne kazem priroda... Dok i za OUTSIDE (prirodu) postoje specijalni slucajevi gde je zabranjeno pusenje. nac. parkovi.
Mislim stvarno pusaci ponekad mlate praznu slamu pokusavajuci da isteraju svoje principe. Ma Norvezani su svi glupi kada su uveli takav zakon protiv pusenja a mi Srbi smo najpametniji i mi znamo najbolje.. Zivela cigareta. dole nepusaci.

[Ovu poruku je menjao MarijanKo dana 16.03.2005. u 16:31 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 58106 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.