Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 58102 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 01:06 - pre 233 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Za tebe nemam ni jedno pitanje jer ni na ovo ne znas ocigledno odgovor. U SVIM zemljama gde se voze trke formule 1 je dozvoljeno reklamiranje duvanskih proizvoda. Iz tog razloga se Formula 1 i seli iz nekih zemalja u neke druge. Pogledaj malo na Sumaherov bolid i videces krupnim slovima da pise Marlboro. Ako treba stavicu i sliku sa zadnjih nekoliko trka.


A IZ koje zemlje se seli U koju zemlju?!?!?!?!?
IZ onih zemalja u kojima je zabranjeno reklamiranje NEMA reklama na bolidima a to su zemlje evropske unije.. A to sto si video kod sumahera je slika iz Velike nagrade Australije..
A u toj zemlji nema zabrane..


@Fuzz-
Ti si nizi oblik zivota na forumu koji jedini smisao svog bitisanja ovde vidi u provociranju.. Za tebe je zoloski vrt da tamo uveseljavas posmatrace ....

Sta? neko rekao vredjanje??
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 01:14 - pre 233 meseci
As long as it comes from zee higher form of life....
anti-heroin spree
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 01:50 - pre 233 meseci
@Nabukodonosor

Zasto si protiv zakona o zabrani pusenja na javnim mestima?

Jesi li mozda, kako se ono kaze, second hand smoker?
Pasivni pusac? Mislim, nikad nisi zapalio cigaru ali volis da pusis.

Vezano za Formulu 1

Sacekaj vel.nagradu Belgije, ona je ako se ne varam sledeca, pa ces videti Sumahera.
Dalje, ti rece da je to sport??? Nee, formula 1 je mnogo vise od toga.

Citat:
EU agrees an advertising ban

The actions of the British government in regard to tobacco sponsorship complicated the task of the European Commission which for the past eight years has been seeking a ban on almost all forms of tobacco advertising and sponsorship. An agreement was finally reached by European Union ministers after the compromise with Britain that will allow Formula One motor racing up to nine seasons to phase out its dependence on cigarette sponsorship.



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
195.252.80.*

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 01:54 - pre 233 meseci
A kako uopšte dođoste do formule1 ? Jel to uvezi sa onim kako su automobili nužno zlo, a cigarete hir?
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 02:01 - pre 233 meseci
Dodjosmo tako sto sam ja napomenuo da cak i formula 1 koja je imala veliki izvor prihoda od rekalama duvanskih proizvoda, da je cak i ona okrenula ledja duvanu i usvojila nova pravila. Vise nema tobacco advertising-a . Bar ne u zemljama EU i zemljama gde je zabranjeno reklamiranje duvana.

Mom komsiji je to zasmetalo jer njegov favorit, Sumaher je vozio u Australiji bolid sa reklamom, ali kao sto rece Marijanko, to nije EU.

Dakle, ceo svet ide u tom smeru, samo bi nekolicina predvodjena Fuzzom, borstalom i pracena kojim pasivnim pusacem (nikad zapalio nije ali voli da pusi) htela da okrene svet u drugom pravcu.....


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.ia3.marketscore.com.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 02:07 - pre 233 meseci
Citat:
Posto nisam za zabranu pusanja na ulici ne mogu ti odgovoriti na to pitanje.

Javno mesto nije samo park ili ulica.

Pa ovde se uveliko prica kako ljudima smeta dim kada setaju sa decom ulicom ili kada sede u parku. Ili se meni to samo ucinilo?!

Citat:
A IZ koje zemlje se seli U koju zemlju?!?!?!?!?

Pa sele se iz zemalja u kojima je zabranjeno reklamiranje duvanskih proizvoda u one u kojima je to dozvoljeno. Nekoliko zemalja su uvele tu zabranu i automatski ispale iz kalendara za takmicenje. Tako da po tvome, nijedna trka se ne vozi u Evropi. ?!?!

Citat:
Marenovic:Jesi li mozda, kako se ono kaze, second hand smoker?
Pasivni pusac? Mislim, nikad nisi zapalio cigaru ali volis da pusis.

Ovo ne razumem.

Citat:
Sacekaj vel.nagradu Belgije, ona je ako se ne varam sledeca, pa ces videti Sumahera.

Sledeca trka NIJE u Belgiji, vec u Meleziji. Belgija je na redu 11. Septembra.

Citat:
Zasto si protiv zakona o zabrani pusenja na javnim mestima?

Nisam ja uopste protiv tog zakona, vec sam protiv forme tog zakona koju ti zelis, a to je da se ukinu neke slobode. A sve to iz razloga sto znam gde bi sve to u daljoj buducnosti moglo da odvede (mislim na slobodu). U redu je da se uvede taj zakon, ali ne za fizicka lica vec za objekte, tj. da isti moraju da obezbede odvojene prostorije za pusace i nepusace. Ovo za ulicu ili park je smesno i komentarisati. Mozda ce to Marenovic da uvede.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 02:22 - pre 233 meseci
U pravu si, pogresio, sam, ali sacekacemo 14 april i Imolu.


Citat:
Citat:

Marenovic:Jesi li mozda, kako se ono kaze, second hand smoker?
Pasivni pusac? Mislim, nikad nisi zapalio cigaru ali volis da pusis.


Ovo ne razumem.


Neki linkovi ce to pojasniti.
Ujedno ti su linkovi odgovor svima koji su trazili link da im se dokaze stetnost pusenja na ulici. Pogledajte kako pusenje "iz druge ruke" moze biti stetno.

Citat:
Secondhand Smoke and Cancer


http://progressreport.cancer.g...hid=9&coid=52&mid=vpco

http://www.cancer.ca/ccs/inter...,3172_13127__langId-en,00.html

http://www.hc-sc.gc.ca/hecs-se...cts/blueribbon/secondHand.html
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.per.dialup.connect.net.au.



+3 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 06:21 - pre 233 meseci
Hm...
Hajde se informisi MarijanKo.

'The Federal Government allows tobacco sponsorships for a number of events of international importance, such as the Formula 1 Grand Prix however, tobacco sponsorship of these events will not be allowed after 2006 as a result of new legislation.' Btw, ovo vazi samo za Australiju.

Preuzeto sa www.quit.org.au
Pogledaj ispod 'Tobacco', pa 'Regulating Tobacco', pa 'Advertising and Promotion'.
Tu ces naci detaljnije informacije.

Imaj jos jednu godinu fore, and that's the end my friend.


 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 07:04 - pre 233 meseci
Citat:
_djevojka_: Hm...
Hajde se informisi MarijanKo.
....
'The Federal Government allows tobacco sponsorships for a number of events of international importance, such as the Formula 1 Grand Prix however, tobacco sponsorship of these events will not be allowed after 2006 as a result of new legislation.' Btw, ovo vazi samo za Australiju.
.....
Imaj jos jednu godinu fore, and that's the end my friend.


Iskreno ne kapiram sta si time htela da mi kazes :) da li me to stavljas u kos sa pusacima? Ili.. da li mozes da mi pojasnis sta si tom porukom htela da mi kazes..

Ono sto sam ja rekao je da jos od pre je banovano reklamiranje duvanskih proizvoda na stazama formule jedan koje se voze u Evropskoj Uniji..
Timovi su to resavali tako sto su umesto imena branda stavljali iemna vozaca... To odavno stoji na snazi .. I upravo zbog toga je Ekleston uvrstio nove staze na kojima je reklamiranje cigareta dozvoljeno..
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 08:01 - pre 233 meseci
Objasnjenje:

'.. A to sto si video kod sumahera je slika iz Velike nagrade Australije..
A u toj zemlji nema zabrane..'

Ja sam samo stavila dodatne informacije, gdje se kaze da je ogranicen rok za takvu vrstu promocije duvanske industrije.

Napravila sam jednu pravopisnu gresku, a ti to odmah uzeo za zlo.

Umjesto: 'Imaj jos jednu godinu fore, and that's the end my friend.', trebalo je da stoji: 'ImajU jos jednu godinu fore, and that's the end my friend.'

Nadam se da necu morati da objasnjavam svoje objasnjenje?
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 10:41 - pre 233 meseci
Ne moras.
Evo, videli smo da i Australija ide k tome da progna cigarete...

Dakle, ceo svet ide k tome da progna cigarete, samo se pojedini ovde bore za opstanak istih. Jeste li pogledali linkove koje sam dao u prethodom postu????
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 13:48 - pre 233 meseci
Pa ne ide ceo svet :) Srbija, Rusija, Turska (pre nego sto udju u EU, a to ce jos nekoliko godina), Belorusija, Ukrajina, ... najbolje je prodati biznis sa cigaretama tamo, kad stanovnistvo ne samo da nije svesno problema, vec i misli da je u pravu :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 14:22 - pre 233 meseci
Citat:
este li pogledali linkove koje sam dao u prethodom postu????

Ja sam pogledao te linkove. I sta na njima ima zanimljivo?! Kao sto sam i mislio, govori se o situaciji kada si sa gomilom pusaca u zatvorenim prostorijama. Nigde se ne pominje ulica, park, stadio i slicno. Ja sam vec rekao kakvo misljenje imam o tome.

Citat:
Canadians spend most of their time indoors.


I samo o tome slicnim stvarima....

Citat:
Who is at risk:

* at home
* at work
* at school
* in public places such as restaurants and bars
* in vehicles such as the family car


booooring....

Kada nadjes nesto gde pise da je ovo isto skodjivo za sve ostale pored pusaca, ali na ulici ili slicnim mestima, prelazim u vas tabor. Ali bas iz razloga sto znam da je to nemoguce, za sada sam u svom taboru. A ti si taj koji se bori za zabranu pusenja na ulici i u parkovima npr. A ja sam protiv TOGA.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 14:28 - pre 233 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Jeste li pogledali linkove koje sam dao u prethodom postu????

Jesam ja. I?
citat iz jednog tvog linka:'People who are exposed to secondhand smoke inhale these chemicals, just as smokers do, although at lower levels'
drugi link:'Second-hand smoke releases the same 4,000 chemicals as smoke that is directly inhaled, but in even greater quantity.'
Pa ni oni sami baš ne znaju..
Sve zavisi kako ko tumači brojkice, te nema mesta panici :)
Ono zašto bi trebalo zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima je više stvar inhaliranja neprijatnih mirisa nego realne opasnosti po zdravlje - naročito posle povremenih poseta javnim mestima.
Uostalom koji deo populacije nepušača pripada rizičnoj grupi? Ne posetioci javnih mesta i manifestacija, već oni koji žive (i/ili rade) sa teškim pušačima, a to je njihov izbor saputnika...
Btw Marenoviću tebi će pre doći glave stres ili fenol iz česme nego pasivna nikotinizacija :)
Save time... see it my way.
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 15:06 - pre 233 meseci
Evo kako su ljudi civilizovano rjesili problem na aerodromu u Hong Kongu:

Imaju sobe koje su samo za pusace. Covjek fino otvori vrata, udje i drogira se zajedno sa ostalima koji uzivaju u duvanu. Jeste da su sobe klaustrofobicne, ali svi se natruju koliko im je potrebno, a okolo ne smrdi. Kad zavrsis, izadjes iz sobe, i kraj price...i da...ta osoba nastavi da smrdi. :)



 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 20:00 - pre 233 meseci

Neke zemlje se potpuno smoke-free, kao Norveska i Svedska u kojoj zakon o zabrani pusenja na javnim mestima stupa na snagu ove godine.

Vec sam davao neke linkove, ali evo jos nekih:

http://www.californialung.org/spotlight/smokefree00fw.html

Businesses and local governments across the state are heeding this demand and enacting voluntary policies and local ordinances that restrict outdoor smoking. This includes health facilities, restaurants and bars with outdoor patios, shopping centers, parks, playgrounds, zoos, and fairs.


http://www.nsma.org.au/update04/update49.htm


http://smokinghurts.com/Smoke-FreeRestaurants.htm

Davao City: Smoking is prohibited inside all public establishments. (We do not have accurate information regarding the restaurant part of the ordinance, but found the following interesting.) Davao City has included smoking in the streets among the prohibited acts in its amended anti-smoking ordinance.

http://www.njgasp.org/f5_sky.htm
In New Jersey there are more than 70 smokefree outdoor ordinances for parks, pools, beaches, ballfields, and zoos in locations including Belmar, Cape May County, Cedar Grove, Ft. Lee, Hackensack, Hackettstown, Mt. Olive, Ocean City, Princeton Borough and Township, and Vineland. (That's an early-2004 tally; New Jersey GASP tracks local ordinances and provides current totals including on www.njgasp.org in the legislation section.)



Tobacco Control 2000; 9:98 http://www.breath-ala.org/html/out_solana.htm Malo stariji link, ali pogledajte ipak...Zapalite cigaru na njihovoj plazi ;)

Solana Beach Bans Smoking

Solana Beach Bans Smoking
Kenny Goldberg
KPBS, SAN DIEGO

(2003-11-20) The little town of Solana Beach doesn't have a big reputation. But that could be about to change. Friday, Solana Beach becomes the first city I the continental United States to ban smoking on its beaches. City officials say the impetus for the new law didn't come from politicians or policy works it came from high school students. KPBS Health Reporter Kenny Goldberg has the story.



http://www.earthresource.org/campaigns/smoke-free/overview.html

Mesa, AZ, bans smoking in just about every outdoor space where the public congregates

Pored ovog, pogledajte gde je sve zabranjeno pusenje na javnim mestima...

http://www.appleton.org/announ...ring%202005%20Referendum.shtml

http://www.smokinghurts.com/Rest_US.htm


Byte, hvala...
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 22:57 - pre 233 meseci
Solana Beach :) Sta, ponestalo ti zemalja ?

Citat:
Ivan Dimkovic: Pa ne ide ceo svet :) Srbija, Rusija, Turska (pre nego sto udju u EU, a to ce jos nekoliko godina), Belorusija, Ukrajina, ... najbolje je prodati biznis sa cigaretama tamo, kad stanovnistvo ne samo da nije svesno problema, vec i misli da je u pravu :-)


Pa zato mu je potrebna pravna regulacija po pitanju pusenja,ali ne i izivljavanje na ljudima cije postojanje Marenovic na primer i ne konstatuje,ali zna da bi ih ukinuo.
anti-heroin spree
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?15.03.2005. u 23:59 - pre 233 meseci
Upravo tako Fuzz. Posto stanovnistvo samo nije svesno onda je potreban zakon koji ce stititi to isto stanovnistvo.

A zbog cega smatras da je izivljavanje ako se recimo u knez Mihajlovoj zabrani pusenje jer je to, eto, centar, setaliste...
Sta treba da dimis i tamo??? Zasto moras?
Zatvori se u neku pusnicu i dimi se. Ili jednostavno prosetaj do Norveske, Kalifornije, Svedske od 1 juna ili bese jula pa tamo zapali...

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 00:09 - pre 233 meseci
Covece, kada ces shvatiti da je i u Norveskoj na ulici dozvoljeno pusenje?!? Tj. na SVAKOM outdoor prostoru. Bio si danas kod mene i nasao sam ti to na Netu, ali si ti toliko nedokazan i po svaku cenu hoces da budes u pravu da je to neverovatno.

Evo da to i potvrdim:

Citat:
Smoking will only be possible at home or outside


Citat:
It would make Norway the first country in the world to ban smoking completely from all indoor public places.


Izvor

Razumem da ti engleski jezik nije jaca strana, ali sam ti danas sve lepo objasnio, ali izgleda da nema svrhe. Ovo sam postavio samo iz razloga da ne dovodis ostale ljudi sa malo zdravog razuma u neke zablude. Tebi sam vec rekao "Ti si u pravu" jer vidim da sa tobom nema svrhe raspravljati. Jednostavno, utuvio si sebi u glavu da je pusenje na ulici zabranjeno i tebi to sada vise niko ne moze da izbije iz glave.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 00:22 - pre 233 meseci
Zanači Marenović može da sedi sa second hand pušačima, samo mu first hand smeta...
Nabuko, ti second hand smrdljivko jedan?
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 58102 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.