Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78962 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?22.01.2005. u 20:56 - pre 233 meseci
Da li je moguce napraviti slagalicu u bejziku?
U koliko imate neke ideje ili ste za timski rad javite se na mail [email protected]...
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?22.01.2005. u 22:47 - pre 233 meseci
Ja sam ranije tako nesto pokusao.Asocijacije su lake za napraviti.Aukcija se takodje moze napraviti.Problem mi je igra moj broj.Izvini ako su imena igri pogresna jer su takva u istom kvizu koji se emituje u CG i zove se Sfinga
Underground
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?23.01.2005. u 00:30 - pre 233 meseci
Ovo pitanje ima onoliko smisla kao i "da li je moguće napisati 'Odiseju' ćirilicom?".

Naravno da je moguće.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?23.01.2005. u 00:39 - pre 233 meseci
Ja sam davno napisao u pascalu Slagalicu (znaci samo slagalicu), tako da imam neku manju bazu od oko 100,000 reci. Evo je u uploadu.
Ako vam treba pomoc oko necega, vicite, pomoci cu koliko mogu

poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?23.01.2005. u 11:22 - pre 233 meseci
Citat:
Exit: Problem mi je igra moj broj.

Pa to je cak lakse i od asocijacija!
Samo random izabers brojeve (ono "Stop", "Stop",... :P) i onda u jednom textboxu pises izraz (samo sto treba da uradis da ne moze da koristi brojeve koji nisu izabrani itd) i samo text iz tog textbox-a (dakle izraz) prosledis Microsoft Script Control-i u funciju Evaulate i dobijes rezultat celog izraza...
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?23.01.2005. u 15:55 - pre 233 meseci
da to je ok,ali kako napraviti onu igru slagalica kad komp treba da izbaci najduzu rec od datih slova?
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?23.01.2005. u 16:27 - pre 233 meseci
Treba ti baza reci sortirana po duzini. Onda samo krenes od najduze reci i proveravas da li je moguce sastaviti je od ponudjenih slova. Ako je nemoguce prelazis na sledecu rec a kad naidjes na rec koju mozes da sastavis onda je to trazena rec.
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 12:55 - pre 233 meseci
Mozes li da mo das code?Ili da uradis neki manji prog da vidim kako to izgleda?

Moze li kako da se izbjegne Microsoft Script Control?
Underground
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 13:51 - pre 233 meseci
OK!Zashto se nebi udruzili zajedno i napravili taj kviz?(bilo bi lepo:))
Imam josh jedan problem,dodushe to se tice grafike a ne programiranja ali mi interesuje vashe mishljenje!U kom programu bi bilo najbolje napraviti graficki deo?
Flesh,Corel...ili neki drugi
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 13:53 - pre 233 meseci
p.s
Hvala,Shadowed-u za ideju igre slagalica!
poz

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 14:00 - pre 233 meseci
Sto se mene tice, mozete imati moju podrsku/pomoc ali mislim da necu imati vremena da aktivno ucestvujem u samom pravljenju.
Ovo je dobra ideja jer (moze da) obuhvata dosta razlicitih stvari u programiranju pa je za ucenje (treniranje) VB-a prilicno korisno.
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 16:50 - pre 233 meseci

Citat:
Pr0gr4m3r: OK!Zashto se nebi udruzili zajedno i napravili taj kviz?(bilo bi lepo:))
Imam josh jedan problem,dodushe to se tice grafike a ne programiranja ali mi interesuje vashe mishljenje!U kom programu bi bilo najbolje napraviti graficki deo?
Flesh,Corel...ili neki drugi



Grafika se moze uraditi u Adobe Photoshop-u.Najbolje je skinuti sa interneta neke
pogodne slike i u Photoshopu ih malo obraditi

Underground
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 18:59 - pre 233 meseci
Hvala na podrshci!Mogli bi se podeliti u timove!Odnosto jedan nick bi radio jednu igru...na primer nick programer bi radio igru Moj broj,ili Exit bi radio igru Slagalica...
i na kraju kad budu igre gotove sklopili bi u jednu celinu...
(kako je lepo mashtati:))
Poz svima koji su zainteresovani za kviz TV SLAGALICA!

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 21:47 - pre 233 meseci
Programerski deo je najjednostavniji i najmanji deo posla u jednom takvom projektu kao što je TV Slagalica ili bilo koji drugi kviz.Najveći deo posla i najteži je čista fizikalija (pravljenje GUI-ja, sakupljanje reči za bazu i sl.), tako da vam predlažem da krenete od toga (plan projekta pre svega se naravno podrazumeva), pa kad to sve rešite onda se bacite na programiranje.U suprotnom nećete daleko stići sa projektom, trust me, već sam to radio.Poput Shadowed-a, ni ja ne mogu aktivno da učestvujem u projektu, ali ukoliko negde zaglavite, javite se ovde, pa ćemo pomoći.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

GoranVucicevic
Novi Sad

Član broj: 28045
Poruke: 66
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clickersoftware.com


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 22:14 - pre 233 meseci
Nemojte se muciti da skupljate reci za bazu, jer ako niste znali - cela stvar funkcionise na sledeci nacin:
Izaberu se dve reci po emisiji, pa se po random sistemu doda ostatak slova i ispremestaju se, a onda kad prodje vreme koje je predvidjeno za resavanje "kompjuter izbaci" najduzu rec.
To vam je isto kao kad sam dobio poziv za rezervu u neko tuzno proslo vreme pa mi cika iz vojnog odseka kaze "izvukao me kompjuter"!
Vidi: GoranVuc #4934
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 22:28 - pre 233 meseci
Citat:
Nemojte se muciti da skupljate reci za bazu, jer ako niste znali - cela stvar funkcionise na sledeci nacin:
Izaberu se dve reci po emisiji, pa se po random sistemu doda ostatak slova i ispremestaju se, a onda kad prodje vreme koje je predvidjeno za resavanje "kompjuter izbaci" najduzu rec.

Mora da postoji baza reči iz drugih razloga, jer nije samo problem za tu najdužu reč , već da bi se odredilo da li je bilo koja sastavljena reč od strane igrača validna.Recimo, ja sad upišem QWDQWRDR, kako će kompjuter, tačnije program da zna da li ta reč ima ili nema smisla ako nema baze reči ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

GoranVucicevic
Novi Sad

Član broj: 28045
Poruke: 66
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clickersoftware.com


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 22:41 - pre 233 meseci
Osnovno pitanje je da li pricamo o programu za podrsku TV kvizu, gde Milka Canic ima funkciju, ili o zabavnom programu za kucnu upotrebu, gde ovo sto si rekao ima smisla.
Vidi: GoranVuc #4934
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 23:00 - pre 233 meseci
Zašto bi neko pravio podršku za TV kviz Slagalica, kad tako nešto već postoji i funkcioniše u praksi, tako da su momci verovatno mislili da prave nešto za kućnu upotrebu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?24.01.2005. u 23:56 - pre 233 meseci
Evo i ja se prijavljujem u tim! :D
Mogu da pomognem oko programiranja i malo oko grafike (tek sam poceo da ucim pshop)
Ja mogu da se bachim na Moj Broj - pokusacu da izbegnem Script Controlu pisuci neki moj parser (nije tesko, vec sam to radio) samo mi treba mala pomoc (ako cu ja da radim Moj Broj):
ne znam bas pravila igre :p Jel mora da iskoristi sve brojeve? Jel moze da ih ponavlja? Koje operacije su dozvoljene? xexexe, vidi se da nemam bas mnogo vremena za tv ;)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?25.01.2005. u 01:08 - pre 233 meseci
e bas sam poceo da radim parser kad videh da ima MNOGO posla! Mislim nije tesko (ustvari ne izgleda tesko ali... zeza me vise zagrada jedne u drugima...) al je brate zamorno! Pa sam zato otisao do PSC i, zamislite sta sam nasao - source za Scripting kontrolu! lol :D
Zapravo nije source za MSC vec neki evaluator (tako nekako) koji moze da (veoma brzo) resava komplikovane izraze! Pored ove mogucnosti moze i da izvrsava ceo kod (cini mi se pisan u c-u) al to nama ne treba... a mrzi me da prepravljam kod (sta cu kad sam lenj :p) pa cu lepo da ga celog ostavim (dve klase) iako koristim samo nekih 20% koda...
Pa, sad bi ga zavrsio (Moj Broj sa nekom temp grafikom) al ne znam pravila :) zato cu sutra da odgledam emisiju i eto Mog Broja do sutra uvece!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78962 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.