Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvalili mi kutiju !!???

[es] :: PC Konfiguracije :: Uvalili mi kutiju !!???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22676 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokiss
Bojan Spasic
Kladovo

Član broj: 35000
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 233450357
Sajt: www.radiodjerdap.rs


+2 Profil

icon Uvalili mi kutiju !!???14.01.2005. u 22:47 - pre 233 meseci
Kupim ja pre dva dana monitor "ADI" sa 3 godine garancije u jednoj POZNATOJ beogradskoj firmi, stignem kuci upalim kad ono:
1. od vrha ekrana na dole sve mutnije i mutnije (ostrina slike 0)
2. gornja leva ivica (prva cetvrtina) slike udubljena na desno i celu mi sliku ljudi krivi a sto je najgore nema sile da se ispravi
3. a sad najbolje, okrenem ja zadnju stranu monitora, kad tamo pise - "MAXVIEW HH-776", pa kakve veze ima to sa ADI monitorima

nisam jos rekao da je monitor crn, a farba je kao da su ga sa cetkom farbali i ispisali markerom ADI...

Vratim se ja sa monitorom sutra kod njih a oni ce meni:
1. na geometriju slike niko ne daje garanciju
2. ostrina je na svima SLICNA
a za marku monitora nisam rekao jer sam i ja tek posle toga provalio...

POMAGAJTE ljudi sta da radim...??????












 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???14.01.2005. u 23:01 - pre 233 meseci
Pa znaš kako, postao si žrtva one engleske (ili čije već) poslovice: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.

Ako već nisi uspeo da vratiš nađi neku naivčinu pa mu prodaj, a za sebe (uz odgovarajuću doplatu) uzmi ljudski monitor.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???14.01.2005. u 23:04 - pre 233 meseci
A što ne bi recimo rekao koja je firma u pitanju, pa ako ništa drugo da im odradiš negativan PR.....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bokiss
Bojan Spasic
Kladovo

Član broj: 35000
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 233450357
Sajt: www.radiodjerdap.rs


+2 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???14.01.2005. u 23:22 - pre 233 meseci
***

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 15.01.2005. u 03:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.01.2005. u 01:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???15.01.2005. u 01:26 - pre 233 meseci
Dve reci: trzisni inspektor
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???15.01.2005. u 01:45 - pre 233 meseci
pa da. ako sam te ja dobro razumeo, to nije onaj monitor koji su ti pokazali kada si dogovarao kupovinu. a i inspektor zna sta je mutna slika.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???15.01.2005. u 02:14 - pre 233 meseci
Nije pomenuta firma izuzetak....

Pokusaj da se nagodis u servisu da pokusaju da doteraju te karakteristike
monitora.... Mogu ( milom ili silom ) da to malo poprave....

Citat:
Vratim se ja sa monitorom sutra kod njih a oni ce meni:
1. na geometriju slike niko ne daje garanciju
2. ostrina je na svima SLICNA

Ovo je skroz tacno i takav odgovor ces dobiti u 99% slucajeva.

Citat:
3. a sad najbolje, okrenem ja zadnju stranu monitora, kad tamo pise - "MAXVIEW HH-776", pa kakve veze ima to sa ADI monitorima


U garanciji lepo pise da imas PRAVO i OBAVEZU da pre preuzimanja pogledas
sta preuzimas..... Sam si kriv sto nisi gledao....
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???15.01.2005. u 02:36 - pre 233 meseci
Nije kriv. To sto nije pogledao sta je u kutiji samo znaci da rizikuje da dobije ostecen ili nekompletan proizvod. Garancija ne pokriva fizicka ostecenja kao sto su ogrebotine, lomovi i sl. Nema tog prodavca koji ce se legalnim sredstvima odbraniti od optuzbe da je kupcu predao proizvod razlicit od onog na racunu i posle reklamacije odbio da ga zameni!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???15.01.2005. u 03:46 - pre 233 meseci
Tesko je o tim stvarima mirno i razumno razgovarati.

Jeste da je nasa zemlja "prosla kroz velika iskusenja" itd., itd., medjutim, postoji pre svega neko osnovno ljudsko postenje. Jer, sto rece jedan od prethodnika, ruzno ponasanje prodavca moze vrlo lako da izazove i ruzno ponasanje kupca. Zbog raznoraznih teskoca ne mozemo sada jedni drugima da uvaljujemo kojekakve gluposti. Nije svaki kupac strucnjak, da bi vizelnim pregledom nepogresivo utvrdio stanje u kakvom mu se nesto prodaje. Sada tu dolazi na red i tehnicko postenje, pa na kraju i trgovacko.

Uzmite moj slucaj na primer: zbog teske bolesti nisam u stanju da izlazim iz stana. Komponente mi nabavlja majka stara 85 godina, koja jedva razlikuje sta je sta, a kamoli u kakvom je stanju. Njoj bi hladno mogli da podmetnu bundevu, ona donosi sta joj dadu, na osnovu moje pismene porudzbine. Ona u radnji samo kaze: "Je li to sto je napisao?" plati i donosi. Sve ima neke razumne granice, pa cak i muvanje i podmetanje.

Jednom je donela graficku karticu, cena je bila povoljna pa sam odlucio da je kupim, ali je donesena kartica odavala utisak da je bila koriscena. Setim se ja u cemu je trik, pozovem telefonom i kazem: "Moja majka je kupila kod vas pre sat vremena graficku karticu" "Da." "Je li vam to bila zadnja?" "Jeste." "Onda OK, sve jasno." i nasmejem se a nasmeja se i podavac. Jeste ona bila malo prasnjiva i imala tragove ugradjivanja, ali je radila, a da sam se nesto bunio, oni bi mi vratili novac a ja bih bio bez graficke kartice. Tu sam ja svesno preuzeo rizik na sebe zbog povoljne cene i time je stvar zakljucena. Kao sto vidite, ta graficka jos radi :-) , pomocu nje sam vam ovo napisao. Ali te fore - "Sto nisi pogledao!" to je vec nesto drugo, ne mozes da pretvoris prodavnicu u test-laboratoriju za hardver pa da pocnes na dugacko i na siroko da pregledas robu koju kupujes.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???15.01.2005. u 10:10 - pre 233 meseci
Evo Toma lepo rece.... OVO JE SRBIJA.
Moramo da shvatimo gde i u kakvom okruzenju zivimo.Desavaju se razne stvari,
pa je kupac cesto prinudjen da bude vrlo drzak da ne bi bio prevaren.
Licno mi je glupo da se sve raspakuje u prodavnici - servisu,ali znajuci kakvo je
" natezanje " kasnija reklamacija uvek unapred saopstavam da zelim da mi se omogci
da ono sto kupujem pre konacnog preuzimanja pregledam,a pojedine proizvode cak i isprobam.Ako mi to ne omoguce cesto odustajem od kupovine.
Monitor recimo nikada ne bih uzeo bez probe,ma koliko da verujem prodavcu.

bokiss je verovao i zali se,a slicnih primera na forumu je jos i uglavnom se ljudi
zale na slican problem.

Sto se same marke monitora tice to nije nista cudno.Postoji masa proizvoda
na koje poznate kompanije samo lepe svoj logo i prodaju ih kao svoj proizvod
iako to nije iz njihovih proizvodnih pogona.Pitanje je samo koliko je to uocljivo...
Eto na tom " ADI-ju" pise MAXVIEW,a da je to obrisano i da samo pise model
HH-776 sta bi onda bilo...Ako bokiss ima garanciju u kojoj je upisan tacan serijski
broj i oznaka modela i na maski pise ADI onda tu tesko moze nesto da ucini.
Moze jedino da natera prodavce da mu dokazu da cela serija tih monitora ima
karakteristike kao njegov primerak,pa tek ako postoje znacajna odstupanja
ima pravo da trazi drugi monitor.

( Masa je primera za pricu o marki - proizvodjacu.... Evo npr. pogledajte ko sve
lepi svoj logo i oznaku na pojedine potpuno iste opticke uredjaje http://dhc014.rpc1.org/indexOEM.htm
Od kojih proizvoda su nastale " domace " marke kucista Neo,Centralook......... )
 
Odgovor na temu

koja

Član broj: 5645
Poruke: 129
195.252.85.*



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???16.01.2005. u 18:16 - pre 233 meseci
Slažem se u potpunosti sa Daxx-om, idi u tržišnu inspekciju i vidi sa njima šta mogu da ti pomognu.
Na samovolju i monopol prodavaca hardvera mora jednom da se stavi tačka!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???16.01.2005. u 20:26 - pre 233 meseci
Citat:
DaxxBGD: Dve reci: trzisni inspektor


Mislim da je ovo pravo rešenje.
NEMOJ ni u ludilu da se pomiriš sa situacijom i slegneš ramenima, jer je ovo ČISTA prevara.

Pozdrav i srećno!
 
Odgovor na temu

NBG
Beograd

Član broj: 7162
Poruke: 491
*.171.eunet.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???16.01.2005. u 21:02 - pre 233 meseci
Iz vlastitog iskustva (posto se bavim nekim slicnim poslovima) znam da na sam pomen trzisne i finansijske inspekcije svi problemi bivaju odmah reseni,zato se ne plasi,lupi sakom o sto i kazi da si prevaren i da odmah hoces da zamenis monitor(moze i doplata za novi drugi recimo) i videces kako ce se problemi resiti.
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???16.01.2005. u 22:09 - pre 233 meseci
Slažem se i ja. Pošteno si platio i red je da dobiješ to što si tražio. Ne živim u Srbiji, ali sve je to Balkan i svi znamo da ljudi svašta hoće uvaliti, ali to ne treba dozvoliti. Samo ti malo njima digni prašinu, pogotovo ako je to neka poznatija firma, kad vide da si ozbiljan popustit će.
 
Odgovor na temu

eXmAn
Haris Mustagrudić
Visoko, BiH

Član broj: 45265
Poruke: 12
*.as54.ze.bih.net.ba.

Sajt: www.hardwarebase.net


Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???17.01.2005. u 02:32 - pre 233 meseci
Na našem dijelu balkana ljudi su uvijek spremni podvalit jedan drugom. Nije važno šta si i ko si, većina je takva, ali imaš i poštene ljude.
Ništa nije sigurno. Osim smrti.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???22.01.2005. u 01:35 - pre 233 meseci
Da ta firma možda nije ***?

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 22.01.2005. u 16:20 GMT+1]
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???22.01.2005. u 02:01 - pre 233 meseci
Citat:
List Computers - Nomak


Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ebox

Član broj: 6023
Poruke: 123
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???22.01.2005. u 02:13 - pre 233 meseci
bokiss,

verovatno si vec nesto uradio, ali ako nisi moj savet ti je da se obratis trzisnoj inspekciji i da ti se reklamacija strogo temelji na tacki 2. iz tvog teksta. Mislim da je to kljucna okolnost na osnovu koje imas pravo na zamenu uredjaja. Te fore kako garancija ne pokriva geometriju slike neka prodaju trzisnom inspektoru. Sta im to znaci? Ako nekom prodaju monitor na kome se vidi samo pola slike kupac treba da im bude zahvalan jer su mogli da mu daju i uredjaj na kome se ne vidi nista? Svasta. Monitor mora da bude ispravan i da ima sve karakteristike koje odgovaraju tom tipu uredjaja. Prakticno, to znaci da slika mora da bude jasna i bez bilo kakvih deformacija. Naravno, svaki monitor ima dosta opcija za podesavanje slike, ali pretpostavljam da si ti to sve vec probao.
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 00:24 - pre 233 meseci
Ja imam slican problem. Rec je o monitoru Samsung 797DF.Znaci prodat mi je neispravan.Kvar je
da bukvalno ima senku (duhove) , to se primecuje najbolje na nekom Word dokumentu (slovima).
A jos bolje se vidi na AIDA32 monitor testu(signal crne resetke na beloj pozadini). Od ortaka sam
pozajmio 755DFX i zakacio njega i ovaj na dual head Radeona i definitivno na 755DFX nije bilo
nikakvih senki.Probao sam i svoj monitor na njegovoj grafickoj i senke su ostale.Znaci monitor
100% ne valja.Jos da napomenem da mu je i geometriju bukvalno nemoguce namestiti .Odenesem
ja ovima monitor i trazim drugi da mi daju,a oni tog modela vise nema moracemo da popravljamo.
Ja ne znam sta mi bi pa da pristanem.Znaci zovu posle 15 dana i tvrde da monitor nije ni bio pokvaren.Ja odlazim do njih i zaticem monitor u istom stanju i lik me ladno ubedjuje kako eto cela
serija ima dupla slova.Tu se iznerviram i kazem da necu da podignem monitor sa servisa dok ga
ne poprave,a oni pogledacemo jos malo... Posle 25 dana zovu oni i kao monitor je sredjen bili ste
u pravu kvar u RGB stepenu.Odlazim po monitor (nisam ga proverio kod njih,nije bilo moguce zbog
guzve i PDV new year svinjarije) i donosim ga kuci.Na opste cudjenje kvar je i dalje tu ,samo su
debili pokusali da ga zamaskiraju stelovanjem konvergencije.E tu mi pukne film, odem ja do njih
i trazim da mi daju drugi monitor i nista drugo.A oni vase reklamacije su neosnovane,vi treba da
nosite dioptriju i jos niz drugih uvreda.Ja se jedva suzdrzim da nekog ne nabodem i odlucim da
razgovaram sa inspekcijom.Podneo sam prijavu , inspektor ce izaci na teren ove nedelje pa cemo
znati epilog.Mene samo cudi ovoliko bahato ponasanje .Da nemaju mozda neku vezu u inspekciji
Kako god bilo njima se ne pise dobro(ako ja uzmem stvar u svoje ruke bice im jos gore).Inace da
znate ova lopovska firma se zove ***.



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 24.01.2005. u 12:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 03:22 - pre 233 meseci
Par puta sam kupovao neke komponente kod njih (jer su mi blizu, a relativno su jeftini) i uvek sam dolazio u iskusenje da zgazim nekog od njih (jedino nikad ne mogu da odlucim koga jer oni prosto kao da se takmice u aroganciji) . Samo nikako mi nije jasno zasto je uvek onolika guzva u njihovoj radnji jer arogantnijih prodavaca kompjutera u zivotu nisam sreo...naravno i lazu ako procene da musterija nema pojma o hardveru, ali ovo je vec sasvim uobicajena pojava u svim kompjuterskim radnjama...

------------
Hmm...zar ne bi trebao onaj ko je izmenio moju poruku to i da napise na kraju poruke - kao sto je Lancia gore radiJo...cisto da ne ispadne da sam bio ovako blag prema njima :P
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Uvalili mi kutiju !!???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22676 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.