Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 38528 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 15:02 - pre 234 meseci
Ma kakvih 20e, niko tamo nije lud. Telekom bira marketing koji će im doneti najviše prihoda - njima se nigde ne žuri. Čak i da padne monpol (što je sumnjivo) i dalje će samo Telekom da poseduje resurse (infrastrukturu), bar jedno (ne tako kratko) vreme. Dakle imamo situaciju 1) nema konkurencije 2) potrebe tržišta su velike 3) tražište (potencijalno, trenutno Beograd i možda još nege) dobro poznaje proizovd 4) tržište je ograničeno (tehnički) - ne znam tačno, pretopostavljam da Gojko u pravu za par %) 5) dovoljno klijenata je spremno da plate tu cenu 6) imaju zaštitu države - nema opasnosti da bi u skorije vreme konkurencija mogla da ugrozi pozicije

Ja da sam direktor Telekoma - radio bih isto. Ako treba da kukate na nekoga, to je Vlada. Telekom se brine o svom profitu, a Vlada (i ostala jajca) treba da se brinu o razvoju.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 15:14 - pre 234 meseci
kratko:

veoma ljubazna devojka na 9813 mi upravo rece da je sve to jos uvek u pripremi i da joj se javim oko Nove godine...

ps. imala je tako sladak glasic...
operator br.10

jel zna neko gde je ovaj call centar????!!??
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 15:17 - pre 234 meseci
offtopic:

@djricky

To je 100% bio neki generisani glas....verovatno imaju i verziju za ribe...sladak muski glas...
Ma to je sve u funkciji ulizivanja korisnicima....
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 15:30 - pre 234 meseci
Stigli su ugovori kod provajdera. Dampovane cene za one koji uzimaju
internet link od Telekoma, dranje ostaje za provajdere koji bi to preko
vozili preko svojih linkova.

Nize su cene nego u poslednjem predlogu, navode se i brojevi nekih
odluka kojim su one korigovane.

Za sada toliko, ima 10 strana ugovora, pa treba sve to rastumaciti.

Uglavnom ugovor je odlican. Po Telekom.
 
Odgovor na temu

ADSL-ovac
Adsl Ovca

Član broj: 36885
Poruke: 5
195.252.100.*



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 15:38 - pre 234 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Stigli su ugovori kod provajdera. Dampovane cene za one koji uzimaju
internet link od Telekoma, dranje ostaje za provajdere koji bi to preko
vozili preko svojih linkova.

Nize su cene nego u poslednjem predlogu, navode se i brojevi nekih
odluka kojim su one korigovane.

Za sada toliko, ima 10 strana ugovora, pa treba sve to rastumaciti.

Uglavnom ugovor je odlican. Po Telekom.


Gojo, daj nam samo neke odredbe o cenama, ne trezimo da nam preneses ceo ugoovr!!!
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net.



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 16:22 - pre 234 meseci
Gojko ajde daj info kao prosli put,tj sta je promenjeno od cena i uslova?
Jel se zna kada ce poceti prodaja preko provajdera?
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
195.252.113.*



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 16:22 - pre 234 meseci
Citat:

Ja da sam direktor Telekoma - radio bih isto


Hm. Ne verujem da bi znao da radis to. Sve dok ne budes na tom mestu ne mozes da znas. VELIKE firme su nesto drugo u odnosu kad ja i ti sednemo i pricamo: "sto je to tako, kad je ovako logicno".
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 18:34 - pre 234 meseci
Vidi, ne izmišljaju oni toplu vodu - samo primenjuju već poznate i razrađene strategije. Imaš određene uslove na tržištu i prema njima gradiš strategiju - a u ovom slučaju je prilično jasno zašto Telekom pravi ovakve strategije, ako sagledaš stanje (neregulisani monopol)i pretpostaviš neke scenarije (ulazne barijere posle zvaničnog ukidanja monopola). Meni se čini prilično verovatno da Telekom ima jake garancije da neće imati konkurenciju u skorije vreme, pa se zato i ponaša ovako. Nije bitno da li je ta garancija zasnovana na zakonu ili na dogovoru uticajnih faktora. Da ne idem previše offtopic, možemo na nekoj drugoj temi da glabimo o marketing strategijama i koja bi donela najveći profit u ovakvim uslovima.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
195.252.113.*



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 18:43 - pre 234 meseci
Nisi citao izmedju redova. _Politika_ je ukljucena u sve to, kao i u svim velikim firmama kao sto je Telekom. To je ono sto je nelogicno.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 21:00 - pre 234 meseci
Citat:
jc denton: Nisi citao izmedju redova. _Politika_ je ukljucena u sve to, kao i u svim velikim firmama kao sto je Telekom. To je ono sto je nelogicno.

Ode tema lagano u OT (kao i mnoge pre)...
Svejedno moram da pitam a zašto je nelogično???

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
195.252.113.*



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 23:46 - pre 234 meseci
He :)

Nelogicni potezi Telekoma sa stanovista obicnih korisnika, a ne nelogicno sto je i politika ukljucena. Na to sam mislio.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 23:50 - pre 234 meseci
OT, ali i MyWay i JC su u pravu..

U principu - svaka firma ima svoju politiku, ali na zdravom trzistu gde postoji konkurencija napreduje samo onaj ko uspe da opstane i ponudi dobar odnos cene i kvalieteta usluge.

Tako da za krajnjeg korisnika u deregulisanom trzistu politika neke firme nije stvar oko koje treba da razmislja - treba samo da ode na "price watch" i izabere sta je za njega najbolje, a politiku firmi ce upravo da kroji njegov izbor :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 01:03 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:ali na zdravom trzistu gde postoji konkurencija


Ali na Marsu gde žive marsovci ... :o)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 02:05 - pre 234 meseci
Cene u Makedoniji, poslao ljubazni kolega sa ES-a, Dalibor Sojic:

"Ima tri paketa:

1. Home (svi ga koriste) Cena Instaacija 6000 denara +
pretplata mesecno 3000 denara (denar/dinra priblizno
1)

Ako napravis ugovor za 2 godine pada pretplata na 2000
mesecno.

Ima neka kampanja (mislim da je zavrsila) koju sam ja
iskoristio. Instalacija (adsl bridge) + prvi mesec,
besplatno.

2. Biznis, dva paketa, mnogo vise se placa.

Detaljnije informacije mozes da pogledas
http://www.adsl.com.mk"

To nije na Marsu! Verujem kolegi, inace - bicu iskren - mislio sam nekako podsvesno "Makedonija? ADSL? Ma, kakvi!" a ljudi vec imaju! Polako postajem besan na samog sebe!

http://www.adsl.com.mk - vrlo simpatican sajt! Prijatno sam iznenadjen. Svidja mi se paralelan prikaz - poredjenje ADSL, ISDN i Dial-up otvaranja nekog sajta.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 08:58 - pre 234 meseci
albanija, bugarska? bosna ima ali je bezobrazno skup, za rumuniju ne znam...
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.yubc.net.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 09:36 - pre 234 meseci
da li reciomo kod adsl-a mogu istovremeno da koristim i down stream i up stream? recimo sa paketom od 256kbps(npr.downloadujem ~30 Kb/s), dok istovremeno uploadujem 64kbps (npr. ~7 Kb/s)......nadam se da me razumete.......
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 12:20 - pre 234 meseci
naravno
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.yubc.net.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 12:44 - pre 234 meseci
naravno moze, ili naravno razumes... :)))

znaci recimo teoretski ako neko nesto downloaduje od mene, a ja NE koristim download, da li je on ogranicen na samo tih 64kbps...?
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 12:55 - pre 234 meseci
Citat:
Cene u Makedoniji-(denar/dinra priblizno
1)


Samo sto je u Makedoniji 1 EUR = 63.7864 MKD , a 1 MKD = 1.24304 CSD
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija11.12.2004. u 12:58 - pre 234 meseci
@legend: Da.

Marko.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 38528 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.