Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eliminacija praznih linija

[es] :: Access :: Eliminacija praznih linija

[ Pregleda: 5202 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 122
*.dialup.blic.net



Profil

icon Eliminacija praznih linija08.07.2004. u 13:53 - pre 240 meseci
Potrebno je da rijesim sledeci problem:
Ako imam stubicni izvjestaj koji je npr. ovakav:

IME: Petar
PREZIME: Petrovic
ADRESA: Savska 25
GRAD: Beograd
EMAIL:
WEB:
--------------------------------

Kako da eliminisem prazna polja iz izvjestaja, ali citave linije (labela + prazno polje), tj. ako su linije za: Email i Web prazne, da mi se one ne prikazu u izvjestaju, a da se sledece linije automatski pomaknu gore za te ukinute linije, tj da bude:

IME: Petar
PREZIME: Petrovic
ADRESA: Savska 25
GRAD: Beograd
------------------------------------
Opcija CanShrink=Yes ne daje mi gornji rezultat.

Na internetu sam nasao primjer VB funkcije (www.personalmag.co.yu) koja bi trebala to da radi, ali mi nesto ne ide kako treba.

Ako neko moze da malo pojasni stvar.

 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.07.2004. u 06:57 - pre 240 meseci
Mozes kroz kod to da uradis, nesto tipa:

Koristi On Format event za report detail sekciju.

Onda:

Code:

If IsNull(txtEmail) = True Or txtEmail = "" Then
     txtEmail.Visible = False
     lblEmail.Visible = False
Else
     txtEmail.Visible = True
     lblEmail.Visible = True
End If


Znaci postavi visible property za label i text box na true/false u zavisonsti ima li nesto u tim poljima.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 122
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.07.2004. u 08:07 - pre 240 meseci
Hvala Simke.
Probao sam to i radi.
Ali ostao je jos problem kako sledece pune linije pomjeriti prema gore tj. na prazna mjesta koja su nastala, da bi se tako smanjila velicina papira pri stampanju.

PS. E sad mi jos nesto nije jasno.
Posto ja ne znam koja polja ce u izvjestaju biti prazna, znaci li to da za sva moram napisati kod?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.07.2004. u 18:35 - pre 240 meseci
Ako izbacis labele, redice CanShrink i sve ce biti u redu bez ikakvog programiranja.
Ako bas moras da imas labele, pa zar nije lepo da se bar vidi sta nedostaje?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.07.2004. u 18:58 - pre 240 meseci
Izvinjavam se, nije dovoljno da bude CanShrink=TRUE za svaku kontrolu. treba da je iza Detail section na reortu isto tako CanShrink=TRUE. I to sve pod uslovom da nema labela. Da bi CanShrink radilo, ne sme da bude nista sa strane na reportu, kontrola koja se Shrinkuje mora da bude sama u svom "redu".

Ako bas moras da imas labele, uradi ovo:
1) ukloni Label kontrole sa reporta
2) ostavi text boksove za data polja, stavi CanShrink=TRUE
3) preimenuj tekst boksove - dodaj txt ispred imena. Na primer tekst box Ulica postace txtUlica, Control Source ostaje Ulica. Tako za sva polja koja hoces da Shrink-ujes.
4) sad promeni i Data Source za svaku kontrolu. Umesto Ulica, nekla bude Control Source:
Code:

=IIf(IsNull([Ulica]),Null,"Ulica: " & [Ulica])

5) postavi CanShrink=TRUE za report Detail section
6) obrisi onaj kod sto si napisao. Kod je dobar, ali ti u ovom slucaju ne treba.

Sta ce da se desi? Kad u tablei nemas nista u polju Ulica (citaj 'imas NULL'), onda ceo izraz postavis na NULL. Ako imas nesto u tabeli u polju Ulica, onda ce izraz da napise na primer "Ulica: Djure Djakovica 45A". Kad Access pripremi report za stampu, sve sto je NULL i ima CanShrink=TRUE ce nestati i ono sto je ispod ce se pomeriti na gore, bas kako si hteo.
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 122
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija14.07.2004. u 06:09 - pre 239 meseci
Zahvaljujem na odgovorima.
Probao sam ovo i sve radi. Jeste da ima mnogo podesavanja jer ima mnogo polja, ali sta se moze.
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.11.2004. u 12:19 - pre 235 meseci
Pokušao sam da napišem kod

=IIf(IsNull([Ulica]),Null,"Ulica: " & [Ulica])

samo što sam umesto Ulica upisao Prezime

=IIf(IsNull([Prezime]),Null,"Prezime: " & [Prezime])

Kada sam hteo da pređem u drugo polje kompjuter mi je izbacio da izraz koji sam napisao sadrži pogrešnu sintaksu (You omitted an operand or operator, you entered an invalid character or comma, or you entered text without surrounding it in quotation marks)

Izraz sam napaisao u Properties za polje Prezime / tab DATA / polje CONTROL SOURCE.

A pre toga sam uradio sve pod 1,2,3,4 i 5;
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.11.2004. u 13:02 - pre 235 meseci
Probaj da umesto sa zarezom - odvojis sa tacka zarezom.

iif(uslov;a;b)
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija09.11.2004. u 22:59 - pre 235 meseci
Uspelo je,

Hvala.
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija10.11.2004. u 01:45 - pre 235 meseci
Posto je ovo vec 3. put kako iif() nekome ne radi, a sve to zbog j*
Contrpl panel->Regional and Language options->customize-> List separatror...
Pa ko sta voli nek stavi makar i zarez umesto ;. Eto samo toliko.
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija13.11.2004. u 20:21 - pre 235 meseci
Sa formulom:

=IIf(IsNull([Ime polja]);Null;"Ulica: " & [Ime polja])

sam uspeo da, na neki način, izbrišem polja koja nisu popunjena, ali se sada javlja novi problem.

Problem je u tome što se, ako ima deset polja u kojima nisu upisani podaci,
pojavljuje previše prostora između gornjeg i polja koje ide posle deset praznih polja.

Npr. ako je prvo polje [Ime i Prezime], a zatim ispod slede polja vezana za lične podatke određene osobe (tel br. kuće, kućna adresa, ...), koja su prazna, a posle tih polja slede podaci o preduzeću gde osoba radi, koja su popunjena, javlja se veliki razmak između polja [Ime i Prezime] i polja koja su vezana za podatke o preduzeću gde određena osoba radi (tel br. na poslu, adresa preduzeća, ...)

Da li neko zna na kom principu je urađen Adresar u Mikrosoftovom Outlook-u, u kome se prikazuju samo popunena polja i da li je moguće da se u Mikrosoftovom Outlook-u podaci upisuju ćirilicom ?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija16.11.2004. u 14:13 - pre 235 meseci
Da li si primenio CanGrow=TRUE CanShrink=TRUE?

Ako imas razlicit broj not-null polja po rekordu, mozda da normalizujes tabelu, pa svaka stavka u adresi postane jedan rekord u novoj tabeli? Onda za svakoga cuvas samo one vrednosti koje postoje. Onda ce report pokazati samo ta polja, nista drugo. Nema programiranja, nema IIF, nema CanGrow/CanShrink, nema nista, najobicniji report sa Grouping po coveku. :-)
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija19.11.2004. u 14:43 - pre 235 meseci
Ako sam dobro razumeo trebao bih da od svih polja koje imam u jednoj tabeli napravim više manjih tabela, npr. posebno tabela za Kućnu adresu, za Posao, za podatke koji su vezani za Internet,...


Nisam baš najbolje razumeo:

"Onda za svakoga cuvas samo one vrednosti koje postoje",

zar neće sva polja (bilo da su popunjena ili prazna) koja su bila u Obrascu ADRESAR, kada je imao jednu tabelu, da se nalaze i sada u Obrascu, samo što će da budu iz više tabela?

Kada napravim Izveštaj sva polja koja su bila ranije, podaci za posao, kuću,..., će biti i sada u njemu i opet bi trebalo da imam negde prazna, a negde popunjena polja.

Zar neću u Tabelama opet da imam negde prazna, a negde popunjena polja?

Da li bi mogao da objasniš Grupisanje po čoveku?

Koliko sam shvatio grupisanje se sastoji u tome da se samo popunjena polja grupišu u jednu celinu, i kao takva se ta celina prikazije u Izveštaju, a kada se popune nova polja, ta novo popunjena polja se automatski dodaju već postojećoj celini.
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija19.11.2004. u 14:56 - pre 235 meseci
Ako sam dobro razumeo trebao bih da od svih polja koje imam u jednoj tabeli napravim više manjih tabela, npr. posebno tabela za Kućnu adresu, za Posao, za podatke koji su vezani za Internet,...


Nisam baš najbolje razumeo:

"Onda za svakoga cuvas samo one vrednosti koje postoje",

zar neće sva polja (bilo da su popunjena ili prazna) koja su bila u Obrascu ADRESAR, kada je imao jednu tabelu, da se nalaze i sada u Obrascu, samo što će da budu iz više tabela?

Kada napravim Izveštaj sva polja koja su bila ranije, podaci za posao, kuću,..., će biti i sada u njemu i opet bi trebalo da imam negde prazna, a negde popunjena polja.

Zar neću u Tabelama opet da imam negde prazna, a negde popunjena polja?

Da li bi mogao da objasniš Grupisanje po čoveku?

Koliko sam shvatio grupisanje se sastoji u tome da se samo popunjena polja grupišu u jednu celinu, i kao takva se ta celina prikazije u Izveštaju, a kada se popune nova polja, ta novo popunjena polja se automatski dodaju već postojećoj celini.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija19.11.2004. u 21:12 - pre 235 meseci
Ovo sto sam ti predlozio za adresne podatke je prilicno radikalan potez, ali ce uskoro svi tako da cuvaju adrese, ako nista ono zbog bezbroj telefona koje moze svako da ima. Nemam sad vmnogo vremena, ali ukratko, treba ti nova tabela za adrese, sa tri polja (IdCoveka, NazivPodatka, VrednostPopdatka) i izgledala bi ovako:

IdCoveka NazivPodatka VrednostPodatka
1 Ulica Petra Markovica
1 KucniBroj 37 A
1 Grad Zenica
1 Drzava YU
2 Ulica Marsala Tolbuhina 12/4
2 Grad Beograd
2 PostanskiBroj 11080
...

CovekBr1 ima drzavu, CovekBr 2 nema drzavu. Sta ce mu rekord bez podatka?
Tvoj report bi izgledao ovako:

IdCoveka: 1 Ime: Janko Jankovic
Petra Markovica
37 A
Zenica
YU

IdCoveka: 2 Ime: Panta Panter
Marsala Tolbuhina 12/4
Beograd
11080

Potrazi u HELP kakao se radi Grouping na reportu. Wizardi takodje prave lepe primere.

Moram da idem. Nastavak sutra.

;-)
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija21.11.2004. u 00:21 - pre 235 meseci
Znacxi ako bih hteo da imam polja [Vrsta Kontakta], [Ime i Prezime] osobe i polja gde su upisani podaci [Naziv Podatka] i [Vrednost Podatka], trebalo bi mi tri tabele, koje bi bile povezane medjusobno.

U Tabeli 1 imao bih polja [ID Kontakta], kao primarni kljucx, i polje [Vrsta Kontakta], gde bi bile upisane vrste kontakta (Poznanik, Banka, Restoran,Hotel,...).

U Tabeli 2 imao bih polja [ID Osobe], kao primarni kljucx i polje [Ime i Prezime Osobe], ili [Ime ] i [Prezime], kao 2 odvojena polja.

U Tabeli 3 Imao bih polje [ID], kao primarni kljucx za Tabelu 3, [ID Osobe], polje iz Tabele 2, [Ime Polja] i [Vrednost Polja].

Podatke u ove 3 tabelle bih mogao da upisujem tako sxto bih tabeli 1 [Vrsta Kontakta] dodao podtabele (SubDataSheets).
Tabela 1 ima za podtabelu Tabelu 2, a
Tabela 2 ima za podtabelu Tabelu 3.

Sxto se ticxe upisivanja podataka u Obrazac (Form), kao jedino resxenje nalazim da polje [Vrsta kontakta] i polje [Ime i prezime] budu uradjeni kao kućice, dok bi ostala polja gde se upisuju podaci (Br. Telefona, Adresa,...) bila kao podobrazac (Subform) u vidu tabele.

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija22.11.2004. u 14:12 - pre 235 meseci
Bas tako. Samo pazi, mnogi ljudi ce ti reci da se to ne radi tako, da se svi adresni poadci cuvaju u jednoj tabeli kao polja itd, itd. Ovo je relativno nov pristup i ne vidim da ime problema. U nekim sistemima adrese modeliraju poljima nazvanim AddressLine1, AddressLine2, AddressLine3. Zasto bi se ogranicili na 3 linije? Plus, cim imas polja u tabeli koja su indeksirana brojevima, to je zrelo za normalizaciju. A to si upravo uradio.

:-)
 
Odgovor na temu

Nebojsxa
Srbija

Član broj: 39016
Poruke: 52



+1 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija26.11.2004. u 21:01 - pre 235 meseci
Završio sam adresar i sada mi ostaje samo da unesem podatke.

Jedino mi malo smeta to što u podobrascu, koji je u vidu tabele, ne mogu da ubacujem redove, ali nema veze jer sam taj problem rešio tako što sam ubacio još jednu kolonu pored kolone Vrednost polja, gde upisujem brojeve po kojima će podaci da se sortiraju u Izveštaju.


PRIMER:

Polje [MobTel] treba da bude između polja [Telefon2] i [Adresa]


Ime polja |Vrednost Polja | Br za sortiranje
----------------------------------------------------
Telefon1 | 123-456 | 1
Telefon2 | 12-89-87 | 2
Adresa | Ulica i broj | 4
MobTel | 064-234-567 | 3


Hvala, josx jednom, svima koji su mi pomogli.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Eliminacija praznih linija29.11.2004. u 20:25 - pre 235 meseci
Ako kolonu BrZaSortiranje napravis da je Number Single, onda ces moci da ubacujes redove izmedju postojecih. NA primer, imas redove sa brojevima 1 i 2. Ako stavis broj 1.5 on dodje izmedju 1 i 2. 1.25 bi dosao izmedju 1 i 1.5 i tako koliko god hoces.



 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Eliminacija praznih linija

[ Pregleda: 5202 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.