Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu

[ Pregleda: 4984 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

UndressedEyes
Beograd

Član broj: 29563
Poruke: 1
80.93.231.*



Profil

icon ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu05.07.2004. u 08:54 - pre 240 meseci
Pretrazio sam prethodno ovaj forum, ali odgovore na sledeca pitanja nisam nasao. Ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori bio bih mu/joj veoma zahvalan.

1. Koliko je tesko dobiti ISDN u BGDu? Spreman sam da se odreknem postojeceg broja. Broj mi se nalazi na digitalnoj centrali.

2. ISDN liniju bih podelio na dva dela. Jedan za telefon, a drugu za internet. Na koji nacin Telekom tarifira taj boravak na internetu? Kao i svaki impuls normalne telefonije, po downloadu MB...?

3. Na kraju, koliko se isplati to ulaganje? Na internetu uglavnom citam vesti i skidam muziku ili programe. Za sada to, manje vise uspesno, radim preko flat rate Verata.

Jos jednom se unapred zahvaljujem na odgovorima.

Pozdrav,
UndressedEyes
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu05.07.2004. u 09:01 - pre 240 meseci
ISDN se tarifira kao i obican telefon, samo sto imas dve linije. Ako na njega zakacis analogni modem sve ti je isto kao i na obicnoj liniji. Impulsi se broje za onaj broj na koji zakacis modem. Cena impulsa i tarifiranje je isto. Prednost je sto ti ostane druga linija za telefoniranje.

Mozes da korsitis ISDN adapter (zamenu za modem) koji ako zakacis onda imas dodatne mogucnosti od kojih je za downloadere bitno to sto mozes po potrebi da korsitis oba kanala na ISDN-u. Impulsi se obracunavaju za svaki kanal i ako ih korsitis istovreeno, racuna ti se duplo nego ako koriitis samo jedan kanal. Ako koristis oba kanala, ne mozes i telefonirati. Biranje broja je vrlo brzo, sa sve loginom na provajdera to traje dve do pet sekundi.

Da li se isplati? To je zavisi od tebe. Pretplata za ISDN je skuplja (mislim da je oko 130 dinara) i to je jedina razlika u ceni. Dobijas slobodnu liniju, a modemska veza je kvalitetnija jer je potpuno digitalna i od tebe do centrale. Ako vracas stari analogni broj i zamenjujes ga ISDN-om, onda te kosta kao da kupujes jos jedan broj. U svakom slucaju, bolje je imati ISDN nego dva analogna broje. ISto kosta a ISDN ima dosta prednosti.

Kad su provajderi u pitanju, proveri da li prave razliku izmedju analognih i ISDN konekcija (ako koristis anlogni modem na ISDN onda se to racuna kao analogna konekcija). Neki naplacuju vise ako koristis ISDN. Mislim da je Verat jedan od takvih.
 
Odgovor na temu

steva75
lazarevac

Član broj: 27423
Poruke: 846
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu05.07.2004. u 09:08 - pre 240 meseci
vise o ovoj temi mozes da nadjes na telekomovom sajtu www.telekom.yu
pozdrav
nije vazno biti prvi...
vazno je stici pre drugog!!!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu05.07.2004. u 10:13 - pre 240 meseci
1.vrlo tesko se dobija isdn. podneses zahtev i posle tri meseca javljju da nema tehnickih mogucnosti. ako imas neku vezu u telekomu da to malo pogura bilo bi dobro inace ovako bez veze vrlo tesko.

2. telekom tarifira boravak na internetu "kao i svaki impuls normalne telefonije".


3.veoma se isplati imati isdn. recimo na veratu flat na isdnu(jedan kanal) kosta isto kao i flat preko obicnog telefona. plus sto imas dva broja nisi zauzet ne moze niko da te prisluskuje, poziv na cekanje, konferenciska veza i slicno. a ako misliis da li se isplati samo za internet to ne bi znao posto imas i druge nacine da se povezes na internet vecom brzinom i mesecno bi ti ispalo manje ako uracunas i cenu telefonskog racuna
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.eutelsat.net



+3 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu05.07.2004. u 23:23 - pre 240 meseci
Citat:
1.vrlo tesko se dobija isdn. podneses zahtev i posle tri meseca javljju da nema tehnickih mogucnosti. ako imas neku vezu u telekomu da to malo pogura bilo bi dobro inace ovako bez veze vrlo tesko.

Pa ne bas. Ja sam proslog leta podneo zahtev bez ikakvog 'guranja' i za dve nedelje dobio ISDN...
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu07.07.2004. u 22:37 - pre 240 meseci
E upravo tako. Cak je covek na Karaburmi gde su zaostaci Nemackih centrala iz WWII dobio za 2,3 nedelje ISDN. Nikakva veza ili sl.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
62.193.129.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu09.07.2004. u 19:19 - pre 240 meseci
A ja znam nekog sa vezom koji je svima zivima obezbedio isdn, sebi ne moze zbog tehnickih uslova.
Tesko se dobija i zavisi od mesta do mesta.

Inace ja imam isdn.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu12.07.2004. u 12:40 - pre 240 meseci
Ja imam ISDN, uspeo sam da ga dobijem za oko mesec dana.

Ukoliko hoces da zadrzis postojeci broj i na uzmes jos jedan broj sa ISDN-om izadje te oko 14000 din. + majstor (ruke), a ukoliko se odrices svog postojeceg broja onda ti je negde oko 7000 din. + majstor (ruke).

Telekom racuna internet kao i tel. razgovor, koliko si na netu - toliko razgovaras.
Tarifiranje je isto svugde pa i na ISDN. Samo sto ovde imas dva kanala/dva broja.
Tako da ako si na netu i razgovaras ili razgovaras i razgovaras :) onda tise to racuna 2x jer su zauzeta dva kanala.
A racun ti je zauzece linije + pretplata (nesto malo oko 200din.)

Inace to ti je stras(h)na :) stvar. Ja sam na beotelovom flat rate-u od 20dana za 500 din (Dzabe). Brzina downloada (na 64Kbps-preko jednog kanala) 7-9KB/s (tako je bar kod mene). a preko oba kanala (128Kbps) 13-16KB/s.
Za razliku od obicnih modema i digitalne centrale (oko 50Kbps) gde je oko 4KB/s.

ukoliko si sa oba kanala na internetu onda ne mozes da zoves, ali ako u tom trenutku neko pokusava da te zove, onda se jedan kanal automatski gasi i tebi tel. zvoni, a kada zavrsis razgovor onda ti se taj kanal automatski upali.

Moj zakljucak:

I te kako se isplati za uslugu, ali kada dodje racun, onda secer i voda :)))
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

svedok
Smederevo

Član broj: 23459
Poruke: 180
*.ptt.yu

Jabber: svedok@elitesecurity.org
ICQ: 193090328


+1 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu16.07.2004. u 19:37 - pre 240 meseci
...ne znam kako kod tebe to funkcionise ali na mom ISDN-u u Smederevu mogu da zovem i dok su zauzeta oba kanala....stim sto se po podizanju slusalice na analognom prikljucku odmah oslobadja jedan kanal.... i to radi izuzetno...inace drugi telefon mi je ISDN...
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu17.07.2004. u 23:17 - pre 240 meseci
Meni se takodje oslobadja drugi kanal kad zovem.

ISDN sam evo dobio pre 4-5 dana (trajalo je 3 meseca iako je proslo komisiju uz malo gurke :) )i za sada sam zadovoljan... kod verata sam na flat-u

 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.beotel.net

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu18.07.2004. u 00:37 - pre 240 meseci
ISDN BRI, ili bazni ISDN, radi na dva B i jednom D kanalu. B kanali (64Kb/s) su za prenos govora ili podataka, a D kanal (16Kb/s) prenosi signalizacione poruke. Kad su oba B kanala zauzeta, bilo govorom bilo prenosom podataka, D kanal je na raspolaganju signalizacionim porukama i upravo zbog toga je moguće pozivanje ili primanje poziva u takvoj situaciji. Sve do uspostavljanja veze B kanali su na raspolaganju za druge primene.

Scenario I: na netu ste sa oba B kanala; neko vas poziva, pogledate A broj i odlučujete da se ne javite ili odbijete poziv. Oba B kanala su sve vreme bila na netu...

Scenario II: na netu ste sa oba B kanala; odlučujete da nekog pozovete, ali iz nekog razloga niste uspostavili govornu vezu. Oba B kanala su sve vreme bila na netu...

"Krivac" je D kanal koji prosleđuje sugnalizacione poruke, ne dirajući bez potrebe zauzete B kanale.
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN - pitanja na koje nisam nasao odgovore na Telekomu

[ Pregleda: 4984 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.