Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sastanci ljudi sa ovog foruma #ES3D

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Sastanci ljudi sa ovog foruma #ES3D

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17121 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Sastanci ljudi sa ovog foruma #ES3D06.03.2004. u 23:07 - pre 244 meseci
Pozdrav svima
Sta mislite da se jednom u narednih mesec dana dogovorimo i da se nadjemo na jednom mestu - u neko vreme. Mogli bi se upoznati, mada se neki od nas mozda vec i znaju, pa mozda iz toga i izadje nesto?
Moglo bi to biti koordinirano od strane ES-a, mada i ne mora - Cisto me interesuje da cujem sta ljudi misle o tome.
Misljenja sam da je nebitno ko u cemu radi, i da ne treba da dozvolimo da nas takve sitnice razjedinjuju. Tu bi se moglo (a ovo je vec interesatno ljudima sa ES-a) nesto dogovoditi i oko "razdvajanja " foruma.
Itd itd



Speling



[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 25.05.2004. u 17:38 GMT]
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada07.03.2004. u 08:43 - pre 244 meseci
Pored toga bi se mogli dogovoriti o nekom zajednickom projektu - to bi NAM kao grupi ako je oformimo, moglo doneti i neku medijsku paznju. Na takav nacin bi se moglo napraviti nesto sto bi moglo ovom trzistu samo pogodovati. Nasuprot Ulupuc-u, Fakultetu Primenjenih umetnosti, FormArtu nastala bi jos jedna grupa, koja bi samo trebala da se uigra, jer znanje vec imamo u prstima i u glavama - Da li me shvatate.

Speling
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada07.03.2004. u 09:10 - pre 244 meseci
Slazem se . Bilo bi korisno svima.Recimo mozda da organizujemo skup I uputimo javni poziv svima da nadju nesto sto nebismo mogli da izdizajniramo I napravimo. Time bi otvorili oci svima da mogu I ovde u Srbiji da urade sta god pozele. Mozda bi bilo dobro naci nekog mediskog sponzora. A onako usput bi se ispricali I razmenili iskustva. Mogu jos I da obecam upotrebu cnc masine ako bude potrebna u okviru skupa. To je samo moj predlog ali se unapred zalazem da ceo skup nebude samo mesto gde ce se samo pricati I nista vise. Voleo bih da to bude organizovano tako da neko sa strane moze doci I traziti resenje za neki dizajn ili tehnoloski postupak ili……
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada07.03.2004. u 09:38 - pre 244 meseci
Ok - samo mala ispravka - trebali bi da nadjemo nesto sto MOZEMO da izdizajniramo i napravimo , mada to je na dugom stapu - mislim pravljenje toga.

Sto se tice medijske podrske - Postoji nekoliko emisija, na razlicitim televizijama u kojima bi moglo da se gostuje, ali nista od svega toga, ako se ne napravi neko udruzenje, mada vredi pokusati i bez toga.

- Ok Pricacemo o svemu tome. Mada za pocetak mozda mozemo da vidimo sa BRATOM po oruzju - SHOJKETOM - o nekom tekstu na internet ogledalu He he he - Mozda bi mogli malo da razglasimo i po drugim forumima - mada ko zna.

Trebali bi da cujemo sta misle ljudi sa ES-a o ovome - Imamo li ikakvu podrsku - (hvala na hardverskoj podrsci, ali treba nam logisticka)

Ne znam kada bi trebalo da dodje sledece ES LETO Mislim da bi tu trebalo da imamo SVOJE vece a ne pola sata

Sto se tice projekta - Mislim da bi trebalo da bude nesto sto nam MOZE DONETI paznju a mozda i prostor na nekom od sajmova - Predlazem da se OVO ovde ne pretvori u pricu o projektima, vec da se cuju misljenja ljudi i podrska za taj sastanak.

Speling
 
Odgovor na temu

Roger
N. Sad

Član broj: 6605
Poruke: 23
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada08.03.2004. u 21:32 - pre 244 meseci
Evo i ja se u principu slazem sa svime. Moze da padne jedno okupljanje.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada09.03.2004. u 00:13 - pre 244 meseci
Sto su se svi tako ucitali ?
- Skoro da uopste nema komentara - vidim da je dosta ljudi procitalo ovo, ali zasto nema kritika, predloga i slicno?

Speling
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.net.yu

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada11.03.2004. u 21:30 - pre 244 meseci
Hajde da jednostavno izaberemo neku obicnu kafanu gde mogu da se spajaju stolovi (da ne bude kao u "Radovanu III")...pa valjda cemo skupiti za po dva piva...

Jednostavno odredimo mesto i vreme...pa ko dodje, dobrodosao...za pocetak...za dalje cemo da vidimo.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.net.yu

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada17.03.2004. u 13:17 - pre 243 meseci
Dobro, bre, sta bi sa tom kafanom....??...ja se "naostrio" na pivo, a vi cutite....:)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada17.03.2004. u 19:07 - pre 243 meseci
S obzirom sta se desava na KOSOVU - mogli bi da se jos malcice strpimo - ZAR NE ?


Speling
 
Odgovor na temu

target011
Zeka Peka
Student masinskog fakulteta u Beogradu
Beograd

Član broj: 22112
Poruke: 48
*.absolutok.net

ICQ: 3315260
Sajt: www.zekapeka.biz


Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada23.03.2004. u 17:23 - pre 243 meseci
Da li bi neko od vas mogao da mi da par saveta u vezi izbora porgrama kao i gde mogu naci neke tutorial-e(solid edge v15, solid works 2001, catia).
Idealno bi bilo ako neko ima na srpskom :-)
inace moze i na engleskom :-|
Hvala unapred
ME 2201
Posetite www.zekapeka.biz
ili
forum.zekapeka.biz :)
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.net.yu

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada23.03.2004. u 22:54 - pre 243 meseci
Uzmi ProE ili CATIA-u....znam da za ProE ima jedna knjiga na srpskom, ali sam od par ljudi cuo da ne valja. Za CATIA-u postoje dve dobre knjige, ali na engleskom...
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada24.03.2004. u 18:55 - pre 243 meseci
Ta knjiga je takvo dju...e da je to neverovatno. Jeste prevedena sa Engleskog - i ona - ali to je takva glupost da je to neverovatno. Nekoliko primeraka knjige sam kupio i poklonio mojim ucenicima koji su bili kod mene na kursu - i rekao im - OVAKO NEMOJTE NIKAD DA RADITE. Ako se neko ipak odluci za tu istu knjigu - Znaci bese ProE za profesionalce - Ona ce ga odvesti pitpuno na neke pogresne putanje. Nazalost tako je. Meni je KomBib nudila da napisem knjigu, ali su pare bile male - Trebao sam kurs Idnustrijskog dizajna da pretocim u knjigu - Jednostavno i tu se pokazalo da se intelektualno znanje jako malo ceni ovde kod nas, a trebalo bi da se okrenemo bas njemu, jer nam industrija poprilicno grca ne samo u dugovima vec i sa zaostalim tehnologijama...


Speling
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.net.yu

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada25.03.2004. u 22:06 - pre 243 meseci
Eto, ovo bi bila jos jedna potvrda od Spelinga....znaci da je knjiga SIGURNo djubre cim toliko ljudi to tvrdi (ja sam je samo prelistao, tako da se moje misljenje ne vazi). Medjutim, jedan drugar mi je pokazao jos jednu knjigu za ProE, povecu...kaze da je OK...nisam bas zagledao, ali verujem mu da je knjiga OK posto je i covek pouzdan...
 
Odgovor na temu

target011
Zeka Peka
Student masinskog fakulteta u Beogradu
Beograd

Član broj: 22112
Poruke: 48
*.yubc.net

ICQ: 3315260
Sajt: www.zekapeka.biz


Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada25.03.2004. u 23:36 - pre 243 meseci
Hvala mada od hvala nema nista
inace od programa sledecih koji je najlaksi da se krene sa radom da bih presao na ozbiljnije
proE2000i^2
catiav5r10
solidworks2001
solidedge v9
solidedge v15(student licence)

Hvala
ME 2201
Posetite www.zekapeka.biz
ili
forum.zekapeka.biz :)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada26.03.2004. u 23:08 - pre 243 meseci
Pazi ovako
Prvo napomena Htedoh jos prekljuce da ti napisem odgovor, ali forgetah to - Znas godine me stigle
Drugo
To sto ti pokusavas da uradis, ume da bude vrlo zeznuta stvar. Pazi - Ako ti ja na primer preporucim da probas sa Sw i da ga malo naucis, pa da predjes na ProE, pitanje je oces li ikada preci - To je caka. Od softvera ZA RAD ti ne preporucujem nista ispod Catije ili ProE-a - Zasto sam stavio Catiju pa ProE - pa da mi neki katijasi ovde ne bi zamerili da dajuci savet vrsim propagandu - Ok valjda svako shvata sta zelim da kazem u ovom postu. Ta stvar je vrlo problematicna - Znaci mozda bi bilo interesatnije da pocens sa nekim od - ta dva velika - velikih softvera, pa da onda bez obzira na teze ucenje, posle odredjenog vremena imas u rukavu jak, stabilan i mocan program, negoli da seckas ucenje, sad cu ovo, lakse je za ucenje, pa cu onda da predjem na nesto drugo. Malopre nisam napomenuo - Problem je da ako se zadrzis na NPR SW-u misleci da je jak softver, i da je sjajan, lak, i slicno (a na kraju krajeva naucio si ga) - ne verujem da ces imati zelju da ides dalje, bez obzira koliko GRESIS misleci da je on takav - jer nije. Ok

Speling
 
Odgovor na temu

target011
Zeka Peka
Student masinskog fakulteta u Beogradu
Beograd

Član broj: 22112
Poruke: 48
*.absolutok.net

ICQ: 3315260
Sajt: www.zekapeka.biz


Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada29.03.2004. u 14:33 - pre 243 meseci
Hvala vam svima na utrosenom vremenu i pomoci :-)

ME 2201
Posetite www.zekapeka.biz
ili
forum.zekapeka.biz :)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
62.193.130.*



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada31.03.2004. u 09:55 - pre 243 meseci
Hej ovo je bio thread namenjen KAFANI - sta bi sad
Idemo li ?
Hajde - Hajde da se nadjemo na Adi Mozemo malo da prosetamo - nadam se da ste svi sportisti - i da krug nece biti previse
Ili mozda ipak sve pada na kafanu

Speling
 
Odgovor na temu

target011
Zeka Peka
Student masinskog fakulteta u Beogradu
Beograd

Član broj: 22112
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

ICQ: 3315260
Sajt: www.zekapeka.biz


Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada31.03.2004. u 16:41 - pre 243 meseci
Ja sam za ali samo pitanje je kada :-)
xexee
Inace treba reci datum kada i koliko ima zainteresovanih :-)
ME 2201
Posetite www.zekapeka.biz
ili
forum.zekapeka.biz :)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada31.03.2004. u 17:33 - pre 243 meseci
Pa moglo bi na primer to da bude u sledecu subotu, illi nedelju. Sta misliste- Negde oko 1-2 sata npr na Adi - Jel ima neko nesto protiv ovakvog predloga?


Speling

PS Zeko Peko kakko cemo tebe da prepoznamo Ha ha ha
PSS Dajte ljudi manite salu Ajmo da budemo konstruktivni.

Ima li neko ideju za sta bi mozda mogli da iskoristimo tih sat, dva setnje ili sedenja negde ?
Sta mislite da se malcice bolje oragnizujemo, da mozda dogovorimo i neke buduce susrete - redovnije, gde bi mozda mogli neke da poducimo, a da od nekih nesto i naucimo

Kad kazem sledecu, mislim na onu oko 9-10 aprila ili kad vec dodje Ok
 
Odgovor na temu

target011
Zeka Peka
Student masinskog fakulteta u Beogradu
Beograd

Član broj: 22112
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

ICQ: 3315260
Sajt: www.zekapeka.biz


Profil

icon Re: CAD, CAID polje rada31.03.2004. u 17:49 - pre 243 meseci
Pa kako se Zeka prepoznaje po tome sto jede sargarepu ima velike usi i mali rep mada oni nesrecniji zecevi su bez repica :-)
Mala sala
Inace veruij mi tesko da ces me promasiti iz prostog razloga sto pariram baticu u konkureciji za nos :-)
Ti reci vreme i mesto pa cemo proveriti da li me je tesko prepoznati :-)
ME 2201
Posetite www.zekapeka.biz
ili
forum.zekapeka.biz :)
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Sastanci ljudi sa ovog foruma #ES3D

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17121 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.