Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za skidanje site-a?

[es] :: Windows aplikacije :: Program za skidanje site-a?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21972 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 09:27 - pre 235 meseci
Posto si me Bojane tako lepo iscitirao ,pa moracu i ja malo kontru da udarim.Salim se naravno.U pravu si samo kod prvog citiranja.OK uredu je vracati matoru temu u zivot ukoliko ima razloga.
Drugi citat:
Malo sam se zeznuo,i umesto KB/s upisao sam kbps( umor usled visecasovnih predavanja na faksu je razlog).Mogao si i na lepsi nacin da me ispravis.Mogao si reci :druze, brzina skidanja (kod modema) ne moze biti 8-10 Kbps vec 8-10 Kb/s .A ti neces na lep nacin.A mogu da se kladim da si i ti shvatio sta sam hteo napisati, al ti oces da ja ispadnem grbav,al ajde...Kada se konektujem brzina je od 48.0 do 50.6 Kbps.A hvalim se zato sto je brzina download-a 8-10 Kb/s. Ne uvek,nego kad koristim ovaj prog.A i ne hvalim se u stvari ja, vec hvalim program!
Treci citat:
Ni ja nisam verovao da je moguce,ali je tako.Skidao sam sajt overclockers.com.I bas sam merio vreme jer mi je prog pokazivao brzinu od 14 - 20 Kb/s.
A sto se tice brzine klasicnog download-a on je normalan i iznosi oko 5 Kb/s.
Bojane,nema ljutnje sto se tice mog posta,ja samo odgovaram istom merom kao i ti :/
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
195.252.85.*



+104 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 09:53 - pre 235 meseci
Pre svega, Teleport Pro se (IIRC) ne snalazi sa php i sličnim sajtovima. On preferira sajtove sa regularnim linkovima prema fajlovima. Probja da pokreneš download jednog fajla, vidi odakle dolazi, pa pokušaj nešto tako da odradiš.

Citat:
teorijski maksimum je 56.0 Kbps



Teorijski maximum je 53 i nešto (53.2)? Šta da ti kažem, yo FCC yeah, you know me... :)

Citat:
Ajde malo da računamo. Teorijski maksimum 56k modema je kao što mu i ime kaže 56.0 kb/s



Računaj na to da će neko da ti pomene pre svega kako gubiš bitove na razne OHove, a onda će da potegnu kompresiju prilikom slanja... :) Ili je možda neko to već uradio, šta ćeš, news ima i prednosti i mane.

--

The only way for a true Irishman to leave a bar before closing time with honor is to be hauled away by the police.

 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 11:23 - pre 235 meseci
@m4rk0
Nije poenta u tome da li je kbps ili kb/s, to je jedno te isto. Razlika je izmedju kBps ili kB/s u odnosu na kbps ili kb/s jer b je bit a B je bajt.

Inače mogu da se sa nekim programima ili preko ftp-a izvuku i bolje brzine download-a, uz to da li skidate slike ili .html ili .txt fajlove.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 12:03 - pre 235 meseci
@cicika
Znam ja da je B - bajt, a b-bit.Ne kapiram samo, kako nije poenta. Morao sam se ispraviti jer neko (kao na primer Bojan) ce pomisliti da se kacim brzinom od 8 Kbps a logicno je da je brzina 48.0 ili 50.6.Hvala ti cicka sto me i ti ne napadas vec me samo ispravljas. :)
@BytEfLUSh
U pravu si za download HTML fajlova.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 13:01 - pre 235 meseci
Ma Bojan je puk'o

Kao da ne znamo za povremene download burst-ove.
Meni se desilo da 1MB skinem za par sekundi (ako još dodam da je to bilo sa MS-ovog sajta...). Krenuo je sa totalno neverovatnih 720kB/s da bih prvi screenshot uhvatila na 200 i nešto. Mislila sam da laže i da fajl neće biti ni za šta osim za Shift-Delete posle toga, medjutim... sve je bilo OK. Ono što ne kontam - zašto se to dešava i zašto neće malo češće. Inače i ja sam na dial up-u (i očekujem da me Bojan sad pljune ali desilo se jednom i nikad više).

Isto tako, kada je veza OK, bilo kakvo skidanje preko ftp-a (ja za to koristim Total Commander) ide brzinama izmedju 10kB/s i 15kB/s, pa čak i do 18kB/s ali samo na trenutke.

Za skidanje sajtova koristim Spiderzillu (FF-ov extension) i zaista skida jako brzo, ne znam koja je brzina jer način na koji ga skida ne dozvoljava uvid u brzinu, ali 5-6MB skine za 10-ak minuta dok mi za to obično treba 20-25, kako koji dan.

Uglavnom, najviše me nervira kad otvorim Connection Properties (dok sam na netu) i onda vidim tamo - Sent - npr. 3MB, Received - npr.11 MB, kompresija poslatih podataka 15%, kompresija primljenih 0%. Zašto ne bi malo kompresovao i ono što se prima pa da ide brže.


Pozdrav, Tijana
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 16:12 - pre 235 meseci
Citat:
marko37: Pre svega, Teleport Pro se (IIRC) ne snalazi sa php i sličnim sajtovima. On preferira sajtove sa regularnim linkovima prema fajlovima.


Hmmm samo to ne kontam - po čemu se razlikuju PHP i HTML fajlovi, gledano sa strane klijenta? I ne razumem ovo oko regularnih linkova....

Teleport Pro se slabo snalazi sa JavaScript-om, a za ostalo mislim da nema problema...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 17:28 - pre 235 meseci
@cicika. Ta ubrzanja se javljaju zbog kompresije. .txt, .htm(l) i sl. fajlovi se mogu prilicno brzo skidati. Ta kompresija je deo protokola pa se ne pominje mnogo. Probaj da napravis jedan .txt fajl od 10MB a da u njemu budu samo slova "a" pa ga uploaduj i downloaduj pa ces videti. Uostalom... sta ti pricam pa ti si na telekomunikacijama, verovatno znas bolje od mene samo se nisi setila.
Drugi razlog sbog koga moze doci do pikova je u zbog bafera koji nekad ne daje podatke par sekundi (a nagomilava u sebi) a onda prosledi odjednom mnogo. Ovo download menadzeri "zloupotrebljavaju" da bi prikazali bolji download.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
213.244.197.*



+3 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?09.11.2004. u 20:09 - pre 235 meseci
Teleport pro
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 00:01 - pre 235 meseci
Konkretno, onaj download burst nije posledica kompresije .txt fajla jer je u pitanju bio neki novi dodatak za Office 2003 lepo zapakovan u .exe. Meni je palo na pamet da bi eventualno mogao da bude u pitanju nagli skok frekvencije signala, najverovatnije na putu od provajdera do mene. E, sad, čime bi to tačno moglo biti prouzrokovano u samom kanalu veze nemam pojma.

Off Topic
A što se tiče mog studiranja telekomunikacija... Objasnićemo ovaj problem detaljnije sledeće godine, još uvek sam na nekim osnovnim stvarima.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 10:44 - pre 235 meseci
Citat:
Meni je palo na pamet da bi eventualno mogao da bude u pitanju nagli skok frekvencije signala


Kad bi linija i modemi mogli imati vecu propusnu moc, ne bismo bili ograniceni sa 56k valjda.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 19:25 - pre 235 meseci
Citat:
m4rk0:
Morao sam se ispraviti jer neko (kao na primer Bojan) ce pomisliti da se kacim brzinom od 8 Kbps a logicno je da je brzina 48.0 ili 50.6.

Cicika je htela da ti kaže da se ni u drugoj poruci nisi ispravio. Skraćenice kbps, Kbps, kb/s, Kb/s znače isto i to znači kilobita po sekundi. Ono što je bitno je kBps, KBps, kB/s ili KB/s i znači kilobajta. Baš ako ćemo da cepidlačimo nije svejedno ni da li će početno "k" biti malo ili veliko ali neko piše ovako a neko onako i tu neće doći do zabune jer nema dvostrukog smisla. I da, mogao sam to reći i lepše, ali znam da je ovo prepričavano bar 50 puta na ES-u a takođe smatram da je to jedna od osnovnih stvari što se tiče konekcije tako da je ipak sramota tako nešto napisati i to još dva puta (drugi put je onaj "ispravak" koji ti opet ne valja).

Što se tiče kompresije koju je neko spomenuo kao odgovor na moj poslednji citat u prošloj poruci naravno da kompresija postoji ali opet tu nešto nije u redu. Ja sam računao sa teorijskim maksimumom (koji je naravno neostvariv) i ispalo je 2.5 puta više od onoga što je m4rk0 naveo. E sad kompresija dolazi do izražaja: uzmimo kao primer onaj fajl od 10MB koji je Shadowed spomenuo. Koliko shvatam taj fajl u kom se nalaze samo slova "a" nema baš nikakve veze sa nekim sajtom jer sajt obično ima mnoštvo raznovrsnog sadržaja. Dakle, ne može se tu puno ostvariti kompresijom, a pogotovo ne čitavih 2.5 puta brže (odnosno da brzina konstantno ide 17-18 kB/s). Dobra kompresija se recimo može postići i kod nekog mp3-a zapakovanog ko zna kakvih enkoderom ali to je već za drugu temu. Što se ovog tiče sad sam se setio i jednog primera iz ličnog iskustva pa ti možda ovo bude od nekog značaja. Skidao sam neki zip od 50-tak MB u kom je bila gomila MIDI zvukova veličine po par kB. I prvih 5 MB skinuo sam redovnom brzinom a onda je brzina naglo skočila na nekih 50 kB/s i tako dovršio ostatak. Rezultat: fajl je bio oštećen i iz njega sam uspeo da spasem tačno 5 MB sadržaja. Verujem da se nešto slično desilo i sa tvojim sajtom.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 19:38 - pre 235 meseci
@djordje
Pa da, zato je to i toliko čudno.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 21:06 - pre 235 meseci
@Bojan Basic
Kad vec cepidlacimo evo da se u potpunosti ispravim...Kacim se brzinom od
48.0 Kbps, skidam brzinom od 5KB/s. Jel sad OK ???
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 21:52 - pre 235 meseci
Eto vidiš, uvek se nauči nešto novo :)

Elem, nisi ti ovo pisao zbog mene, već ako ne znaš onda lepo pitaj (postoji puno stvari koje ja ne znam i nikad se nisam ustručavao da zatražim odgovor od nekoga ko to zna), a ako si to znao od ranije onda koja je poenta pogrešnog pisanja? To tvoje će pročitati još 50 ljudi i ako i sami ne znaju kako ide usvojiće tvoj metod pa će tako distribuirati na još 50 ljudi i eto ti za čas gomila onih koji uče druge nečemu što ni sami ne znaju. Sve to i ne bi bilo tako strašno da cilj ovog foruma nije obrazovanje ljudi, a ako nauče pogrešno šta smo onda uradili?

Nisam ni ja bezgrešan i ako misliš da sam nešto pogrešno rekao slobodno me ispravi (ili ti ili neko drugi) a ako ti nešto i dalje nije jasno slobodno pitaj.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 22:14 - pre 235 meseci
@Bojan Basic
Pa najbolje da sam tek sada naucio koja je brzina konektovanja ,a koja brzina skidanja(ironican sam) .Jedini razlog moje greske je bila brzopletost, a ne neznanje. Razlicito znacenje malih i velikih slova me, priznajem, nikada nije zaitrigiralo...
Citat:
Bojan Basic Eto vidiš, uvek se nauči nešto novo :)

Trebao si reci:

Citat:
Eto vidis, uvek se utvrdi nesto sto si i ranije znao. :)

 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 22:23 - pre 235 meseci
Znam da si znao da "broj oko 50" predstavlja brzinu konektovanja a "broj oko 5" brzinu skidanja, ali sam si upravo rekao da nikad nisi obraćao pažnju na velika i mala slova a to je ono što i jeste bio predmet rasprave ovde. Iza ove rečenice koju si citirao nisam slučajno stavio smajlija ali svejedno, sad je sve (verujem) razrešeno.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 22:30 - pre 235 meseci
Citat:
Bojan Basic: Znam da si znao da "broj oko 50" predstavlja brzinu konektovanja a "broj oko 5" brzinu skidanja,

Pa to zelim da cujem!!!
Citat:
Bojan Basic:...Iza ove rečenice koju si citirao nisam slučajno stavio smajlija ..

Znam sta je sustina smajlija a to je - "salim se","samo opusteno" ili nesto tog tipa...
Citat:
Bojan Basic: sad je sve (verujem) razrešeno.

Naravo druze :)
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
213.244.197.*



+3 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?10.11.2004. u 23:36 - pre 235 meseci
to Cicika:

Mozda je neki nekompresovan exe?

(al sam lupio, zar ne?)
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?11.11.2004. u 07:08 - pre 235 meseci
Webzip ima mogućnost kompresovanja u help file,što može biti korisno ponekad-ako je u pitanju neki priručnik i sl.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Program za skidanje site-a?13.11.2004. u 10:01 - pre 235 meseci
Za to koristim htm2chm. Ima puno opcija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Program za skidanje site-a?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21972 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.