Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke

[es] :: Elektronika :: Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke

[ Pregleda: 9181 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke10.11.2003. u 12:48 - pre 249 meseci
Ovo sam zeleo da napravim jos kao klinac i sad sam se ponovo nalozio, pa sam nasao ovu semu na net-u.Ovako nesto sam i ja hteo da napravim (imao i semu u srednjoj skoli), s tim sto ovde ima dva D-FF pa onda treba dvaput da se pljesne (sto je logicnije), i ja nisam imao srednji deo, tj. IC2 na slici nego neki integrator ili kolo za dif., ne secam se bas.Hteo bih da napravim ovo, ali stvarno nemam vremena da ukoliko ne radi, da se zezam i trazim gresku, prepravljam, pa bih hteo da ovo proradi iz prve.E, sad, nekoliko stvari mi ovde smrdi, pa da priupitam za savet:
1.Sta je to Electric Microphone? Jel to kondezatorski, dinamicki, kako da ga trazim u ITC-u, npr?
2.Najvise mi u semi smrdi onaj 555 timer.U stvari, uvek sam ga izbegavao:), i jos uvek ne znam cemui sluzi i kako radi.Ima li neko neki dobar sajt gde ima lepo objasnjen njegov rad sa sve vremenskim dijagramima?
3.Pretpostavljam da je autor ove seme zaboravio da i pin 7 kod D-FF ide na masu?
4.Da ja dodam jednu diodu paralelno sa releom.Ne bi skodila,a?
5. Jel na semi ima neki skriveni filtar koga ja ne vidim, ili na bilo koji zvuk (ne samo na pljesak) iznad neke trig. granice ovo radi?

Sta mislite o semi uopste, jel ce ovo da radi? Ukoliko imate bolje ideje, ponudite
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke10.11.2003. u 15:19 - pre 249 meseci
Hvala na odgovorima, za ovaj 1. sam pretpostavljao, takodje hvala za linkove, pogledacu ih.
P.S. Ja mislim da u zipu imas i vrednosti
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke15.11.2003. u 19:21 - pre 248 meseci
Evo jos jedne sheme za ovakav uredjaj ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Re: Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke22.10.2006. u 12:10 - pre 213 meseci
Znam da nije u skladu da temom, ali zanima me gde bih u Beogradu mogao da kupim takav prekidač?
Nemam ni vremena ni želje da ga pravim iako se razumem u elektroniku.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Sema paljenja/gasenja svetla pljeskom ruke

[ Pregleda: 9181 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.