Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NetMod i USB

[es] :: Fiksna telefonija :: NetMod i USB

[ Pregleda: 6834 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MojoJojo

Član broj: 379
Poruke: 27
212.124.185.*



Profil

icon NetMod i USB18.05.2003. u 02:59 - pre 254 meseci
Problem je u tome što posle određenog vremena neaktivnosti, nekad i ubrzo
posle konekcije usb veza sa netmod-om padne i jedini način da je pokrenem je
da izvučem usb kabal i da ga vratim u netmod.

Isključio sam opciju u usbroothub drajveru da isključi taj uređaj da bi
štedio struju.

Stavio sam poslednji softwer na netmod i poslednji drajver.

Inače, preko serijskog porta radi sasvim lijepo, međutim nedostaje mi ona
ikonica u trey-u koja pokazuje zauzetost kanala. Samim tim i njegove
mogućnosti kao CAPI uređaja.

Any hints? Da li je pokvaren?

Možda se ne hladi dobro jer ga još nisam montirao na zid pa nema dobar protok vazduha?
 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
*.beotel.net



Profil

icon Re: NetMod i USB16.07.2003. u 03:57 - pre 252 meseci
I kod mene je slican problem... XP gubi vezu sa netmod-om... Lampica "USB" prestane da blinkuje a nekad se i potpuno ugasi... Cupanje i vracanje USB kabla nekad moze da pomogne kao i reset netmod-a... Medjutim nekada se u toj operaciji i zakuca ceo racunar... Takodje, CAPI drajver pod manage->devices nekada ima "!"
Da li si uspeo da provalis u cemu je stvar?

PS Probao sam da promenim netmod i da promeni PC ... simptomi su slicni...
JOBAH
 
Odgovor na temu

MojoJojo

Član broj: 379
Poruke: 27
*.sezampro.yu



Profil

icon Re: NetMod i USB18.07.2003. u 16:16 - pre 251 meseci
Jedino šta bi moglo da ti pomogne je da staviš APC-ov filter napona.

To pucanje se dešava kad ugasim neonku u kupatilu ili kad se pali i gasi protočni bojler u kupatilu.

Moraš da priključiš sve urađaje koji imaju veze sa masom računara na filter, dakle i zvučnike. Ovo ne rješava u potpunosti problem, ali ga umanjuje od svaki put puca veza do ponekad puca veza.

Danas ili sutra ću da instaliram neki drugi sistem, dakle win98 ili w2000 da probam da li je drajver pod tim sistemimima sposoban da sam uspostavi ponovo vezu sa netmod-om.

Kad budem imao priliku probaću da sprovedem ponovo kabal koji dolazi od centrale do netmod-a jer se bojim da prolazi uz neki strujni vod.
 
Odgovor na temu

savic

Član broj: 672
Poruke: 46
*.ptt.yu

ICQ: 45286643


Profil

icon Re: NetMod i USB06.08.2003. u 02:42 - pre 251 meseci
I ja imam isti problem ... Skroz sam poziseo jer mi veza puca stalno ... Probao sam ovo da iskljucim jake potrosace na toj liniji i stvarno radi (vec par sati bez prekida) ... Probacu sutra Intracom preko UPS-a, pa ako tad radi non-stop javljam ...
 
Odgovor na temu

SittingCrow
Vojvodina

Član broj: 6033
Poruke: 309
*.w193-253.abo.wanadoo.fr



Profil

icon Re: NetMod i USB06.08.2003. u 13:00 - pre 251 meseci
E ovako ja sam taj problem imao prilikom updejta softwerske verzije i firmwarea , pa sam usput provalio jos neke stvari .
1.sve drajvere sam vratio sa njegovog cd-a a ne sa sajta
2.ikonica u treju je ustvari veza sa setovanjem modema i tu je najveci problem ,kad se ona neinstalira i kad rucno u control panelu pa modem pa propertiz itd kucate parametre tj b40 za jedan kanal ili b0kas0 za dva kanala nista od tih gluposti se nedesava i makina radi bez problema.

eto oduzelo mi je mnogo vremena da sve to napravim ali sada radi bez problema
 
Odgovor na temu

dubes
Beograd

Član broj: 12491
Poruke: 12
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 29223141


Profil

icon Re: NetMod i USB07.08.2003. u 13:10 - pre 251 meseci
Sve sam to i ja obavio. Ubacio sam 3.77 verziju software. SittingCrow, da li ti R.P. lampica svetli ili blinka sve vreme?

Poz
Dusan
 
Odgovor na temu

SittingCrow
Vojvodina

Član broj: 6033
Poruke: 309
*.beotel.net



Profil

icon Re: NetMod i USB07.08.2003. u 21:53 - pre 251 meseci
Lampica mi non stop svetli treptala je samo sa novom verzijom softwera to ima i u objasnjenju na njihovom sjtu mislim da je u FAQ sekciji ,znaci kad resetujes makinu kad dignes poklopac ima dugme on ga automatski vrati na originalnu verziju softwera.
 
Odgovor na temu

MojoJojo

Član broj: 379
Poruke: 27
*.sezampro.yu



Profil

icon Re: NetMod i USB23.08.2003. u 00:06 - pre 250 meseci
Pa nije baš evo ja ga svremena na vrijeme malo osvježim resetom i ne vrati se stara verzija softwera. Stara verzija se vrati samo u slučaju da update firmware-a nije bio uspješan.

Znam jer mi se to desilo. Dok sam updatovao firmver neko u pošti je došao na ideju da nešto popravi i otalno ugasio liniju. Normalno, netmod je puko kao i update. Prvo sam pomislio da ga ja sjebao ali jok. Kad se vratila linija jedan reset je vratio stvar u normalu.

Inače probao sam da ne pokrećem nmtsk.exe ali nastavio je da puca.

Anyway sad koristim samo jedan kanal pa mi COM port radi posao.
 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
*.beotel.net



Profil

icon Re: NetMod i USB12.09.2003. u 00:38 - pre 250 meseci
MojoJojo... i ja sam to na kraju uradio, ali daj da smislimo nesto bolje ;)
JOBAH
 
Odgovor na temu

MojoJojo

Član broj: 379
Poruke: 27
*.sezampro.yu



Profil

icon Re: NetMod i USB12.09.2003. u 01:56 - pre 250 meseci
E pa 'vako.

NetMod mi više ne puca...

Sve što sam uradio je da sam spojio i com kabal. Dakle za poslednjih 15ak dana ni jednom nije puko usb.

Da li je to zbog com kabla ne znam ali vjerujem da jeste. Radi i ne diram. :)

Još da sezam sredi ML kako treba. :)

BTW. nmtsk pucketa ali ne obraćam pažnju...
 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
*.beotel.net



Profil

icon Re: NetMod i USB12.09.2003. u 11:34 - pre 250 meseci
Pa kazem ti i ja sam tako zalecio problem, presao na COM vezu... ali nije to resenje... cemu onda dva kanala kad ne mozes da povuces 16kb vec 11! :)
JOBAH
 
Odgovor na temu

MojoJojo

Član broj: 379
Poruke: 27
*.sezampro.yu



Profil

icon Re: NetMod i USB12.09.2003. u 17:34 - pre 250 meseci
A ne, ne, nisi me shvatio.

Ja sam spojio oba kabla a koristim USB vezu. I kad se spoje i com i USB kabal piči.

Nisam previdio podešavanje u dial-up-u.

BTW. kak da prebacim poziv sa jedne analogne linije na drugu (kad se već javim) a da taj drugi telefon zvoni?

I još jedno pitanje kako da iskljčim call waiting u slijedećem slučaju: jedan kanal ISDN int, a drugi analogni port. U slušalici se javlja signal da neko zove, ali nemam aktiviran CW u pošti. Kako da u tom slučaju pozivalac dobije signal zauzeća?
 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
*.ptt.yu



+8 Profil

icon Re: NetMod i USB12.09.2003. u 19:51 - pre 250 meseci
Odes na netmode configuration i pod stavkom telephony ancheckiraj call waiting

srecno


Citat:
MojoJojo:
A ne, ne, nisi me shvatio.

Ja sam spojio oba kabla a koristim USB vezu. I kad se spoje i com i USB kabal piči.

Nisam previdio podešavanje u dial-up-u.

BTW. kak da prebacim poziv sa jedne analogne linije na drugu (kad se već javim) a da taj drugi telefon zvoni?

I još jedno pitanje kako da iskljčim call waiting u slijedećem slučaju: jedan kanal ISDN int, a drugi analogni port. U slušalici se javlja signal da neko zove, ali nemam aktiviran CW u pošti. Kako da u tom slučaju pozivalac dobije signal zauzeća?

 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.59.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: NetMod i USB03.06.2004. u 11:56 - pre 241 meseci
EVO kako mozete najlakse:
Za konfiguraciju NetModa- Ako ste mnogo cackali sa driverima, isprobavali, instalirali - moj Vam je Najjednostavni predlog:
resetujte NetMod, povezite ga serijskim kablom (USB kabli ne morate ni da vadite), configurisite sve sto zelite oko vaseg net moda preko NetMod Configuration Managera verzije 2.2.0 - inace to je verzija koju ja nisam nasao na oficijelnom site-u ili bar nisam uspeo da iskopam to tamo, a evo imate link na mom site-u za download. Kada ste sve podesili onako kako Vi to hocete, serijski kabli mozete slobodno da izvucete i da Vam ostane samo USB i to je to!
Update firmweare-a je nezavisan i nije lose da ga update-ujete ako to vec niste uradili, i nebitno je kada cete.

Program za ID Caller za Vas komp koji koristi NetMod ISDN i pravljen je bas za taj ISDN, koji inace prodaje telekom u Srbiji, postoji zove se NetMod CLIP, super radi, ne zaglupljuje NetMod kao sto to neki rekose. Original je na grckom, postoji i engleski jezik a preveo sam ga, tako da je i srpski jezik u samoj instalaciji! Najnoviju verziju mozete da skinete sa:
http://www.igs.co.yu/ducka/Download.htm
ili
www.netmodclip.gr
Takodje mozete i samo da update-ujete verziju sa srpskim ukoliko imate instaliranu neku prethodnu verziju!
 
Odgovor na temu

dex

Član broj: 2920
Poruke: 295
*.3dnet.co.yu

Jabber: dex@elitesecurity.org
Sajt: www.eurovik.rs


Profil

icon Re: NetMod i USB03.06.2004. u 20:20 - pre 241 meseci
duck@ jedno pitanje,
skinuo sam program medjutim kad ga pokrenem javljami gresku tipa run-time error
ili tako nesto
U cemu bi mogao biti problem (vezan sam na serijski na racunar)

hvala
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.27.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: NetMod i USB05.06.2004. u 19:46 - pre 241 meseci
Da budem iskren ne znam sta bi moglo da bude obzirom da su neki ljudi downloadovali to sa mog site-a i radi kako treba! Jedino da probas ponovo pa ako ne bude radilo reci pa da proverim
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: NetMod i USB06.06.2004. u 12:14 - pre 241 meseci
Citat:
dex:duck@ jedno pitanje,
skinuo sam program medjutim kad ga pokrenem javljami gresku tipa run-time error
ili tako nesto
U cemu bi mogao biti problem (vezan sam na serijski na racunar)


Da li si pri instalaciji NetMOD softvera isntalirao CAPI drajvere. Većina ISDN callerID programa se oslanja na ove drajvere, možda ovaj samo nema gracefull ispad nego baci runtime grešku.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dex

Član broj: 2920
Poruke: 295
*.3dnet.co.yu

Jabber: dex@elitesecurity.org
Sajt: www.eurovik.rs


Profil

icon Re: NetMod i USB06.06.2004. u 22:36 - pre 241 meseci
sutra cu da probam da update firmweare-a pa ce mo da vidimo,
javljam u svakom slucaju

hvala
 
Odgovor na temu

dex

Član broj: 2920
Poruke: 295
*.3dnet.co.yu

Jabber: dex@elitesecurity.org
Sajt: www.eurovik.rs


Profil

icon Re: NetMod i USB07.06.2004. u 22:05 - pre 241 meseci
opet mi javlja gresku runtime-eror, moracu da proverim da li su mi u opste u posti i ukljucili calid.Probao sam par puta da instaliram ali uvek isto.
i jos nesto stavio sam novi firmware i lampica mi non stop blinka, posle restartovanja vrati me na stari firmw.cak sam i to probao vise puta svaki put isto, smeta li mu to blinkanje
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: NetMod i USB

[ Pregleda: 6834 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.