Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Detekcija scena u Premieru ili Vegasu

[es] :: Video softver :: Detekcija scena u Premieru ili Vegasu

[ Pregleda: 2995 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.smin.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Detekcija scena u Premieru ili Vegasu19.02.2006. u 14:54 - pre 221 meseci
Vec tri godine koristim Pinacle studio 8 za grebovanje, obradu i pravljenje DVD- od snimljenog materijala na DV kameri. U potpunosti sam zadovoljan.

Nekoliko puta sam pokusavao da ovaj posao uradim sa Premiereom, Vegasom a pre neki dan i sa Premiere Elements-om ali me uvek odbija jedna prosta stvar: ne mogu da nadjem opciju kojom se detektuju scene pri grebovanju materijala.

Pinacle to lepo odradi pri grebovanju a ja onda biram scene koje cu staviti u timeline i ubacujem prelaze.

Da li se ovo isto moze uraditi i sa navedenim programima ( posebno sa Elements-om jer omogucuje rad sa materijalom do rezanja DVD-a kao i Pinacle )


P.S. Kupio sam i knjigu Premiere Pro od 1000 strana pa opet nemogu ovo da ukapiram.

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Detekcija scena u Premieru ili Vegasu19.02.2006. u 19:55 - pre 221 meseci
U prozoru Capture postoje dva tab-a, settings i logging. U logging čekiraj opciju scene detect.
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.smin.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Detekcija scena u Premieru ili Vegasu19.02.2006. u 21:09 - pre 221 meseci
To sam uradio pri prvom grebovanju, ali Premiere i pored toga nije detektovao scene, odnosno prekide snimanja kamerom kao sto to vrlo precizno radi Pinacle.

Cuo sam da postoji program Scenalyzer koji detektuje vizuelne promene scena i koji se koristi u ovom slucaju. Premiereov algoritam za detekciju scena radi na osnovu registrovanja diskontinuiteta u vremenu snimanja scena.

Ne mogu da dodjem do ovog programa a mislim da bi on resio problem.

Mozda neko zna za neki slican program ?

Napomena: Koristim Sony Digital 8 kameru.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Detekcija scena u Premieru ili Vegasu20.02.2006. u 09:49 - pre 221 meseci
Scenalyzer je OK resenje za detekciju scena, a mogu i besplatni Avid FreeDV i WinDV.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Detekcija scena u Premieru ili Vegasu

[ Pregleda: 2995 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.