Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavan program za telefoniranje

[es] :: Windows aplikacije :: Jednostavan program za telefoniranje

[ Pregleda: 8198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Jednostavan program za telefoniranje12.10.2005. u 13:24 - pre 224 meseci
Ima li neko, ili može da uradi, jednostavan program pomoću kojeg bi telefonski broj upisan u klipboard bio pozvan pomoću modema. Razgovor bi se dalje obavljao običnim telefonom, i to nije problem. Te mogućnosti ima Phone Dialer Pro, međutim, istekao mi je trayal period, a ponovnom instalacijom neće da radi na XP-u (kao što je radio na Win98!). Taj program ima i niz drugih mogućnosti, ali meni je samo ovo potrebno.
 
Odgovor na temu

huegus
Split

Član broj: 61117
Poruke: 42
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.adricom.com


Profil

icon Re: Jednostavan program za telefoniranje13.10.2005. u 06:47 - pre 224 meseci
jesi li probao ovo?
Google
__ www.adricom.com __ AdriCom Telekomunikacije
 
Odgovor na temu

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
212.200.69.*



Profil

icon Re: Jednostavan program za telefoniranje13.10.2005. u 16:59 - pre 224 meseci
A pored toga imas i milion drugig programa za to
Modem Spy
Ancyba Answerin machine
IVM
PCtoPhone
PCDialer Pro...
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Jednostavan program za telefoniranje14.10.2005. u 18:57 - pre 224 meseci
Svi ti programi, ili nemaju tu mogućnost, ili su previše komplikovani, a meni treba samo pozivanje broja koji je pomoću funkcije copy smešten u klipboard, i da se posle toga isključi. Nikakve sekretarice, faksovi, datoteke, ništa od svih tih funkcija mi ne trebaju, samo da ne moram ručno da upisujem broj, jer to mogu i na običnom telefonu.
Možda može i Excel to da uradi (pošto su mi brojevi upisani u Excelu), ali kako ga "naterati" na to?
Pravo pitanje bi bilo: može li Excel da zove telefonski broj, i kako?



[Ovu poruku je menjao Proko dana 14.10.2005. u 20:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Jednostavan program za telefoniranje23.11.2005. u 18:07 - pre 223 meseci
Nisam uspeo da rešim problem, našao sam SwyxDial kb2100, koji bi trebao da radi baš to što meni treba: obeležim ćeliju u excelu sa telefonskim brojem i kliknem na ikonu sa telefonom i to je sve. Kažem trebalo bi da radi, ali NE RADI! Dobijem obaveštenje:

Isto je bilo i sa WIN98, i sa XP, pa i na drugom računaru. Pokušavao sam da mu na to mesto smestim to što traži, ali on to ne vidi. Taj SwyxDial postoji i za Word, i on isto ne radi, mada mi za Word i ne treba.
Ako je neko raspoložen da pogleda, možda sam nešto prevideo. Taj makro, modul ili kako se već zove je dole, a takođe i neki makro, koji sam našao na netu u vezi MSCOM-om, koji mi takođe ne radi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Jednostavan program za telefoniranje04.01.2006. u 21:26 - pre 221 meseci
Posle zaista mnogo traženja, i uz mnogo prepravki, došao sam do sledećeg rešenja:
Code:
Option Explicit

Sub DialOut() '
  Dim strDial As String
  Dim intReturn As Long
  intReturn = Shell("C:\Windows\Dialer.exe", 1)
  strDial = ActiveCell.Value
  intReturn = Shell("C:\Windows\Dialer.exe", 1)
  Application.SendKeys (strDial & "%d")
  Application.Wait Now + TimeValue("00:00:11")
  Application.SendKeys "{ESC}"
  Application.SendKeys "%{F4}"
End Sub

Zaista je jednostavan macro, i radi bez greške, onako kao sam i hteo, ali...kada drugi put pozovem neki broj, scroll dugme postaje zum, a obeležene ćelije se gomilaju (ne isključuju se kada kliknem na neku drugu). Posle zatvaranja i otvaranja excela sve je ok, do drugog aktiviranja macroa. U macrou sam morao da dva puta pozovem Dialer, da bi broj bio automatski upisan (Dialer se podigao, ali nije bio aktivan), i mislim da je tu problem. Zna li neko kako to rešiti?
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Jednostavan program za telefoniranje12.06.2006. u 20:30 - pre 216 meseci
Ako bi neko bio voljan da mi pomogne u sledećem:
Definitivno sam utvrdio šta se događa sa gore pomenutim macroom; posle odrađenog posla Excel se blokira tako, kao da je uključena accessibility opcija, i jednostavnim pritiskom na ctrl se to isključuje.
Pitanje bi bilo sledeće:
šta treba dodati u macro, ako već uključuje tu opciju, da je na kraju i isključi. Dodavanje komande:
Application.SendKeys "^"
ne radi ništa. Kome zapravo treba poslati tu komandu, Excelu, ili OS, i kako?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Jednostavan program za telefoniranje

[ Pregleda: 8198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.