Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20142 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa666
Novi Sad

Član broj: 146566
Poruke: 37
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)02.02.2008. u 17:59 - pre 196 meseci
Hvala na informaciji!

Jos sam da pitam neke detalje... Kaze na sajtu meridian banke da je odrzavanje racuna u zavisnosti od paketa...
naravno u paketima nema cena niti pise da je besplatno.
Ti si placao studentski racun ukupno 50din/mesecno?
Hmm..mislio sam da je besplatno :)... mada je ok cena.

A u vezi Vize Classic... Kazes da si je dobio? Mislis nisi ni trazio, a oni su ti je napravili?
Posto nisam u toku sa tim classic, electron, master bla bla...
Ta bi kartica trebala da je debitna... Da li je za podizanje deviza ili dinara?

Inace pitam ovo, jer me interesuje gde bi bilo najbolje otvoriti racun... ali kao student... sa nekim popustima.
 
Odgovor na temu

Nebojsa666
Novi Sad

Član broj: 146566
Poruke: 37
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)02.02.2008. u 18:31 - pre 196 meseci
Samo da dopunim sta sam nasao na netu...

Trebalo bi da je odrzavanje 25din mesecno za studente, zato sto je sve 50% jeftinije u tom paketu. E-banking valjda 30 din.
A, mozda, to sto ti nisu naplacivali usluge bi trebalo da je zbog toga sto u tom mesecu nisi imao transakcija.

Tako sam bar nasao na jednom forumu na netu.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)02.02.2008. u 19:20 - pre 196 meseci
odrzavanje je 100kinte, medjutim posto je studentski paket onda je 50, ebank jeste 30, za klasicne korisnike 60. Sve je ok.

Da nisam trazio, to je kao neki upgade visa el. mada imam i nju i classic. vise obe su vezane za devizni racun. a maestro i dina za tekuci. debitne kartice normalno. Ali ako skidas sa automata a imas na dinarskom racunu nesto novca, prvo ce ti skinuti odatle pa tek onda sa deviznog...

pr:

stanje:
200 din /dinarski
100eur /devizni

zatrazis 1000din. sa visom electron/classic


isplati te, a stanje na racunu bude ovakvo:

0 din /dinarski
90eur /devizni
....

Ne, imao sam transakcije, nego se nesto poebao njihov sistem, nije prvi put... ebanking mi nisu naplacivali prvih 9 meseci :) Ludilo :)

Ako te interesuje jos nesto pitaj.
 
Odgovor na temu

Nebojsa666
Novi Sad

Član broj: 146566
Poruke: 37
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)02.02.2008. u 19:42 - pre 196 meseci
9 meseci!! Pa to je strava...

Da, imam jos koje pitanje... Vredi li taj e-banking?To je koliko znam kao pristup stanju racuna preko neta itd.
Iako 30 in nije mnogo... ja bih ga ugasio. Mada kontam da ne moze.

Da... za to skidanje sa racuna... koliko znam mnoge banke tako rade... ako ne i sve. Tj. trazis dinare, a ako nemas dovoljno skinu ti sa deviznog.
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.net
Via: [es] mailing liste



+51 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)03.02.2008. u 11:42 - pre 196 meseci
Koliko je provizija kod podizanja para sa tudjih bankomata?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Nebojsa666
Novi Sad

Član broj: 146566
Poruke: 37
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)03.02.2008. u 15:47 - pre 196 meseci
Imas na sajtu sve informacije o tarifama i naplacivanju.. Odes na meridian sajt, pa na sekciju download..

Mislim nesto tipa 60din + 0,25%


 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)03.02.2008. u 16:45 - pre 196 meseci
Citat:
Nebojsa666: 9 meseci!! Pa to je strava...

Da, imam jos koje pitanje... Vredi li taj e-banking?To je koliko znam kao pristup stanju racuna preko neta itd.
Iako 30 in nije mnogo... ja bih ga ugasio. Mada kontam da ne moze.

Da... za to skidanje sa racuna... koliko znam mnoge banke tako rade... ako ne i sve. Tj. trazis dinare, a ako nemas dovoljno skinu ti sa deviznog.


Meni dosta pomaze, sve racune placam preko njega, nikada ne cekam u redovima, niti popunjavam uplatnice, vec imam sablone, samo izmenim iznos i poz. na broj i to je to. Takodje za to se podnosi zahtev po difultu nije ukljucen, tako da neces ga ni imati, ako to ne zelis. A kada ga ukljucis, mozes ga i iskljuciti... kada pozelis.

Nismo se razumeli dizao sam sa visa elektron-onom, koja je "vezana" za devizni kako oni kazu. A ona u slucaju da imas nesto na dinarskom smakne prvo to. Tako da ako ti trebaju dinari na dinarskom racunu, koje planiras sutra da podignes/platis nesto. Ne mozes da ih ne diras kada dizes sa bankomata. Sto mene cesto nervira. Jedino da odes u banku pa da dignes sa deviznog, tada ti ne diraju dinarski. Sto mi se ne svidja. Samo sam to hteo da kazem, pozdrav.
 
Odgovor na temu

Nebojsa666
Novi Sad

Član broj: 146566
Poruke: 37
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)03.02.2008. u 17:01 - pre 196 meseci
aha... sad razumem. Da, mamu im *****... Nikad ne objasne lepo, pa se onda uvek cudis ko je uzeo pare odakle itd.
 
Odgovor na temu

Tony

Član broj: 1012
Poruke: 87
77.46.188.*

Sajt: www.about-weight-loss-pro..


+1 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)29.05.2008. u 06:06 - pre 192 meseci
Ja sam dobio ove tri kartice jer sam trazio karticu za placanje preko interneta. Platio sam sa VISA ELECTRON karticom domen, hosting i prosla mi je na sajtu 2checkout.com sto je meni sasvim dovoljno.
Ranije sam koristio VISA internet karticu od Vojvodjanske banke ali je to gnjavaza jer moras da nazoves Novi Sad, da otkljucas karticu, da podignes limit ako hoces da platis vise od 20$, pa opet nazoves Novi Sad, da zakljucas karticu... A da ne pricam da je telefon stalno zauzet.
Probao sam i Raiffeisen-ovu VISA Virtuon debitnu karticu za internet i ta mi je kartica zaglavila na nedelju dana posto sam hteo da platim vise nego sto sam imao na racunu a moram i da imam 20 evra (mislim) stalno na racunu koje ne smem da potrosim. Osim toga, zvali su me telefonom i gnjavili me da uzmem jos neku njihovu karticu pa sam se iznervirao i zatvorio racun a oni mi naplatili 200 dinara za zatvaranje racuna.
Meni je ovo zasad najbolja opcija za placanje preko interneta. Zenska u banci mi je rekla da kartica ne prolazi na svakom sajtu ali za ono sto meni treba mi je sasvim dovoljno. Zasad mi je sve proslo...
Work smart, not hard.
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
91.148.93.*



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)18.12.2008. u 20:16 - pre 185 meseci
I, jel ima nekih novih iskustava ?
Trebao bih da otvorim racun i da uzmem neku debitnu karticu, ne zanima me placanje preko neta, devizni racun, placanje u inostranstvu ... znaci samo ovde u zemlji uplate, podizanje kesa i placanje karticom. Tako da su mi glavni kriterijumi sto nizi troskovi i da banka bude korektna.
Ovaj komplet mi (iako mi ne treba sve sto se nudi) deluje najbolje, ali na netu vidim da ljudi imaju mnogo losa iskustva sa Meridian bankom pa me to malo odbija.
A vidim da ima start paket u Vojvodjanskoj banci koji mi isto deluje ok.
Sta mislite, sta je bolja varijanta, Meridian ili Vojvodjanska ?
Ili ima neka treca ?

Evo o paketu iz vojvodjanske:
Citat:
Start paket se odobrava fizičkim licima starosti između 19 i 27 godina.

Start paket obuhvata sledeće proizvode i usluge:

Tekući račun

* Otvaranje i vođenje tekućeg računa – bez naknade
* Slanje mesečnog izvoda putem e-maila – bez naknade
* Sredstvima sa tekućeg računa možete raspolagati Visa elektron karticom i DinaCard debitnom karticom

Po tekućem računu se ne izdaju čekovi.
Visa elektron kartica
* Osnovna i dodatne, služi za podizanje gotovine na bankomatima i plaćanje na svim prodajnim i isplatnim mestima u zemlji i inostranstvu, obeleženim prepoznatljivim znakom Visa electron.
* Izdaje se bez naplate naknade za izdavanje kartice
* Za korišćenje kartice i u inostranstvu, potrebno je otvoriti namenski devizni račun u Vojvođanskoj banci, koji se vodi isključivo u evrima. Raspoloživi iznos za trošenje karticom u inostranstvu jednak je stanju na namenskom deviznom računu korisnika kartice.

DinaCard debitna kartica

Kartica služi za podizanje gotovine na bankomatima i plaćanje na svim prodajnim i isplatnim mestima u zemlji obeleženim prepoznatljivom oznakom DinaCard
Izdaje se bez naknade za izdavanje kartice

Visa internet kartica

Kartica služi za plaćanje za robu i usluge putem interneta
Izdaje se bez naplate naknade za izdavanje kartice
Otvaranje namenskog deviznog računa za poslovanje Visa internet karticom

SMS upit u stanje na tekućem računu
Bez naknade za uključenje u sistem
Nakanda za upit u stanje na računu putem SMS-a je 5 dinara po upitu

Dinarska štednja
Oročavanje 1000 dinara na nameski dinarski račun na rok od godinu dana po kamatnoj stopi od 1% mesečno



Naknada za korišćenje paketa

* 50 dinara mesečno
* Za iznos naknade zadužuje se tekući račun korisnika paketa.

http://www.voban.co.yu/sr/home/stanovnistvo/paketi/start/
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)21.12.2008. u 08:50 - pre 185 meseci
Tema je stara ali se vidim nastavlja. Meridijan banku je preuzela francuska banka pa je verovatno sve drugacije sa pocetka proce.

Vojvodjanska banka je OK, ako znas sta ti treba otvori racun i uzmi karticu koja mislis da ti treba. U paketima se uvek daju i nesto sto ti nece trebati, pa ga bolje ne uzimaj.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
91.148.92.*



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)27.12.2008. u 13:31 - pre 185 meseci
Pa ova tema ce verovatno da se nastavlja jos prilicno dugo, menjaju se i nase potrebe i banke :)

Slazem se da u paketima ima stvari koje mi ne trebaju, ali i odrzavanje jedne debitne kartice van paketa kosta priblizno isto kao cena paketa. Mada nije bitno da li je odrzavanje malo jeftinije ili skuplje, vaznije je da nema skrivenih troskova i kako se banka ponasa, a za to su mi neophodni utisci ljudi koji vec koriste nesto od ovoga (ali niko se na javlja :(
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)27.12.2008. u 14:03 - pre 185 meseci
Pa ja mogu da ti napisem za meridian bank, studentski paket. Ako te zanima, javi :)
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)31.12.2008. u 00:42 - pre 185 meseci
Naravno da me zanima ...
Nisam ni video tvoju poruku do sada, a sve cekam da neko odgovori na temu :)
Citao sam ovaj i jos par topica ovde, ali proslo je neko vreme pa me zanima kakva je sada situacija. Koliko kosta mesecno odrzavanje, jel ima nekih provizija (bankomati, uplate, isplate, e-banking), nekih problema ... ma pisi sve sto smatras da je bitno da se zna ... ;)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)31.12.2008. u 09:10 - pre 185 meseci
odrzavanje paketa 50 dinara.
2 racuna *tekuci i devizni*
4 debitne kartice
visa electronic, visa classic, dina card, maestro card.
nemas proviziju ni na uplati ni na isplati. niti na njihovim bankomatima.
e-banking 30 dinara, placam sve racune i ostale stvari... procitaj unazad par posta.


sve u svemu sam zadovoljan, nisam imao nikakvih problema i u potpunosti mi odgovaraju. nemam nikakve zalbe na njihov racun...


ako te nesto detaljnije interesuje, tu sam...


SRECNA NOVA GODINA :)
 
Odgovor na temu

showhite
showhite
....
Nis

Član broj: 227268
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)05.07.2009. u 15:15 - pre 179 meseci
Cao Zorane,
vidim da imas ovaj meridian studentski paket, a zadnji post je bio jos 2008. .. pa mi molim te reci prolaze li te kartice za placanje na netu?
ja sam isto iz nisa, i imam meridian blizu, pa bih verovatno tamo... hitno mi je

ako neko moze da mi pomogne pri odluci da li da uzmem visa electron i/ili internet karticu - intesa, meridian ili komercijalne banke? neka iskustva? najbitnije mi je da funkcionise na netu, i da njome moze da se placa pravnom licu... i naravno da bude besplatna, tj. debitna bez depozita
hvala unapred, pozzz
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)05.07.2009. u 15:44 - pre 179 meseci
Zaista ne mogu da ti pruzim nikakve informacije o placanju na netu. Taj paket sadrzi 4 kartice, 2 visa [electron i classic] 1 dina i 1 maestro. Sve su debitne.

Kazu da je ova classic za placanje preko neta nisam nikada pokusao da obavim transakciju online nijednom.

Najbolje je da odes da se raspitas direktno u banci. Samo se potrudi da nadjes musko za menadzera :D Inace od zena, dok im razjasnis, objasnis, dok one pitaju kolegenicu/kolegu... Ovako, musko i odma dobijas odgovore. Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko. ;)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

showhite
showhite
....
Nis

Član broj: 227268
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)05.07.2009. u 16:16 - pre 179 meseci
da se raspitam u banci? hahaha

pokusavam da izbegnem nerviranja po bankama...
npr.na sajtu banke intesa jos uvek stoji da je obavezan depozit za visa electron 250e
sluzbenica iz online podrske mi je napisala \"Svakako Vam zahvaljujemo se zbog sugestije vezane za informacije na sajtu o Visa Electron kartici. Prosledićemo nadležnoj službi zahtev da izvrše proveru i korekciju podataka.\"
pazi kad ne gledaju svoj sajt )
drugi agent iz intese mi je dao neki drugi odgovor... a radi na isto informacijama... slicno sa jos nekim bankama..sta onda da ocekujem od obicnih salterusa?
mada, kako je ovo sa karticama zakomplikovano, ne mogu ih ni optuzivati nesto... eventualno da se zaposlim u banci, i onda cu imati pristup tacnim podacima ) ali onda niko nece poslovati sa mnom jer sam i ja zena
u svakom slucaju, hvala na odgovoru
--cut here--
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)07.07.2009. u 22:24 - pre 179 meseci
Sta je tu komplikovano? Danas skoro svaka baba ima karticu i ne ceka u redu nego ode na bankomat.

Pitanje je samo sta ti ocekujes od kartice, ima ih mnogo, za svaku priliku, u raznim bojama, slazu se sa svim. Za sta bi ti koristila karticu?
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

showhite
showhite
....
Nis

Član broj: 227268
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)07.07.2009. u 23:26 - pre 179 meseci
pa napisala sam gore, koristila bih je za placanje na internetu...
konkretno clanarine, hocu da udjem u jedan multi layer program..
i pitala sam zna li neko da li se to moze meridianovim karticama

"ako neko moze da mi pomogne pri odluci da li da uzmem visa electron i/ili internet karticu - intesa, meridian ili komercijalne banke? neka iskustva? najbitnije mi je da funkcionise na netu, i da njome moze da se placa pravnom licu... i naravno da bude besplatna, tj. debitna bez depozita"
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Komplet kartica meridian banke (cemu ovo sluzi - a uz to i ne radi)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20142 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.