Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD procesor se zapalio!

[es] :: Overclocking & Modding :: AMD procesor se zapalio!

[ Pregleda: 3892 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
195.252.87.*



+6 Profil

icon AMD procesor se zapalio!01.03.2005. u 23:43 - pre 233 meseci
Evo citam ove postove i tek mi sad nista nije jasno. Nameravam da kupim novi procesor i sve mi teze da se odlucim. U pocetku sam bio za AMD Sempron 2500+ jer sam radio sa istim i bio prezadovoljan. Ali sam procitao da se Intel 2,4 D Ghz moze overklokovati skoro na 3.6 GHz. Na tomshardware sam gledao filmic gde prvo AMD-ov procesor radi bez kulera a zatim i Intel. Ovaj prvi je zabagovao kompjuter i poceo da se dimi dok je Intel ukocio komp ali prilikom vracanja kulera nastavio je rad. S obzirom da vidim da AMD-ovi procesori nisu namenjeni jacem overclocku (verovatno bi se zapalili) pa me interesuje koliko mi stvarno znaci recimo overclock Intela sa 2,4 Ghz na recimo 3.0 Ghz. I da li to treba da me ubedi za Intelov procesor.

I jos jedno pitanje: Svi pominju ATI radeon 9550 a niko ne kaze koja verzija. I sta je sa pricom da da je nVidin chipset bolji za igrice dok ATI kartice nisu kompatibilne sa novim direct X-ovima, te da neke igrice ne rade na njima?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 00:25 - pre 233 meseci
Sve sto te zanima u vezi overclocking-a mozes naci na specijalizovanom forumu overclocking
Inace je pitanje toliko neprecizno postavljeno da u stvari i ne znam sta si hteo da pitas. To je kao da sam ja pitao "da li da kupim Opel automobil zato sto se na njemu efikasnije radi chip-tuning nego na Fordu", pri tom ne navedem da li zelim da vozim ulicne trke ili da se vozim do posla i nazad u spicu saobracaja i sad ocekujem da mi neko pored svih jacih i slabijih modela jednog i drugog proizvodjaca da neki precizan odgovor - kupi ili nemoj da kupis.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 02.03.2005. u 01:27 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 00:26 - pre 233 meseci
Za početak, Toms Harware je osvedočeni "lovačke-priče-sajt" i zato svaku njihovu glupost uzmi s rezervom.

Iskoristi opciju PRETRAGA i pregledaj podforum Overclocking, koji u mnogo tema obrađuje odgovore na tvoja pitanja. Kad prostudiraš sve što te interesuje, lako ćemo odgovoriti na nedorečena pitanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

drincca83
Beograd - Zemun

Član broj: 9167
Poruke: 96
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 00:28 - pre 233 meseci
Jel ti kupujes procesor da bi ga koristio za klokovanje ili? Mogucnosti overkloka ne zavise samo od procesora vec od mnogo faktora i ne postoji fixni overklok, i ko to kaze da je AMD los za klokovanje...?Jeste da se vise greju ali zato postoje rashladni uredjaji.
Sto se tice Ati Radeon 9550 GE 128bit/MB trenutno najbolji best buy, ukljucujuci obavezan overclock. Od proizvodjaca najbolji Asus i His.
Asus A7V333-X | Athlon XP2000+@2200mhz | Kingston VRam 512 DDR | Asus Ati Radeon 9550 GE/TD | Samsung SyncMaster 765MB | HDD 40 Gb | Ans 400W |
 
Odgovor na temu

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
195.252.87.*



+6 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 00:40 - pre 233 meseci
@pctel
Ko razume shvatice.

Pitanje se odnosi na stvari tipa: da li je bolje uzeti celeron 2.4 Ghz od AMD (sempron) 2500+ pa ga overklokovati (jer poznato je da se amd vise greje pa samim tim i slabiji overclock), koliko zaista dobijam time na brzini, stabilnost, odnosno paralela izmedju overklokovanog Intel 2.4Ghz i AMD-a 2500. Valjda ne moram sve da crtam.

A sto se tice grafickih, interesuju me iskustva ljudi koji imaju ati 9550 i kako su se pokazale u odnosu na nVidijin chipset.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 00:46 - pre 233 meseci
Citat:
Cracker: @pctel
Ko razume shvatice. Valjda ne moram sve da crtam.

E, pa, ako hoces odgovor onda moras "da crtas" tj. da precizno postavis pitanje. Ljudi koji dolaze na ES nemaju vestine pogadjanja misli, gledanja u pasulj i slicne.

Posto je tema sada na pravom mestu, valjda ces dobiti odgovore od zaludjenika za overclocing. Ja mogu samo da ti kazem da nisam primetio da se AMD 2500+ vise greje od Intel-a na 2.4GHz...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.blueisp.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 00:49 - pre 233 meseci
Citat:
drincca83: Jel ti kupujes procesor da bi ga koristio za klokovanje ili? .... kaze da je AMD los za klokovanje...?Jeste da se vise greju ali zato postoje rashladni uredjaji.
Sto se tice Ati Radeon 9550 GE 128bit/MB trenutno najbolji best buy, ukljucujuci obavezan overclock. Od proizvodjaca najbolji Asus i His.


au pa jesi ti video uopste neki noviji amd ! jos cete da me ubedite da se vise greje od intela manite te pricice za malu decu ! proslo je to vreme kad se amd vise grejao sada se samo pricaju legende i bajke .

sto se tice graficke kad bi naso gainward ( zaboravio sam kako se pise nisam ih vidjo skoo 2 godine )
e to je graficka boli glava ona dolazi fabriski klokovana !
poz ovim postom nisam hteo nikog da uvredim ko sto i nisam ali bih se zadrzao na tom da ne ulazimo u dalju raspravu zbog cega i izbegavam ovaj forum 1\!
ah da nisam mislio na sempron koji je po meni da nekazem sta zaobilaziti u velikom luku !
pozdrav
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
213.244.197.*

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 01:56 - pre 233 meseci
Baš sinoć mi je zaribao kuler, a nisam bio kod kuće. AMD Athlon 1700+. Temp warning i Temp shutdown u BIOS-u isključeni...

Kad sam stigao posle nekoliko sati, iz računara se širio miris paljevine. Prvo sam mislio da je otišlo napajanje ili stabilizator na ploči i odvelo sve živo u večna lovišta. Uključio sam monitor i zaprepastio se kad sam video da računar još uvek radi. Isključio, otvorio kućište. Napajanje se kuvalo, hladnjak na procesoru nije se mogao dotaći rukom. Sačekao sam da se ohladi da ga mogu skinuti :) očistio 100 grama prašine sa kulera i štrcnuo malo WD40... Uključio... sve radi, evo i sada.

Naravoučenije: već davno AMD nije što je nekad bio, kad je zagrevanje u pitanju...

Moraću ipak da sutra kupim novi kuler :)

poz, Alek.
-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 02:36 - pre 233 meseci
Citat:
StORM48: Za početak, Toms Harware je osvedočeni "lovačke-priče-sajt" i zato svaku njihovu glupost uzmi s rezervom.



UPS za.... se!!!

 
Odgovor na temu

drincca83
Beograd - Zemun

Član broj: 9167
Poruke: 96
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 11:13 - pre 233 meseci
Naaaaaravno da AMD nije ono sto je nekad bio sto se tice temperature(ja imam 2000+@2200mhz - temperatura u granicama normale) znam ja to dobro, ali hocu da kazem da ako se odlucis na klokovanje(solidan klok,povecavanje napona), naravno da ces time povecavati temperaturu bilo kog procesora.
Ja sam za varrijantu da ne mora da se kloka vec da se odmah kupi sto jaci procesor.
Asus A7V333-X | Athlon XP2000+@2200mhz | Kingston VRam 512 DDR | Asus Ati Radeon 9550 GE/TD | Samsung SyncMaster 765MB | HDD 40 Gb | Ans 400W |
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 12:18 - pre 233 meseci
Pozdrav,

Citat:
drincca83:
Ja sam za varrijantu da ne mora da se kloka vec da se odmah kupi sto jaci procesor.


Ma nista nisi razumeo: treba da se kupi sto slabiji CPU [a da se OC-uje i kada ispise neku vecu brzinu, odmah se hvalis kako si racunarski genije...a Ti bi odmah jaci CPU kao da sad racunar treba da sluzi za posao a ne za OC-ing...

Da ne videh najzad i neku suvislu poruku po ovom pitanju ne bih se ni ukljucivao jer verovatno i vrapci znaju da se AMD vise ne greje kao nekada a da nijedan CPU nece raditi kako valja bez cooler-a, sasvim je svejedno da li crkne ili samo ne radi kad racunar za to vreme skuplja prasinu. Kakvi su to sajtovi.....
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: AMD procesor se zapalio!02.03.2005. u 14:13 - pre 233 meseci
Citat:
Na tomshardware sam gledao filmic gde prvo AMD-ov procesor radi bez kulera a zatim i Intel.


Ma tomica samo zakleti-intelovci, to je kao da pitaš zvezdaša da komentariše partizan.

Citat:
S obzirom da vidim da AMD-ovi procesori nisu namenjeni jacem overclocku (verovatno bi se zapalili)


Glupost!
Sa amd procesorima možeš postići veoma dobre rezultate u overkloku, sve je stvar odabira dobrog primerka!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: AMD procesor se zapalio!

[ Pregleda: 3892 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.