Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delikatan "komad" koda je potreban

[es] :: Javascript i AJAX :: Delikatan "komad" koda je potreban

[ Pregleda: 2261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fly
Tibor S.

Član broj: 30566
Poruke: 35
*.panline.net.



Profil

icon Delikatan "komad" koda je potreban01.03.2005. u 22:57 - pre 233 meseci
Mislim da to zovu autocomplete drop-down. Naime ako imam niz sa nazivima drzava, zeleo bih da posle upisivanja prva tri karaktera u tekstualno polje automatski obavi search i kreira padajuci meni sa rezultatima na mestu tekstualnog polja. Npr. ako upisem "aus" da mi se ponude austrija i australija. Ono sto je vazno je da mogu da podesim da se to desi posle tacnog broja upisanih karaktera. Ako je moguce da se u sam padajuci meni upisuju karakteri i u njoj posle searcha vrate rezultati, moze i tako. Ako nemate resenja, molio bih za pomoc u vidu linkova, jer sam ja iskopao samo jedan kod i to glomazan i suvise komplikovan, tj za moje znanje "to high". Ako nekoga interesuje, sutra u neko vreme cu dostaviti link.

Hvala unapred. Ako nisam bio dovoljno jasan, napomenite, pa cu nasiroko u sledecem javljanju.

Napomena: adekvatni nazivi drzava bi se vadili iz baze prema upisanim karakterima i smestali u niz.
 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.vdial.verat.net.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: Delikatan "komad" koda je potreban02.03.2005. u 00:01 - pre 233 meseci
Ni sam ne znam javascript dovoljno dobro da bi to napisao bez pretrage po netu, tutorialima i td, ali našao sam na Google-u ovaj link i mislim da je sasvim jednostavan i ne bi ti predstavljalo problem da ga prilagodiš. Nadam se da nisam pogrešio, tj. da je ovo ono što ti treba. E sad, ako ti baš treba dropdown verovatno i to može da se izvede menjanjem par stvari u kodu.

http://www.thecodeproject.com/jscript/jsactb.asp

Pozdrav.
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

fly
Tibor S.

Član broj: 30566
Poruke: 35
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Delikatan "komad" koda je potreban02.03.2005. u 16:49 - pre 233 meseci
Odlicno, pogodio si sta mi treba iako za moje potrebe treba nekoliko stvari menjati (jedino je pitanje da li cu i uspeti :) ). Mnogo je jednostavniji i manji kod, ali i sa manje mogucnosti od onog sto sam ja nasao.
Pa ako neko zeli ono sto ja nadjoh, evo linka:

http://www.momche.net/publish/article.php?page=acdropdown

WEXY-ju veliko hvala, a ostalima: ako imate ishta od kodova na temu autocomplete dropdown ili sl., vrlo rado bi ih i ja posedovao :).

 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Delikatan "komad" koda je potreban

[ Pregleda: 2261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.