Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kakvi su to DECT telefoni

[es] :: Fiksna telefonija :: kakvi su to DECT telefoni

[ Pregleda: 5449 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvladimir

Član broj: 43141
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon kakvi su to DECT telefoni28.02.2005. u 22:27 - pre 232 meseci
moze li mi ko objasniti kakvi su to DECT telefoni?
Posebno me interesuje zna li ko sta o telefonu MBO Alpha 2100 MRD, kakav je to telefon,dobio sam ga polovnog bez ikakvog uputstva a skontao sam trazeci malo po internetu da bi to mogao biti ISDN telefon
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: kakvi su to DECT telefoni04.03.2005. u 23:32 - pre 232 meseci
DECT je standard za digitalne bezicne telefone.To je skracenica od Digital Enhanced Cordless Telephony.Svi DECT telefoni rade po GAP protokolu i kompatibilni su medjusobno, nezavisno od prozvodjaca.Sistem je razvijen od strane Siemensa, a prvi je licencu otkupio Panasonic, pa su zatim usledili ostali.To znaci da mozes da programiras slusalicu jednog telefona sa bazom drugog bez potrebe da su isti model ili marka.Po DECT standardu moguce je na jednu bazu povezati do 8 slusalica i jednu slusalicu je moguce programirati sa ukupno 4 baze koje se mogu odabirati.To znaci da mozes jednu slusalicu da koristis sa 4 razlicite baze na 4 ralicita mesta.Ali je moguce koristiti samo jednu bazu u trenutku, ne i 2 istovremeno.Svi ti telefoni rade na frekvenciji 1.8GHz, imaju 125 kanala i domet od otprilike 300m na otvorenom prostoru.U zatvorenom je zagarantovan domet 50m.Nadam se da sam ti pojasnio malo.Pozdrav.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

rf lab
Milan Blagojevic
Roaming electronics / Siemens HiPath
telekomunikacioni sistemi
Beograd

Član broj: 7356
Poruke: 41
195.252.81.*

ICQ: 21433096
Sajt: www.siemens.co.yu/com-e/p..


Profil

icon Re: kakvi su to DECT telefoni05.03.2005. u 10:28 - pre 232 meseci
Taj MBO bi sigurno imao naznačeno "ISDN" negde na sebi, da je ISDN telefon. Svi proizvođači to rade...Ali je DECT u svakom slučaju. I da se nadovežem na PPZ-a, koji je objasnio DECT standard - to je ujedno i jedini standard za bežične telefone zakonom dozvoljen u EU. A PPZ je pomenuo i GAP protokol, a to je skraćenica od Generic Access Profile. Nadam se da smo ti pojasnili DECT.
Pozdrav
Milan
HiPath 3500 V5.0 - IP trunking - Voice Mail - PRI
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: kakvi su to DECT telefoni

[ Pregleda: 5449 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.